PDA

צפייה בגרסה מלאה : יש איזו הגבלה לאיזה צופר לשים לסופה?

סופת המדבר
03-06-13, 22:26
למה אני שואל..
היום אמרתי נסדר את עיניין הצופר שיצפור מההגה כמו אורגינל
(עד היום היה עם כפתור לחצן ירוק אוניברסלי על הדש' וגם כבר לא עבד)
על ההגה יש את כל מה שצריך כדי שהצופר יעבוד (כל הפחיות כל הפינים)
הבאתי מאיזה רכב שזרוק אחרי הבית צופר קצת יותר רציני ממה שהיה (משהו של איזה אמריקאית נראה לי)
עקבתי אחרי החוטים פירקתי את ההגה ניקתי את כל הפינים כל המגעים הכול פיקס
בדקתי עם אוומטר שיש לי רציפות מה''לחצן'' על ההגה עד לצופר
אבל מה אין למערכת כוח להעביר את הזרם\ מתח שנדרש על מנת להפעיל את הצופר
בכל פעם שניסתי לצפור היה איזה ''תיק'' קטן והקפיצים הקטנים שדוחפים את הפינים פשוט התכווצו
החלפתי את הקפיצים לקחתי קפיצים מעטים (עט שכותב) ישנים
נראו לי יותר חזקים אבל גם כנראה שלא עומדים בעומס
אם אני נותן מינוס ישירות לפין העבה הפנימי אז יש צופר
השאלה למה זה קורה המערכת הזאת עד כדי כך עדינה שיכולה להפעיל רק צופר קטנטן?
ואם מישהו יכול לצרף לי פה קובץ ל''קיט שיפוץ לצופר'' מאיביי
תודה

עריכה
יש את החוט שיורד מהצופר למטה מתחת לבזוקה ואז יש את השקע תקע
בגלל שלא מצאתי לאן ההמשך של החוט הולך אז חיברתי חוט חדש ישירות לצופר
ועשיו שאני חושב על זה אולי אני צריך לחבר ריליי
באורגינל מחובר ריליי?

טוב עכשיו ראיתי בספר
יש ריליי.. איך לא חשבתי על זה קודם....
מחר יבדק שוב

shmil
04-06-13, 08:09
ה"תיק" הקטן הוא כי הצופר דפוק (תפוס), ולא המנגנון בהגה.

סופת המדבר
04-06-13, 08:12
שמיל אתה לא מתעמק בדבריי? חח
כתבתי שהצופר תקין וגם אם אני נותן מינוס ישירות לפין הפנימי יותר אז יש צפצופ

גלדיאטור
04-06-13, 10:26
מר סופה, בזמנו היה לי אותו דבר בגלדיאטור, בסוף אצלי הבעיה הייתה שהיה חסר את הקפיץ...(20 שנה עם כפתור בדשבורד)
התיק שאתה מתאר הופיע גם אצלי, גיליתי בזמנו שיש קצר ושאני לוחץ על הצפצפה הכח של האוטו יורד ומתחילים בקפיירים (קצר בכל החשמל) לבסוף מצאתי את הקצר בסוויץ של הסטרטר.

מסקנה: אם כל חלקי הצופר קפיצים פינים הפלטה ועוד קיימים, נסה לתת למישהו אחר לצפור בזמן שאתה מזיז את החוטים במנוע...

סופת המדבר
04-06-13, 17:52
טוב אז כמו שחשבתי וכמו שצריך להיות יש ריליי בקופסת ריליים
החוט שמביא את המינוס מההגה היה מנותק מהמקום שלו בריליי (הבננה בחוץ)
החוט שמוציא את הפלוס מהריליי לצופר גם היה מנותק מהריליי ועוד היה חתוך
איפה שהשקע מעל המחשב
אחרי שהחלפתי את הקפיצים בפינים(שוב קפיצים של עט) ואחרי שחיברתי את כל
החוטים בבית ריליי והרכבתי ריליי כמובן
הכול עובד פיקס

IlanG
04-06-13, 18:27
היי
ברשותכם מתעלק על השירשור ....
יש לי סיקס אני מנסה לסדר את הצופר בהגה כבר די הרבה זמן כרגע במצב היום הבאתי את המערכת לכך שמידי פעם יש לי צופר בהגה , כול החלקים שידוע לי שצרכים להיות יש לי ( צופר תקין , רילי בצמה יש תקין טבעת פלסטיק בבזוקת הגה חדשה תקינה , צמה איתות חדשה , פין עם קפיץ היוצא מהטבעת פלסטיק יש , טבעת מתכת דקה בהגה יש , טבעת פלסטיק ירוקה עם שלושה ברגים בהגה יש , טבעת מתכת המתחברת לכפתור צופר יש ),בקיצור לפי הסירטוט יש הכול אבל עדיין רק בהפעלת אלימות על הכפתור בהגה או משחק איתו מדי פעם יש ציפצוף מהצופר , משהוא לא יושב טוב / חסר , מתח מגיע עד לטבעת של כפתור הצופר אבל לא מבין או מצליח למתג אותו למינוס שיש בהגה - רעיונות למישהוא ? , אם אפשר אם תמונות איך הכפתור הגה מחובר אצלכם , אני לא זוכר שיש לי שלושה קפיצים אלה רק אחד היוצא מטבעת הפלסטיק הנמצאת לפני גלגל ההגה על הבזוקה .

