PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנשא אופניים לרכב

sronp
03-06-13, 03:31
שלום לכולם,
אני מתעתד לקנות ג'יפ ראשןם וכנראה שזה יהיה פאג'רו קצר עד שנת 2000 (לא החלטתי אם בנזין או דיזל).
בנוסף אני רוכב על אופניים והייתי רוצה לדעת מהו המנשא המומלץ לרכב שכזה:
-גגון- לפי מה שהבנתי מעלה את צריכת הדלק. אם למישהו יש ניסיון עם גגון ואופניים ובכמה זה העלה את הצריכה (אם בכלל).
-מנשא על הגלגל רזרבי - שמעתי שלא מומלץ כי זה עושה נזק לדלת.
-מנשא שמתחבר לתפוח גרירה - יקר מאוד.
אשמח לשמוע מאנשים בעלי אחד המנשאים האלה .
תודה.

dice2
03-06-13, 05:59
גגון מעלה את הצריכה ב5 אחוז אצלי ברכב
מנשא גלגל לא יגרום נזק אם תעמיס 2 זוגות ולא שלוש ואל תפתח את הדלת כאשר יש עליה עומס
מתקן תפוח תענוג אבל יקר

בועז

Asaf-a
03-06-13, 06:45
בתור בעל נסיון, ההמלצה שלי לא להעמיס יותר מזוג אחד על מנשא המתלבש על הגלגל בדלת.
רק לטווח קצר הייתי מעמיס יותר מזוג אחד.
אם מעניין אותך יש לי מנשא כזה לא יקר ומצורף בתמונה למכירה 0548887373.
מנשא על הגג מאוד לא נוח ברכב גבוה.
כך שהמומלץ הוא מנשא על תפוח.
מעטים ממנשאי התפוח יתאימו לרכב בו יש גלגל ספייר על הדלת. כך שיחייב התאמות.
ראה התאמות שנדרשו אצלי, שכללו החלפת המוט הישר במוט בצורת האות ל

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

opl
04-06-13, 18:04
קניתי לא מזמן מנשא שיושב על ברגי הגלגל ספייר
דומה לצורתו לזה: http://www.al-galgalim.co.il/index.php?action=product&productid=4586

אין לי חוות דעת עליו כי רק עכשיו התקנתי אותו אבל... אם מידת הצמיגים שלך לא מקורית יש סיכוי שתמצא כי הבורג המרכזי קצר מדי ובקושי מגיע לחיבור התושבת שלו. וזה משהו צריך לקחת בחשבון...

רמי גלבוע
04-06-13, 18:31
אם אתה מעמיס רק זוג אחד + מנשא מהסוג הקטן (כמו הצהוב של אסף המצולם מעלה), אין בעיה לשים אותו על הדלת - כל עוד היא סגורה, ואתה לא מיטלטל בשטח, אלא על הכביש. בסופו של דבר זו תוספת משקל של כ-10 - 12 ק"ג, על כמה עשרות ק"ג של הגלגל + משקל הדלת עצמה.

החבילה אמורה לעמוד בטלטלות שטח, אז עוד 12 ק"ג בנסיעת כביש, לא יפריעו, לדעתי. אני נוסע ככה (המתקן מתיישב יפה מאוד על הגלגל הרזרבי), ואני לא מרגיש / שומע שום הבדל. הדלת גם נפתחת ונסגרת בדיוק באותה צורה, עם או בלי.

Asaf-a
04-06-13, 20:17
אני מגביל לזוג אחד במנשא גם בגלל שאני פחות סומך על המתקנים כאשר מדובר על שני זוגות או יותר

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Parann
15-06-13, 11:07
קח בחשבון שהפאג׳רו הקצר לא ידידותי להתקנת גגון, אין לו מרזב ולא מוטות אורך. הגגון יצטרך להיות בהתאמה אישית ועם קידוח בגג ככל הנראה. אשמח אם מישהו יוכיח שאני טועה ויעלה כאן פתרון לגגון

-->