PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ מוגבה עם גלגלים רחבים- ייעוץ לפני קניה

roeia
11-06-13, 21:08
שלום לכולם, אני חדש פה ובכלל בעולם הג'יפים, לפני קניית הג'יפ הראשון שלי.
ראיתי ונסעתי על ג'יפ סוזוקי גרנד ויטרה 2004 עם מיגון גחון ובצדדים. השאלה שלי היא לגבי העניין שהוא מוגבה (כ 7 ס"מ) ועם גלגלים רחבים- האם תהיה בעיה לעבור טסט עם התוספות האלה? מישהו אמר לי שעל גלגלים רחבים מכשילים טסט.
מישהו נתקל בבעיה כזו בעבר?
איך בכל זאת עוברים כל הרכבים המוגבהים ועם הגלגלים הרחבים טסט?
האם יש בעיה מבחינת הטסט בכל הקשור למיגון?

אני עומד לפני החלטה האם לקנות את הג'יפ ולכן כל אינפורמציה תהיה מועילה!
תודה :)

asafk
11-06-13, 21:51
ברוך הבא.

אצלנו אין "גלגלים רחבים", יש מידה.
אם המידה לא תואמת למה שכתוב ברשיון - כן, תהיה לך בעיה, ולא רק בטסט.
הגבהה? תלוי איך זה נראה. יש כל מיני סוגי הגבהות, ולא מה שנראה לך מוגבה הוא באמת מוגבה..

אסף.

roeia
11-06-13, 22:15
לפי מה שאמר לי המוכר, הצמיגים הם לא ברוחב שכתוב ברשיון. מצד שני הרכב הזה עבר כבר כמה טסטים (כאמור, שנת ייצור 2004). השאלה שלי איך מעבירים רכב כזה טסט. אני לא רוצה לקנות ואז להסתבך בעוד הוצאות גדולות רק בשביל לעבור טסט... אני בטוח שמישהו כבר נתקל בכזו בעיה...

shmil
11-06-13, 22:31
אם זה המצב - אל תגע ברכב. תתרחק.

gruyon
15-06-13, 13:38
אני חושב שאם מדובר ברכב שנראה מעולה (אבל ממש , מנוע נקי , בלי דפיקות וצבע יפה , ריפוד תקין , וכן הלאה ) אולי שווה לקחת אותו לבדיקה .
תיראה אם אתה יכול לשמוע אותו מניע קר ולהקשיב לרעשים בהנעה או אם ההנעה קשה . תשאל אותו בכמה הוא הגביה כי הגבהה מעל 2 אינץ דורשת התאמות .

במידה כמובן והצמיגים במידה גדולה (אני מכיר מספר נפשות עם מידה גדולה 235.70.16 ) ורק לחלק יש באמת את המידה ברשיון .

מקסימום תחליף למידה חוקית אחרי הקנייה ותוריד לבחור את הסכום מהמחיר של הרכב . אם הסכים הרווחת כי אחר כך תוכל למכור אותם בפורום .

הכי הכי טוב יהיה אם תוכל למצוא מישהו שמבין בגי'פים או מחזיק בגרנד ויטרה ויוכל לעזור לך בבדיקה הראשונית . אל תשכח שבדיקה כזאת עולה בסביבות ה- 400 שח אבל תחסוך לך הרבה יותר . אני בזכות הבדיקה הצלחתי להוריד את מחיר הרכישה כי הוא גילה דברים שבחיים לא הייתי מבחין בהם .

בקיצור שמחים לסייע . ושיהיה בהצלחה .

klam
15-06-13, 14:39
אל תנסה אפילו לנהוג ברכב עם מידת צמיגים שאינה ברשיון.
חוסר ההתאמה מצביע על חוסר אחריות מוחלט של המוכר. לא הייתי נוגע.

gruyon
16-06-13, 09:35
גם אל תנסה לנהוג ברכב מוגבה או נעול כי זה ממש חסר אחריות . בכלל נעילה אוטומטית היא לא בטיחותית ומסכנת חיים .

shmil
16-06-13, 09:40
גם אל תנסה לנהוג ברכב מוגבה או נעול כי זה ממש חסר אחריות . בכלל נעילה אוטומטית היא לא בטיחותית ומסכנת חיים .

וזה נכתב, אני מניח, מנסיונך העשיר?
כי מנסיוני הדל זה ממש, אבל ממש, לא נכון.
צא ולמד, קרא, יש בפורום הזה מספיק חומר.

gruyon
16-06-13, 10:15
זה היה ציני .

אם אני לא טועה אתה בעצמך החלפת צמיגים .

