PDA

צפייה בגרסה מלאה : מגורים לסטודנט בסביבת ויצ"ו חיפה

koalaKid
11-06-13, 13:16
היי
אני מתחיל השנה ללמוד בויצ"ו חיפה
אשמח לקבל המלצות לגבי שכונות שכדאי לגור בהם יותר.
מחפש דירה לשני שותפים, עד כ-2500 ש"ח שכירות.
עדיפות למרחק הליכה של עד 30 דקות מויצו

תודה

Tom Bril
11-06-13, 13:43
אני לומד בויצו כבר שנתיים, זה הולך כך, בת גלים זולה קרובה לים אך מוזנחת ומנוכרת , קרובה ליציאה מחיפה ולכביש החוף.
כדי להגיע לויצו ברגל תעבור בלא מעט כבישים וצמתים.

קרית אליעזר קרובה לויצו ואינה נמצאת באזור עם בעיות טופוגרפיות כך שהליכה לויצו וחזרה היא קלה, המחירים זולים, רוב האוכלוסייה מבוגרת ורוב הסיכויים שאם תגור בה זה יהיה בבלוק, כל השכונה היא בלוקים, אם אתה עם רכב זה טוב אם לא אז אתה רחוק מכל אפשרות בילוי בעיר , מה שטוב שיש את מרכז לין , זה מתחם עירוני של עסקים וסופר, קרוב לבית.
ישנה את העיר התחתית, גם קרוב לויצו וגם קרוב לרחוב יפו , זהו רחוב מרכזי בעיר, בכללי זהו אזור מאוד מעניין ששווה לבדוק מכיוון שהוא כרגע בתהליך של שיכום עירוני, יש הרבה ברים ואזורי בילוי אך החיסרון שהוא למעשה סוג של אזור תעשייה , צריך לאהוב את זה...
מהעיר התחתית ישנה רכבת תת קרקעית שמגיעה עד לכרמל ב7 דקות, זה מעולה!

אחרונה והחביבה עלי היא שכונת הדר, אוכלוסייה מבוגרת אך עם המון סטודנטים, הרחובות המומלצים הם הלל ומסעדה, "מסעדה" הוא סוג של רחוב תל אביבי נוסח פלורנטין,(מנסה להיות)
המון מבנים לשימור ודירות עם אופי, המחירים סבירים במחיר שאתה מחפש תוכל לגור בדירת 70 מטר לבד.

הבעיה שלה היא טופוגרפיה, כדי להגיע לויצו יש ירידה וכדי לחזור אתה צריך טרמפ אלה אם כן יש לך הרבה כושר כדי לטפס את רחוב הציונות.
אם יש לך אוטו אתה תסבול מבעיות חנייה קשות מאוד , צריך קטנוע...

בכללי מעבר לחיפה דורש שינוי פאזה מסוים , רוב האוכלוסייה מעורבת , אם אתה ימני רדיקאלי אתה בבעיה, למרות זאת הכל פה מתנהל בהרמוניה מהבחינה הזאת.

Tourist
11-06-13, 16:16
תיקונים קלים:
- רחוב מסדה ולא מסעדה
- הכרמלית לא כ״כ רלוונטית למיקום של ויצ״ו
- גם ימנים רדיקליים יודעים לגדול בחיפה מגיל 0 עד 28, להפוך בעקבותיה לפחות רדיקליים ותמיד להתגעגע אליה אחרי שעזבו...

מבין הבחירות שהציג תום, הייתי בוחר בבת גלים. בגלל הים.

koalaKid
11-06-13, 16:32
תודה רבה תום(!) וטוריסט

עוד שאלה:
האמתי שראיתי דירה מאוד נחמדה בבן יהודה, ממש מתחת למסדה
אבל ששאלתי דיירים ברחוב על הסביבה קיבלתי תגובות שליליות על כך שזה אזור פחות נעים, ולעומת זאת מסדה והלל כבר יותר טוב.
זה כ"כ משנה שזה בסה"כ רחוב אחד למטה?

ומה לגבי קוי לילה מהאזורים של בת גלים וקרית אליעזר?

Tourist
11-06-13, 16:46
קשה לענות מבלי שמכירים את חיפה.
אני לא רואה הרבה הבדל בין בן יהודה לשני הרחובות שמעליו אבל תושבי מסדה מסתכלים על בן יהודה מלמעלה....

זה קטע חיפאי... הכל תלוי במיקום שלך על ההר...
בכרמל אשכנזים
בהדר עליון רוסים
הדר תחתון חרדי
ובעיר ערבים
ובתחתית, במיץ של הזבל, ההם מהקריות שקוראים לעצמם חיפאים.....

