PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ ברכישת ג'יפ (אחרי שהבנתי שראב4 זה לא זה)

forest
22-05-13, 20:32
שלום חברים,

לפני כמה חודשים רכשתי לי ראב 4 2007, השיקול היה "גיפון" עם יכולת שטח ושיהיה חסכוני בדלק, מהר מאוד גיליתי שאני נהנה מהירידה מהכביש אך אם אנסה לאתגר אותו מעבר ל שביל/חול אמצא את עצמי או תקוע בתנוחה לא נעימה או בסיכון לפגוע באיזורים רגישים ברכב (כגון מיכל דלק) אחרי לבטים ארוכים
מכרתי אותה (אחרי מספר חודשים בלבד).
יש לציין שטרם הקניה לא הכרתי פורום זה (ולאחר שקראתי מספר תגובות שהתייחסו לראב 4 הטעות ככל הנראה היתה נמנעת )

לכן אני מקווה שתוכלו לעזור:

תשובות לשאלות:
1. כמה אתם רוצים להשקיע? 90-100K
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? יומיומי עירוני ובין עירוני (טיול פעם בחודש)
3. מי נוהג בו? גבר ואישה...
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג (עם אפשרות גידול עתידי)
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? 50k-60k
6. יש תנאי סף? מעדיף דיזל עקב עלויות אחזקה (דלק) ואוטומט (עבור האשה)

חשבתי על: לאנד קרוזר, פאגרו, או קצת להוריד את הראש ולקחת גראנד ויטרה מנוע 2.4 (ולהשקיע בהגבהות)

אשמח לכל הארה :)
תודה מראש!

ori abr
22-05-13, 21:12
היי
ברוך הבא לפורום. אנסה לייעץ לך על פי הניסיון ולפי הנקודות שהעלת. ההיכרות שלי עם פראדו שנת 2000 הינה מזה כשש שנים. במחיר שלך אתה מדבר על החדש יותר משלי. זה הדגם לנדקרוזר פראדו 120 ( עד שנת 2003 זה נקרא דגם 90) למעשה זה הלנדקרוזר השני שנעשה על ידי טויוטה בבית ולא על ידי חברת ארקו שבנתה את הלנדקרוזרים עד הופעת דגם 90. דגם 120 הינו אמין, נוח בכביש ובשטח ונפתרו בו רוב מחלות הילדות של ה 90 ( שכללו בעיקר את הפרונט) לעומת הפגרו קינג הטויוטה עדיפה בשטח בעיקר טכני ובעלת מבנה לשטח יותר מהפאגרו או הגרנד ויטרה. הגרנד ויטרה במקומו מונח אבל אם אתה עושה 50-60 אלף בשנה לא הייתי לוקח בנזין בעיקר כי מנועי הדיזל מחזיקים יותר ומניסיון עם פראדו וגרנד צירוקי בנזים הם שותים פחות בתוך העיר. בכל מקרה אני הייתי הולך על רכב ארוך שאומנם עם 7 מקומות אבל יותר נח ולדעתי גם יותר עביר מהקצר. אני אישית הייתי הולך על הטויוטה פשוט כי אני מעדיף את המבנה שלו על המבנה של הויטרה והפאגרו ( בשניהם המבנה שלהם נועד יותר לכביש מאשר לשטח.) מקוה שעזרתי לך ושיהיה בהצלחה, נראה לי אבל שהעצה הכי טובה היא גם לתת לאישה לנהוג עליהם....ואז להחליט. :)

ori abr
22-05-13, 21:13
הכוונה הייתה שמנועי הדיזל שותים פחות בעיר מאשר הבנזין ( היה לי גרנד צירוקי בנזין ויש לי טויוטה פראדו דיזל)

forest
22-05-13, 21:48
תודה על התגובה, זה בדיוק הדגם שחשבתי (מפנטז) עליו לאנד קרוזר ארוך (סדרה 120) 2003-2004 זה קצת מעלה את התקציב (ביד 2 מבקשים 105k ומעלה) לרכבים עם 250k ק"מ אבל בשביל לא לחזור על אותה טעות פעמיים אגרד קצת מהחסכונות

מישהו יודע כמה קילומטראז' מנוע לאנדקרוזר דיזל יכול לעבור? (לדוגמא מנסיון של אבא שלי פולסוואגן דיזל מסוגל לעבור גם מיליון :p)

קצת מפחיד אותי לקחת רכב בן 10 (כאשר בסכום כזה אפשר גם למצוא גראנד ויטרה 2009)

עוד תגובות ואופציות יתקבלו בברכה..... :)

פלג_
22-05-13, 22:36
אני עם פראדו 2002, הרכב עם 370 אלף ק"מ, והנתון הזה ממש לא מדאיג אותי.

לאבא שלי יש לאנד קרוזר 2005, אכן שידרוג מרענן ביחס לפראדו, מתורבת יותר ונעים יותר בשימוש היום יומי.
אם כי אני אוהב הרבה יותר את העיצוב החיצוני של הפראדו.

בכל מקרה, גם אני היתי הולך על לאנד קרוזר 2003-2004 בתקציב הזה.
תחפש טוב, זה רכב יקר ביחס לשנתון שלו ויש לא מעט כאלו מוזנחים בשוק.

