PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת מחזיר שמן גל סבבת ההינע(פיניון)

יובל מעגן
09-05-05, 23:20
עזרה בהחלפת מחזיר שמן !!!
מדובר בסרן דנה 30.
למרות שיש לי חוברת עם הסברים לא ברור לי באיזה מומנט להדק את האום מבלי לגרום נזק למרווח המעיך של העומס המוקדם של המיסב .

בחוברת כתוב למדוד את העומס לפני פירוק ע"י סיבוב (לא פתיחת האום)בעזרת מפתח מומנט?נראה שאין עומס .
יובל

חנן-ג'יפולוג
10-05-05, 00:35
סמן לך היכן בדיוק נמצא האום והחזר אותו לשם בדיוק. ככה לא תסתבך בכיוונים.

חנן-ג'יפולוג
10-05-05, 00:45
אגב, למיטב זכרוני, וגם לפי השרטוט בעמוד 5.29 בספר לדרג ג' לCJ , אין בדנה30 טבעת מעיכה . האום נסגר ל260 ליברות-פיט, כך שהשאלה לא ממש רלוונטית לסרן הזה.

יובל מעגן
10-05-05, 22:33
חנן תודה על התגובה
אבל
בכל זאת בספר שברשותי (אולי ספר צבאי - בעברית), עמוד 11-2 סעיף 5 ציטוט
"מדוד בעזרת מפתח מומנטים את גודל המומנט הנדרש לסיבוב גל סבבת ההינע.
מידע זה חיוני לצורך כיוון מדויק של העומס המוקדם של מיסב גל סבבת ההינע לאחר הרכבת מחזיר השמן. "
בשלבי ההרכבה כתוב "הדק את האום במידה כזאת שיתבטל מרווח הקצה של גל סבבת ההינע." כמו כן כתוב "מומנט העומס המוקדם הנדרש למיסב גל סבבת ההינע שווה למומנט שנמדד בעת הפירוק בתוספת של 0.56 N.M .
משהו יכול לתרגם בבקשה????

lior_b.s
10-05-05, 22:55
יש לי את כל ה-3rd מפורק במידה ואני מפרק רק את הקורונה והקייס , בלי לגעת בפינין , האם בהרכבה חזרה אני צריך לכוון מחדש ??

ניר ל
13-05-05, 16:51
אין לך דרך לכוון את העומס הראשוני של מייסב הפניון בסרני דנה, אלא ע"י שינוי עובי דסקיות המרווח היעודיות - על כן אם מדובר בהחלפת מחזיר שמן בלבד - סגור את האום והדק אותו חזק ככל האפשר, 260 ליברות פיט זה מומנט גבוה מאד להידוק ביד גם עם מאריך.
הספר הצבאי הוא ספר מתורגם, לעיתים ברשלנות, לא צריך להתייחס אליו יותר מדי בכובד ראש.

יש לי את כל ה-3rd מפורק במידה ואני מפרק רק את הקורונה והקייס , בלי לגעת בפינין , האם בהרכבה חזרה אני צריך לכוון מחדש ??

אני מניח שאתה מדבר על סרן טויוטה/לנדרובר/סוזוקי, אתה צריך לכוון מחדש את מרחק הקורונה מהפיניון בהרכבה, עניין די פשוט לביצוע בסרנים האלה.

-->