PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה דחופה

Deloya
20-06-13, 09:43
שלום לכולם
יש לי פאגרו Q 98 2800
עד עכשיו טפו טפו טפו הגיפ לא עשה בעיות כלל , נגיעה בבוקר ומניע.
שבת האחרונה יצאתי לטיול סזיפי משהו ברמת הגולן, הכל היה על הכיפאק עד שהגעתי הביתה.
שהגעתי הביתה, דוממתץי את הרכב, באותו רגע כל המים הירוקים מהמיכל עיבוי נשטפו אל מחוץ לאוטו מהצינורית עודפים.
המתנתי מילאתי מים, החלפתי מידית פקק רדיאטור. האוטו הניע הכל בסדר אבל שותה את המים מהמיכל עיבוי. בחמישה ימים ירד לי חצי ממיכל העיבוי.
סברה אחת שהייתה לי היא: גיליתי שהפן הקדמי של המזגן לא עובד מיידית שאני מפעיל את המזגן אלא רק אחרי שאני פותח מכסה מנוע ונותן לו מכה.אז תיארתי לעצמי שבגלל שבדרך חזרה הביתה נסעתי הביתה עם מזגן אז אולי בגלל זה זה קרה ( האוטו התחמם)מצד שני בחמשת הימים האחרונים שלי לא נסעתי עם מזגן כלל והאוטו עדיין איבד נוזלים.
האופציה השנייה היא החלפת הטרמוסטט מצד שני כרגע האוטו לא מתחמם מה שבדרך כלל לא מאפיין טרמוסטט גמור.
אני לא רואה סיבה שפתאום הרדיאטור יסתם ברגע אחד בלי התראה מוקדמת ( אלא אם כן מישהו חושב אחרת ).
בקיצור :
אני צריך עצה דחופה מה לעשות, חום מנוע מלחיץ אותי בטירוף( אחרי שני ראשי מנוע באוטו הקודם )
כמו כן אני רוצה להחליף את הפן הקידמי של המזגן והמוסכניק שלי אמר לי שהסיני לא יחזיק את המזגן הזה אלא רק אחד מפירוק . אז אם מישהו מכיר מאיפה אני יכול להשיג כזה חלק מפירוק זה יעזור לי מאוד.
אשמח לשמוע כל עצה בנושא
תודה רבה
רן

omri_t
20-06-13, 10:40
אחרי שאיבדת נוזל קירור- הוספת מים רק למיכל או ישירות לרדיאטור?

אני לא חושב שזה קשור רק למזגן.

בדוק הטרמוסטט ומצב הרדיאטור.

sportman
20-06-13, 15:40
בדקת מים בשמן מנוע? גם הטרמוסטט אולי תקוע

Deloya
20-06-13, 15:47
תודה על התשובה
הוספתי גם וגם

Deloya
20-06-13, 15:48
בדקת מים בשמן מנוע? גם הטרמוסטט אולי תקוע
רעיון טוב אבדוק
אם אני רוצה להחליף את הטרמוסטט זה בדיוק כמו במנועי בנזין? צינור מים עליו מהרדיאטור לבלוק המנוע בקצה שלו ?

sportman
22-06-13, 00:20
כן , הטרמוסטט יושב לייד הראש במקום חיבור הצינור מים

shmulikbg
22-06-13, 13:07
לא,
הטרמוסטט ב-Q נמצא ממש מעל משאבת המים, על התחברות צינור
המים התחתון לבלוק.

אגב, הטרמוסטט כנראה לא קשור לעניין. סיכוי סביר מאוד שלצערך
יש לך בעייה באטם ראש. תתרכז בלבדוק מסודר ולא סתם להחליף חלקים.

עידו לוריה
22-06-13, 19:19
זו מערכת סגורה כך שהמים שנעלמים הולכים להן שהוא
1. לשמן
2. חור במערכת/רדיאטור/צינורות גומי וכו'
3. מכסה רדיאטור פגום
לפעמים הנזילות נראות /מתחילות רק שהמנוע חם כך ששווה לחמם אות בעמידה ולעבור טוב על כל המערכת , עם אתה משתמש בנוזל קירור לפעמים קל לראות את הנזילות כי הן צובעות את האיזור בצבע שלהן ( ירוק/ אדום ) .

עידו

-->