PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לגביי מנוע לבאגי st4

Tomerhadad
10-06-13, 15:01
רכשתי תוכניות לבאגי badland st4 לפני חודש בערך, הברזלים הוזמנו ובינתיים יוצא לי לחשוב הרבה על בעיות שאני עתיד להיתקל בהם במהלך הבנייה. אחת מהם היא סוגיית המנוע. בתוכניות מומלץ להשתמש במנוע של אופנוע 600 סמק ומעלה.
השאלה שלי היא איך הבאגי יתמודד אם מנוע של רכב 1800 או 1600 סמק כנראה של סובארו לגאסי, מבחינת המשקל של המנוע הכח הנוסף והיבטים נוספים שצריך להתחשב בהם?*

Tomerhadad
13-06-13, 14:39
מישהוא?? משהוא??

lizard
13-06-13, 15:02
הכלי לא בנוי למנוע רכב אלא למנועי אופנוע.

Tomerhadad
13-06-13, 19:13
טוב כנראה ציפיתי ליותר מידיי מפורום ״להנדסת ג׳יפים״ אפשר למחוק

boaz avrahami
13-06-13, 19:20
רגע...
לפני שאתה מפטר אותנו לא תתן שימוע?
ככה, תוך 4 שעות מרגע שפרסמת את ההודעה הראשונה שלך בפורום כבר הסקת מסקנות שאנחנו חרא של עובדים ואתה נפטר מאיתנו בלי סנטימנטים?
בקרוב תשמע מוועד העובדים ונשבית לך את המפעל...

Tomerhadad
13-06-13, 21:40
חס וחלילה חבר... אבל אחריי יומיים שום תגובה חוץ מחצי שורה של תגובה שטחית מה אני אמור לחשוב על הפורום?*

boaz avrahami
13-06-13, 22:54
התחלת ברגל שמאל ועם שאלה גדולה ולא מספיק ברורה...
אתה בטוח שיש לך מספיק מקום להכניס את המנוע?
לקחת בחשבון כמה יבלוט הגיר אחורה?

תדביק כמה תמונות של התוכנית או דוגמאות של כלים שאנשים כבר בנו

lizard
13-06-13, 23:37
תשובה שטחית? אתה בכלל מבין מה ההבדלים בין המנועים השונים? אתה בכלל מבין שכדי לשים מנוע של רכב בבאגי כמו st4 אתה משנה את כל החלק האחורי של הבאגי, מה שגורר שינויים בחלק הקדמי ובסופו של דבר גורם לכך שזו לא תהיה באגי st4?

Tomerhadad
14-06-13, 04:46
טוב אז קודם כל תודה על היחס..
מבחינת מידות של מנוע כבר תכננתי הארכה מסויימת של החלק האחורי והכל אמור להיכנס, לצערי אני ללא גישה למחשב כך שאני גולש דרך האיפון ולא הצלחתי להעלות תמונות להמחשה..
הידע שלי בתחום הרכב הוא דיי נרחב, אני גולש המון בפורום לומד ממנו המון ובנוסף מתעסק בזה באופן יום יומי כחלק משרותי בצבא.
כשאתה מזכיר שינויים בחלק הקדמי של הבאגי אתה מתכוון להקשחת המתלים?
תקן אותי אם אני טועה

בעיקרון אני רוצא להחליף את סוג המנוע משום שעומס של באגי על מנוע של אופנוע אפילו בנפח של ליטר יצור עומסים שהמנוע לא תוכנן אליהם אשר לטווח הרחוק עלולים ליצור במנוע בלאי גבוה זאת יחד עם תנאי שטח (קפיצות רעידות אבק)שמנוע של אופנוע כביש לא אמור להתמודד איתם באופן יום יומי ובנוסף עבודה בטווחים היותר גבוהים של סלד אשר שוב פעם יגדילו את הבלאי.

boaz avrahami
14-06-13, 06:00
לדעתי מיכה התכוון יותר למה יקרה למשקל על החלק הקדמי.
אתה שם בכלי קטן כזה מנוע כבד וארוך מדי בחלק האחורי ואז לא יהיה לך חלוקת משקל נכונה על החלק הקדמי ואז ההגוי לא אפקטיבי.

lizard
14-06-13, 06:09
גם וגם.
בעיקר התכוונתי לזה שאם אתה רוצה באגי עם מנע רכב, תקנה תוכניות מתאימות לזה. אני חושב שלקחת באגי שנחשבת למעולה בתחום שלה ולעשות ממנה שעטנז זו טעות.

arnonshoshani
14-06-13, 06:57
אנשים שיראו את התגובה שאני יעלה מייד ישפשפו את העניים ולא יאמינו !!!

מיכה אתה צודק!

הST4 הינו באגי קטן (יחסית) שתוכנן ונבנה תוך התחשבות ביכולות של המנוע הקטן של האופנוע. הן בכוחו ועמידותו וכלה בגודלו הפיזי.