תמצא אחד במצב טוב אתה מאוד תהנה מימנו

ori abr
22-05-13, 23:56
הפראדו שלי עם 350 אלף, הלך לי ראש מנוע ולכן החלפתי מנוע. כמו שפלג אמר גם אני לא מתכנן להחליף את שלי למרות שהוא שנת 2000. בכל מקרה תבדוק טוב טוב ( כמו שעושים בכל רכב)

forest
23-05-13, 16:39
זה בדיוק הנושא שאני חושש ממנו, המבחר או לא גדול, אצתרך לעשות הרבה שיעורי בית לפני שאוכל לצאת לבדוק רכב כזה בעצמי, יש אולי מדריך מומלץ?

raanan
24-05-13, 13:49
זה בדיוק הנושא שאני חושש ממנו, המבחר או לא גדול, אצתרך לעשות הרבה שיעורי בית לפני שאוכל לצאת לבדוק רכב כזה בעצמי, יש אולי מדריך מומלץ?
לדעתי כדאי לך גם לשקול את הפאג'רו קינג.
בכביש הוא עדיף על הפראדו/לנדקרוזר,
בשטח הוא לא נחות משמעותית מהפראדו/לנדקרוזר.

אני חושב שלמצוא קינג שמור יהיה קל יותר מאשר למצוא פראדו.
בחסכון הכספי תוכל לצייד הקינג בכול טוב ...

בהצלחה
רענן

forest
24-05-13, 14:02
תודה על התגובה, ומה בנוגע לתצרוכת דלק? טיפולים? חיי מנוע (דיזל)?

raanan
24-05-13, 14:35
תודה על התגובה, ומה בנוגע לתצרוכת דלק? טיפולים? חיי מנוע (דיזל)?
חיי מנוע, תצרוכת דלק לא אמורים להיות הבדלים גדולים.
טיפולים, כנראה שמבחינה זו, אחזקת קינג יקרה יותר.

ממליץ שתשלב הודעה בפורום מיצובישי ובפורום טויוטה, עם שאלה לגבי עלויות אחזקה מבעלי רכבים כאלו שמחזיקים אותם מספר שנים.

עוד אופציה מעניינת הכוללת הימור או סיכון מחושב, טרופר 2003/4 דיזל 3.0
נכון שהמנוע לעיתים מתאבד. אבל, כנראה שיש פתרון זול (באזור 1000 ש"ח כולל עבודה) באמצעות אחזקה מונעת אחת ל- 60000 קמ'.
סה"כ מבחינת עבירות, נוחות, איכות בניה, חוזק מכלולים, הטרופר טוב יותר מהטויוטה והמיצובושי.
במחיר שהוא נמכר ובתקציב שלך, תוכל לרכוש שניים ... או שתוכל לרכוש אחד והכסף שנותר שים בחסכון עבור עוד 3 או 4 מנועים אם תצטרך.

רענן

ד ו ר ו ן
24-05-13, 18:02
רענן,
עם כל החיבה המסורתית שלך לטרופר, פותח השרשור נשמע לך כמו מי שיתחיל תחזוקה מונעת תקופתית?
הוא רק לפני רגע ירד מרכב השטח הראשון שלו שהיה ג׳יפון ״רך״.

בנוסף,
עד כמה שאתה מעריך את הטרופר, הוא ממש לא עביר כמו לנדקרוזר נעול מקורי מהחברה או עם בקרת אחיזה.

הוא גם נמוך יותר, הגשר גיר שלו מלחך את הריצפה במצבו המקורי (ברור שאפשר להגביה, ואם תגביה את הטויוטה אז שוב הטרופר נמוך יותר..).
בלימת המנוע פחות טובה כנראה בגלל יחסי העברה.

מה שכן,
המנוע של הטרופר, כשהוא לא מתאבד, חזק וחד יותר.

לפותח השרשור- הק״מ השנתי הצפוי שציינת אמיתי?

momi-r
24-05-13, 18:31
אני דווקא הייתי ממליץ על הגרנד ויטרה 2.4 ( נוסע על אחת כזו קצרה)
צריכת דלק 1:8 בממוצע אבל רכב מעולה אמין נוח עבירות טובה מאוד והרבה יותר זול
מהפג׳רו או לנד קרוזר... כולל אמינות וחלקים
במחיר של לנד קרוזר 2004 אתה יכול למצוא גרנד ויטרה 2010 - אתה נהנה מרכב חדש יותר ב 6 שנים !!! עם קמ נמוך וזול לתחזוקה

דרוש מיגון והגבהה.

בהצלחה.

raanan
24-05-13, 20:29
רענן,
עם כל החיבה המסורתית שלך לטרופר, פותח השרשור נשמע לך כמו מי שיתחיל תחזוקה מונעת תקופתית?
הוא רק לפני רגע ירד מרכב השטח הראשון שלו שהיה ג׳יפון ״רך״.

בנוסף,
עד כמה שאתה מעריך את הטרופר, הוא ממש לא עביר כמו לנדקרוזר נעול מקורי מהחברה או עם בקרת אחיזה.

