PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצוקי עריף הר כרכום - שטח אש מיוחד?

danip
08-05-05, 11:01
שלום
שמעתי כי לאזור העריף כרכום יש סטטוס מיוחד בתור שטח אש ואליו הכניסה אסורה גם בשבתות ומותרת רק בחגים מסוימים.
היש אמת בדבר? :(
יום טוב דני

sagisendler
09-05-05, 09:06
הכי טוב לבדוק מול מתא"ם
בכל מקרה כדאי לתאם איתם כל כניסה לשטח אש
שגיא

נמרוד
09-05-05, 11:35
אני מתייחס לכל שטח אש כפתוח בשבתות, מתוך ההנחה - הנכונה למיטב ידיעתי כי אם היא לא היתה נכונה כבר יש מספיק חברי כנסת חרדים שיצעקו - שצה"ל לא מתאמן בשבת (חו"ח). את הסיפור על שטח אש מיוחד אני חייב להגיד שאני מכיר כמוך משמועות אינטרנט בלבד, אין לי מושג מה עומד מאחוריהן אם בכלל.
שמעתי הסבר כזה פעם: יש עניין של שטחי אש עם נפלים/מצררים מסוכנים במיוחד, שהצבא לא מפנה באופן קבוע. (ושוב לכאורה) הצבא כן מפנה את הצירים לפני הפסח... אז שהצבא יוריד אחריות, אני אוהב לקחת אחריות על עצמי. בכל מקרה הנפלים מרוכזים במטווחים מסוימים לאורך צירים מסוימים, ולהשליך על כל הסביבה שלהם ועל חצי הנגב - מטופש.

זאביק
09-05-05, 13:06
חצי שמועה בעניין, אבל ישנה מאוד (בערך משנת 90).
כשהייתי צעיר ויפה, עזרתי לארגן ולתאם טיולי נוער של תנועת המושבים.

ואכן, אני זוכר שאיזור עריף היה מאוד בעייתי ואושר רק בחגי ישראל הגדולים (סוכות, חנוכה, פסח).
למה ? לא יודע . . . .

בשאר איזורי הנגב, לא הייתה בעייה.

ד ו ר ו ן
09-05-05, 17:01
עריף אולי לא אבל השוליים המזרחיים של הכרכום בתוך מטווחי ח"א שאולי נחשב "כצבא הזר הידידותי לצה"ל" אבל ממש לא ידידותי למטיילים..

אזור מרכז הכרכום מעריף ודרומה משמש מטווח ח"א פעיל מאד,יש תחלופה גבוהה של מטרות שמעידה על השימוש הרב והרבה דברים משונים שמתייחסים לעוד מתקנים מוזרים שמשמשים לניסוים שגם הם מתנהלים שם, בגלל זה האזור נחשב "אזור מיוחד" למרות שכהנחה גם אני מטייל שם בחגים וסופ"ש ואחרי שלמדתי את האזור אני מתרחק ממקומות ספציפיים שאני מכיר כפעילים\עודף נפלים\עודף מתקנים רק כדי לא להגזים בהתגרות.

בפסח בשנה שעברה ראינו F-16 אמריקאים מתאמנים שם,אמנם ביבש אבל לא התחשק לנו לקחת סיכון וחיכינו שהם יעלמו וזה עוד היה באחת הפעמים הבודדות שכן שאלנו אם אפשר להכנס.
אני לא סגור שהם יודעים מה זה "חגי ישראל" או שיש מטיילים בעונות מסויימות והם דוגמא למי שכן מסתובב שם.

יש לפחות אזור מצרר אחד בנגב שאשמים בו טייסים אמריקאים שזרקו בו מצרר חי היכן שלא היו אמורים להשליך.

פטוניה
05-01-09, 12:41
איפה אפשר למצוא אתרים על מסלולים תקינים לטיולי גי'יפים?

תודה!

זאביק
05-01-09, 14:45
אם כוונתך לתקינים בכך שהם לא שטחי אש שמשמשים בסופ"ש או בכלל בימים טרופים אלו, התשובה הכי מעדכנת ומוסמכת תקבלי ממתא"מ דרום, שזו יחידת התיאום של פיקוד דרום.
הם יוכלו להגיד לך איפה מותר ואסור לטייל.

טלפון שלהם - על כל מפת סימון שבילים, או בחיפוש זריז פה באתר.

elazar
07-01-09, 09:58
אני מתכננן לטייל באיזור בשבת הקרובה (9-10 ינואר). חשבתי על נחל ערוד, הר עריף (כולל טיפוס ברגל) ואולי הר כרכום.
אני לא סגור על המסלול עדין אבל בגדול התוכנית היא להגיע ביום שישי בערב לאיזור, לישון בשטח (בארות עודד או בורות לוץ) ועל הבוקר לטייל, כולל קצת מסלולים רגליים (שעתיים).
מסלולי עבירות בינונית+. המטרה היא הטיול, אין לי כוונה לאתגר את הגיפ שלא לצורך.

מי שמעוניין שיצור קשר/ישאיר פרטים בפורום או ב EMAIL
[email protected]
אלעזר
0547885282

elazar
08-01-09, 15:21
בדקתי עם המתא"ם, והשבת (9-10לינואר) האיזור סגור, כך שהטיול שלי להר עריף נדחה..
אלעזר

-->