PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנשא טיולים ליורש העצר - מה לקנות?

אייל
14-06-13, 00:06
הבחור כבר בן עשרה חודשים והגיע הזמן להעמיס אותו על הגב ולהתחיל לתור את הארץ.
מה לקנות? איזו חברה ואיזה דגם? איפה מומלץ לקנות?

תודה רבה.

Pageup
14-06-13, 00:29
אני כבר כמה שנים עם Vaude Jolly Comfort
אצלי 7 שנים, עבר 2 ילדים, ילדים של חברים
ועכשיו שוב בשימוש. נראה כמעט כמו חדש.
חברים שקנו לפני מספר חודשים את הדגם המחודש
גם כן מאוד מרוצים - יש בו עוד כמה כיסים ושינוי
ב"גג נגד שמש"
נוח, עמיד, מערכת גב טובה ויחסית לא כבד. מגיע עם כריות
לילד ויכולת כוון טובה. ועוד כל מיני קטנות כמו מזרן החתלה.
מה שכן, זול זה לא. אבל, מנסיון, הזולים טובים הרבה פחות.
אם מטיילים הרבה צריכים אחד איכותי והם עולים בהתאם.

erby
14-06-13, 01:01
דויטר 2.
יש 3 דגמים. כשאני עשיתי סקר שוק לפני שנתיים הוא היה בעל יחס עלות תועלת הכי טוב. עלה כ 900 שקל אז
נוח מאוד גם לחמור וגם לרוכב.
מרגיז שצריך לקנות את הצלון בנפרד.

Gilad
14-06-13, 01:25
+1 ל-vaude
לפני כשנתיים קניתי כזה, היה אותו מחיר פחות או יותר כמו דויטר רק כולל מגן השמש וכל התוספות.

אהבתי את הפרטים הקטנים, למשל מראה נשלפת בכיס הקדמי כדי לראות את העולל או מגן שמש + גשם מובנים ולהפתעתנו מצאנו בפנים גם משטח החתלה.

הבת שלי מאד אוהבת את גימור ה״דובי״ ותמיד שמחה לשבת בדובי על הגב של אבא כך שזה עוזר לשכנע אותה לצאת לטיול ולשבת במנשא.

מאד נח על הגב, יציב גם על הקרקע ועם תכולה נוחה גם אם אתה יוצא לטיול לבד עם הילד - מספיק מקום לשתיה ונשנושים כולל ציוד נלווה.

עכשיו אני נזכר שהוא בכלל נקנה כי הוא התאים בול לתיק ואודה האדום שעל הגב של אשתי :)

אורי ק.
14-06-13, 08:23
כמו שכבר אמרו כאן הואודה VAUDE ג'ולי קומפורט הוא אופציה לא רעה. ישנו גם דגם מתקדם יותר של ואודה, באטרפליי. יותר אפשרויות כיוונון למושב התינוק ובכלל יותר "מפואר". ישנם גם הדגמים של דויטר DEUTER, קיד קופמפורט 1/2/3 (אל תתפוס אותי במילה, אבל לדעתי ישנו חוסר בארץ של קיד קומפורט 3). ההבדלים הם בעיקר בגודל התא הנוסף, אפשרויות כיוונון וכו'. מדובר על שתי חברות גרמניות מעולות, עם מחשבה על כל הפרטים הקטנים. מסוגלות לשאת עד 20-22 ק"ג כולל ציוד נלווה.
מה שבעיני חשוב לבדוק כשקונים מנשא, זה דבר ראשון הנוחות על הגב שלך. המנשאים האלה הם בעלי מערכות גב איכותיות מאוד שנועדו להעביר את המשקל לאגן (בדומה למוצ'ילות הגדולות), ואפשר לכוון אותן לפי הגב. חשוב מאוד לשים את הילד בפנים, לשים על הגב ולנסות להשוות בין 2-3 דגמים. טווחי המחיר הם 1000-1400 ש"ח. ישנם גם מנשים זולים יותר, פחות מתמצא בהם, למשל של טטונקה TATONKA )גרמנית) או קלטי KELTY (אמריקאית). בהצלחה.