הוא גם נמוך יותר, הגשר גיר שלו מלחך את הריצפה במצבו המקורי (ברור שאפשר להגביה, ואם תגביה את הטויוטה אז שוב הטרופר נמוך יותר..).
בלימת המנוע פחות טובה כנראה בגלל יחסי העברה.

מה שכן,
המנוע של הטרופר, כשהוא לא מתאבד, חזק וחד יותר.

לפותח השרשור- הק״מ השנתי הצפוי שציינת אמיתי?

על איזה חיבה אתה מדבר ? אני מוקצה באחד מאתרי הטרופרים בגלל קביעתי שהמנוע הזה חרא אמיתי .
אפילו אם לא תתאמץ יותר מידי, חפש פה באתר, תמצא את דעתי השלילית על המנוע 4JX1 (בטרופר דיזל 3.0 ) . אבל,
במחיר שלו זה סיכון מחושב ששווה לשקול.

אני מחזיק טרופר בנזין.
למעט הגיר, לדעתי הטרופר (בנזין) טוב יותר כמעט בכול אספקט מול הפראדו והקינג.
היתרונות המשמעותיים שיש לפראדו, בלמים והגה.

רענן

ד ו ר ו ן
24-05-13, 22:24
רענן,
צא מהאשליה הזו, רכבים שהנתונים הבסיסיים שלהם דומים מאד, כמו רוב ה-SUV הגדולים, לעולם הרכב עם עזר אחיזה (בקרת אחיזה/נעילת דיפ׳) יהיה עביר יותר.

סיכון מחושב?
שמת לב כמה ק״מ בשנה הוא מייעד לרכב?
זה לא סיכון זה מתכון לאכזבה.

forest
25-05-13, 13:05
תודה על ההיענות!!
בממוצע ליסינג הייתי מחליף כל 3 שנים עם 160k בכל פעם, לכן אני חושב שנתון שנתי של 50-60k די נכון.
בנזין לדעתי פשוט ירושש אותי ( אני עצמאי ) ועל פי מה שאני קורא נראה כי גם חיי מנוע בנזין קצרים משל דיזל.

תקנו אותי אם אני טועה..

forest
25-05-13, 13:12
המטרה היא להשקיע ברכב ולא להחליף רכב כל שנתיים

ד ו ר ו ן
25-05-13, 13:51
בכזה ק״מ שנתי יכול להיות שיהיה זול יותר לפצל ולרכוש רכב שטח לטיולים ופרייבט דיזל חסכוני לנסיעה יום-יומית.
שווה לעשות השוואה מסודרת.
רכב שטח, והחסכוניים שביניהם עדיין צורכים 30%~ יותר דלק מכל פרייבט בסיסי בנזין, ומול פרייבט דיזל הפער יכול להיות גם 100%.
וגם הטיפולים לרוב יקרים יותר.

שגיא S
25-05-13, 14:22
אני מסכים עם דורון.

תפצל לך לשני תקציבים - רכב פרייבט שיהיה לך נוח ויוכל לסוע 30-40 אלף ק"מ בשנה.
ורכב שטח שיהיה רכב שני בבית רכב לטיולים.

ככה גם אם יקרה משהו לרכב בטיול לא תהיה מושבת מבחינת תחבורה ביום שאחרי
גם תחסוך בדלק ובטיפולים
וגם תוכל לקנות לעצמך רכב שיהיה לך יותר נוח ונעים בכביש, ורכב שפחות תפחד ממנו בשטח.
מקסימום לא תאהב את תחביב השטח תוכל למכור אותו, ועדיין להישאר עם הפרייבט ליום יום

raanan
25-05-13, 14:32
בממוצע ליסינג הייתי מחליף כל 3 שנים עם 160k בכל פעם, לכן אני חושב שנתון שנתי של 50-60k די נכון.
בנזין לדעתי פשוט ירושש אותי ( אני עצמאי ) ועל פי מה שאני קורא נראה כי גם חיי מנוע בנזין קצרים משל דיזל.

תקנו אותי אם אני טועה..
לדעתי אתה טועה,
כשתפרד מהליסנג, תפרד גם מנסיעות מיותרות ...

ראה זה פלא, אנשי הייטק שהתלוננו על הקצבה לא מספקת של 40 אלף קמ' בשנה, פתאום חוזרים לשפיות והממוצע הכללי של 20 אלף קמ' בשנה
מרגע שהחזירו הרכבים עקב עליית שווי השימוש.

בכזה ק״מ שנתי יכול להיות שיהיה זול יותר לפצל ולרכוש רכב שטח לטיולים ופרייבט דיזל חסכוני לנסיעה יום-יומית.
שווה לעשות השוואה מסודרת.
1+

גם אני הגעתי למסקנה שעדיף ג'יפ ("צרחן" בנזין) לטיולי שטח בלבד בתוספת לפרייבט ידני (חסכוני יחסית) ליום יום.

