PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיבור לוח פיוזים נוסף

שחף110
09-05-05, 22:12
נכון, אמנם זה דיפנדר אבל בכל זאת.

השגתי לוח פיוזים מקורי של דיפנדר. התכנון הוא להשתמש בו לכל שאר האביזרים הנוספים (לא המקוריים כלומר) למערכת החשמל של הלנדרובר (פנסים, קשר, רדיו וכו').
למה דווקא של דיפנדר ? כי זה היה זמין, נוח להתקנה ויש בו המון פיוזים בצורה נוחה לגישה.

הבעיה היא צורת החיבור :
בלוח הפיוזים הנ"ל, אין פלוס אחד מרוכז שמגיע וממנו כל הפיוזים מקבל חשמל אלא כל פיוז הוא עצמאי לחלוטין.
כיצד אני יכול לקחת כבל יחסית עבה (לא, לא כמו זה שהולך לסטרטר אבל בריא)מהמצבר ולהוציא ממנו חיבורים לכל שאר הפיוזים בלוח הנוסף ? יש איזה אביזר ? נעל כבל מסוימת ?

שחף.

יוני5
09-05-05, 22:32
הי שחף,

1. איך מחובר הלוח המקורי? אותי שווה להשתמש בכבל מקורי?
2. אם זה לא מתאים מסיבה כלשהיא, אולי עדיף לוח נתיכים סטנדרטי (אתה יודע, לנדרובר, חשמל, לוקאס.. )

יוני5

שחף110
10-05-05, 06:17
1. בדיוק כמו שתארתי ז"א: מגיע צמה של חוטים וכל פיוז מקבל הזנה בצורה עצמאית אינעלרבק (לתיבה מגיעים x2 חוטים כאשר x הוא מספר הפיוזים).
2. פקקטה לוח פיוזים ואני מתעקש שזה יהיה הוא. הוא נוח להתקנה, גישה, המון פיוזים (נראה לי 20). זה יהיה זה !

עכשיו רעיונות כיצד לחבר את כוווווווווולם למקור זרם אחד.

שחף.

אלון_ק
10-05-05, 07:55
אם בכ"ז תחליט שאתה הולך על הבחירה השפויה (שהיא כל דבר שהוא לא לוקאס), יש לי בבית 2 לוחות של 6 פיוזים כל אחד, מחווטים והכל. שלך אם רק תגיד.

shachar
10-05-05, 08:39
אתה יכול לעשות פס צבירה כמו שיש בארונות חשמל בייתיים ולחבר איליו את כל הפיוזים.

מכיוון שיש לך הרבה פיוזים אתה גם יכול לחווט כך שיהיו לך "פיוזים ראשיים" לכל נושא.

למשל פנסים קידמיים ופנסי ערפל כל אחד בפיוז נניח של 20A שאליהם מוביל פיוז 40A

כמו כן אתה יכול לחווט שהזרם שיגיע לפס הצבירה לא יעלה את ה 100A.

יש לנדרובר אין שיעמום.................

ו 110 זה כמו לגו של מבוגרים.

שחף110
10-05-05, 10:39
אלון תודה, נדבר על זה.

איך אני עושה פס צבירה ?

שחף.

eran4x4
10-05-05, 10:40
אם בכ"ז תחליט שאתה הולך על הבחירה השפויה (שהיא כל דבר שהוא לא לוקאס), יש לי בבית 2 לוחות של 6 פיוזים כל אחד, מחווטים והכל. שלך אם רק תגיד.

אלון - שמור לי בבקשה אחד

shachar
10-05-05, 10:42
פס צבירה זה מוצר סטנדרטי

פס מתכת עם חורים לחוטים וברגי הידוק.

בקצוות מחברים בעצרת פלסטיק לבדוד לגוף הרכב.

איציק - 4X6ZH
10-05-05, 11:21
פס צבירה כמו שיש בלוח חשמל ביתי זה הזמנה לשרפה .
אתה צריך להסתכל על לוח החשמל בזמן נסיעה בשטח כאשר כל הטילטולים מרסקים לו את הצורה .
המשקל היחסית גדול של המחברים + הפיוזים שוברים את תושבות הפיוזים .
הרבה יותר פשוט זה לקחת מספר פיוזים כולל הבית שלהם מסוג שניתן להצמיד אחד לגב של השני ובצורה כזאת אתה בונה לעצמך בית פיוזים נוסף מוסיף ומוריד לפי הצורך .
איציק

eran4x4
10-05-05, 11:41
ניתן להיכנס לתיבת הפיוזים עם שנים\שלושה חוטים עבים שיכולים לסחוב 20-30 אמפר ועל כל חוט כזה לחבר כמה סופיות שמתחברות לפיוזים ללא חיתוך החוט.

אתה מגלה מקתעים של 15 מ"מ של החוט, מקופף את החוט ב 180 מעלות במרכז המקטע החשוף ולוחץ את נעל הכבל אליו. לשם גילוי המקטעים אתה פשוט חותך את הבידוד בנקודה שאתה רוצה לחשוף, ודוחף \מושך אותו לכיוון קצה החוט כ 15 מ"מ

וכך מדלג למספר פיוזים, כמובן שצריך לבצע חלוקת עומס נכונה בין הקווים.

