PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה במידות וכמויות לבלייזר

סמי בן טובים
28-05-13, 11:11
שלום לכולם!! בשעה טובה רכשתי בלייזר שנת 1992, מנוע 5.7 ליטר. חייב להודות שאני צעיר מאוד בנישה...
ללא ניסיון כלל ברכבים אלה.
ברצוני לאפס את הרכב, שמן מנועה ופילטרים, שמן גיר ופילטר.
אני צריך לדעת כמויות, סוגים וכל מידע אחר שדרוש לי.
כמו כן אם יש משהו אחר שאני צריך להכיר בהקשר הזה.
תודה רבה

סמי

elnevo
28-05-13, 17:24
תתחדש ותהנה! העם דורש תמונות...

lindner
01-07-13, 23:48
תתחדש :rolleyes:
אין כמו גוגל לדברים האלו אבל יש גם אוטוליין , אני קיבלתי המלצה פה משחר סופה לגבי שמן טוב ואימצתי
ליקווימולי מתוסף שעושה עבודה טובה.
איפה התמונות ?

polar bear
02-07-13, 23:01
שמן - לא באמת משנה איזה, תקנה איזה משהו חצי סינטטי כדי להיות על הצד היותר טוב. זה משהו בסביבות ה 4 ליטר. מסנן - תלך לחנות ותבקש משהו מתאים, כנ"ל לגבי הגיר. שמן גיר - דקסרון 3 או משהו טוב יותר. אם אתה ממש חדש בתחום לא היתי ממליץ לך לעשות את החלפת מסנן הגיר לבד כי זה כולל פירוק עוקת השמן שבהרכבה שלה די קל להרוס הברגות .

lindner
03-07-13, 01:24
רק 4 ליטר ? אצלי נכנס 7במנוע ו8 בגיר , בכל מקרה שמן חדש וטוב מחליק את הנסיעה יחד עם פילטר חדש בגיר , ואם כבר אני ייצרתי פקק לקרטר של השמן גיר שמשום מה היצרן החליט שלא צריך.
מאוד מקל בהחלפות הבאות וחוסך את הפירוק של הקרטר.

polar bear
03-07-13, 01:49
זה לא שהוא חסך, פשוט לדעתו לא צריך להחליף מסנן בתדירות גבוה מספיק בשביל לשים פקק, ולדעתו כדי להחליף שמן גיר עדיף אינפוזיה....וגם אם אני זוכר נכון, הוא אמר לי שלדעתו עדיף להחליף מסנן כשמחליפים שמן גיר.

לגבי הגיר אתה צודק, לגבי המנוע - אלא אם כן שינו משהו במנוע, אז נכנס בערך 4. או שלך יש דיזל.

lindner
04-07-13, 01:21
שלי דיזל 6.5 ליטר , נכון שיש אינטרוול ע"פ יצרן להחלפת שמנים אבל יש גם ימים חמים ונסיעות בשטח . גם עם תוספת של קולר לשמן אחרי נסיעה מאומצת השמן פשוט מאבד תכונות חשובות לשמור על הגיר.
בדיוק בגלל זה עדיף שיהיה פקק להחלפה קלה של השמן.

נמרוד
04-07-13, 11:25
חביבי, בלייזר לא שונה מכל רכב אחר - כדי להתחיל לטפל בו אתה צריך את הספר!

הפורום לא מחליף ספרות טכנית מסודרת, הוא בא בנוסף!

בספריית ג'יפולוג (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2210) יש ספרים להרבה רכבים ישנים, כולל בלייזר דיזל (CUCV) שהיה בשימוש הצבא. אין שם ספר לרכב שלך. אתה צריך לחפור קצת ולחפש הורדה של ספר טיפולים מקורי Factory Service Manual לדגם והשנתון שלך, שזה הכי טוב.
לחלופין, ספר טיפולים של היינז גם נותן מענה מצויין , וזמין תמיד לקנייה באמאזון:

http://www.amazon.com/Chevrolet-Pick-ups-Automotive-Repair-Manual/dp/156392207X/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1372922512&sr=8-3&keywords=chevrolet+blazer+haynes

-->