רענן

forest
25-05-13, 17:20
כיום יש כבר פרייבט פרטי (שאישתי נוסעת עליו) להחזיק רכב שלישי קצת מוגזם...
מלכתחילה הגעתי מנקודת הנחה שנסיעות ארוכות יעשו בפרייבט ( כמו כן אני מקבל החזר על טיפולים ודלק )
אז אולי אצליח לצמצם ל 30k-40k אבל גם זה קילומיטראז לא מבוטל.

motorica.net
25-05-13, 18:35
אני לא מבין בכלל באיזה יקום מתקיימת בכלל ההשוואה בין פראדו לפאג'רו קינג.. הזוי לגמרי.
גם הטרופר נחות מהפראדו.

raanan
25-05-13, 18:41
אני לא מבין בכלל באיזה יקום מתקיימת בכלל ההשוואה בין פראדו לפאג'רו קינג.. הזוי לגמרי.
גם הטרופר נחות מהפראדו.
ביקום של אנשים שלא שבויים כמו כבש שהולך אחרי כבש ויוצרים עדר ...

ואם ממש תרצה להיות עם "ראש פתוח", אני יכול לבצע עבורך ההשוואה (פראדו VS טרופר).

רענן

gruyon
25-05-13, 19:46
אני מוכן להגיע כדי לראות את ההשוואה . (אני מקווה שדובר פה על תצוגת תכלית ולא על נתונים טכניים ) .

raanan
25-05-13, 19:53
אני מוכן להגיע כדי לראות את ההשוואה . (אני מקווה שדובר פה על תצוגת תכלית ולא על נתונים טכניים ) .
אני מבין שאתה מריח דם ...

הכוונה להשוואה טכנית. אבל,
אין בעיה להצגת תכלית אם תשיג בעל פראדו.
אה ועוד דבר קטן, כדי שתוכל לראות ההשוואה, לדווח ולסכם התוצאה, תצטרך לעבור את אותו מסלול עם הגראנד ויטארה שלך ...;):)

רענן

forest
25-05-13, 20:58
אכן נראה שזו תהיה משימה קשה למצוא לאנדקרוזר 2003-2004 כמעט ואין רכבים כאלה בשוק (יד 2) מ 2005 ומעלה נראה כי האופציות גדלות (אבל גם התקציב)

שמישהו יעשה לי טובה ויגיד לי להתרחק מהגראנד ויטרה :p כי כרגע זה מתחיל להראות קוסם.. אבל זו רק הזדמנות לחזור על אותה טעות של ה rav4

gruyon
25-05-13, 21:54
רענן אני מביא את עצמי ואתה אחראי להביא בעל פרדו . והכן אם יהיה מצב שאני עובר את המסלול אחריכם בלי לשבור כלום אז כולם צריכים להכריז שגרנד ויטרה זה הכי טוב ואתם מתבאסים שאין לכם .

בנוגע לעניין הייעוץ רכישת רכב , אני חושב שהשאלה הגדולה פה היא האם הכיוון הוא טיולים מדבריים מאתגרים (וצריך להבין מה זה מאתגר )
ואז אני תומך לא לקנות גרנד ויטרה . לא בגלל שהיא לא תהיה מסוגלת , אני דווקא חושב שיש לרכב הזה הרבה יכולות עם שיפורים מתאימים .
השאלה היא כמה אתה תזיע בדרך .

אני אישית נהנה מהאתגר ולהוכיח שגם אני יכול אבל אכן הייתי שמח להתפנק על פרדו עם חיוך זחוח
כמובן שאצלי היו מעורבים עלות האחזקה ועלות רכישה אז לא יכלתי אפילו לפזול לכיוון הזה .

מה שתעשה אני בטוח שכך או כך אתה תהנה .

regevzuki
25-05-13, 22:49
איך אפשר בכלל להשוות בין ראב4 לגרנד ויטארה, זה כמו לעשות השוואה בין פרה לסוס!! יכולות השטח של גרנד ויטרה מול ראב 4 הן שמיים וארץ ולו רק בגלל הילוך הכוח של הגרנד והעבירות המדהימה שלו בשטח. גוריון טוען ובצדק כי גרנד משופר עובר היכן שכל הגדולים עוברים , מנסיון אישי זו האמת. תקרא טוב בפורומים תעשה חושבים ותחליט מה שאתה צריך לקנות באמת.

gruyon
25-05-13, 23:02
רגב אני אציין שיתכן שמדובר בגרנד ויטרות מדור החדש ואני לא כל כך יודע לגבי היכולות שלהם .

אולי יש מישהו עם ג.וטרה משופרת מדור החדש שיכול להעיד .

Ranster
25-05-13, 23:12
אני מבין שאתה מריח דם ...

הכוונה להשוואה טכנית. אבל,
אין בעיה להצגת תכלית אם תשיג בעל פראדו.
אה ועוד דבר קטן, כדי שתוכל לראות ההשוואה, לדווח ולסכם התוצאה, תצטרך לעבור את אותו מסלול עם הגראנד ויטארה שלך ...;):)

רענן

רענן, אתה בהחלט אחד ההזויים שצא לי לפגוש :)
צריך חתיכת אומץ להמליץ על טרופר ועוד יותר אומץ להשוות אותו לג.ויטארה ארוכה (שילדת סולם) שנבנתה כהלכה או חלילה לפרדו.

