PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה המחירים המקובלים היום למיכלי CO2 ?

motorica.net
21-06-13, 19:02
הי

אני צריך לרכוש מיכל CO2 לרתכת מיג לא גדול, 5-7 ליטר.
קיבלתי הצעה מבחור ברחובות למיכל 7 ליטר בעלות של 450 ש"ח, אם אני לא טועה הוא ממחזר אותם ממטפי כיבוי אש והם עברו בחינה.

מתלבט גם בעניין התערובת , CO2 נקי או תערובת ארגון שאולי תכפה עליי מיכל בתקן אחר ?

lizard
21-06-13, 19:41
מחיר סבבה. חבל להשקיע בתערובת צאלא אם אתה צריך ריתוכים חלקים.

motorica.net
21-06-13, 19:43
אני צריך ורוצה..
מה התערובת המומלצת והאם נדרש מיכל בתקינה אחרת

lizard
21-06-13, 20:45
לא ידוע לי, לארגן יש מכילים אחרים אבל זה לא ארגון אלא CO2 עם 2-5% ארגון אם אני זוכר נכון.
אשמח לדעת כמה עולה תערובת שכזו והאם באמת יש הבדל.

motorica.net
21-06-13, 22:00
במיכלים CO2 הוא במצב צבירה נוזלי ואילו ארגון הוא גז
ולכן ההבדלים בתקינה , מה שאני יודע גם המחברים שונים.

אם מדובר ביחס קטן של ארגון אני לא צופה בעיה והבחור מרחובות מוכן לעשות את זה בהזמנה מראש.
השאלה מה היחס המומלץ, זאת שאלה לעידו ..

Neta
21-06-13, 22:50
איזה חומר אתה רוצה לרתך ? (זה מה שיקבע את סוג התערובת - אם בכלל צריך תערובת )

motorica.net
21-06-13, 22:55
ברזל ונירוסטה

בשאיפה גם אלומיניום (אפשרי ברתכת הזאת) אבל לא לחוץ על זה , אם יהיה צורך אשקול את זה.

lizard
22-06-13, 10:15
לאלומיניום אתה צריך ארגון נקי, לא תערובת. זה אומר ווסת חדש (ווסת CO2 לא מתאים), ידית חדשה(לא תמיד) וסליל חדש.
לנירוסטה אולי שווה להשתמש בתערובת CO2-ארגון אבל לדעתי על ברזל שחור זה פשוט בזבוז.

עידו לוריה
22-06-13, 11:08
בכדי להפחית את הנתזים הרבים ולשפר את המראה החיצוני של הריתוך ואיכות הריתוך, משתמשים בתערובת של הגזים ארגון ו- . CO2 האחוזים משתנים בין 98% ארגון / 2% CO2 עד 75% ארגון / 75% CO2. יישומים מסוימים מוסיפים חמצן בכמויות קטנות.
זו תערובות מאוד יקרות ביחס ל - CO2 נקי או ארגון נקי ,אבל בתנאים מסוימים אין ברירה אלה מלהשתמש בתערובות כמו בריתוך MIG בנירוסטה , לעומת זאת בריתוך ברזל ב - MIG השימוש בתערובת הוא נדיר ביותר .
קישור לטבלת תערובות
(http://www.maxima.co.il/apage/8646.php)
עידו

Neta
22-06-13, 18:32
בהמשך למה שעידו רשם :
לריתוך ברזל - co2 נקי. (ואז ווסת co2 מתאים )
לריתוך נירוסטה - תערובת 98% ארגון , 2% co2. (ואז אתה צריך ווסת ארגון וכמובן סליל נירוסטה)
לריתוך אלומיניום - ארגון נקי (חשוב לדרוש ארגון נקי ברמת 99.999% - בשפה המקובלת בשוק זה נקרא ארגון חמש תשיעיות וזה חשוב לאיכות הריתוך) . כפי שעידו רשם לריתוך אלומיניום נדרשים אביזרים נוספים כמו ווסת ארגון, ידית אחרת קצרה יותר ושמורכב בה ליינר טפלון ולא ברזל, גלגלי הזנה בחתך U , סליל אלומיניום וכדומה.

