PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה פורד שטח לקחת בארה"ב ?

שלמי
09-06-13, 10:57
חבר נוסע לשנתיים לעבוד בארה"ב
במקום העבודה שלו (בי"ח, הנ"ל רופא) יש אפשרות לקבל בעלויות נמוכות רכבים של פורד (המאמצת הרשמית של ביה"ח)
ההתלבטות היא איזה מהרכבים לקחת, מעוניין ברכב שטח למרות שאין לו הרבה ניסיון בנהיגת שטח
(אשתו לעומת זאת עשתה אצלי השתלמות בחורשן וניצחה במלכת המדבר)
בין היתר מחפש רכב לתנאים הקשים של שלג וקרח וכו' בצפון ארה"ב
לא צריך יותר מ 5 מקומות, לא צריך שטח קשה מדי
הרשימה כוללת , לפי סדר העלויות, חמישה רכבים :

EXPEDITION
FLEX
EXPLORER
EDGE
ESCAPE

קראתי כאן (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2279) שברלי לא התלהב מהאסקייפ
האדג' הוא גם לא ממש רכב שטח
הפלקס נראה לי נמוך פחד
כך שלדעתי ההתלבטות היא בין האקספלורר לאקספדישן
בנוסף ראיתי שהיה ריקול לאקספלורר בדיוק בשבוע שעבר...
יש תובנות / הצעות ?

נמרוד
09-06-13, 11:08
F150 RAPTOR CREW CAB

לא יכולה להיות תשובה אחרת בפורום הזה :D

http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/without_watermark/raptor_2011/ford_f150_svt_raptor_2011.jpg

http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1942-jeepolog-archive

דרור ברלי
09-06-13, 11:18
איפה כתוב ש"לא התלהבתי" מהאסקייפ?

כתבתי עליו ידיעה חדשותית (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2279)ותו לא. האסקייפ האמריקאי = קוגה (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2962-%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%93%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%93-%D7%A7%D7%95%D7%92%D7%94-%D7%98%D7%99%D7%98%D7%A0%D7%99%D7%95%D7% 9D-2013)האירופית (עם מנוע אחר). זה יופי של ג'יפון/קרוסאובר, אבל גם לא בדיוק רכב שטח.
פלקס זה מיניוואן.
גם אקספלורר הוא כבר לא בדיוק רכב שטח (אין הילוך כוח, אין מרווח גחון, צמיגים לא מתאימים)
אדג' זה קרוסאובר גדול (הפלטפורמה היא של מאזדה 6).

מכל הרשימה הזו, אקספדישן זה היחיד שעונה להגדרת "רכב שטח" אם אתה מוכן לחיות עם מימדים וצריכת דלק של נושאת מטוסים ממוצעת/סליחה, טנדר F350... יש לחבר שלך הסמכת רב-חובל?.....

אם כבר מגיעים למימדים כאלה וסכומים כאלה עבור תדלוק ומוכרחים פורד - יש בחירה יותר טובה מרפטור?......................

asafk
09-06-13, 11:35
...ואז להביא אותו לארץ בתור תושב חוזר??

אסף.

eysham
09-06-13, 11:38
למה לא KA? :)

http://www.fordkaownersclub.com/e107_files/public/1258903680_145_FT9963_4x4.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3395/3300322059_f38a39c78c.jpg

+1 על הראפטור

nirs
09-06-13, 13:21
הקספלורר הוא הכל חוץ מרכב שטח. ע״מ להביא אותו ליכולות מינימליות, תדרש הגבהה, מיגונים והסרת חלקי פלסטיק מיותרים...

רמי גלבוע
09-06-13, 14:33
לא צריך להסיר חלקי פלסטיק מיותרים, הם ייפלו לבד...

שלמי
10-06-13, 17:11
תודה לכל העונים,
הרעיון המקורי היה לחפש SUV, הרוכש המיועד לא חשב על טנדר.
לאור ההמלצות החד משמעיות העברתי את השורה התחתונה בעניין הרפטור.
עכשיו רק נשאר ליישם את ההמלצה.
אהבתי גם את ה KA, אבל קצת קטן מדי...
וברלי, רשמתי לפני שכן התלהבת מהאסקייפ. עמך הסליחה.

BackDoorMan
10-06-13, 20:15
לא צריך להסיר חלקי פלסטיק מיותרים, הם ייפלו לבד...