וכנראה שצריך להיות עוד יותר הזוי בכדי להשוות פרדו לקינג....
שברת שיא בשרשור הזה, תן לבחור לקנות טויוטה ועזוב אותו בשקט. כנראה שזו תהיה הבחירה המוטורית הכי מוצלחת שהוא יעשה בעשור הקרוב :)

raanan
25-05-13, 23:46
רענן, אתה בהחלט אחד ההזויים שצא לי לפגוש :)
אתה יודע מה יותר הזוי ?
לרכוש פראדו מעל 100 אלף ש"ח עם קמ' שהגיע לירח ולקבל :
דשבורד מקרקש
טרנספר דופק
פרונטאקס עם סטליטים שבריריים
ובונוס, אופציה לקריסת מתלה קידמי עקב בולג'וינט

אבל מה, "עם ישראל" נהנה לשמר את מחירון "ההשקעה".
הרי אף אחד לא יצא פראייר, הוא מחפש את הפראייר הבא שירכוש ממנו את "ההשקעה" .

רענן

Ranster
26-05-13, 00:11
הלוואי והיה הרכב המושלם שחסין מכל ונטול תקלות. אין כאלו אבל יש קרובים לזה וטויטה, לצערך ולשמחת רבים, זה אחד מהם.
שיטת העדר בשוק הישראלי חלפה מזמן ומאפיינת בעיקר את שנות ה-90, הצרכן של היום לא מטומטם, חשוף לכמויות עצומות של מידע בביצה המקומית ומחוצה לה, עושה לא מעט שיעורי בית וברגע האמת אף מתקשה להוציא כסף לצורך קניה עד שלא בדק מכל כיוון אפשרי.

כנראה שיש דברים בגו ואולי ביום מן הימים אפילו אתה תלמד להפנימם.
אף אחד מבעלי הטויטות לא משקיע חלקיק מן המאמץ שאתה משקיע בכל הזדמנות ללעוג "לעדר הכבשים" בלשמר את מחירון רכבו.
מסתבר שצריך להיות ממש אדיוט ולשלם יותר מכפול על מנת לקבל מוצר נחות יותר...

מודה, נראה שגם אני נפלתי בפח :p

בוא לא נלכלך את התרד שלשמו הוא נפתח, אם בא לך להתפלש בבוץ אפשר לעושות זאת תחת הכותרת "גם אני אדיוט וקניתי טויוטה".

raanan
26-05-13, 00:41
הלוואי והיה הרכב המושלם שחסין מכל ונטול תקלות. אין כאלו אבל יש קרובים לזה
עד כאן מסכים איתך.

וטויטה, לצערך ולשמחת רבים, זה אחד מהם.
לצערי למה ?
אני יבואן או בעל מניות של מוצר מתחרה ? - לא
אני בעל טויוטה ? - לא (מתוך בחירה)
אני מוכר או מתכוון למכור את הטרופר ? - לא

שיטת העדר בשוק הישראלי חלפה מזמן ומאפיינת בעיקר את שנות ה-90, הצרכן של היום לא מטומטם, חשוף לכמויות עצומות של מידע בביצה המקומית ומחוצה לה, עושה לא מעט שיעורי בית וברגע האמת אף מתקשה להוציא כסף לצורך קניה עד שלא בדק מכל כיוון אפשרי.
איך ילמד ? אם אתה מגן בחירוף נפש על "ההשקעה" שלך ?

כנראה שיש דברים בגו ואולי ביום מן הימים אפילו אתה תלמד להפנימם.
על איזה דברים אתה רומז ? אני אשמח לדעת !

אף אחד מבעלי הטויטות לא משקיע חלקיק מן המאמץ שאתה משקיע בכל הזדמנות ללעוג "לעדר הכבשים" בלשמר את מחירון רכבו.
רצוי שתבדוק (יש מנגנון חיפוש) לפני שאתה זורק רפש

מסתבר שצריך להיות ממש אדיוט ולשלם יותר מכפול על מנת לקבל מוצר נחות יותר...
זה אתה אמרת ...

מודה, נראה שגם אני נפלתי בפח :p
על זה נאמר, "יצא המרצע מן השק" ...

בוא לא נלכלך את התרד שלשמו הוא נפתח
השרשור היה נקי עד שמישהו החליט שפראדו הוא בפיסגת האולימפוס והזוי להשוות מול מתחרים שנמכרו בכמויות יפות בארץ ובעולם.
אגב, מבחני השוואה כאלה נערכו ע"י טובי בוחנים בארץ ובעולם.
גם כשהפרדו ניצח, זה היה בפער דחוק של נקודות .

בקיצור לשיטתך (וכנראה עוד כמה), כשמישהו שואל על המלצה ל SUV , כולם צריכים להשיב בהכנעה, "פראדו/לנדקרוזר " ואין בלתו שום אופציה.
רע בשביל השואל, מצויין בשבילך ושאר בעלי המזל שברשותם יצירת המופת המוטורית הזאת ...

