PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנושא ממיר של יס

Jacob80
30-05-13, 20:21
לפני חודשיים פגע לי ברק בבית וטיגן כמה מכשירי חשמל, ביניהם את הממיר הישן שלי שנרכש אי שם בשנת 96-97.
מכיוון שאין לי אחריות ואנחנו לא ממש רואים טלוויזיה אז לא טרחתי לנסות לסדר את זה אבל לאחרונה יש לחץ מהצד לחבר שוב ממיר של יס.
בניסיון להבין מה התקלקל לקחתי ממיר מהבית של ההורים וחיברתי אותו בביתי. הממיר מציג הודעה שאומרת "לקוחות יקרים, זמנית קיימת תקלה טכנית..בלה בלה.." (שקופית 30).
יש למישהו מושג מה קרה שם? ניסיתי להתעסק עם הגדרות הממיר והלווינים אבל זה נראה כאילו אין אות בכלל. הממיר מתנהג אותו הדבר גם כשאני מנתק את הכבל שן הצלחת לווין.

אודה לעצות, גם בהודעה פרטית.
קובי

lizard
30-05-13, 21:23
אתה לא יכול לחבר סתם ממיר. הם צריכים לקשר את הממיר לצלחת שלך. משהו כזה.
אני עובר דירה ולמרות שיש שם תשתית קודמת של יס עדיין אני צריך שיבוא טכנאי ל"סדר" לי את הממיר הקיים לדירה החדשה.

osh
30-05-13, 21:52
אני לא מסכים עם ההודעה הקודמת. אני עברתי לדירה שכורה עם תשתית של יס. לקחתי ממיר מההורים ואנחנו רואים ככה כבר שנתיים.
בהצלחה

asypeer
30-05-13, 22:05
הדבר היחיד שצריך לעשות זה לכוון את האנטנה. כשמתקינים של יס מנתקים מנוי, הם לא מפרקים את האנטנה, הם רק משנים את הזוית שלה בכדי שלא תהיה מכוונת ללויין.
לגבי סיפור הברק, יכול להיות שהברק גם טיגן את האלקטרוניקה של האנטנה. אולי אף פגע באנטנה ישירות.

lizard
30-05-13, 22:09
אני לא מסכים עם ההודעה הקודמת. אני עברתי לדירה שכורה עם תשתית של יס. לקחתי ממיר מההורים ואנחנו רואים ככה כבר שנתיים.
בהצלחה

באמת? לא ידעתי, לי נאמר שחייבים טכנאי כדי לשים ממיר ישן בדירה החדשה. מצד שני יש לי YES MAX וYES MAX HD אז אולי בגלל זה.
מה בעצם מונע ממך להתחבר ללווין מבלי לשלם להם מנוי?

shmil
30-05-13, 22:10
ל"אלקטרוניקה" של האנטנה קוראים LNB.
גגל, תראה מה זה, זה לא חלק יקר.
הגיוני שנשרף מהברק, בפרט לאור התיאור שלך.

asypeer
30-05-13, 23:30
הממירים החדשים הם בעל ערוץ חזור ודורשים קו טלפון, מכיון שהצלחת רק קולטת ולא משדרת אתה חייב ערוץ חזור בכדי לצפות בסרט מוזמן וכו׳. יכול להיות שהממירים החדשים כן מצוידים בסוג של חסימה כי בטח ללא ערוץ חזור שניתן לניטור אצלם הם לא יעבדו. לגבי הישנים - חבר ושכח.

osh
31-05-13, 08:49
גם לא נכון. החלפתי לפני כמה חודשים לממיר חדש עם HD ועובד מעולה.
לחבר ולשכוח.
בהצלחה

asypeer
31-05-13, 09:47
הכוונה הייתה לממירים של VOD, לא HD שקולטים כמו הממירים הישנים רק עם אפשרות לפענח וידאו באיכות גבוהה.
למתקינים יש ציוד בכדי לכוון את הצלחת ישירות ללויין, חשוב לכוון את הצלחת בדיוק של מעלות כי אחרת לא תראה כלום.
תעלה לגג עם ממיר וטלויזה - זה יהיה הכי מהיר במקום להיכנס לחישובים של אזימוטים וזוויות, תבדוק צלחת אחרת של yes שכן קולטת בשביל לקבל את הזוית הכללית. המתקינים מסובבים אותה בכדי שלא תקלוט כשהם מנתקים מנוי.
לגבי ה LNB שאולי נשרף, זה סיפור של 70 ש"ח, תפרק את הישן בכדי להראות למוכר.

אמיר ב.א
31-05-13, 12:21
מיכה - אין קישור בין הצלחת לבין הממיר - מספיק לחבר את הכבל.

יש קישור או "חתונה" בין חלק מסוגי הממירים לבין הכרטיס החכם שנימצא בתוכם.