ההתנגדות שלך לקניית רכב שמידת הצמיגים לא מתאימה לרישיון הפתיעה אותי .

shmil
16-06-13, 10:28
אתה טועה.
אני נוסע עם מידת צמיגים המתאימה לרשיון.
מי שנוסע עם מידת צמיגים שאינה מתאימה לרשיון מסתכן בהורדה מהכביש, במקרה הטוב.
מי שנוסע על צמיגים במידה שאינה מתאימה, ואינו פועל להכנסתם לרשיון, כנראה שגם לא מטפל בדברים אחרים ברכב, ולחסרי נסיון הייתי מציע שלא לקנות ממנו רכב.

מי שחסר נסיון בכלי רכב, כדאי שיקנה רכב שתואם בדיוק את האמור ברשיון, ובמצב הטוב ביותר שהוא יכול.
כשידע ויבין מה הוא עושה ואיך, המצב כבר שונה.
זה לא המצב של פותח השרשור, ולכן ההמלצה.

zerez
16-06-13, 10:31
קודם כל ויטרה זה סוזוקי שלא שייך למותג ג'יפ :cool:

לדעתי ולדעתי בלבד - אל תינהג על רכב עם צמיגים שלא רשומים ברישיון.
מעבר לסיכון של לחטוף דו"ח תנועה עם נקודות והורדה מהכביש אם תהיה מעורב בתאונה הביטוח יכול לנסות להפיל את האשמה על הצמיגים.

אם הרכב הספציפי תקין ומוצא חן בעיניך לדעתי תצטרך להסתדר עם המוכר לגבי עלות החלפת הצמיגים ואולי גם ג'אנטים.

זאת דעתי בלבד ואני מודה שאני קצת "מרובע" בקטעים האלו.

gruyon
16-06-13, 11:10
אתה טועה.
אני נוסע עם מידת צמיגים המתאימה לרשיון.
מי שנוסע עם מידת צמיגים שאינה מתאימה לרשיון מסתכן בהורדה מהכביש, במקרה הטוב.
מי שנוסע על צמיגים במידה שאינה מתאימה, ואינו פועל להכנסתם לרשיון, כנראה שגם לא מטפל בדברים אחרים ברכב, ולחסרי נסיון הייתי מציע שלא לקנות ממנו רכב.
לא כל כך מסכים . יש מידות צמיגים במיוחד בג.ויטרה שמתאימים בלי שום בעיה ולעולם לא יאשרו אותם במשרד הרישוי .

מי שחסר נסיון בכלי רכב, כדאי שיקנה רכב שתואם בדיוק את האמור ברשיון, ובמצב הטוב ביותר שהוא יכול.
כשידע ויבין מה הוא עושה ואיך, המצב כבר שונה.
זה לא המצב של פותח השרשור, ולכן ההמלצה.

מסכים . בגלל חוסר ידע עדיף אולי לא להתעסק עם מידות של צמיגים .

gruyon
16-06-13, 11:13
קודם כל ויטרה זה סוזוקי שלא שייך למותג ג'יפ :cool:

לדעתי ולדעתי בלבד - אל תינהג על רכב עם צמיגים שלא רשומים ברישיון.
מעבר לסיכון של לחטוף דו"ח תנועה עם נקודות והורדה מהכביש אם תהיה מעורב בתאונה הביטוח יכול לנסות להפיל את האשמה על הצמיגים.

אם הרכב הספציפי תקין ומוצא חן בעיניך לדעתי תצטרך להסתדר עם המוכר לגבי עלות החלפת הצמיגים ואולי גם ג'אנטים.

זאת דעתי בלבד ואני מודה שאני קצת "מרובע" בקטעים האלו.

המשפט שאני הכי מסכים איתו . - אם הרכב הספציפי תקין ומוצא חן בעיניך לדעתי תצטרך להסתדר עם המוכר לגבי עלות החלפת הצמיגים ואולי גם ג'אנטים.

כעיקרון נשמח אם תרשום לנו את המידות ונוכל לייעץ לך . יש פה אנשים עם וותק על גרנד ויטרה (לא אני) שיוכלו לאגיד לך איזה נזק יכול להיגרם ממידת צמיגים לא מתאימה או שאין שום בעיה ובעצם הרווחת סט צמיגים לטיולים. ותרכוש לעצמך סט ליום יום (לא חסרים ג'נטים למכירה בקבוצת פייסבוק. ) .

שוב הכי חשוב שתבדוק את הרכב במקום מקצועי שמתעסק עם ג'יפים .

klam
17-06-13, 09:22
הבעיה העיקרית בצמיגים שאינם ברשיון היא לאו דווקא ההתאמה, אלא העובדה שהביטוח אינו חל במקרה של תאונה.
זה כמו לנהוג ללא ביטוח.

hadtomer
22-06-13, 11:54
לפי מה שאמר לי המוכר, הצמיגים הם לא ברוחב שכתוב ברשיון. מצד שני הרכב הזה עבר כבר כמה טסטים (כאמור, שנת ייצור 2004). השאלה שלי איך מעבירים רכב כזה טסט. אני לא רוצה לקנות ואז להסתבך בעוד הוצאות גדולות רק בשביל לעבור טסט... אני בטוח שמישהו כבר נתקל בכזו בעיה...