רענן

BackDoorMan
26-05-13, 10:39
היי
ברוך הבא לפורום. אנסה לייעץ לך על פי הניסיון ולפי הנקודות שהעלת. ההיכרות שלי עם פראדו שנת 2000 הינה מזה כשש שנים. במחיר שלך אתה מדבר על החדש יותר משלי. זה הדגם לנדקרוזר פראדו 120 ( עד שנת 2003 זה נקרא דגם 90) למעשה זה הלנדקרוזר השני שנעשה על ידי טויוטה בבית ולא על ידי חברת ארקו שבנתה את הלנדקרוזרים עד הופעת דגם 90. דגם 120 הינו אמין, נוח בכביש ובשטח ונפתרו בו רוב מחלות הילדות של ה 90 ( שכללו בעיקר את הפרונט) לעומת הפגרו קינג הטויוטה עדיפה בשטח בעיקר טכני ובעלת מבנה לשטח יותר מהפאגרו או הגרנד ויטרה. הגרנד ויטרה במקומו מונח אבל אם אתה עושה 50-60 אלף בשנה לא הייתי לוקח בנזין בעיקר כי מנועי הדיזל מחזיקים יותר ומניסיון עם פראדו וגרנד צירוקי בנזים הם שותים פחות בתוך העיר. בכל מקרה אני הייתי הולך על רכב ארוך שאומנם עם 7 מקומות אבל יותר נח ולדעתי גם יותר עביר מהקצר. אני אישית הייתי הולך על הטויוטה פשוט כי אני מעדיף את המבנה שלו על המבנה של הויטרה והפאגרו ( בשניהם המבנה שלהם נועד יותר לכביש מאשר לשטח.) מקוה שעזרתי לך ושיהיה בהצלחה, נראה לי אבל שהעצה הכי טובה היא גם לתת לאישה לנהוג עליהם....ואז להחליט. :)

איך רכב ארוך עביר יותר מהגירסה הקצרה שלו ?

ד ו ר ו ן
26-05-13, 20:27
איך רכב ארוך עביר יותר מהגירסה הקצרה שלו ?

בקלות.
רכ. קצר נכנס לזויות קיצון הרבה יותר בקלות ביחס לרכב ארוך יותר בעת עליה/ירידה, כולל בהצלבות.
זה עניין של שיפוע ביחס לבסיס הגלגלים.

במקום שרכב קצר יכול להתהפך קדימה/אחורה, רכב עם בסיס גלגלים יהיה בזוית מתונה יותר.
אמנם רכב ארוך יותר יהיה מוגבל יותר בתמרון, אבל בשכלול הכולל, יהיה בטוח ועביר יותר.

BackDoorMan
26-05-13, 21:21
את ענין הזויות כבר הבנתי, השאלה אם בשקלול הכולל לא הזנחת עוד חסרונות, ולמה בפועל בתחרויות העבירות לא רואים רכבים ארוכים ?

motorica.net
26-05-13, 21:32
זה לא איך שהרכב נראה בעין קצר/ארוך.
זה הנתון של הבסיס גלגלים ואיך הסרנים ממוקמים ביחס למרכב הם שמכתיבים זוויות גישה/נטישה.

מקרה פרטי - JK ארוך, בסיס גלגלים 2950 מ"מ. רכבת .. אבל הגלגלים בקצוות המרכב , בשילוב גלגלים גדולים מקבלים זוויות גישה/נטישה טובות.

raanan
26-05-13, 22:07
זה הנתון של הבסיס גלגלים ואיך הסרנים ממוקמים ביחס למרכב הם שמכתיבים זוויות גישה/נטישה.

מקרה פרטי - JK ארוך, בסיס גלגלים 2950 מ"מ. רכבת .. אבל הגלגלים בקצוות המרכב , בשילוב גלגלים גדולים מקבלים זוויות גישה/נטישה טובות.

המרחק בין הסרנים ומרווח המכלולים מהקרקע ( מתחת לקו השילדה - לא כולל הסרנים) , נותנים את "זוית הבטן".
זהו החסרון העקרי של רכב ארוך לעומת קצר (בד"כ מתבטא לרעה במעבר תלולית עפר שהונחה ע"י טרקטור).

ביתר הפרמטרים יש יתרון לארוך :
יציבות כיוונית בנסיעת שבילים מהירה
עבירות טובה יותר בתיקול שטח עם הצלבות
סיכויי התהפכות נמוכים יותר בעליית מדרגה כשנמצאים כבר בשיפוע חזק
סלחני בשיפוע צד ובכניסת גלגל בכיוון הנטייה לשפ"צ

בכלל בסרטי עבירות וטיפוס טכני בשטח סלעי, אפשר לראות את ההבדל והסיכון בהתהפכות של רכבים קצרים
(פאג'רו Q קצר בכלל מבהיל בגלל מהלכי המתלה הזעומים שלו).

רענן

ד ו ר ו ן
26-05-13, 22:10

גלגלים בקצה המרכב זה לא בהכרח הדבר המהותי בהבדל בין קצר וארוך, זה נכון לכל רכב שטח. דוגמא טובה מאד להבדל בין קצר לארוך רואים בהשוואה בין דיפנדר 90 מול 110, היכן שה-90 עוד רגע עושה היפוך לאחור, או לא מסוגל לרדת/לטפס מדרגה באלכסון, הארוך לא מרגיש שיש בעיה. רכב עם בסיס גלגלים ארוך יותר יהיה גם יותר נוח בנסיעה וגם יותר יציב כיוונית בנסיעה.