OFF-RoaD
14-06-13, 08:51
1. ממליץ בחום לנסות את המנשא עם ילד גדול יותר (אפשר "להשאיל" מחברים). גם שלך יגדל, וחשוב לראות שהמנשא נוח גם בשלב יותר מאוחר.
2. מעבר לנוחות הנשיאה, חשוב לבדוק את נוחות ההכנסה וההוצאה של הילד. במיוחד אם הוא בעל גנים של אשכנזי מגודל...
3. לעיתים קרובות מצאתי את המנשאים המסיביים יותר (כמו הבטרפליי, למשל) פחות נוחים. בעיקר לילד. כל מיני כריות ומיגונים שמפרידים את הילד מהסביבה, מחממים אותו
קשים לניקוי, ובאופן כללי הילד יותר עטוף בבועה מאשר נהנה מהטבע (במיוחד עם הצלון). מה המשמעות מבחינת בטיחות? לא יודע להגיד. לא ניסיתי לזרוק ילדים...
4. מסכים לחלוטין עם האמירה לגבי החברות הגרמניות (Deuter, Vaude). הם באמת חושבים על הכל.

*נכתב מנקודת מבט של מוכר בחנות טיולים, וניסיון של משפחה וחברים. עוד אין לי אחד משלי (ילד).

עידו לוריה
14-06-13, 09:41
איל מניסיון עם שלושה ילדים לא חשוב המנשא ( כמובן הכי זול או בהשאלה ) מה שחשוב שאתה יוצא לטיול רגלי זה שהיה מי שיסחב אותו ( כמובן לא אתה ) ובשביל זה צריך הרבה חברים/דודים צעירים ובלי ילדים .

עידו

savyon
14-06-13, 09:50
איל מניסיון עם שלושה ילדים לא חשוב המנשא ( כמובן הכי זול או בהשאלה ) מה שחשוב שאתה יוצא לטיול רגלי זה שהיה מי שיסחב אותו ( כמובן לא אתה ) ובשביל זה צריך הרבה חברים/דודים צעירים ובלי ילדים .

עידו

אייל,
תקשיב לחכמים ומנוסים, כל מילה אמת!
אתה בטח אהבת את הקטע של הזול/להשאיל, או שבגלל שמדובר ביורש עצר אז הכל חדש?

אמיר ב.א
14-06-13, 12:17
גם אצלינו יש
vaude ומאוד מרוצים ...

heminew
16-06-13, 09:07
vaude הדגם שבקישור -
http://shop.lametayel.co.il/cgi-bin/lametayel/727303.html (http://shop.lametayel.co.il/cgi-bin/lametayel/727303.html)

לא זול, אבל מצוין לגב שלך.
החיסרון היחיד שמצאתי הוא ההרכבה של מגן הגשם והשמש שזה מעצבן (למיטב זכרוני בדגמים של דויטר הקטע הזה הרבה יותר נח)
חמי

עודד זנטון
16-06-13, 17:33
כבר 5 שנים שאנו מטיילים ביחד 4X2, הבן שלי ואני.
ללא מנשא, רק זוג כתפיים ושתי זוגות רגליים (אחד שלי, אחד שלו שלא עובד כ"כ טוב..)
בדקתי בזמנו מנשאים, לא אהבתי את הקונספט...
יוצא שאני נהנה מאוד, הוא נהנה מאוד ותתפלאו או לא, אין מסלול שלא עברנו ככה, כולל נחל ברק על שלל סולמותיו ועוד רבים וטובים.
בסופו של דבר, אני חושב שטיול כזה מעצים את הקשר בנינו יותר מכל דרך אחרת!
(אגב, אם יש תיק טיולים טוב, הוא עושה את העניין אפילו יותר נוח)

טלסקופ
16-06-13, 18:18
לדעתי, מנשא זה משהו שאפשר וכדאי לקנות בזול.
חפש את הזול ביותר (מנעד המחירים אדיר) ובדוק שהוא מתאים ונוח.
שלי היה במחיר בינוני (נקנה בתלושים ,רגע לפני שנהיו פגי תוקף, ב"שילב" רחמנא ליצלן) והיתרון הגדול שלו היה שהיה לו תיק קטן בחלקו התחתון, לדעתי חשוב מאוד.

