PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה טעויות בסרטון אחד..

asafk
14-06-13, 22:13
http://youtu.be/CzkbazmbjbQ (http://youtu.be/CzkbazmbjbQ)

כמה טעויות נעשו בסרטון..??

(אני חייב לומר שהדורות הקודמים באותה יחידה היו הרבה, אבל הרבה יותר מקצועיים)

אסף.

tzagi
15-06-13, 07:55
תמונות קשות.

asafk
15-06-13, 12:45
אגב.. הטעות הראשונה היא זאת שלא רואים בסרטון.. וגם השניה.

אסף.

klam
15-06-13, 15:43
גם בדורות הקודמים היה השיר של בועז שרעבי?

snirjeepdreamer
16-06-13, 12:49
צר לי לאכזב אבל גם לפני 12 שנים המצב לא היה טוב יותר .
אחי שירת ביחידה והסיפורים על החלמאות והטעויות שגרמו לפציעות (גם שלו) מסופרים עד היום

ירון גל
16-06-13, 14:03
קודם כל אני רוצה להגן בתור אחד שהיה ליד וראה את הכל בLIVE
1. דורות קודמים לא היו זה צוותים שקיימים מתחילת הגדוד ולכן למי שאמר שהמצב היה טוב יותר לא ממש יודע
2. ובאמת הטעיות היו לפני החילוץ וזה סוף של סגה של כמה שעות
קודם גם כמה נקודות
זה אימון בסוף אפריל (אין טעות) ברמה"ג ונפלנו על שבוע גשום בטירוף אחרי שכבר הכל פורח לכן הדרכים היו חלקות בטירוף וממוצא החילוצים היה 3 ליום
נהג האושקוש לפני שקרא לעזרה בחילוץ ניסה לצאת לבד ושבר את הדריישפת ולכן ניגרר ללא שום עזרה שלו
לא רואים בצילום אבל זה עלייה והאושקוש גרר לא הצליח לקבל אחיזה בשום אופן לכן הוא נקשר לנגמש בחזית

ולכן לפני שמשמיצים צריך לראות תמונה הרבה יותר מלאה

asafk
16-06-13, 14:53
ירון..
כמי שליווה את הגדוד הזה באינספור אימונים בסוף שנות ה 90 ועד 2004 - רבים התחלפו.
אבל זו לא הנקודה.
נעשו כאן טעויות מקצועיות בולטות לעין.
הכוונה בפתיחת השרשור היא לנסות לשתף ידע וכך כולם ירוויחו.

אסף.

ירון גל
16-06-13, 15:09
אתה קודם כל מדבר על תקופה שונה בגדוד לפני שהוא היה MLRS ואתה יודע שהכל כמעט השתנה בתחילת שנות ה2000 אני שם מ 2001 חוץ מהמספר שנשאר זהה
ואני לא מדבר מבחינה אישית ממש לא מפריע לי היחסים ביני לבין קצין הרכב ידועים לכל ומה אחד חושב על השני
אבל אתה כותב "טעיות מקצועיות רבות"
מבחינה מקצועית אתה רוצה שאנשים ילמדו תסביר מה אתה חושב שלא תקין
אין לי מושג מה הידע האישי שלך בתחום
אבל מהידע האישי שלי שממש לא רב אין חילוץ אחד דומה לשני
ולפעמים מחליטים שמבצעים דברים הפוכים מכל הגיון משקולים שונים

ואני לא מדבר על התנהגות לא בטיחותית כמו שהוא עובר ליד הכבל בזמן שהוא מתוח וכדומה שזה דבר שלא משנה לא צריך לקרות

גלדיאטור
16-06-13, 19:39
מכיר את הכלים כולם ונהגתי בכולם...
אני דווקא הייתי מושך אותו עם המשגר

opl
16-06-13, 19:49
הכי בולט לי היא העובדה שהוא עומד ליד וגם נוגע בכבל בזמן המשיכה.

snirjeepdreamer
16-06-13, 21:00
ירון ידידי,
אני בטוח שאסף יוכל להצביע על מגוון טעויות ב"גישה" לחילוץ כפי שמוצגות בסרט.
מעבר לכך, סוף שנות ה- 90 תאונות כגון הנפת פודים עם מנוף האושקוש בצורה לא בטיחותית,
נפילות של פודים מהמשאיות, צידודים מסוכנים עם המשגרים כולם היו והיו עוד מקרים רבים.

