PDA

צפייה בגרסה מלאה : גראנד צירוקי 98

tzah
06-05-05, 17:33
שלום,
במסגרת החיפושים נתקלתי היום בשני רכבים גראנד 98 5.2 עם הדברים הבאים:
143K .1 קילומטרים יבוא רגיל - בעת העברה למצב LOW הרכב מושך ראשון עד משהו כמו 3500-4000 סל"ד ורק אז מעביר לשני תוך כדי מכה, או שבעזיבה של הגז יש העברה לשני, שוב תוך כדי מכה. מכירים?

2. 167K יבוא אישי מצפון אמריקה -
א. בעת האצה חזקה מאד ממצב עמידה נשמעות שתי דפיקות מכיוון צד שמאל מקדימה (טרנספר?,סרן קדמי?) רעיונות...
ב. בעת תחילת נסיעה על כורוכר במצב LOW בסיבוב (כל ההגה) הגלגל האחורי הפנימי כאילו מחליק על הכורכר - תחושה של נעילה אחורית.
קראתי את השירשורים האם זה מתנהג ככה תמיד או שהטרנספר בדרך...?

לתשובתכם אודה
צח

grand
07-05-05, 11:31
צח
התופעות שציינת קורות בשני הרכבים רק ב LOW??

רכב א. - הילוך ראשון מושך סל"ד כמובן ב LOW יותר מב HIGH אם זה חריג אז אולי יש לך תופעה שהיתה לחבר אחר (ישראל) - חיישן בגיר שאחראי לזה. (משהו זול ופשוט יחסית לתיקון).

רכב ב. - ב LOW ננעל דריפנציאל מרכזי לכן אתה מרגיש בכוככר קפיצות מהסרן האחורי בסיבוב.
אם מרגישים דומה גם ב HIGH ובכביש אז בהחלט יתכן שהטרנספר גמור.

דפיקות בעומס מהחלק הקידמי יכולות גם הן להצביע על הטרנספר, אך גם על בעיות אחרות כמו תושבת גמורה או חופשים שונים במע' ההינע.

רכב א נשמע יותר טוב.

tzah
07-05-05, 12:09
לגבי רכב א' התופעה קיימת רק ב - LOW. ברור לי שהרכב מושך יותר סל"ד במצב זה אבל זה עדיין חריג ממה שכבר למדתי להכיר כפעולה תקינה. התחושה היא שהוא תקוע בראשון
האם יש הערכת עלות לתיקון הבעיה שציינת - לצרכי מיקוח.

לגבי רכב ב' - התופעה של הדפיקות קיימת רק בHIGH כמו כן לא בדקתי אם ההחלקה של הגלגלים מתרחשת גם ב- HIGH.
מה שכן שכחתי לציין הוא שבעת העברה ל- LOW עם ההכנסה חזרה ל DRIVE האוטו קופץ
זה מעיד על משהו? ברכבים אחרים זה לא קרה לי

תודה

grand
07-05-05, 19:54
לא זכור לי כמה עלה התיקון לישראל, אך זה היה כמה מאות שקלים.
תקשיב, קשה למצוא גרנד יפה ושמור וגם בזול, ואם יש לך 2 רכבים טובים תחת היד קח את זה שנראה יותר טוב, בדוק מכלולים עיקריים ( גיר, מנוע, שילדה, סרנים) אפילו השני עם הטרנספר זה גם לא כל כך נורא, כיוון שהטרנספר המקורי במוקדם או במאוחר ילך ותצטרך להחליפו אז קח בחשבון עלויות של 2-3K ש"ח. לפעמים גם חשוב לבדוק את הדברים ה"קטנים" כמו חלונות חשמל, מזגן וכו' שתיקונם עלול להיות יותר יקר מהחלפת הטרנספר.

tzah
08-05-05, 07:30
100% תודה!!!
לידיעה
את פעילותן התקינה של המערכות החשמליות ברכב - חלונות,מזגן, מאוררים, כיסאות,...
אני בוחן ראשונים, מעין תנאי סף .

ענבר
24-06-07, 14:23
הילוך ראשון מושך סל"ד כמובן ב LOW יותר מב HIGH אם זה חריג אז אולי יש לך תופעה שהיתה לחבר אחר (ישראל) - חיישן בגיר שאחראי לזה. (משהו זול ופשוט יחסית לתיקון).
גם לי בגרנד 98 V8 יש את התופעה של משיכת ההילוך הראשון ב-LOW ורק מעל 3,000 סל"ד הוא מעביר לשני, במקביל נמצאה תקלה ללא הדלקת נורת check engine,
- P0720 - Low Output SPD Sensor RPM Above 15 MPH
Output shaft speed is less than 60 rpm with vehicle speed above 15 mph

החלפתי חיישן מהירות ביציאה של הטרנספר - vss-vehicle speed sensor
ניקיתי מלכלוך את חיישן המהירות בגיר - Transmission Output Speed SENSOR
ריססתי בספריי מגעים את הקונקטורים

ועדיין הבעיה לא נפתרה...יש למישהו עוד רעיון? כיוון?

תודה

גיל123
27-06-07, 19:34
לא נעים

-->