PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך הכוונה - בונה באגי

maor-atia
05-06-13, 21:37
חברים,
פרטים על הגוף
אחי בנה לפני מספר שנים באגי שמשקלו בערך 200 קילו, הגובה שלו מהרצפה הוא 35-45 ס"מ
הגובה של כל הבאגי מהרצפה עד הגג הוא בערך 150 ס"מ ,ואורכו כ- 250 ס"מ
לבאגי הזה יש גלגלים של טרקטורון (ומנוע של טרקטור קטן לא זוכר איזה).

ומה שאני יודע שהלך המנוע בבאגי הזה
עכשיו יש לי בבית זרוק מנוע של פורד פיאסטה עם קלאץ' 1998 1300.
אז השאלה אם מסוכן לחבר את המנוע מחוסר יציבות (בגלל שהוא חזק מדי) או משהו בסגנון,
ואם כן איזה גיר אני יכול להשים למנוע הזה שהגלגלים האחוריים יונעו.
אני יודע שהגיר הקודם הוא עובד טוב מאוד, אבל הגיר הזה הוא גיר מקורי של המנוע הקודם.
אז ככה שאני לא יודע אם זה בדיוק יתאים כי המנוע הקודם היה משהו כמו 600 סמ"ק בערך

אם מישהו יכול להגיד לי איזה גיר אפשר להשים שהמנוע יהיה מאחור או לבנות משהו שדומה לזה יש לי את כל הכלים ואני יכול ליצור את זה, אני רק צריך הכוונה .

(ועוד משהו איך אני יוכל לבנות ציריה כי הייתי רוצה שהגלגלים הקדמיים גם יונעו)

ובקשר לבאגי יש לו גם בולמים וכל מיני חלקים שאחראים ליציבות של הבאגי . (אחי הוא הנדסאי רכב וחשמל רכב)

אם מישהו רוצה להציעה לי עצה לשיפור היציבות אני ישמח לשמוע.

(,אין לי מה לעשות אם המנוע של הפיאסטה לכן רציתי להרכיב אותו לבאגי,)

Lidor Shtruzer
05-06-13, 22:52
הגיר שאתה צריך זה גיר מקורי של פורד פיאסטה 1300 שנת 1998 כי הוא בטוח יוכל להתמודד עם הכוח והוא היחיד שיתאים לך למנוע ללא התאמות.
בנוגע לציריה :
דבר ראשון קורים לזה דרייב שאפט .

דבר שני בעיקרון בג'יפ יש טרנספר בתוך הטרנספר יש 4 מצבים הנעה רגילה (2X4) , הנעה כפולה רגילה(4X4 High) , הנעה כפולה יחס העברה נמוך (4X4 Low) , וניוטרל (N).
יש גם תיבות העברה שיש בהן אפשרות לנעילת הדפרנציאל המרכזי (האורכי) ובכך הכוח מתחלק שווה בשווה בין שני הדיפרנציאלים הרוחביים שיש בכל סרן .

אני לא יודע איך בנוייה הבאגי שלך מבחינת מערכת הנעה ולכן אני נמנע מלהמליץ המלצות אבל אני חושב שהכי קל יהיה להוציא עוד דריישאפט קדימה מהגיר לסרן הקדמי בנוסף לזה שמחובר לאחורי .

maor-atia
05-06-13, 23:19
ואם לדוגמא הייתי רוצה להפוך את ההנעה של המנועה הזה להנעה אחורית....
זה אפשרי

-->