PDA

צפייה בגרסה מלאה : גרנד ויטרה 2001 , 4x4 לא משתלב ?!

Guysdan
14-06-13, 00:33
שלום לכולם, צריך עזרה....
לאחר החלפת מחשב התנעה גיליתי שאני לא מצליח לשלב הנעה קידמית, אין לי מושג אם יש קשר או שזה
סתם צרוף מקרים
בכל אופן מכנית פיזית נראה שהכל מחובר למטה, נשמע שהידית של ה 4x4 מחברת בטרנספר את הפרונטאקס
אך כלום, לא משתלב והנורה של השילוב גם לא ננדלקת
דבר נוסף , כאשר אני מסובב את כל ההגה לצד כולשהו ונוסע לאט אני שומע
רעשים קלים מהפרונט, ומעין קפיצות רעידות קלות מהגלגלים, כאילו שהרכב משולב ואתה עושה סיבוב על כביש, חס ושלום...
כמובן שהתופעה זו היא ללא שינוי של הידית למצב 4x4
איך הלוקרים ננעלים בגרנד ויטרה? ויש קשר למחשב?

momi-r
14-06-13, 19:46
שלום,
נתחיל מזה שכל המערכת שילוב 4x4 בגרנד ויטרה כולל הלוקרים האוטו׳ היא מערכת רוויה תקלות ועדינה והיא נקודת התורפה הכי ידועה בגרנד ויטרה - אגב, לא מעט כבר החליפו ללוקרים ידניים ולא מעט שברו את הפרונט אקס ( אני מביניהם) ולא מעט גם החליפו לברזל - מה שבטוח שאם כולם היו יכולים (מבחינה כספית וזמינות החלקים) כולם היו מחליפים את כל המערכת הזו.

לבעייתך - נתחיל מזה שתבדוק אם בכלל הקומפרסור עובד ( כן יש קומפרסור..) תיעזר בחבר שיהיה בתוך הרכב ואתה תעמוד מחוץ לרכב ממש מול הטמבון הקדמי בצד של הנוסע מתחת לפנס החזית - שים את האוזן ובקש מהחבר לשלב ל 4x4 - עם השילוב אתה אמור לשמוע רעש שהקומפרסור נכנס לעבודה של כמה שניות ומפסיק... נסה את הפעולה הזו כמה פעמים עד שתהיה לך תשובה וודאית לגבי הקומפרסור. (אגב יכול להיות מצב גם שהקומפרסור נכנס לעבודה אבל עדיין הוא לא תקין - נגיע לזה בהמשך..)

אם הקומפרסור עובד תעבור לשלב השני ותחפש את צינורית הוואקום שמתחברת לביצה מהקומפרסור - תוודא שהיא אכן מחוברת ולא קרועה בדרך או משהו כזה. יש 2 צינורות שיוצאות מהקומפרסור ורק אחת מתחברת לביצה - היא העיקרית ואותה אנחנו מחפשים.

זה התקלה הנפוצה בשילוב 4x4 נקווה שכאן פתרנו את הבעייה.
תבדוק עד לכאן ותעדכן.
בהצלחה.

benza
14-06-13, 22:58
הנורת 4X4 עובדת במצב ביקורת? (סוויץ' פתוח לפני ההנעה)
אולי הכל בסדר ורק הנורה לא עובדת?

Guysdan
15-06-13, 22:29
ראשית תודה מומי ובנצי !
אבדוק את כל הדברים שציינתם והעדכן כמובן
ד.א
לא שמתי לב בכלל אם הנורה נדלקת במצב סווי׳צ היא אמורה?
בכל אופן שמתי לב ששקעתי מיד בחול....
תודה ושבוע טוב, גיא

asypeer
15-06-13, 23:33
אם האוטו מרעש שהוא משולב אבל הנורה לא דולקת - יכול להיות שבאמת נשרפה הנורה. אבל לא נראה לי שזה המקרה, בעיקר אם בסוויץ פתוח הנורה דולקת עם שאר הנורות.
אם ישנם רעשים גם כשאתה לא משולב בנסיעה - תבדוק קודם שאין לך ציריה שבורה, בגרנד ויטרה הציריות מסתובבות גם כשאתה לא משולב ל-4 על 4 (אלא אם עברת ללוקרים ידניים)
תשכב מתחת לרכב ונסה למשוך את הציריה הקדמית מכל צד בשני הכיוונים, אם יצאה או שהיא כבר בחוץ - קיבלת את התשובה..יכול להיות שהציריה שבורה וכתוצאה מכך אין שילוב ל-4 על 4 ויש רעשים גם במצב לא משולב.

-->