PDA

צפייה בגרסה מלאה : מפת סימון שבילים של החברה להגנת הטבע

arie1209
18-06-13, 14:24
שלום אני מעוניין לקנות עבור מכשיר אייפד מפת סימון שבילים דרך עמוד ענן. האם מפת סימון שבילים זו מתאימה גם לtwonav?

zerez
18-06-13, 15:59
לא מתאימה

arie1209
18-06-13, 16:04
תודה ! האם קנית מפת סימון שבילים של החברה להגנת הטבע מ twonav מתאימה לעמוד ענן

amirk
18-06-13, 16:20
גם בכיוון השני לא מתאים

zerez
18-06-13, 16:45
תנאי השימוש של TWONAV קובעים שמותר להשתמש במפות רק עם תוכנת TWONAV.
לא שאני חושב שיש להם דרך לאכוף את זה אבל, לדעתי, זאת הגבלה לא ראויה ולא הוגנת.

בכל מקרה עמוד ענן לא מכירה שום פורמט מפות סטנדרטי ויכולה להשתמש רק במפות שלה.

גימל4
20-06-13, 20:05
כמה התיחסויות שקשורות לשאלה הזו בראייה רחבה:
1. לא ניתן לרכוש מפות עבור תוכנה אחת ולהעבירן לשימוש בתוכנה אחרת.
זו מגבלה שנובעת בעיקר עקב שימוש בפורמטים שונים ובמערכות הגנה/הצפנה שונים.
2. רכישת מפה מ TwoNav מאפשרת שימוש במערכות הפעלה שונות (חלונות, אייפד, אנדרואיד, מקינטוש...) כולל תמיכה בשידרוג חומרה (למשל מעבר מאייפון לאנדרואיד).
3. אנחנו ממלצים למטיילים על מפות סימון השבילים החדשניות של שבילנט. ההשוואה בקישור (http://www.twonav.co.il/compare-maps/cp-41.htm).

zerez
21-06-13, 11:51
התיחסות לנושא.
יש פורמט מקובל למפות שנקרא BSB ויש גם פתרונות להצפנה ורישוי מפות על תוכנות שונות, תראה לי ימאי אחד שיקנה תוכנת ניווט ימי שלא תומכת בפורמט הזה.
כנראה שבתחום ניווט שטח כל חברה עושה מה שהיא רוצה משיקולים כלכליים ומי שמשלם את המחיר זה אנחנו.

גימל4
21-06-13, 14:40
התיחסות לנושא.
יש פורמט מקובל למפות שנקרא BSB ויש גם פתרונות להצפנה ורישוי מפות על תוכנות שונות, תראה לי ימאי אחד שיקנה תוכנת ניווט ימי שלא תומכת בפורמט הזה.
כנראה שבתחום ניווט שטח כל חברה עושה מה שהיא רוצה משיקולים כלכליים ומי שמשלם את המחיר זה אנחנו.

אנחנו מספקים פתרונות לכל סוגי הניווט - ניווט ימי, ניווט עירוני, ניווט שטח, וניווט אווירי.
באף אחד מהתחומים הנ"ל לא ניתן להעביר מפות מסחריות בין החברות השונות.
למשל בניווט עירוני אינך יכול לרכוש מפות מחברת גרמין ולהשתמש איתן עם igo או עם TwoNav.
אנחנו חתומים על חוזים עם למעלה מ 50 חברות מפות בעולם, ומעבר לבעיה הטכנית, חברות המפות מכתיבות את מגבלות השימוש.

בתחום של מפות לא מסחריות ושאינן מוגנות בזכויות יוצרים אנחנו בהחלט מאפשרים זאת. נתמכים כל סוגי המפות הנפוצות שיש בעולם (45 פורמטים שונים) כולל אפשרות להמרה בין הפורמטים השונים. נתמכים מפות ראסטר, מפות וקטוריות ומפות גבהים.

בניווט ימי אגב, אנחנו תומכים בתרשימים וקטוריים. יש לכך יתרונות כגון התראה אוטומטית על התקרבות למים רדודים (בהתאם להגדרת עומק ומרחק).
הפתרון הזה זה לא אפשרי לביצוע עם מפות הראסטר שהזכרת.

zerez
21-06-13, 15:28
תסתכל בפורומי השייט הנחשבים בעולם ותיראה בעצמך באיזה תוכנות משתמשים ובאיזה פורמטים.
יש פורמט למפות וקטוריות ויש למפות ראסטר, אף ימאי רציני לא יכניס שום תוכנת ניווט שלא תומכת בפורמטים הנפוצים, אתה מוזמן לבדוק תוכנה חינמית נפלאה בשם opencpn.

אתה צודק לגבי ניווט יבשתי וכאן אני חוזר ואומר, החברות המציאו פורמטים מיוחדים מטעמים כלכליים בלבד. אין לזה שום הצדקה מעשית.

אבל עזוב, זה דיון סרק.
שבת שלום

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

shahav
21-06-13, 21:39
בתור אחד שהתעסק בזה מעט, פיתרון ניווט בנויי מכמה דברים:
* מפות ראסטר, תאצות
* מפות ווקטוריות ומפות גובה
* נקודות עיניין חיות, כמו בעמוד ענן
* קהל משתמשים גדול
* תוכנה נוחה וזמינה בפלטפורמות שונות ותמיכה בפורמטים רבים

רבין