על משקל הבדיחה המקורית.;)

Bernard
14-06-13, 03:57
...
מכל הרשימה הזו, אקספדישן זה היחיד שעונה להגדרת "רכב שטח" אם אתה מוכן לחיות עם מימדים וצריכת דלק של נושאת מטוסים ממוצעת/סליחה, טנדר F350... יש לחבר שלך הסמכת רב-חובל?.....

אם כבר מגיעים למימדים כאלה וסכומים כאלה עבור תדלוק ומוכרחים פורד - יש בחירה יותר טובה מרפטור?......................

שוב אתה מתחיל, דרור?

לי יש אקספדישן..EL.
אחלה אוטו.
אחרי הגבהה והתקנת צמיגי "35 (הכל מותר, זול וחוקי פה.. מוזר מאוד..) הוא אפילו נחמד מאוד, גם בשטח קל.
ודלק? אתם צוחקים? פה זה... זול.
ובכל מקרה, הוא לא יותר גדול (אורך ורוחב וגובה והדגם הרגיל, בכלל קטן יותר) מה- F150, למיניהם ובטח לא צורך יותר דלק וגם יש לו 4X4 וגם נעילת דפרנציאל מרכזי וגם LOW וגם בקרת משיכה די מפתיעה וגם,אם רוצים, אפשרות לנעילה אחורית.

אם רק היה עם מתלי אויר ומהלך מתלה.. היה כמעט כמו ריינג'..

tzagi
15-06-13, 07:52
ודלק? אתם צוחקים? פה זה... זול.

קרוב ל$4 לגלון זה לא זול(אולי לישראלים זה זול, לאלה שזוכרים שגלון עלה פעם פחות מדולר ו$20 היה ממלא טנק דלק זה בטח לא זול)

לפותח השירשור:
שאל את חברך כמה יכולת בשטח חשובה לו
אם התשובה זה משהו כמו "מאד" או "חשוב" עדיף שיעזוב את משפחת פורד לנפשה.
לא חסר FJ80 בשוק.

klam
15-06-13, 17:16
עזוב פורד - כנראה שגראנד שירוקי הוא הפתרון לחברך.

Bernard
15-06-13, 20:27
קרוב ל$4 לגלון זה לא זול(אולי לישראלים זה זול, לאלה שזוכרים שגלון עלה פעם פחות מדולר ו$20 היה ממלא טנק דלק זה בטח לא זול)

לפותח השירשור:
שאל את חברך כמה יכולת בשטח חשובה לו
אם התשובה זה משהו כמו "מאד" או "חשוב" עדיף שיעזוב את משפחת פורד לנפשה.
לא חסר FJ80 בשוק.

כ"כ זול פה, שאנשים לא יודעים שזה זול - התרגלו לטוב...
גם אני זוכר שהמחירים בארץ, היו פחות מ-6 ש"ח לליטר... לליטר!! זה היה אז וזה היום ו-$3.25 זה מחיר מצויין!!!! בכל קנה מידה, ישראלי או ארופאי..

לעניין הרכב הנדרש.

כתוב בפירוש שאין לבחור נסיון בשטח קשה ושלא נדרשות יכולות בשטח קשה מידי.
יש גם רשימה שמורכבת מפורד - שדרך אגב, היא החברה העדיפה עלי - בארץ היה לי פורד אקספלורר. רכב יומיומי של זוגתי שתחיה וחווה גם שטח בינוני+ בכמה הזדמנויות - חוץ מגובה מהקרקע (נומך...) וצמיגי הכביש, עמד במשימות בגבורה (כולל בקרת משיכה טובה ו-LOW אמיתי וקצר ונעילת דפרנציאל מרכזי).
אפס תקלות!! היה אצלי שש שנים ולמרות שיכולתי להחליף אחרי 3.5, נשארנו איתו עד הנסיעה לארה"ב- בגלל שהיינו כ"כ מרוצים.

לעניין הרשימה.

FLEX
EDGE
ESCAPE

הם בכלל אל רכבי שטח- לא בינוני, לא קל, לא קליל, לא בכלל ולמרות שיש להם איזה יכולת להניע את ארבעת הגלגלים, בסינכרון מסויים, לא נראה לי שהם יענו על הדרישות של "תנאים הקשים של שלג וקרח וכו' בצפון ארה"ב" (ה-EDGE קצת יותר מתאים, בגלל שהוא גבוה יותר (מרווח הגחון) מהשניים האחרים)
חוץ מזה, לדעתי:

ה-ESCAPE (בדקתי, בתור אפשרות לקנייה) הוא אוטו קטן ומאפען, עם מרווח פנימי של פיאסטה - וגם חסחוני כמוה.. נמכר פה בגימור מפואר וגדג'טים מטופשים, כמו לקפוץ על רגל אחת , כשאתה נושא מצרכים ומנופף ברגל האחרת, מתחת לפגוש על מנת לפתוח את הדלת האחורית, אם תספיק לברוח בזמן אחורה, על מנת לא לקבל את הדלת בפרצוף..
ה-FLEX הוא סטיישן גבוה/SUV נמוך ומוארך, פרימיטיבי בעיצוב הפנים ובמערכת ההנעה שפונה לפלח שוק של... צפופי הפיגמנטים פה. ולפני שיקפצו עלי כל ה"גזעניים", אני לא מתכוון לצבע, בהכרח, אלא לאלה המעדיפים עיצוב בסיגנון PIMP MY RIDE והסטטיסטיקה מדברת בעד עצמה..בקיצור, ארוך, נמוך וחסר כל יכולת (שטח).
ה-EDGE, נחמד מאוד, מרווח לחמישה (שקלתי לקנות), מערכת 4X4 דומה לזו של ה-EXPLORER (בהמשך) אבל ללא אופציות שיש ב-EXPLORER ולכן, ללא יכולות שטח בכלל (אלא אם מכנים שולי כביש לא סלולים "שטח").

השניים האחרים, הם סיפור אחר.. בחלקם:

ה-EXPLORER (החדש, לא כמו שהיה לי) בעל 4X4 קבוע ומספר אופציות להתאמה ל"שטח" (חיקוי מצחיק לזה של לנד רובר) כמו "שלג", "בוץ" ואיזה "קישקוש" נוסף - אבל... יש יכולת לנסוע בבוץ/שלג/חצץ וכל תנאי מזג האויר הקשים של הצפון, פה. זה SUV גבוה ויכולת שטח "מסויימת" בעזרת האלקטרוניקה - ראיתי אפילו מישהו מוציא סירה מאגם (עם טריילר..) כשהרמפה למים בוצית ורטובה לגמרי, הנגרר כולו בתוך המים ואפשר היה לראות את האלקטרוניקה "עובדת" והגלגלים כמעט לא מחליקים (לסרוגין) - יפה מאוד.. סירה גדולה.
ה-EXPEDITION הוא סיפור אחרי לגמרי. הוא רכב שטח אמיתי כולל שילדת סולם, טרנספר אמיתי עם LOW, ובקרת משיכה "אמיתית" לשטח (נוסה, נבדק ועבר. ממש כמו הלנד רוברים שאני מכיר) אבל... אבל הוא פשוט ענק. זה רכב גדול.. מאוד. רחב וגבוה מכל מה שאנחנו מכירים כ-SUV בארץ (אני אנסה להעלות כמה תמונות להשוואה) ויש עוד דגם ארוך יותר - זה, ד"א, רכב ה"שירות" של רשויות אכיפת החוק "בצפון" (כולל אלסקה) כך שבודאי יעמוד בדרישות החבר הרופא...

אחרי שאמרנו את כל זה...
אם לא מתעקשים על פורד, יש את כל הקוראנים, שפה עולים גרושים (סורנטו ודומיו), שיכולות השטח שלהם על כל אלה מהרשימה הראשונה ומשתוות (ועולות לעיתים) לאלה של הרשימה השנייה, בגודל שפויי ופאר וצריכת דלק נורמלית.

וגם..
אם מתעקשים על יכולות שטח אמיתיות, גודל "נורמלי" ורכב "אמריקאי" יש את הג'יפ גראנד צ'רוקי.
לפני חודשיים התחילו למכור פה את דגם 2014 (קניתי..) והוא כל מה שג'יפ ... 4X4, טרנספר אמיתי, נעילה מרכזית +אחורית, בקרת משיכה "אמיתית" לשטח (כמו לנד רובר) ואפילו מתלי אויר (כמו.. לנד רובר, אם רוצים. לא חייב) - נסיעת/נוחות כביש מ ע ו ל ה, יכולת שטח מצויינת (בדקתי בהמון סוגי הצלבות, חול ובוץ - סלעים לא מצאתי פה..) - הרכב פשוט מתקדם. לא ראיתי חיסרון/היסוס לעומת כמה ריינג'ים ודיסקברים 2004-2009 שבדקתי בארץ - מצויין!
ויש להשיג את הדגם הקודם די בזול (V6 חדש) והמון משומשים במחירים טובים מאוד (במיוחד ה-V6)..

