PDA

צפייה בגרסה מלאה : שדרוג למע' קירור מנוע בויטרה אוטומטית

raanan
07-05-05, 22:15
שלום לכולם
הויטרה שלי (94 ארוכה אוטומטית) במעלה תלול ביום חם עם מזגן, מחוג החום "נשק" ל- 3/4.

בעצתו של צביקה בר שידרגתי מע' הקירור כדלקמן :
א. לא קשור לשידרוג אבל בוצע ניקוי ושטיפת מעברי מנוע על הדרך (כמובן נבדק הפן קלאץ והטרמוסטט).
ב. הוספת לחצן בתא להפעלת וונטת רדיאטור המזגן ללא הפעלת המדחס.
ג. למהות השידרוג, - כידוע, באוטומט שמן הגיר מקורר ברדיאטור (בחלקו התחתון) מה שמוסיף לחום שהרדיאטור והמאוורר קשה להם להתמודד איתו (הזדחלות איטית במעלה),
לכן שולב רדיאטור גיר, סופג קודם לרדיאטור הראשי את חום שמן הגיר.

תמונות להתרשמות (כמובן שמגן הגחון שומר על הרדיאטור ), בקרוב אוסיף רשת פלדה להגנה בפתחי האיוורור של המגן .

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=9&item=558406

אז כך, היום נוסה הפרויקט בהצלחה יתרה (בחורשן), מזגן פעל תמידית וחום המנוע לא עבר חצי הסקאלה !.

התקנה זו בוצעה באהבה במוסך אפ"ק בראשות סעדיה ויורם שבהזדמנות זאת ברצוני לציין את רמת הסטנדרט הגבוה שיורם מחזיק בה שאיני מכיר בשום מוסך למעט במעבדות ח"א, לדוגמא :
המפסק שהתקין בתא חובר לפיקוד ולא ישירות לוונטה, את כל החיבורים הוא ביצע בלחיצה באמצעות אביזרים יעודיים (מוכרים מח"א) , את החוט הוא הגן בצנרת גמישה שרשורית שניתב והצמיד לצמת חיווט ראשית ברכב.
כמובן שדאג לחיווי המצב ע"י הארת המפסק וכן מצב פעולה רק עם סוויץ.
בקיצור מקצוען ואיכותי ביותר !!

רענן

ryanai
07-05-05, 23:43
שלום לכולם
הויטרה שלי (94 ארוכה אוטומטית) במעלה תלול ביום חם עם מזגן, מחוג החום "נשק" ל- 3/4.

לא הבנתי..
יום חם,מזגן, אתה מזדחל בעליה והרכב לא מתחמם...
אז למה להוסיף עוד רדיאטור לגיר ?

בגלל שהמחוג כבר את החצי ?

raanan
08-05-05, 22:48
לפני השדרוג - מחוג ב- 3/4 במעלה ארוך ותלול עם מזגן, מחייב הפסקה, לא נורא כל עוד לא מעכבים חברה בשיירה.

אחרי השדרוג - מחוג ב- 1/2 מכסימום לאותם תנאים , אין צורך בהפסקה.

רענן

נמרוד
09-05-05, 09:31
האם רדיאטור השמן בא במקום מחליף החום המקורי בתוך רדיאטור המנוע או בנוסף? נדמה לי שהבנתי שהוא בנוסף, וכאן נשאלת השאלה למה לא ביטלתם את המעבר דרך הרדיאטור הראשי בכלל - מעניין מה השיקולים של יורם. עוד שאלה שכדאי לתת תשובה למען הבאים אחריך היא המקור של הרדיאטור הנוסף?

תתחדש, נראה טוב מאד.

איציק - 4X6ZH
09-05-05, 09:44
חובה חובה לבטל כל קשר בין רדיאטור הגיר החיצוני לבין רדיאטור המנוע .
בתנאי מזג האויר שלנו ותנאי השימוש שלנו אין כל צורך להעביר את שמן הגיר לרדיאטור המנוע.
הרעיון של היצרן הוא לחמם את שמן הגיר בתנאי חורף .
ואצלנו בדיוק הפוך .
אתה רוצה שיפור רציני . מקם את רדיאטור הגיר כך שהחום שנפלט ממנו לא יהיה בכיוון הרדיאטור של המנוע . לא בכל רכב זה אפשרי .
ותחליף שמן גיר לפחות פעם בשנתיים כ 40.000 קמ .
יש לשמן הגיר השפעה ישירה על תיפקוד הרכב .
איציק

raanan
09-05-05, 23:27
הסיבה שלא הצלחנו למצוא מיקום לרדיאטור החדש קומפלט עם וונטה.
לכן פיזור חום ראשוני נעשה עם הרדיאטור החדש והמשך פיזור וייצוב לטמפ' עבודה עם הרדיאטור הראשי .

סה"כ תפקד מצוין בהר חורשן !!

רענן

אלכסי
21-05-05, 16:08
למה לא טוב בנוסף.
בסופו של דבר שמן גיר מגיה לטמפ' עבודה שלו בעזרת חם מנוע.
ובמקרה הנ"ל אין בעיה קרור בימים חמים וטמפרטורה של גיר מבוקרת.

ועוד
אם רדיאטור שמן בניפרד ואין לו ונט.
רכב אומד במקום, משבת של גיר עובדת ומתחממת שמן, אבל קירוק אפס.
אז חיבור בנוסף פותר הבעיה.

זה לא ובדה, זה שרשרת חישוב שלי.

-->