בקופסא די קטנה וקלה בגודל משוער של 60X60X60 אתה מקבל מנוע גיר והרבה כ"ס.

רוחב הבאגי תוכנן לכך מרחק בין חיבורי הזרועות אחוריות הציריות הברקסים גאומטריית המתלה מהלך המתלה חלוקת המשקל וכו'.....

השינוי שאתה מבקש לעשות יגרמו לכך בעצם אתה תבנה את הבאגי עד הקשת האחורים ואת כל החלק האחורי תעשה בפריסטייל.

אני שמח מאד שאתה "שעל ידע נרחב: הן כקורא באתר והן בשירותך הצבאי. האם אי פעם יצא לך לבנות באגי? או לתכנן אחד?

בתור מישהוא שבנה אחד או שניים אני ממליץ לך להתיעץ עם מישהוא שיש לו ניסיון מעשי לבוא עם התוכניות וכן עם החלקים שאתה חושב לבנות איתם ואז לקבל מהחונך את הידע/עזרה שאתה זקוק להם.

אין ספק שמנועים של רכב יותר בנויים לעומסים שאתה מציין מעצם העובדה שכמעט בטוח שאתה תשים אותם על רכב הרבה יותר קל ממה שהם סחבו עד עכשיו.
אבל האם לא תגדיל את הגלגלים ואת מהלך המתלה ששוב יביאו את המיכלולים של הרכב למגבלות שהם לא תוכננו אליהם ויורידו משמעותית את אמינות הרכב (כמו שפחדת מהאופנוע).

גם פה האידילייה לא מושלמת וצריך למצוא את את הקומבינצייה גיר מנוע הנכונים (או לשלב בין מנוע וגיר שלא הגיעו יחד).

כיוון שכבק רכשת את תוכניות הבאגי ויש לך את הברזלים בדרך וזו באגי שהונדסה ותוכננה למשהוא ספציפי ניראה לי יותר הגיוני פשוט לעקוב אחרי ההוראות ולבנות מה שהזמנת.

ארנון

Tomerhadad
14-06-13, 12:29
טוב, תודה רבה על התשובות.. אני באמת לא בניתי עדיין שום רכב בחיי אני ישקול את מה שנאמר פה ויעשה עם עצמי חושבים שוב על העניין.
דרך הגב אם יש מישהו שמכיר תוכניות לבאגי בסגנון ה st4 ובעל אותה מורכבות בנייה אך שבנוי למנוע יותר גדול של רכב אז זאת גם אופציה מבחינתי.. ותודה שוב

lizard
14-06-13, 15:36
כל הבאגים המבוססים מערכת הניע של חיפושית. גם יהיה פשוט יותר לבניה לדעתי כי אתה משתמש בחלקים זמינים וזולים

ronitzan
19-06-13, 18:22
ישן מדי בשבילו.. אנחנו חושבים יותר בכיוון של סובארו לגאסי אבל אנחנו לא יודעים באיזה מודלים יש הנעה כפולה ובאיזה יש הנעה קדמית אם תוכלו לענות על השאלה הזאת אני וחדד מאוד נודה לכם

lizard
19-06-13, 19:18
זה לא משנה סוג המנוע. השאלה היא האם אתה בונה באגי מכונית או באגי st4.
בגדול אם אתה בונה באגי מכונית אז אתה לוקח מנוע קדמי עם גיר אוטומט ושם אותו מאחור. אתה בונה מתלים משולשים או מתלה זרוע עוקבת חדשים ללא היגוי ומקדימה בונה מתלים משולשים. אתה יכול עם גיר ידני אבל זה דורש מערכת מנופים.
יש אפשרויות נוספות אבל קודם תחליט מה אתה בונה.

ronitzan
19-06-13, 19:52
אנחנו מתכוונים לקחת את התוכניות של הst4 כסוג של משהו שממנו נשנה את המידות קצת המתלים יהיו משולשים. בנוגע למתלה זרוע עוקבת זה נראה לנו מסובך מדי יחסית לבאגי ראשון. התכנון שלנו זה שהמנוע יישב במרכז מאחוריו יהיה הגיר, שממנו יצאו הציריות (לכן הבחירה בסובארו לגאסי כי היא חזקה ויש לה את הגיר המסוים הזה).

lizard
19-06-13, 22:07
שיהיה לכם בהצלחה, לי אין מושג איך לעזור לכם.

ronitzan
20-06-13, 06:45
חחח תודה! האמת שזה לא כזה מסובך להבין בוא נסגור על זה שהבאגי תהיה עם תרומת איברים מסובארו לגאסי ושלדה בנייה עצמית שתראה בערך כמו הst4 רק עם שינויים והתאמות למכלולים של הלגאסי

-->