מאידך, מדובר ממש על חבלי לידה של שנים ראשונות של יחידת ה MLRS ואט אט כללי העבודה והבטיחות חודדו
למצב שאני מאמין שכיום הדברים הם שונים.
תמיד יש מה לשפר, לפחות על פי הסרט ואני מאמין שגם זה יגיע.

בכל כמובן כפי שאסף אמר, ללמוד, לשתף ולספר.

asafk
16-06-13, 22:15
ירון... קודם כל אני שמח לראות שיש עדיין מי ששומר על המסורת ויש בסגל של הגדוד גולשי ג'יפולוג.
לא שזה באמת חשוב, אבל אני ליוויתי אותם במשך כמה שנים ממעט לאחר הקמת המערך ב97 ועד שהשתחררתי - כי הייתי "הגורם הטכני" שהיה אחראי על האושקושים... היתה תקופה שקצין החימוש של הגדוד אמר בצחוק שהוא כבר כולל אותי במצבת האימונים שלהם... אבל את אף אחד מהפרצופים בסרטון אני לא מזהה. לא שזה משנה משהו לדיון הזה. אגב, אם אתה שם מ 2001, יש מצב שאנחנו מכירים. אני זה שהיה מגיע לביקורים עם פורד (כשעוד לא היו בצבא פורדים) עם מדבקת Oshkosh Service עליו...

מעבר לכך ובאופן כללי אני מכיר את תורת החילוץ באופן לא רע, וכיוון שעברתי את הקורס האמריקאי בן השבועיים על הwrecker, (ולא reker כמו שכתוב בכותרות) אני מכיר באמת לעומק גם את התפעול שלו.
זה אם באמת חשוב הרקע שלי.
אבל יש טעויות מקצועיות וחשובות.

אלירן נגע בנקודה כואבת - הכבל מסוכן, מאוד. ומעבר לעבודה עם כפפות ושאר דברים בסיסיים, לעמוד לידו בזמן החילוץ זה יכול להרוג. במיוחד בצורת חילוץ כזו שבה העומס על הכבל בא והולך.

מה עוד? יש טעות בסיסית ענקית בסרטון - מהי?

(בצורה של חידון זה יותר מעניין, לא? )

אסף.

opl
16-06-13, 22:22
שימוש בכננת בלי מכפיל?

asafk
16-06-13, 22:29
חצי נכון.
שימוש בכבל כננת... למשיכה בנסיעה.
מי יודע למה לא עושים את זה?

אסף.

opl
16-06-13, 22:40
אני מרגיש כמו התלמיד היחידי בכיתה פה...

אני מנחש. כבל כננת לא יודע להתמודד על ה"מכות" שיש במשיכה שבנסיעה להבדיל מרצועה?

Tourist
16-06-13, 22:56
אני מרגיש כמו התלמיד היחידי בכיתה פה...

אני מנחש. כבל כננת לא יודע להתמודד על ה"מכות" שיש במשיכה שבנסיעה להבדיל מרצועה?