סופת המדבר
04-06-13, 21:42
יש פין אחד על הפלסטיק \טבעת הלבנה
זה http://www.ebay.com/itm/NEW-JEEP-CJ5-CJ7-CJ8-WRANGLER-YJ-XJ-CHEROKEE-WAGONEER-J10-HORN-CONTACT-SPRING-/200913099050?pt=Vintage_Car_Truck_Parts_ Accessories&hash=item2ec75a992a&vxp=mtr
ממנו אמור לעבור לך מינוס רצוף עד לריליי ללא קשר ללחיצה על המנגנון בהגה
אם אתה מקצר את הפין הזה (עם חתיכת חוט למינוס) יש צופר? תמיד?
אם כן אז הבעיה שלך רק במנגנון ה''לחיצה'' על ההגה (או בריליי\ אחרי הריליי)
אם לא אז הבעיה ממנו(מהפין) ועד לריליי .. קודם כל לפי דעתי תחליף את הקפיצים (הפין הפנימי יותר אמור לצאת לכיוון אחורה אבל במשיכה עדינה קדימה
ובזהירות הוא יצא קדימה ללא צורך לפרק את כל המנגנון גם הקטן יכול לצאת קדימה)
במנגנון הלחיצה יש את הפחית (נירוסטה) הדקה היא טיפה קעורה
החלק הפנימי שלה הבולט צריך להיות לכיוון הנהג
ואז בלחיצה על מרכז הגה החתיכת ''כוס'' עם ה3 ברגים אמורה ללחוץ את המרכז של הפחית לכיוון ההגה
וככה לקצר לך מינוס בין הפין להגה

יכול להיות גם שהכיסוי במרכז שאתה לוחץ עליו כדי לצפצף נתקע בהגה או במשהו אחר לפני שהפחית מקצרת
אם אתה מצפצף בלי הכיסוי מה קורה?

עירא
04-06-13, 21:49
חלודה

IlanG
04-06-13, 22:12
טוב חפרתי עוד קצת בצופר בהגה , הפין שמגיעה מהצלחת פלסטיק מעביר זרם ( נבדק אם נורית ביקורת , בין הפין לאדמה יש מתח - הנורה נידלקת ויש רעש נקישת ממסר והפעלת צופר ) יש מתח גם על הפחית / כוס שמחזיקה את כפתור הצופר ( נבדק נורית ביקורת בין הפחית לאדמה - הנורית דולקת ויש רעש נקישת ממסר והפעלת צופר ) נבדק הארקה בבורג הגדול המחזיק את ההגה במרכז, יש הארקה ( מינוס ) אבל אני לא מצליח לזהות מגע בין האום לכוס המחזיקה את כיסוי הצופר נראה לי שחסרה לי דיסקית שטוחה דקה בין בסיס ההגה לאום ( נפתח ע״י מפתח 22 ) הנועל אותו שצריך לגשר בזמן הלחיצה בין הכוס / פלטה קעורה להארקה המגיע מהאום .

סופת המדבר
05-06-13, 08:30
אמרת שיש לך ''טבעת מתכת דקה בהגה'' לא?
אתה חייב את הטבעת הזאת

משהו לא מסתדר לי שאתה שם מנורת ביקורת בין הפין לאדמה אז היא נדלקת
הפין בלחיצה על ההגה אמור לתת מינוס לריליי(בלי לחיצה גם הפין וגם החוט שיוצא עד הריליי לא נותנים לא פלוס ולא מינוס) והאדמה מינוס אז הנורה לא אמורה להידלק

שאתה מפרק את הכוס עם ה3 ברגים צריך להיות מתחתיה הפחית הדקה יש? יופי.. אין ? לא יצפצף...

אחרי שפירקת את הכוס וגם אם יש פחית או אין תיתן מינוס לפין (לא צריך לפרק את ההגה) וצריך לצפצף לך

IlanG
05-06-13, 10:01
היי
כאשר אני נותן מינוס לפין מתכת יש נקישת ממסר והצופר עובד ,
יש לי מתחת לכוס של הצופר את הדיסקים מתכת הדקה - היא נקייה ותקינה .
כאשר אני מחבר מינוס לכוס של הצופר יש נקישת ממסר והפעלת צופר .
במערכת עצמה מה שנותן מינוס לכוס של הצופר זה המגע בין הלוחית מתכת הדקה מתחת לכוס לבין האפס המגיע מהאום שמהדק את ההגה , מתחת לאום ישנה דיסקית מתכת שבזמן לחיצה על הצופר ( למעשה לחיצה על הכוס ) ישנה סגירת מעגל ובכוס מקבלת אפס מהאום - מוט הגה , התברר לי היום בבוקר כי הטבעת מתכת מתחת לאום אצלי הייתה מלוכלכת ברמה כזו שלא העבירה זרם מהכוס קצת שיוף וניקיון והכול עובד.
תודה לכולם על העזרה !!.

סופת המדבר
05-06-13, 11:07
יופי
סוף טוב הכל טוב חח

-->