PDA

צפייה בגרסה מלאה : כתבות חדשות - פגושים לסמוראים

נמרוד
09-05-05, 15:25
כתבה חדשה של אלון:
http://www.jeepolog.com/j6tech_nexus_rear_bumper.htm

מצטרפת לפגוש הקדמי של בועז מהחודש שעבר:
http://www.jeepolog.com/j6tech_boaz_samurai_bumper.htm

ומסמנת את הסמוראים כבונים-שגם-כותבים הרציניים ביותר... :D

גיא
09-05-05, 21:53
ואני יכול להגיד אחרי שראיתי מקרוב ובחנתי את הפגוש האחורי של מר נקסוס שזאת עבודה יפה מאוד. מיקצועית ובעיקר מושקעת לפרטים הקטנים.

כל הכבוד, אלון.

גיא.

גיא
09-05-05, 21:58
אהה ....

רציתי להוסיף שאמנם לא ראיתי במו עיני את הפגוש הקידמי של בועז אבל לפי הכתבה הוא ניראה
גם הוא הרבה יותר יפה ומיקצועי מההוא שאני בניתי פעם ...

יופי של בונים יש באתר הזה !!

tayrie
09-05-05, 23:23
מפתיע כל הזמן מחדש ... :)

airzax3
10-05-05, 01:16
בהחלט עבודה יפה!
אפשר לקבל פרטים על האורגן אורות
מחיר ,דגם, איפה קנית?
ועוד שאלה: בזמן שהדלת פתוחה אני מבין שכל המשקל של הגלגל יושב על הציר-
זה יוצר עיוות כל שהוא לטמבון?(משיכה החוצה ולמטה)

itayhi
10-05-05, 02:15
בתור אחד שראה פגוש זהה יוצא "מהתנור".
חבל לכם על הזמן!!!! משהו מדהים.
גם מי שלא יכול לבנות לבד, אני מעריך שאלון יבנה עוד כמה תמורת
אי אילו זוזים :lol: .

ממש יפה

איתי

אלון_ק
10-05-05, 07:26
תודה.

נחום, זה אורגן אורות של חברת SIM. הדגם הוא 301.27, ימין ושמאל. מק"ט: 301.27.0000 צד ימין, 301.27.0100 צד שמאל (או ההפך, זה לא משנה - העיקר שלא תזמין פעמיים את אותו הצד).
מזמינים ישר מהיבואן שהם חבר'ה נחמדים מאוד מאוד בשם "תב-אור",יושבים ברח' טברסקי 12 ת"א, 03-5617389. מחיר בסביבות ה70 ש"ח ליחידה, אם אני זוכר נכון.

כשהפגוש פתוח אכן כל המשקל יושב על הציר, אבל זו אחת הסיבות שהוא עשוי מ50 מ"מ של פלדה. לפגוש עצמו אין עיוות מזה. מה שצריך להדאיג אותך יותר זה במצב סגור, כשאתה נוסע - אז המשקל של הצמיג והמומנט שהוא מפעיל על הפגוש נהיים משמעותיים יותר. כרגע, חודש אחרי עם טיול 4 ימים במדבר ועוד המון נסיעות בכביש ובשטח אין שום בעיה. כרגע. :lol:

עודדוש
10-05-05, 08:27
בוקר טוב
עבודה מדהימה מעוררת השראה. יש לי שתי שאלות:
1) מאיפה משיגים ציר?
2) זה בטח זניח מבחינת עומסים אולם לא עדיף לבנות את המשולש מה שיותר קרוב לציר כך שהמומנט יהיה נמוך ככל שניתן?
תודה רבה
עודד

airzax3
10-05-05, 09:20
תודה!

אלון_ק
10-05-05, 12:48
1. ציר מזמינים מחרט. תחליט איזה פגוש אתה רוצה, שרטט ציר בהתאם ותזמין.
2. כן. זה רק 30 על הספייר כרגע, 32 יירד בדיוק עד קו הפגוש. אם אתה עם 27 ברור שאתה יכול לבנות משולש נמוך בהרבה, אבל אז למה אתה בונה כזה? תשאיר את הצמיג על הדלת. גודל מעל 27? תבנה מנשא נורמלי.

המהנדס
15-05-05, 10:36
לנקסוס : איזה עובי וגודל הפרופיל המלבני של הפגוש ?

אלון_ק
15-05-05, 15:48
120X60X3.25 מ"מ. אבל אף אחד לא אומר שזה מה שאתה רוצה, תבחר את השימוש לפגוש ותבנה בהתאם. פגוש דק יותר עם חיזוקים לאיפה שצריך עשוי בהחלט להתאים לך יותר, לדוגמא.

גיא
15-05-05, 22:33
אלון אין לך ספיר 32" ?

עודדוש
16-05-05, 08:24
שלום
השאלה היא לגבי העברת טסט אם פגוש תוצרת בית. בשעה טובה סיימתי פגוש קדמי (טוב יש עוד כמה פינישים) ומקווה לשים תמונות בקרוב, למרות שהוא לא מתקרב לשתי היצירות בכתבות. עכשיו הבעיה שיש לי טסט עוד מעט ואני חושש שלא יעבירו אותי בגלל הפגוש. הפגוש קצר ואינו מחפה על הגלגלים הקידמיים והוא ללא קימורים לצד הכנף. יש סיכוי לעבור בצורה זו?
תודה רבה
עודד