Ranster
27-05-13, 04:00
גלגלים בקצה המרכב זה לא בהכרח הדבר המהותי בהבדל בין קצר וארוך, זה נכון לכל רכב שטח. דוגמא טובה מאד להבדל בין קצר לארוך רואים בהשוואה בין דיפנדר 90 מול 110, היכן שה-90 עוד רגע עושה היפוך לאחור, או לא מסוגל לרדת/לטפס מדרגה באלכסון, הארוך לא מרגיש שיש בעיה. רכב עם בסיס גלגלים ארוך יותר יהיה גם יותר נוח בנסיעה וגם יותר יציב כיוונית בנסיעה.

גלגלים בקצה הם לא בהכרח הדבר המהותי בהבדלים אך לרכב ארוך עם סרחי עודף לא יעזור בסיס הגלגלים אם בכל הזדמנות הוא ימצא את עצמו מתיישב בחלק הקידמי/אחורי ולכן זה נתון חשוב שצריך לתת עליו את הדעת.

הדיפנדר 90 זו דוגמא קיצונית לרכב עם בסיס גלגלים מאוד קצר (זהה לג'ימני) והוא לא מייצג, בטח ובטח בהשוואה לאחיו הארוך.
אני חושב שכל מקרה צריך להבדק באופן פרטני וההצהרה של ארוך עביר יותר לא מייצגת את הכלל.

ori abr
27-05-13, 08:42
היי. לא הייתי כאן כמה ימים וראיתי את התגובות, אני מקוה שאף אחד לא יתלהם כאן... לגביי מה שכתבתי על דגם ארוך וקצר, לטעמי הארוך עביר יותר מניסיון עם פראדו ארוך וחברים בקבוצה עם קצר ( אני מסכים עם מה שרן כתב ועד כמה שאני זוכר הוא עם פראדו קצר). ההשוואה בין קינג לפראדו לטעמי לא נכונה. הפראדו נבנה בבסיסו כרכב עם נטיה גדולה יותר לשטח ואילו הקינג עם כל הכבוד נבנה בעקבות דרישות של אנשי מחלקת שיווק לרכב שיהיה יותר בכביש ( מה לעשות רוב האנשים לא יורדים על פי חברות הרכב. ) גרנד ויטרה להשוות לפראדו או קינג נראה לי לא לענין בכלל.
רענן לגבי האמינות של הטויוטה אני עכשיו מסיים לשפץ את הפראדו שלי ( הוחלפו כל התפוחי פרונט והגה והבושינגים) כל זה נעשה אחרי 350 אלף קמ ועד השיפוץ לא קרה לא הרבה, היה לי גרנד דגם ZJ ונאלצתי למכור כי פשוט לא יכולתי לעמוד בהוצאות אחזקה של הרכב הזה...לכל רכב יש בעיות, מי שיגיד לך אחרת פשוט משקר לעצמו אבל מניסיוני הטויטה פשוט מתקלקלת פחות. לגבי פראדו מול טרופר, לאיסוזו יש את אחת השלדות הגמישות שאני מכיר ולא הייתי מבטל אותו מול הפראדו, החסרון שלו שאין נעילה אחורית לטרופרים משנת 2000 והלאה ( אלא אם כן עושים הסבה וחריטות ונכנסים להשקעה גבוהה מאוד ורוב הסיכויים שלא הכי אמינה...) הפראדו משנת 2001 עד 2003 הפרונט רגיש יותר פשוט כי שמו יותר כח מנוע אבל לא חיזקו את שאר המכלולים מלפנים.. לפותח שרשור זה, כמו שכתבתי בהתחלה תקבל כאן המון דעות לכאן ולכאן. בסופו של דבר אני חושב שאתה צריך לשבת עם עצמך ולהחליט.

raanan
27-05-13, 11:25
היי. לא הייתי כאן כמה ימים וראיתי את התגובות, אני מקוה שאף אחד לא יתלהם כאן... לגביי מה שכתבתי על דגם ארוך וקצר, לטעמי הארוך עביר יותר מניסיון עם פראדו ארוך וחברים בקבוצה עם קצר ( אני מסכים עם מה שרן כתב ועד כמה שאני זוכר הוא עם פראדו קצר). ההשוואה בין קינג לפראדו לטעמי לא נכונה. הפראדו נבנה בבסיסו כרכב עם נטיה גדולה יותר לשטח ואילו הקינג עם כל הכבוד נבנה בעקבות דרישות של אנשי מחלקת שיווק לרכב שיהיה יותר בכביש ( מה לעשות רוב האנשים לא יורדים על פי חברות הרכב. ) גרנד ויטרה להשוות לפראדו או קינג נראה לי לא לענין בכלל.
רענן לגבי האמינות של הטויוטה אני עכשיו מסיים לשפץ את הפראדו שלי ( הוחלפו כל התפוחי פרונט והגה והבושינגים) כל זה נעשה אחרי 350 אלף קמ ועד השיפוץ לא קרה לא הרבה, היה לי גרנד דגם ZJ ונאלצתי למכור כי פשוט לא יכולתי לעמוד בהוצאות אחזקה של הרכב הזה...לכל רכב יש בעיות, מי שיגיד לך אחרת פשוט משקר לעצמו אבל מניסיוני הטויטה פשוט מתקלקלת פחות. לגבי פראדו מול טרופר, לאיסוזו יש את אחת השלדות הגמישות שאני מכיר ולא הייתי מבטל אותו מול הפראדו, החסרון שלו שאין נעילה אחורית לטרופרים משנת 2000 והלאה ( אלא אם כן עושים הסבה וחריטות ונכנסים להשקעה גבוהה מאוד ורוב הסיכויים שלא הכי אמינה...) הפראדו משנת 2001 עד 2003 הפרונט רגיש יותר פשוט כי שמו יותר כח מנוע אבל לא חיזקו את שאר המכלולים מלפנים.. לפותח שרשור זה, כמו שכתבתי בהתחלה תקבל כאן המון דעות לכאן ולכאן. בסופו של דבר אני חושב שאתה צריך לשבת עם עצמך ולהחליט.