מבחינת מחירים, למיטב ידיעתי מחיר של מיכל co2 בנפח של סביב 12 ליטר אמור להיות סביב 900 שח כולל מעמ ושל תערובות באותו הנפח אמור להיות בערך 1200 כולל מעמ.
יש הרבה ספקים של גזים ובדרך כלל עדיף לטובת איכות הגז (במיוחד זה חשוב כאשר מדובר על ארגון) לוודא שהוא עובד עם אחד מיצרני הגז הגדולים (למשל מקסימה או מפעלי חמצן וארגון -אין לי שום קשר אליהם, אני עובד עם ספק קטן יותר אשר ממלא אצל אחד מהם).
בהצלחה.
נטע

shachar
22-06-13, 20:30
לי עלה 10 ליטר כ 800 שח
בקרית אריה.
יש לו מכל הגדלים אבל צריך לבדוק
בגדולים יותר אפשר לקבל משלוח בקטנים צריך לבוא למלא
אם זה רלונטי אני אחפש טלפון
אם תחפש באחר היב לפני כחודשיים שרשור על רתכת mig שנקנתה מ מב
שם יוסי בר צבי עשה סקר גם של מיכלי co2

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk 2

motorica.net
23-06-13, 11:09
תודה על התשובות המפורטות
אני אתחיל עם רכישה של מיכל CO2 נקי בהמשך כשאצטרך לעבוד עם נירוסטה (מערכת פליטה) נראה שלא תהיה לי ברירה לרכוש מיכל נוסף.

raanan
23-06-13, 12:32
תודה על התשובות המפורטות
אני אתחיל עם רכישה של מיכל CO2 נקי בהמשך כשאצטרך לעבוד עם נירוסטה (מערכת פליטה) נראה שלא תהיה לי ברירה לרכוש מיכל נוסף.

בהצלחה !
אני מניח שאתה יודע שנירוסטה מאוד רעילה ומסוכנת.
הקפד על זרימת אוויר שתמנע מהגזים (שנפלטים מהריתוך) להגיע לכיוון הפנים (מאוורר הפוך גם יעשה את העבודה).

רענן

עידו לוריה
23-06-13, 18:24
רק הארוסולים של נירוסטה רעילים , לא הגזים של הריתוך .
ושום מאוורר לא עושה את הסינון של ארוסולים רק מסננים ייעודיים .

עידו

motorica.net
23-06-13, 18:36
איזה פיתרון קיים שיכול לספק איזשהו מיגון בהנחה שאני לא מתכוון לרכוש מערכת סינון חלקיקים שעולה אלפי $$$
בהנחה שלא מדובר במקצוע אלא עבודה מזדמנת אחת ל..

עידו לוריה
23-06-13, 18:52
נשמיות של חברת 3M שמתאימות לתוך המסכה וגם מתאימות לסינון ארוסולים , או של חברה אחרת .

עידו

raanan
23-06-13, 19:23
רק הארוסולים של נירוסטה רעילים , לא הגזים של הריתוך .
ושום מאוורר לא עושה את הסינון של ארוסולים רק מסננים ייעודיים .

עידו

המאוורר לא לסינון כמובן. אלא כשואב /מנדף שמרחיק הגזים מהפנים.
למיטב ידעתי בתהליך ההתכה הנירוסטה פולטת גזים רעילים.
חשוב גם לא לבצע שאיבת יתר מאזור הריתוך. הגזים חשובים לביצוע ריתוך איכותי.

זה בכול אופן מה שקלטתי מההרצאות של אמנון בר-יוסף .

יום טוב
רענן

עידו לוריה
23-06-13, 20:40
הריתוך הכן פולט גזים אבל לא רעילים ( בנירוסטה ) אבל מה שעוד נפלט הם הארוסולים ( חלקיקי מתכת מאוד קטנים ) שמכילים בין היתר כרום שזו מתכת כבדה שהיה מאוד מסרטנת .

עידו

motorica.net
24-06-13, 12:49
אני אתחיל עם מיכל CO2 נקי לריתוכי ברזל ובהמשך מיכל ארגון נקי לאלומיניום ונירוסטה.
המלצות לשמירת הסליל מפני קורוזיה , פירוק ואיחסון בשקית אטומה? (סליל של 5 ק"ג)

עידו לוריה
24-06-13, 17:50
המלצות לשמירת הסליל מפני קורוזיה , פירוק ואיחסון בשקית אטומה? (סליל של 5 ק"ג)

כן ועטיפה עם נייר נגד קורוזיה , שחלק מהסלילים מגיע איתו , אני מוסיף שקית של חומר סופח לחות .