1. אם הצמיגים אינם ברוחב שרשום ברישיון זה אומר שכל שוטר תנועה, וגם שוטר שאינו שוטר תנועה אבל משעמם לו יכול לתת לך הורדה מהכביש. וטסט חוזר. לא ביג דיל, רק כמה שבועות (או ימים, תלוי כמה אתה מקומבן) של איסור תנועה לרכב (נהגת בו? זה פלילי), טסט חוזר (כסף), רכישת צמיגים מתאימים (כסף). וכאבי ראש. מעבר לזה - עשית תאונה? רוב סוכני הביטוח (מלבד רוטברג) הם חארות. יחפשו איך לא לשלם. אם הצמיגים אינם ברישיון לך תדע - אולי הדבר הלא חוקי הזה הוא מה שגרם לך לחוסר שיווי משקל ברכב, שבעקיפין גרם לאוטו להתהפך? אחריות תורמת, אין כסף מהביטוח וכו וכו וכו.

2. יש דרכים לאשר את זה, אבל בוא לא ניתמם. כל מי שעשה את זה עשה את זה בקומבינה. אם בעל הרכב לא הצליח לעשות את זה עד היום, סימן שכנראה שזה קשה. משמע-אתה לא תצליח לעשות את זה בלי הקשרים המתאימים. הוא נוסע ככה כבר המון שנים ולא הצליח. בדרך כלל תמיד יש איזה סיפור שמתלווה למצב כזה: "אה, יכולתי לאשר בכל מכון רישוי, לא היה לי זמן". "הבנתי שיש תחנת דלק שבה אתה נכנס ושם 200 שקל ומאשרים לך צמיגים של כל מידה". זה אף פעם לא נכון. אין ניסים ונפלאות. אתה, כקונה, לא יכול לקנות רכב שלא עובר טסט. אל תבין אותי לא נכון- אולי זה אחלה רכב. אבל אם זה אחלה רכב - שביצועיו בשטח משודרגים הודות לצמיגים גדולים--אז שהמוכר יכניס את מידת הצמיגים לרישיון. אחרת איך תקנה רכב שכל שוטר יכול להוריד מהכביש?

3. עבר ככה טסט כמה שנים? אל תגלה, אבל יש אנשים שיכולים להעביר טסט לסקטבורד ולקבל רישיון שהגרנד צ'רוקי שלהם עבר טסט. בעל הרכב הוא אחד מאלה. אולי יש לו חבר טוב במכון הרישוי. אולי הוא משלם למישהו. בשורה התחתונה - לך אין את החבר הזה במכון הטסטים. ולא את הקשרים למי לשלם כדי לעבור טסט. זה דבר מסוכן מאוד לעשות. תיכנס למכון טסטים ותשאל "מי יכול לעשות לי טסט תמורת 1000 שקל" בזמן אחת מהבדיקות (התכופות, יש לציין) של משרד התחבורה - ואתה הופך לאזרח מהישוב שהסתבך בפלילים לכל דבר. אם אתה אזרח מן השורה, נטול ניסיון בתחום הג'יפאי, לא היתי נכנס לזה.

roeia
22-06-13, 13:44
תודה רבה לכולכם, שמחתי לראות שיש מי שנכון לעזור :)
בסוף ירדתי מהרכב האמור, קניתי גרנד ויטרה אחר, שנת 2005, ללא מיגון, צמיגים מקוריים (ז"א- בגודל המקורי) וללא הגבהה... לפי השימוש שלי ברכב אוסיף לו את התוספות הנדרשות....
ושוב תודה רבה!

דרך אגב, בעיה שנתקלתי בה ובטח גם אחרים- תא המטען מאוד קטן וכל פעם שאני פותח אותו תכולתו נופלת לי... בטח יש איזה רשת או דרך אחרת להבטיח שתכולת תא המטען תשאר במקומה גם כשפותחים את דלת התא. מישהו מכיר פתרון כזה?

avikkllk
26-06-13, 18:11
תתחדש וסע בזהירות

קליקליק

liontamer84
26-06-13, 18:29
צריך לדעת לייעל את המקום...

מה הדברים שנופלים לך? ציוד שאמור להיות קבוע באוטו?

בכל מקרה, הנה רשת שיכולה לעזור לך:
http://www.ebay.com/itm/Nylon-Car-Rear-Cargo-Trunk-Storage-Organizer-Net-SUV-for-4300mm-length-5000mm-/321126628346?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&hash=item4ac4a37bfa&vxp=mtr

asypeer
26-06-13, 21:43
חפש cargo net באיביי, עולה 15 דולר ואמור להחזיק את הדברים בבגאז׳. אני קניתי וטרם יצא לי להרכב. אמורים להיות ווים שאליהם הרשת מתחברת. עוד לא ממש יצא לי לבדוק.

-->