נמרוד
16-05-05, 09:50
שלום
השאלה היא לגבי העברת טסט אם פגוש תוצרת בית. בשעה טובה סיימתי פגוש קדמי (טוב יש עוד כמה פינישים) ומקווה לשים תמונות בקרוב, למרות שהוא לא מתקרב לשתי היצירות בכתבות. עכשיו הבעיה שיש לי טסט עוד מעט ואני חושש שלא יעבירו אותי בגלל הפגוש. הפגוש קצר ואינו מחפה על הגלגלים הקידמיים והוא ללא קימורים לצד הכנף. יש סיכוי לעבור בצורה זו?
תודה רבה
עודד

סיכוי יש. מנסיוני, אפילו גבוה. בסמוראי שלי בניתי בזמנו פגוש מקוצרר, ובסיקס בכלל... וזה מעולם לא היה בעיה, לא בטסטים ולא שוטרים.

http://www.jeepolog.com/ext_images/nim11%20copy.jpg

יקיר גרין
16-05-05, 17:35
אלון, למה לא להזיז את הגלגל קרוב יותר לציר? כלומר, ימינה במבט מאחור ...
השיקול הוא רק אסטטי?
אני מניח שלא קירבת את הציר לגלגל בגלל מיקום הצירים של הדלת ...

אלון_ק
16-05-05, 21:03
ההנחה השניה נכונה (יהיה קצת קשה לפתוח דלת אם הציר יהיה מולה, למי שלא הבין), הראשונה לא. הצמיג נמצא במרכז, כי משני צדדיו צריך להיות מספיק מקום למנשא ג'ריקן מימין (מעל הלוחית) ומנשא היי ליפט משמאל. הלוחית, במקרה שיש ג'ריקן, עוברת למנשא עצמו. במקרה שלי אני לא מתכנן לשים מנשא ג'ריקן, אז זה לא מפריע לי.
יש גם שיקול של חלוקת משקל, אני רוצה שהמשקל של הצמיג, ההי ליפט, הג'ריקן והקונסטרוקציה שמחזיקה אותם יתחלקו שווה בשווה על שני הצדדים של הרכב ולא רק בצד ימין או שמאל, אבל זה כבר פחות קריטי - אתה יכול לשים צמיג מימין, משמאלו היי ליפט ומשמאלו ג'ריקן, יצא לך גם די מאוזן (כמה ק"ג לכאן או לשם באמת לא משנים -כבר בחלוקת הציוד באוטו בפנים יש לך יותר הפרשים).
יש גם שיקול של שדה ראיה. מאוד הפריע לי שהצמיג מסתיר לי לחלוטין את כל צד ימין מאחורי הרכב, העדפתי שיסתיר קצת מימין וקצת משמאל מאשר 100% לימין. ביננו, ברגע שאני אשים שם את ה32 זה לא ישנה - אני לא אראה כלום :lol: .

תומר א.
17-05-05, 10:47
ברגע שאני אשים שם את ה32 זה לא ישנה - אני לא אראה כלום
חוץ מלא לראות כלום (שבמקרה שלך זה לא ממש משנה :twisted: )
מה עם נושא המשקל?, הרי הרכב שלך הוא לא בדיוק הדבר הכי יציב בעולם.
אם ניקח למשל מדרגה נחמדה, האוטו בשיפוע עצבני (nothing but sky) ומאחורה
יש לך "32 , ג'ריקן, והי ליפט, זה לא קצת יותר מדי בשביל הסמו המיסכן?

גיא
17-05-05, 11:24
תומר,

זה לא שיקול.

זה קרה לי גם בלי כל הווג'ראס הזה. על אוטו סטנדרטי.

gily2k
17-05-05, 16:08

תומר ....
נו זה היתרון והפתרון יחדיו ....
ההיי-ליפט כבר במקום , נשאר רק להרים את האוטו :)

מה הסיכויי שזה יקרה ? :shock: :roll: :twisted:

סוזי המשתוללת
17-05-05, 17:24
חברה
מה עוד לא ברור
נקסוס בנאי מצויין אבל :
הוא לא כל כך נוסע (חוץ מלקנות ברזלים) עם הסוזוקי ולכן הוא לא מודאג מלהתהפך :twisted:

אלון_ק
17-05-05, 20:23
אם ניקח למשל מדרגה נחמדה, האוטו בשיפוע עצבני (nothing but sky) ומאחורה
נניח לרגע שאתה צודק - תאזן את זה עם פגוש קדמי וכננת (ותוציא ג'ריקן מחישוב. לא רוצה).
ברצינות, זה לא מדאיג אותי. זה גם לא צריך להדאיג אף אחד אחר, אלא אם הוא מאוהב במדרגות סלע (ואז מה הוא עושה עם קצר? לעזאזל, מה הוא עושה עם סמוראי?).

תחשוב קצת איזה מדרגה תדרש כדי להפוך אותי אחורה. באמת נראה לך שיש לי למה לגשת לכזו מדרגה בכלל? הרי ברור לשנינו שכזו מדרגה היא מעבר ליכולת שלי כנהג.

סמוראי 92
17-05-05, 20:56
כאילו שהאוטו יכול בכלל לטפס בשיפוע שלילי .
מדרגות נוסעים לאט ואם לא עולה אז לא .
מי שבא מהר מבקש התהפכות וזה לא משנה בכלל כמה משקל יש לו מאחורה
מקדימה או מהצדדים.

אלון_ק
17-05-05, 21:16
זה לא הדיון הנכון לתורות נהיגה, אם אתה ממש רוצה אתה מוזמן לפתוח דיון בנושא בפורום הכללי. מה שבטוח, ניתן להתהפך גם אחורה כשאתה בא לאט ובזהירות.

סוזי המשתוללת
18-05-05, 00:18
תשאל את סוזי הוא מומחה בצוקהרה עם בורג ופליקפלק לאחור :P
אופס זה אני :wink:

-->