יעקב - כמו ששמיל אמר - על הצלחת יש "עין" , בשפה המקצועית - LNB , שעולה סדר גודל 100 ש"ח ויכול להפגע במכת ברק.
יכול גם להנזק הכבל בין הממיר ובין הצלחת.
יכול להיות שהצלחת זזה מרוחות חזקות.
לכוון את הצלחת זה לא ממש בעיה , במיוחד אם יש לך "SAT FINDER" שעולה 10$ באיבי ,
http://www.ebay.com/itm/SATELLITE-FINDER-SIGNAL-METER-FOR-SAT-DISH-LNB-DIRECTV-/390028387614?pt=US_Signal_Finders&hash=item5acf80e51e

הצלחת אמורה להיות מכוונת לווין עמוס שנימצא במיקום 4W
צריך גם מד זוית , ומצפן.
למשל אם אתה גר בחיפה ,
זוית ההגבהה היא 33.5° ,
והאזימוט 236.2°
ניתן להכניס מיקומים אחרים ב: http://www.satil.com/basic/calculations_dishalign.htm

בהצלחה!

יוסי בר צבי
31-05-13, 15:27
בבית פרטי אחד הממירים חייב להעביר מתח חשמלי ל- LNB .
בבנייה רוויה המתח מגיע משנאי שמותקן בחדר המדרגות.
תבדוק באיזה קטגוריה אתה.

וכן, תיאורטית כל אחד יכול לקחת ממיר יס ולהפעיל אותו בצלחת אחרת. הלווין לא "יודע" איפה נמצא הממיר שקולט אותו ואין ב-יס ערוץ חזור (בניגוד להוט שהעברת ממיר מכתובת לכתובת מאותרת בזמן אמת בגלל הימצאות ערוץ חוזר במערכת הכבלים).
ע"מ להגן על עצמם, נציגי יס מוודאים בכל הגעה לבית לקוח שכל הממירים נמצאים ולעולם לא יתקינו ממיר אם לא נמצאת טלוויזיה עבורו בזמן ההתקנה.
ועוד משהו. בהיעדר מתח חשמלי לממיר (לממיר , לא ל-LNB) לתקופת מה (בזמנו זה היה 3 שעות) הממיר "סוגר" את עצמו ופתיחתו אפשרית רק ע"י המוקד. עוד צעד שנועד להגן על עצמם מהעברת ממירים בין כתובות.
הכרטיס החכם והממיר צריכים להיות מסונכרנים, אחרת העסק לא עובד.
לכן, אם לקחת ממיר מהוריך,, קח מהם גם את הכרטיס החכם שלהם ואל תשתמש בשלך. אם זה עדיין לא עובד, תתקשר למוקד יס ותבקש איתחול ממירים.

יש לי ממיר ישן ותקין של יס (אפור, מלפני כ-10 שנים, בזמנו קניתי אותו מהם ולימים התנתקתי והא נשאר שלי) , תבדוק עם יס אם יהיו מוכנים להתאים אותו לכרטיס שלך, נעשה איזה ברטר במשהו.)

אגב, במגזר הערבי ובשטחים פיצחו מזמן את הכרטיס החכם של יס וכולם שם נהנים משידורי יס ללא כל תשלום.
יש ב-יס מחלקה מיוחדת לאיתור התקנות פירטיות, בדרך כלל הם לא מעיזים להיכנס לכפרים הערביים....

בהצלחה ושבת נפלאה לכולם,
יוסי

יוסי בר צבי
31-05-13, 15:28
הממירים החדשים הם בעל ערוץ חזור ודורשים קו טלפון, מכיון שהצלחת רק קולטת ולא משדרת אתה חייב ערוץ חזור בכדי לצפות בסרט מוזמן וכו׳. יכול להיות שהממירים החדשים כן מצוידים בסוג של חסימה כי בטח ללא ערוץ חזור שניתן לניטור אצלם הם לא יעבדו. לגבי הישנים - חבר ושכח.

הממירים החדשים דורשים קו טלפון בגלל שאינם בעלי ערוץ חזור.
אם היו בעלי ערוץ חזור הצורך בקו טלפון היה מתייתר.

asypeer
31-05-13, 15:44
לזה התכוונתי - שבחדשים ישנם שירותים שמחייבים ערוץ חזור והקו הטלפון נדרש כי אחרת אין דרך לשדר חזרה.

יוסי בר צבי
31-05-13, 16:13
לזה התכוונתי - שבחדשים ישנם שירותים שמחייבים ערוץ חזור והקו הטלפון נדרש כי אחרת אין דרך לשדר חזרה.

מראשית דרכה של יס בכל הממירים היתה נדרשת התקנת נקודת טלפון ליד הממיר וזו היתה מחוברת למקום המתאים בממיר.
אולי בגלל שבעת השקת יס היה כבר VOD או דרך להזמין סרטים בתשלום ? לא זוכר.

