PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט בין גראנד צ׳ירוקי דיזל לימטיד עם מיתלי אוויר ללנד קרוזר

טל בוטל
09-06-13, 22:54
:confused: רוצה להחליף את הליברטי שלי בגראנד צ׳ירוקי דיזל לימיטיד עם מיתלי אוויר או ללנד קרוזר ארוך. הגראנד צירוקי לדעתי אינה נופלת בשטח מהלנד ואולי אפילו טובה יותר עם המיתלי אוויר ,מרווח גחון של הגראנד 27 ס״מ לעומת 22 בלנד, ההתלבטות שלי היא בעיקר לגבי הירידות ערך של הגראנד רוצה לשמוע חוות דעת תודה לכל העונים.

דרור ברלי
09-06-13, 23:21
על ירידות ערך תשאל את לוי יצחק...

וברצינות - אם זה מה שמטריד אותך, קנה טויוטה.
הגרנד צ'רוקי WK2 טוב יותר בכביש בסדרי גודל - ביצועי מנוע, התנהגות כביש, נוחות, עידון.
אבל אני גם לא בטוח שהוא כל כך טוב יותר גם בשטח.

למרות שכתוב עליו Jeep, הגרנד החדש הוא מייצג נאמן של האסכולה הגרמנית ב-SUV מודרניים. הפלטפורמה שלו היא ירושה מימי הבעלות של דיימלר וזה אומר שיש לו גנים משותפים עם מרצדס ML - וזה אומר מרכב אחוד (יוניבודי, כלומר, ללא שילדה). ארבעה מתלים נפרדים מכויילי כביש עם מהלך קצרצר, צמיגי כביש בחתך נמוך עם דופן עדינה. זה אוטו שמתוכנן לנסוע מהר (מאוד) על כביש, להתנהג יפה בפניות. אירופה.
הוא גם ממש לא רע בשטח - אבל זה בזכות אלקטרוניקה מתוחכמת ויעילה ולא בזכות ברזלים.

טויוטה לנדקרוזר 150 הוא במידה מסויימת אחרון המוהיקנים. מייצג יחסי של גישת האולד-סקול. אפשר לקרוא לו "מיושן" בלי למצמץ. יש לו שילדת סולם, יש לו סרן אחורי חי. הצמיגים שלו בחתך גבוה יותר ובקוטר מעט גדול יותר. הוא מסיבי וחסון ויחסית הרבה פחות מתוחכם. זה מורגש היטב בכביש, היכן שהוא נותן תחושה לא בדיוק מעודנת וכן קצת מסורבלת וגסה, משהו שמזכיר קצת משאית (באופן יחסי, כן?...). אבל דווקא כרכב שטח הוא נוסך הרבה מאוד ביטחון.

וכן - כתוב עליו "טויוטה", ובגלל זה לוי יצחק סוגד לו. תרצה או לא, זה המצב.

טל בוטל
13-06-13, 22:31
תודה החלטתי להתחדש בגראנד צ׳ירוקי, נשארתי נאמן לג׳יפ.
את המבחן לרכב אני אעשה בשטח ואעדכן

-->