הכבל לא יודע להתמודד או שמנוע/קלאצ׳ הכננת עצמה ישבר/ישתחרר ?

asafk
16-06-13, 23:30
הכננת, והכבל, לא בנויים לעמוד במתיחה ושיחרור תחת עומס. זה שובר את הכבל, וזה מזיק למנגנון הכננת. נכון שבמקרה הזה זה לא קרה, אבל זה עלול לקרות וזה לא טוב.
כבל צריך להיות מתוח תמיד תחת עומס, ומשיכה של רכב בנסיעה מזיקה לו, זיכרו זאת תמיד כאשר מחלצים רכב בעזרת כננת של רכב אחר.
יש לכל המשאיות המעורבות שרשרות בזיווד, לשם כך הן נועדו. אופרטיבית, כך גם אפשר לחלץ את האושקוש בעזרת אושקוש תחמושת אחר, ולא צריך לחכות לרקר היחיד של הגדוד.
מצד שני, כבר פתחת כננת, תשתמש בה. הרקר, ריק, שוקל בערך כמו ה M985A1 עם פודים ריקים. אז אולי זה לא יצליח. במקרה כזה יש מעדרים, אבל מדובר על סיבוך מיותר... שרשראות יעשו את העבודה יותר מהר יותר בטוח ויותר טוב.

אסף.

Tourist
16-06-13, 23:40
כבל צריך להיות מתוח תמיד תחת עומס, ומשיכה של רכב בנסיעה מזיקה לו

אסף.

לא הבנתי.
תוכל להסביר ?
הכבל צריך להיות מתוח תחת עומס - גם כשהרכב נוסע יהיה עליו עומס לא ? וכשהנגרר מצליח להחלץ אחרי משיכת כננת מתרופף העומס.
מה הכוונה ?

asafk
16-06-13, 23:51
הכוונה היא שלא גוררים עם הכבל, כי הוא נמתח, ואז מתרופף, ואז כיוון שהרכב הגורר ממשיך בנסיעה נמתח שוב וזה לא תמיד בעדינות.
בנוסף, בזמן הגרירה, שלא כמו במשיכה עם הכננת, מופעל לחץ די גדול על הכבל בנקודה אחת (איפה שהוא יוצא מהסדרן ואיפה שהוא יוצא מהרולרים), שאחר כך תהפוך לנקודה שבה הכבל אינו עגול.

אסף.

ירון גל
16-06-13, 23:51
אסף אז בוא אני ישיב לך על מספר תשובות
ואני רק יעדכן שאני לא בסגל "הוצנחתי" ליחידה הזאת ממקום אחר לחלוטין וכאשר הבינו שאין לי מושג איך ניראה תותח אבל יש לי הרבה ידע בנהיגה העבירו אותי להיות נהג האמר
1. גם אני חשבתי וחושב שהפיתרון הנכון ביותר לחילוץ היה עם מכפיל כוח
2. ולמי שחשב שמשגר יכול לגרור הניסיון הראשון שלהם היה באמת עם משגר שלא צלח
3. ב2004 היה זיווד מלא בכלים היום במקרה הטוב יש גלגל ספר ל4 כלים ביחד וסט כלי נהג זה אחד בגדוד ואותו הדבר לגביי ציוד חילוץ פשוט אין
4. ניסיון הגרירה הראשון היה בעמידה אבל הוא רק קירב את הרקר כלפי האושקוש השקוע
5. האושקוש כבר יצר וואקום בתחתית ותוסיף את זה לעבודה שהוא ללא יכולת הנעה ותקבל שכל עוד הרקר היה סטטי האושקוש סירב לזוז רק כאשר שילבו את הנסיעה נוצר השיחרר

וכן יש בעיית ידע בצה"ל לגביי חילוצים למרות שהם עוברים עשרות הדרכות ראה התגובות הגאות שהיו לפני כמה ימים כאשר מרכבה התהפכה והפכו אותו עם D9 בגרירה
ואני יכול לספר מנפלאות צהל עוד הרבה מאוד את הסירטון הרוסי שגם רץ באתר עם הטרקטור ששוקע ראיתי בלייב שמעורב בו רק האמר,גון דיר 6400 , באגר ו 2טחלצ"ים

ולסיכום הפיתרון הכי נכון היה פשוט להגיע מהצד השני ולגרור אותו בכיוון הירידה ולחבר אותו ישירות לרקר בלי כבל ואז נוצר גם כוח עילוי שמרחיק מהקרקע את השקוע וגם משפר אחיזה לגרור

-->