BackDoorMan
31-05-13, 17:30
ג
אגב, במגזר הערבי ובשטחים פיצחו מזמן את הכרטיס החכם של יס וכולם שם נהנים משידורי יס ללא כל תשלום.
יש ב-יס מחלקה מיוחדת לאיתור התקנות פירטיות, בדרך כלל הם לא מעיזים להיכנס לכפרים הערביים....

בהצלחה ושבת נפלאה לכולם,
יוסי
זה לא רק בכפרים הערבים, זה גם במדינות ערב השכנות.
חלק משתמשים בממיר אחר שיתופי, שמקבל את קודי ההצפנה באופן קבוע דרך חיבור לאינטרנט.
אני לא מבין, איך אפשר בכלל לגלות אם מישהו קולט שידורים מהאויר , כאשר מדובר בתקשורת חד-כיוונית ?

יוסי בר צבי
31-05-13, 17:58
זה לא רק בכפרים הערבים, זה גם במדינות ערב השכנות.
חלק משתמשים בממיר אחר שיתופי, שמקבל את קודי ההצפנה באופן קבוע דרך חיבור לאינטרנט.
אני לא מבין, איך אפשר בכלל לגלות אם מישהו קולט שידורים מהאויר , כאשר מדובר בתקשורת חד-כיוונית ?

אתה צודק. אי אפשר. מחלקת התקנות פירטיות של יס עובדת בעיקר על הלשנות.

gp1
31-05-13, 20:21
הלוואי והם היו חוגגים רק על יס. אבל אנחנו מסבסדים אותם בכל התחומים.

lizard
31-05-13, 21:52
בממירי MAX והVOD צריך חיבור לאינטרנט, לא לטלפון. הסיבה לחיבור לטלפון היא בשביל הזמנת ערוצים דרך השלט אבל אם אתה מוכן לוותר על זה אז אתה לא חייב שיהיה קו טלפון.

אמיר ב.א
31-05-13, 22:25
"אני לא מבין, איך אפשר בכלל לגלות אם מישהו קולט שידורים מהאויר , כאשר מדובר בתקשורת חד-כיוונית ?"

שימי - זו התשובה :

"חלק משתמשים בממיר אחר שיתופי, שמקבל את קודי ההצפנה באופן קבוע דרך חיבור לאינטרנט."

(אני במקרה מתעסק בתחום הרבה שנים)

BackDoorMan
01-06-13, 08:51
יענו גם יס עוברת על החוק ?

אמיר ב.א
01-06-13, 12:10
זה גם נכון , אבל זה עניין אחר.

לכל חברת שידורי לווין יש זכויות שידור באיזור מסויים , וכאשר היא נקלטת באיזורים שאין לה זכויות שידור שם , זה תחום יותר אפור.

מה שאני רמזתי עליו ,ניתן לעלות על אנשים שמשתמשים בצורה פירטית בסרבר מרכזי , לקבלת מפתחות ההצפנה (שמשתנים בהתאם לזמן)

מי שמחובר רק לצלחת וממיר בלי אינטרנט או טלפון - הסיכוי לעלות עליו הוא אפסי.

just4u32
28-08-16, 14:03
אהלן חבר'ה.
אמנם זה נושא ישן אבל רלוונטי לא פחות.

אני גר בדירה שכורה, ועל הגג יש אנטנה של יס, שלמיטב ידיעתי אף אחד לא מחובר אליה.
בהנחה ואוכל להתחבר אליה בשימוש ממיר (למעשה שניים - אחד אפור ישן, ללא VOD או HD ואחד חדש) וכרטיס חכם פעיל שברשותי, אוכל לקלוט את כל התכנים של יס שבכרטיס?
האם עדיין אין ערוץ חזור (עבור שני הממירים)?
מה הסיכוי שיס תעלה על הקומבינה?

תודה!

asypeer
28-08-16, 14:06
תיאורטית - כן, חוקית - לא
אין ערוץ חזור ללויין דרך הצלחת
מה שכן הטכנאים בדרך כלל מזיזים את הצלחת כשמנתקים מנוי וכדי לכייל אותה מול הלווין מחדש צריך מיכשור מיוחד או הרבה סבלנות..

Sent from my iPhone using Tapatalk

just4u32
28-08-16, 14:44
תיאורטית - כן, חוקית - לא
אין ערוץ חזור ללויין דרך הצלחת
מה שכן הטכנאים בדרך כלל מזיזים את הצלחת כשמנתקים מנוי וכדי לכייל אותה מול הלווין מחדש צריך מיכשור מיוחד או הרבה סבלנות..