שחף110
10-05-05, 11:45
אני גם חשבתי על השיטה שלך ערן אבל היא הייתה נראית לי כמו סוג של אילתור. באין פתרון כנראה שאאלץ להסתפק בה.

איציק,אני בטוח שאם בית הפיוזים המקורי בדיפנדר מחזיק אז בית פיוזים זהה (מקורי) יחזיק גם במקום מוגן לא פחות מאשר המיקום המקורי.

שחף.

shachar
10-05-05, 12:24
זה יכול לעזור

http://www.autoam.com/info.asp?id=595

eran4x4
10-05-05, 14:55
איציק,אני בטוח שאם בית הפיוזים המקורי בדיפנדר מחזיק אז בית פיוזים זהה (מקורי) יחזיק גם במקום מוגן לא פחות מאשר המיקום המקורי.

שחף - איציק לא התיחס לקופסת הפיוזים, איציק התיחס להצעה להשתמש בפס צבירה של לוח חשמל ביתי\תעשיתי.

שחר - צריך לראות בעינים בכדי לדעת עם הפתרון טוב מסיבי ובטוח (מוגן קצרים) מספיק.

שחף110
10-05-05, 15:08
שמתם לב למחיר ולכמות החיבורים שם ?! NO WAY!

עדיין אני מחפש פתרון נורמלי....

שחף.

shachar
10-05-05, 15:43
א. אני מודה שהרעיון לא מקורי, ראיתי את הפיתרון בסופה.
ב. שחף אם אתה מתכוון לשרוף את האוטו עם הרעיון הנ""ל אז אני מכחיש כל קשר (והייתי מעוניין לפרק כמה חלקים לפני)

zsahi
10-05-05, 16:10
אני מבין שהמעמד מחייב ואתה צריך שיהיה כתוב לנדרובר על הכל אבל...
עיסקה כל כך טיפשית כמו לוח פיוזים של לדנדרובר זה כבר המון זמן לא שמעתי, מה רע כמו שהמליצו לך בשני לוחות אוניברסלים של 6 פיוזים (גם 12 פיוזים זה יותר מידי דרך אגב- מה אתה צריך 20 ? ), הם עולים ביחד 80 ש"ח בחניות חשמל לרכב (שים את האוטו שלך על AUTOPILOT הוא מגיע אוטומטית לחנות של גקי ויש לידו חנות מעולה לחשמל רכב), אין שום צורך לנסוע לנקסוס בשביל זה (יש לו ריח רע).
פעם באה שאתה ליד האוטו שלי זרוק מבט על הקופסת פיוזים שיש אצלי לדעתי אתה לא צריך יותר מזה.

asafk
10-05-05, 23:42
אכן, כמו שכתבו, להשתמש בלוח מקורי של דיפנדר ישן- זה מטופש, מזמין צרות, וגורם להרבה עבודה (לחבר כניסה משותפת).
לוח פשוט של 6 פיוזים עובד נפלא, ויש כאלה עם (+) אחד לכולם, ו6 יציאות- זה מה שאתה צריך (זה מה שמורכב אצלי).
עוד פתרון נפלא- תיבת פיוזים של דיפנדר TD5- זו תיבה מצויינת, עם פיוזים וממסרים, עם כניסת (+) אחת רצינית, עם חוט עבה שכבר מוכן באורך המתאים להעברה עד המצבר. מושלם (רק נראה אותך משיג- אולי ג'קי מוכר משהו כזה? ). זה מה שיהיה לי באוטו אם אני אבנה מחדש (שוב) את המערכת חשמל (כרגע יש לי את הקופסה במחסן, ולא, אתה לא מקבל אותה).

אסף.

שחף110
11-05-05, 00:11
טוב. נכנעתי. שיהיה אוניברסלי - 2 זוגות של 6 פיוזים.

shachar
11-05-05, 08:06
לי יש קופסא נוספת של דיסקברי שמקבילה ל דיפנדר TD5

והאמת שמדובר בשתי כניסות

אחת מהמצבר והשניה מהאלטרנטור שבניהן פיוז 100A.

הדבר המוזר שכניסת האלטרנטור מובילה לעוד 3 או 4 פיוזים אחרים וכניסת המצבר לכל היתר......

כמובן שפיוז ה 100A מותקן זה כמו כניסה אחת.

מצד שני אפשר לוותר עליו ולמתג בין הכניסות עם ממסר כדי ליצור מצב עם/בלי סוויץ בלוח החשמל החדש

מאיר רוטברג
25-05-05, 09:45
שחף,זה שאתה אדיוטט זה בסדר כוללללם יודעים ,
זה שלא ציינת כי זכויות יוצרים ממני גם זה ניחא ,
אבל לא מספיק שקיבלת רעיון
לא מספיק שקיבלת בית פיוזים של מיצובישי שזה בהחלט לא פקקטה דיפנדר אתה עוד חושב על פס צבירה?
אלומיניום גם נשרף שחפון יקר שלי.

תתקין את בית הפיוזים ששוה משהוא ,תראה איך זה מותקן אצלי ,
תעתיק חופשי אני כבר שילמתי על זה
ואז תיווכח כי עבודה של אורן שווה הכל ,
אין קצרים אין צרות אין בעיות
קפיש????

-->