PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך אני מעביר הקלטת מסלול למפה ב oruxmaps

דידין
23-05-13, 08:33
הקלטתי מסלול תוך כדי נסיעה, המסלול נשמר בתיקייה(מצאתי אותו), אבל לא יודע איך להעביר המסלול חזרה למפה ע"מ לשחזר את הנסיעה.

בתודה

Pilon
23-05-13, 09:40
Routes > load file
הסמן של ה ROUTES נמצא למעלה בצורת טרפז

erezgur
23-05-13, 09:55
דוד,

אם אתה מתכוון לטעון אותו חזרה לאורוקס:
1. מהתפריט העליון בחר בסימון ה"אוטוסטרדה" -> Load file
2. עיין ברשימת ההקלטות (בד"כ בספרייה tracklogs) ובחר ההקלטה הרצויה
3. יופיע חלון עם אפשרויות שונות,
א. אפשרויות הנוגעות לנסיעה במסלול שנטען - למשל הפיכת המסלול (אם אתה מתכוון לנסוע מהסוף להתחלה), השמעת "התרעות" כאשר אתה מתקרב / בורח מהמסלול, כנ"ל לגבי קרבה לנקודות ציון בקובץ (אם הוא מכיל נקודות ציון, בד"כ בעת תכנון מסלול ולא לגבי הקלטת נסיעה),
ב. ברירת המחדל היא טעינת המסלול ללא נסיעה בו

נ.ב.
אולי זה המקום להזכיר לכל מי שלא מכיר מצד אחד ולכל מי שרגיל להשתמש בתוכנות נוויגייד וטורבו (שבהם כל סוגי הקבצים הללו הינם בעלי סיומת TWL ולכן רבים מתבלבלים ביניהם) את ההבדל בין המושגים:
א. קובץ נקודות ציון - יכול להכיל אוסף של נקודות ציון ונקודות עניין באזור מסויים.
ב. קובץ תכנון מסלול - הקובץ מכיל מקטעים המחברים נקודות בסדר מסויים (כלומר אוסף של קווים ישרים שבין כל שניים מהם יש נקודה משותפת, למעט כמובן הראשון והאחרון) הרבה פעמים התכנון כולל חיבור נקודות ציון לפי סדר מסויים,
ג. קובץ הקלטת מסלול - הקלטת הנסיעה בפועל מכילה מקטעים זעירים (תלוי במרווח הזמן / מרחק במטרים בין שתי נקודות הקלטה רצופות)

ארז גור

erezgur
23-05-13, 09:58
ועוד הערה - אם אתה מתכוון לשאול כיצד לשתף את המסלול או להעבירו למחשב אחר וכו' - אזי כמו כל קובץ אחר ישנן מספר אפשרויות שכיחות לשליחת הקובץ:
1. העתקה להתקן זיכרון נייד (כמו כרטיס הזיכרון) והעברת ליעד.
2. שיתוף באמצעות תיקייה ב"ענן" (כמו דרופבוקס, בוקס, גוגל-דרייב, skydrive וכו').
3. שליחה במייל
4. שליחה בווטסאפ
ועוד ועוד ...

ארז גור

דידין
23-05-13, 12:23
תודה
לאחר עיון מדוקדקאני רואה שיש לי כמה מסלולים בתיקייה
רק אחד בסיומת gpx שאותו באמת אני מצליח להעלות על המפה.
השאר בסיומת db .backup שלא עולות (ראו תמונה-סליחה על האיכות )
מכאן נשאלת שאלה נוספת,איך אני גורם בסיום ההקלטה (מסלול) שההקלטה אכן תישמר בתצורת gpx .

http://www.fastup.co.il/images/65063892.jpg

Pilon
23-05-13, 12:54
לחץ על הטרק הרצוי - - TRACK > EXPORT AS בחר ב GPX

דידין
23-05-13, 13:23
צ'טער , אני לא יודע איך להגיע להכוונה שלך
עד כמה ששיחקתי עם האופציות של התוכנה אצלי בסמארט- לא מצאתי , יתכן והיא לא מעודכנת ?

erezgur
23-05-13, 14:16
בהתאם להגדרות שלך, קבצי ההקלטה נשמרים כקבצי GPX (אתה יכול לבחור גם שמירה כקבצי KML למשל, שני הפורמטים טובים בין השאר גם להצגת המלול בגוגל-ארץ).

הקובץ אותו צילמת הינו data base המכיל הקלטות / מסלולים שלפחות לפי ההגדרות אצלי בתוכנה הוא אינו מוצג מתפריט טעינת מסלול (למרות שהוא נמצא בתיקיית המסלולים ולמיטב ידיעתי משמש לשמירה וגיבוי של מסלולים ישנים (לפי ההגדרות).

אם הבנתי נכון את תשובתו של Pilon - הוא ציין שבעזרת תוכנת סייר קבצים חיצונית אתה יכול לבצע לחיצה ממושכת עליו (תחליף ל"כפתור ימני בעכבר") ואז לבחור מהתפריט שיוצג לך Export as ואז לבחור GPX ובכך לייצא מסלולים מתוך הקובץ הנ"ל אם יש לך צורך ספציפי כזה (להבנתי המסלולים הזמינים יהיו בכל מקרה מוצגים לך כקבצים זמינים, גם אם הם נשמרים בבסיס נתונים כזה.

אני מודה שעד לצילום המסך שלך לא הכרתי את הנקודה ואני מקווה שאני לא מבלבל כאן במידע שגוי.

ארז גור

Pilon
23-05-13, 16:11
לא דרך סייר קבצים חיצוני. התכוונתי ב אורוקסמפס עצמה.
דידין, נסה לבצע לחיצה ארוכה על הקובץ הרצוי, האם מופיע לך תפריט ?

דידין
23-05-13, 18:42
לא , לא מופיע שום תפריט ברגיל (ללא סייר קבצים)

אבל כשהתקנתי סייר קבצים חיצוני וכשאני לוחץ על המסלול (דרך סייר הקבצים), כן מופיע תפריט, אבל לא נראה לי רלוונטי
הנה תמונה מה מופיע בו (המשךהתפריט מתייחס ל שמירה /ג'ימייל וכו,,,)

http://www.fastup.co.il/images/34662981.jpg

Pilon
23-05-13, 19:39
להבא, לפני שנגיע לפתרון הבעיה, דע שאורוקסמפס יכולה ליצור קבצי GPX באופן אוטומטי.

לחץ על ROUTES (האייקון של האוטוסטרדה) >>> SETTINGS >>> AUTO GPX CREATION כך לא תצטרך להסתבך עם המרת הקבצים.

erezgur
24-05-13, 10:01
להבא, לפני שנגיע לפתרון הבעיה, דע שאורוקסמפס יכולה ליצור קבצי GPX באופן אוטומטי.
לחץ על ROUTES (האייקון של האוטוסטרדה) >>> SETTINGS >>> AUTO GPX CREATION כך לא תצטרך להסתבך עם המרת הקבצים.

בהחלט וטוב שציינת - כבר כמעט שכחתי שאולי מישהו לא נוהג כך וזה בהחלט חוסף המון בעיות וטפיחות על המצח בביית לאחר הטיול :)

-->