אפשר לומר שאני מסכים/מקבל את כול מה שכתבת. אבל,
אני עדיין חושב שהשוואת פראדו, קינג, טרופר היא רלוונטית (גראנד ויטארה מסכים שהיא לא ברת השוואה כאן). מהטעם הפשוט,
הם פנו לאותו קהל יעד, מימדים כמעט זהים, ביצועים דומים, מחיר +/- היה זהה כשהיו חדשים .
נבחנו ועומתו אחד מול השני בארץ ובעולם .

נכון שהפראדו מנצח בנקודות את הטרופר והקינג. אבל,
לקינג יתרון בכביש על הפראדו.
כך שכול מתלבט ומבקש עצה, יוכל להחליט מה עבורו חשוב יותר ועל מה הוא מוכן לוותר/להתפשר.
כלומר, קביעה מוחלטת והמלצה קבעונית, "רק פראדו", לטעמי לא טובה ופסולה.

במאמר מוסגר לגבי הטרופר,
מעבר לגמישות השילדה, הוא בעל מהלכי מתלה הטובים ביותר בקבוצה.
אכן הוא ללא נעילה אחורית. אבל, המוגבל החלקה שלו (כשהוא תקין כמובן) מאוד יעיל !
אני שעברתי "מעז הרים" נעולה ק+א ב ARB , הופתעתי מאוד לטובה מהטרופר במצב סטנדרטי
(במקומות שנלחמתי אז עם 2 נעילות, עם הטרופר ומוגבל ההחלקה טיפסתי ללא קושי).
אגב, בזכות זה החלטתי לא לשנות הסרן האחורי ולהוסיף ARB קדמי בלבד.

רענן

ori abr
27-05-13, 14:55
היי רענן.
פראדו וטרופר בהחלט רלוונטית,לטעי הקינג פחות,שני הראשונים נבולשטח על חשבון יולת הכביש, הקינ בדיוק הפוך ( למרות שבמקרה הזה אני חושב שאם החו מגיע מראב4 אז בהחלט הקינג יעשה את כל מה שהוא רוצה פלוס היכולת הכי ובה בכביש ביום יום ( בין השאר כי הוא תוכנן הרבה אחרי הטרופר או הפראדו. ( טויוטה פראדו 120 במקור הינו דגם ה 90 שיש לי אך עם שילדה מוקשחת ב 40% ובעיקרון כמעט כל מחלות הילדות של הפראדו 90 טופלו בו. אני עדין חושב שאין תחליף לנעילות,

forest
02-06-13, 21:57
תודה לכל המגיבים! זה שרשור שהשכיל אותי מאוד :)

HAMM_V
07-06-13, 19:52
תודה לכל המגיבים! זה שרשור שהשכיל אותי מאוד :)

אותך ואת כולנו.. תודה.

Asaf-a
07-06-13, 22:20
בתור מי שעבר מפראדו קצר לקינג ארוך והיה מוטרד מהירידה הצפויה ביכולת השטח, אני יכול לדווח שהיכולת של הקינג מפתיעה לטובה בשטח, הגיר שלו עדיף בסדר גודל, הבקרה האלק מפצה על חסרונות העדר השלדה, לרוב טיילי השטח יכולות שטח של הקינג מספקות, במקרה שלי שני הרכבים מוגבהים באולדמן וממוגנים,
לכל מי שקורה את המבחנים של הרכבים כאשר היו חדדים עם הבולמים הרופסים והקצרים המקורים, אין להשוות לרכב משופר וממוגן, אלו רכבים שונים.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Asaf-a
07-06-13, 22:22
קורה = קורא
חדדים = חדשים

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

forest
19-06-13, 12:05
המשך:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=76557&p=520370#post520370

forest
21-06-13, 18:47
עידכון: נרכש לנדקרוזר 2004 דיזל ארוך (דגם רגיל) עם 180k על השעון הכולל מיגון מלא של אספיר :)

תודה לכל המשיבים!

raanan
21-06-13, 19:39
עידכון: נרכש לנדקרוזר 2004 דיזל ארוך (דגם רגיל) עם 180k על השעון הכולל מיגון מלא של אספיר :)

תודה לכל המשיבים!

תתחדש !

סע בדרכים בטוחות
רענן

-->