PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך סיוע בהסבת מדחס מזגן בוכנתי לקומפרסור

רן אשל
29-05-13, 22:51
ובכן לאחר זמן רב של שימוש בקומפרסור חשמלי שבקושי מספק ת'סחורה - ניפוח גלגלים איטי בלבד
רוצה להתקדם לקומפרסור מכני שידחס מיכל אויר קטן......מיכל שבין השאר יאפשר לנפח בצורה יעילה יותר ובכלל יאפשר שימוש בלחץ אויר לשימושים נוספים
לאחרונה התקנתי בשעה טובה הגה כוח לגיפ ומכוח האנרציה של ההתעסקות בדבר ..הרכבתי על המנוע גם את המדחס שהיה זרוק כמה שנים טובות על אחד המדפים.
מדחס בוכנתי שהרכבתי על התושבת המקורית שלו שפשוט חיכתה לו מעל האלטרנטור
עד כאן ההקדמה ומכאן השאלות
על המדחס מורכב פולי כפול, אני בתור התחלה מחפש את הפתרון המקורי להפעלת המדחס ואין לי מושג מהו,
כלומר אם איזה רצועה אני מפעיל את המדחס? הפולי הכפול של משאבת המים לא יכול להפעיל אותו בגלל בית הטרמוסטט שמפריע לרצועה
הפולי של הקרנק גם לא בא בחשבון....חוצמיזה שהמדחס מקובע לתושבת ללא אופציה למתיחה ולכן יש להוסיף גלגלת כלשהי למתיחה,
הפתרון שחשבתי לישם זה פולי כפול על האלטרנטור שכבר מיקמתי והוא יפעיל את המדחס עם גלגלת שאתאים למתיחה..
אבל...כפי שציינתי ... אני מחפש את הפתרון המקורי להפעלת המדחס
אם מישהו מכיר את הפינה ויכול לתת עצה זה בהחלט יעזור...
תמונות אצלם בהמשך

יונימוג אדום
30-05-13, 05:45
דבר ראשון - לא ציינת באיזה רכב מדובר .
דבר שני - כמו שציינת פולי כפול לאלטרנטור וממנו למדחס כולל מותחן .
אצלי בסיקס מותקן מדחס כזה עם מיכל של כ:ארבעה ליטר - משמש אותי לעבודה עם פטיש אויר .

אילן

רן אשל
30-05-13, 08:36
מדובר בסי ג'י 5 מנוע 6 ציל'
המותחן הוא מקורי או אילתור ?
שאלה נוספת האם היציאה מהמדחס למיכל חייבת להיות מצינור מתכת בגלל החום שנוצר, או שצינור הדראולי יספיק?

סופת המדבר
01-06-13, 21:52
צינור הידראולי יספיק
כמובן על קו היציאה לא לשכוח פרשושטט או ל''מסתפקים במועט'' לפחות פורק לחץ

zviki
01-06-13, 23:32
כפי שכתוב מעלי- צינור הידראולי גומי משוריין יספיק. הייתי מתקין גם שסתום על חוזר לאוויר בכניסה למיכל [להשיג במרכז הצנרת רח' הרצל ת"א- למשל]ונקודת הזנה לשמן עבור המדחס ההולך ומתכלה עם זרימת האוויר מהמדחס בדרך לצמיגים,או לפחות עוקת שמן,כולא. ממליץ על שמן מזגנים ייעודי [ויכוח אין סופי בין הג'יפאים אם צריך או לא צריך ייעודי] למרות מחירו היקר יחסית. אני ממלא שמן,כ-60-70 CC לאחר כל ניפוח של 8-10 גלגלים מקסימום, השימוש אינטנסיבי,הרבה שנים שלא נתפס לי המדחס,שום כלום,0 תקלות.
הייתי מתקין גם פרסוסטט, מחיר +- 160 ש"ח.

-->