לאור הדרישות (והיכולות) שצויינו בתחילת השירשור, על זה הייתי ממליץ - גראנד צירוקי 2010-2014.

Bernard
15-06-13, 21:26
כמה תמונות, שצילמתי בהזדמנויות שונות (כמו לזכור איפה הרכב בחניית שדה"ת)..
ה-WJ שבתמונה, מוגבה (נראה לי "4) ועם צמיגי "32.
יש לי גם תמונות השוואה של האקספדישן לריינג' רובר 2002 ולגראנד צ'רוקי 2014 - לא מוצא אותן כרגע..

WJ vs. Expedition vs. Explorer:
76050

Explorer vs. Expedition:
76051

Volvo CX90 vs. Expedition:
76052

Bernard
15-06-13, 21:30
ואחרי שקראתי שוב את הפתיח, בהתחשב בהנחה המצויינת, הייתי ממליץ על ה-EXPLORER, אבל רק המפואר ביותר - עיצוב הפנים של האקספלורר ואיכות החומרים ממש.. מעליבה.
כל רמת גימור, פחות מהמפואר ביותר (שגם היא לא משהו..), נראית, נשמעת ומרגישה כמו משהו קוראני משנות התשעים המוקדמות...

Bernard
16-06-13, 01:58
Expedition vs. Gran Cherokee 2014
76068

ואת זה הייתי חייב לצלם, בחנייה לחנות ספרים:

פה, מעבר למכסה המנוע יש רכב. אשקרה רכב..
76069

הנה. הם עומדים על אותו קו, מלפנים:
76070

76076

76078
76077

יקיר גרין
01-02-14, 08:41
חברה, לא צריך לדבר נחרצות ... יש דגמים של אקספלורר עם נעילה לדיף מרכזי וLOW אמיתי ...
היום קניתי אחד 2006 ... לא באמריקה, אבל לא רחוק ... (קנדה)

לאט לאט נלמד מה המגבלות ... פה הדלק לא יקר 1.28 דולר קנדי לליטר שזה פחות מ-4 ש"ח, אבל הרכב הזה שותה את זה כמו שאמריקאים שותים בירה, אבל כשהרכב הזה מאיץ, אני לא חושב על הדלק, אני עסוק בלנסות לעצור את החיוך.

אפשר לקנות קיט הגבהה ב-200$ (ספייסרים מעל ה struts) ויש צמיגים לא רעים על ג'אנט 17"

tzagi
01-02-14, 09:03
יקיר, רק לידיעה כללית,
יש כול מני מודלים של רכבים, אמריקאים ומיבוא שנמכרים(וגם מיוצרים) בקנדה ששונים לגמרה במפרט ממה שמוכרים דרומית לגבול, לכן, ממש אין מקום להשוואה.

בנימה שונה, ברוך הבא(שוב) למערב, תשתדל לא לקפוא למוות, היחידות חימום בפורד ממש לא ידועות כתנור...אולי שווה להשקיע במעיל צמר רוסי ממלחמת העולם השנייה...8ממ של צמר, טוב ל -40F

Bernard
01-02-14, 20:10
זה בגלל שקנית 2006. לדגמים החדשים אין שום מעילה ואין שום LOW.. באף גירסה..
עד לדגם החדש, שנדמה לי שיצא ב-2010, לכל הדגמים שהיו מצויידים ב-LOW, היה LOW אמיתי לגמרי ודיפרנציאל מרכזי שננעל ב-LOW.
אחלה אוטו, ה-2006!
קניתי אותו חדש בארץ (באדיבות משהב"ט) ולמרות שאני זכאי להחלפה כל 3.5 שנים, החזקתי אותו עד 2012 - אפילו לא תקלה אחת!!! (למעט כרית האויר בגב מושב הנהג... לא נחשב..).

רכב נמוך יחסית למסלולים שעשיתי - כל הזמן גירד את הגחון ופעם אפילו נתקעתי על אבן (אבן!! לא סלע! פאקינג אבן!!) והייתי צריך לבנות טראסה של 10 סמ' בערך (!), כדי להחלץ... בדיחה.
חוץ מזה, בשטח (כשהריינג' נשאר בבית/במוסך), רכב מעולה. ה-TC יעיל מאוד ועולה/עובר בכל מקום, כל זמן שגלגל אחד אוחז - מעולה (להזהר מעניין מרווח הגחון וזוית הנטישה).
בכביש - אחלה.

-->