בוא נישאר רגע בפן התיאורטי.
בהנחה וכיילתי מול הלווין מחדש - שני הממירים יעבדו ללא ערוץ חזור? משמע סיכויים אפסיים לגילוי?

shachar
28-08-16, 14:46
ואז מישהו יגדיל ראש ויתקשר לשאול למה לא עובד ה vod

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

asypeer
28-08-16, 14:47
אני לא יודע לגבי המתוחכם יותר, מניסיון אצל חבר בכוכב אחר הממיר הרגיל עבד בלי בעיה במשך תקופה. ייתכן וחובה שיהיה קו טלפון בשביל הממיר עם הVOD ואז אתה בבעיה.
אל תפתח קריאה בשירות..(שחר הקדים אותי)

יוסי בר צבי
28-08-16, 16:00
אהלן חבר'ה.
אמנם זה נושא ישן אבל רלוונטי לא פחות.

אני גר בדירה שכורה, ועל הגג יש אנטנה של יס, שלמיטב ידיעתי אף אחד לא מחובר אליה.
בהנחה ואוכל להתחבר אליה בשימוש ממיר (למעשה שניים - אחד אפור ישן, ללא VOD או HD ואחד חדש) וכרטיס חכם פעיל שברשותי, אוכל לקלוט את כל התכנים של יס שבכרטיס?
האם עדיין אין ערוץ חזור (עבור שני הממירים)?
מה הסיכוי שיס תעלה על הקומבינה?

תודה!

אין ב-יס ערוץ חזור, זה נעשה באמצעות קו טלפון.
כרטיס לממיר חייב להיות לממיר מסויים. אתה לא יכול לקחת ממיר ששוכב אצלך בבית ולהכניס לתוכו סתם כרטיס, גם אם הוא פעיל ועובד על ממיר אחר.
הדרך היעילה לעשות את מה שאתה רוצה זה שמישהו שמחובר חוקית ל-יס יזמין ממיר נוסף ואת הממיר הזה תיקח אליך לדירה השכורה. זכור שהממיר נועל עצמו אם הוא לא מחובר לחשמל 24 שעות.
טכנאי יס מצווים לספור את כמות הממירים בדירה אליה הגיעו לצורך קריאת שירות.
ולא, יס לא תעלה על הקומבינה.
בהצלחה.

just4u32
28-08-16, 19:33
אין ב-יס ערוץ חזור, זה נעשה באמצעות קו טלפון.
כרטיס לממיר חייב להיות לממיר מסויים. אתה לא יכול לקחת ממיר ששוכב אצלך בבית ולהכניס לתוכו סתם כרטיס, גם אם הוא פעיל ועובד על ממיר אחר.
הדרך היעילה לעשות את מה שאתה רוצה זה שמישהו שמחובר חוקית ל-יס יזמין ממיר נוסף ואת הממיר הזה תיקח אליך לדירה השכורה. זכור שהממיר נועל עצמו אם הוא לא מחובר לחשמל 24 שעות.
טכנאי יס מצווים לספור את כמות הממירים בדירה אליה הגיעו לצורך קריאת שירות.
ולא, יס לא תעלה על הקומבינה.
בהצלחה.

יש ממירים שאינם בשימוש, תחת מנוי שמחובר חוקית.
בהנחה וממיר ננעל, אי אפשר פשוט לבקש איפוס ממירים (כאשר הממיר שאינו בשימוש כבר מותקן בדירה השכורה)?

asypeer
28-08-16, 19:43
אני חושב שקיבלת פה מספיק אינפורמציה. נושא החוקיות פה ברור ולדעתי האישית מעבר הדברים לא צריכים להיות מפורסמים בפורום ציבורי.

יוסי בר צבי
28-08-16, 20:35
יש ממירים שאינם בשימוש, תחת מנוי שמחובר חוקית.
בהנחה וממיר ננעל, אי אפשר פשוט לבקש איפוס ממירים (כאשר הממיר שאינו בשימוש כבר מותקן בדירה השכורה)?

ידעתי היטב למה אני כותב את שכתבתי.
אין דבר כזה "איפוס ממירים". ובכל מקרה לדעתי הממיר הקיים שמותקן בדירה השכורה כבר נעול. אכן".
האפשרות היחידה, להזמין ממיר אצל לקוח קיים, זה יעלה לו עוד כמה שקלים לחודש, יגיע טכנאי של יס, יתקין אותו עם הכרטיס וישייך את הכרטיס לממיר (דרך התקשרות למוקד שלהם) ואחרי לכתו תוכל לקחת את הממיר ולהעבירו לכתובת אחרת.
כל ניסיון אחר לא יצלח.
ועוד מילה. אתה אומר שיש לך כרטיס פעיל. איפה הממיר שלו? קח אותו ובא לציון גואל. ממילא הממיר לא יעבוד עם כרטיס אחר.
בהצלחה.

-->