דרך אגב - בכניסה לצרופה (לדעתי לא רחוק ממך) מצאתי חנות למוצרי תינוקות. יש לך מושג איך המחירים?

אייל
16-06-13, 20:35
דרך אגב - בכניסה לצרופה (לדעתי לא רחוק ממך) מצאתי חנות למוצרי תינוקות. יש לך מושג איך המחירים?

מחירים סבירים. שירות תלוי במצב הרוח של הילידים המקומיים בחנות.

Tourist
16-06-13, 22:07
מחירים סבירים. שירות תלוי במצב הרוח של הילידים המקומיים בחנות.

לא יכולתי לתאר את זה מדויק יותר !

עודד, לא הבנתי, אתם מטיילים כבר 5 שנים או שהילד בן 5 ?

עודד זנטון
18-06-13, 10:08
גם וגם...

Tourist
18-06-13, 11:45
גם וגם...

מעורר קנאה
כל הכבוד !

boazgutman
18-06-13, 12:01
שלום.
נתחיל בזה שאהבתי הגדולה היא טיולים רגליים, ואשתי עוד יותר משוגעת לעניין.... הג'יפ רק משמש אותנו להגיע למסלולים המעניינים....
הילדה שלי בת 10 חודשים וכבר בדקנו והחלפנו שני מנשאים... שניהם בהשאלה.... גם VOUDE וגם OSPRAY...
מצטער שהכניס עוד דעה למערבולת הדעות... בסופו של דבר זה עניין של התאמה. אבל המנשאים החדשים של OSPRAY הם פשוט דרגה אחת מעל כולם.... הכיסוי שמש רציני ועמיד מאוד, הוא נשלף ללא כל צורך בהתקנה ולא מתפרק כמו של VOUDE... הילד יושב בנוח במנשא, וכשהוא נרדם.. שזה בדרך כלל באמצע המסלול... ניתן ללא להעיר אותו להוריד את גובה התמיכה של התוסיק ובכך להוריד את מרכז המסה של הילד ולתת לו להשעין את הראש על ספוג, שלא כמו בויידה שהקליפ שמבצע את הפעולה הזאת קבור עמוק בפנים וכשמגיעים אליו אז הילד מתעורר מאי נוחות.... גם שחרור חגורת הכתפיים של הילד נוחה יותר ולא מעירים את הילד...
החומרים מצויינים בשני הדגמים, והגימור נהדר בשניהם.... המחיר של OSPRAY מה שאני מצאתי 1200 שקל לדגם הבסיסי (כולל הכיסוי שמש) זול יותר.... לכן ללא ספק אני אומר תבדוק אותו ... ותראה אם מתאים לך...
אני מדבר אחרי ניסיון של שבוע בפסח ... שביל ישראל עם הילדה והאישה... ואחר כך מספר טיולים לבדוק את הVOUDE.... לשיקולך....

ש01
20-06-13, 18:24
אם טרם קנית, אז במחיר הרבה יותר שפוי בוא אלי וקח מנשא של...מודן.
שימש מספר ילדים (שלי ושל אחי) ושיני הזמן לא נראות עליו.
מאוד שמור, גם עכשיו עטוף היטב.
בנוי מחומרים מצויינים, חזק.
תוצרת, אם אינני טועה, מודן. שווק רק שנה אחת, ואז היה הכי יקר בנמצא.
כל מיני יכולות כוונון.
רק בגלל ההודעה שלך חשבתי להפרד ממנו (ולא צפויים זאטוטים חדשים במשפחה בקרוב)...

-->