אי אפשר לנסח את זה טוב יותר מ״גדי וילצ׳רסקי״:

http://youtu.be/x11RCvio8D8

הכל בהומור כמובן
גרתי בכרמל הצרפתי הישן בדירות רכבת
גרתי באחוזת הכרמל בקוטג׳ 3 קומות
גרתי ברח׳ הלל בבנין אבן יפהפה
וגרתי בבנין דירות בכרמל

תמצא את הפינה שלך ותתאהב בעיר הזו שכולם חושבים שהם מכירים כי הם עברו פעם בצ׳קפוסט....

koalaKid
11-06-13, 21:05
תודה
אני חושב שאתמקד יותר בהס, רש"י ובר גיורא, אזור שבאת קרוב למסדה אבל מרגיש לי יותר נעים
יש גם אזורים בקרית אליעזר שהם ממש ליד ויצו שזה נראה לי לא רע

חייב לציין שהחיפוש קשה. כל דירה "מרוהטת" "משופצת" מתבררת כחורבה מלאה בעובש ולפעמים ג'וקים.

Tom Bril
12-06-13, 00:30
הס ובר גיורא הם רחובות טובים שקטים יותר עם פחות אופי לפי דעתי, העניין הוא שאתה די רחוק מויצו, מה אתה הולך ללמוד שם צילום? ,גראפי או ארכיטקטורה, מקווה שלא אופנה אבל כל אחד והבחירות שלו : )

ככה או אחרת ויצו הולך להיות הבית השני שלך, המטבח שלך, חדר השינה שלך, וגם... לא חשוב... ככה שחשוב לא לגור רחוק הס ובר גיורא פחות טובים להולכים על 2 יותר מתאימים לנוסעים על 4

Tourist
12-06-13, 01:00
הס, בר גיורא, רש״י - אכן נעימים ושקטים יותר.
גם יותר נוף ויותר בריזה בערבי הקיץ.
יש כרמלית במרחק הליכה מרחובות אלו לתחנת גולומב שתביא אותך לכיכר פריז ממנה תגיע די מהר לויצ״ו.
(גם במסדה יש תחנת כרמלית)

לגבי קווי לילה ושעות העבודה של הכרמלית, פנה למר גוגל, לי אין מושג.

koalaKid
12-06-13, 01:08
תום, בעצם גם מסדה והלל לא מרחק הליכה לפי מה שאתה אומר. אני הולך ללמוד גרפי שהבנתי זה לימודים עמוסים.
המושבה הגרמנית זה אופציה שלא בדקתי אבל יש אזורים בקריית אליעזר שגובלים במושבה
ויותר קל למצוא בהם דירה. נכון להיום..

טוריסט לא הבנתי אם אתה לומד בויצו או
פשוט מכיר טוב את האזור

Tourist
12-06-13, 07:35
פשוט נולדתי, גדלתי, התבגרתי וחייתי את רוב חיי בחיפה.
היום כבר לא. אבל לא התרחקתי יותר מידי.
בויצ״ו לא למדתי.

אורי ק.
12-06-13, 07:49
ממליץ לך לבדוק את אזור הדר בלילה לפני שאתה בוחר לגור שם. לא שזה פחד מוות, הסתובבתי במקומות גרועים יותר, אבל לפעמים תחושה ממש לא נעימה, על אחת כמה וכמה אם אתה הולך לגור עם חברה. אני לא הייתי רוצה שהיא תסתובב בלילה לבד אחרי שהיא חוזרת מהמכללה ברחובות הדר.

koalaKid
12-06-13, 09:28
תודה אורי, מה שאתה אומר לגבי להסתובב בהדר בלילה, משנה לי עכשיו את התפיסה ואני נוטה לבחור בקרית אליעזר/המושבה
חח..
קשה לבדוק את הנושא כשמגיעים מהמרכז

אמיר ב.א
12-06-13, 10:16
כמו שנאמר הדר בלילה , פחות סימפטי בתור מקום מגורים , ובמיוחד לבנות ,
היו מקרים של נרקומנים / בריונים שדופקים על דלתות של בתים בלילה ומטרידים.
כמובן תלוי במיקום ספציפי של רחובות - כמו שנאמר מעלי .

גרתי בחיפה כ30 שנה , ואכן מקום טוב לגור בו.

Tom Bril
12-06-13, 11:07
תשמע אני גם עברתי מהמרכז, היה מאוד קשה למצוא פה את המקום שלך, משיחות עם אנשים שגרים כל חייהם בחיפה הם בדרך כלל לא מעלים על דעתם לגור באזורים האלה ומתמקדים רק בכרמל.

שתדע שהשד לא כזה נורא, הוא אפילו לא נורא בכלל מבחינת הדר, אני גר פה שנתיים ומעולם לא נתקלתי אף לא במקרה אחד של משהו יוצא דופן .
מסדה והלל הם האלטרנטיבה הכי רחוקה שהייתי ממליץ לך לחפש, אגב איתי ברחוב גרים 7 סטודנטים שלומדים כבר שנה שנייה גראפי, כולם עדין גרים פה...

מצא אותי בפייסבוק ואחבר אותך עם כמה אנשים כדי שתוכל לקבל מהם קצת פרטים על הלימודים ודירות

-->