עידו

motorica.net
25-06-13, 21:39
מעולה. אולי שווה לשנות את הנושא של השירשור כי הוא מכיל אינפורמציה טובה בנושא ריתוך מיג.
אם כבר אני חופר שאלה נוספת.

לאיזו רמת ריתוך אני יכול לצפות בריתוך מיג/אלומיניום עם תערובת גז מתאימה ברתכת שאינה פולסים.
ואם להתמקד אז ברתכת החד פאזית שמשווקת חברת מ"ב (זאת שהייתה במבצע).

lizard
26-06-13, 10:31
הרתכת החד פאזית של מ.ב (של חברת JASIC) מאוד נחמדה למשתמש ביתי ואפילו ביתי +.
למיטב ידעתי היא לא מרתכת אלומיניום.
איך יצא הריתוך אלומיניום? לדעתי די מגעיל בהשוואה לTIG כמובן אבל אם זה מה יש זה מה יש.

motorica.net
26-06-13, 10:50
ציטוט של חברת מ"ב מהמבצע האחרון לרתכת הזאת:

"רתכת חד פאזית משולבת (מיג ואלקטרודה) JASIC MIG/MMA 200רתכת CO2 אלקטרונית קלה וניידת, משולבת לריתוך CO2 ואלקטרודות. עוצמת זרם 200A DC בתפוקה גבוהה בטכנולוגיית אינוורטר של חברת Jasic. הרתכת הינה חד פאזית ומתאימה לריתוך לכל סוגי הפלדות, אלומניום ונירוסטה, עבודות אחזקה וקונסטרוקציה קלה ולריתוך בשימוש באלקטרודה בקוטר עד 3.25 מ"מ. הרתכת בעלת מזין חוט פנימי לשימוש בסליל במשקל 5 ק"ג, ויסות אלקטרוני לדיוק גבוה בקביעת מתח וזרם העבודה."

בכוונה שאלתי לאיזו רמת ריתוך ניתן לצפות בעבודה על אלומיניום עם רתכת כזאת, בשימוש גז ארגון כמובן וסליל אלומיניום.
והאם יש דרכים לשיפור הריתוך, כמו רמת נקיון של החומר וטמפ'.

lizard
26-06-13, 12:09
תבדוק בדיוק איך היא מרתכת אלומיניום. למיטב ידיעתי כדי שרתכת תוכל לרתך אלומיניום צריך מודול שמאפשר עבודה עם זרם חילופין או החלפה של המינוס והפלוס בין הידית לתנין. זה לא דבר נפוץ ברתכות CO2 ולכן שווה לבדוק.

עידו לוריה
26-06-13, 16:28
מיכה לא דובים ולא אריות .
רתכת MIG יכולה לרתך אלומיניום רק צריך לשנות לגז ארגון 99.999% וסליל מתאים .
איך יצא תלוי בך וגם ברתכת , עד שלא תנסה לא תדע .
מה שכן צריך להחליף את המוביל חוט בתוך הידית למוביל טפלון .

עידו

lizard
26-06-13, 17:48
משונה. אני זוכר שצריך להחליף בין הקטבים של הידית והארדונג. למשל ברתכת של מילר שמכרתי היה את האפשרות הזו וברתכות אחרות לא.

Neta
26-06-13, 20:42
הי,
כפי שעידו רשם, ברתכת המדוברת שפרסמנו (אני מחברת מם בית) כמו גם בכל רתכת מיג ,ניתן לרתך אלומיניום. צריך להחליף לגז ארגון 99.999 , ווסת ארגון, סליל אלומיניום (יש גם סלילים קטנים שמתאימים לרתכת המשולבת וגם סלילים גדולים שמתאימים לרתכות מיג רגילות), ידית של 3 מטר ובתוך הידית ליינר טפלון במקום ליינר ברזל רגיל.
המהדרין מחליפים גם לדיזות מיוחדות...
לגבי איכות הריתוך, זה בהחלט תלוי מיומנות וניסיונות... אבל בהחלט אפשר להגיע לתוצאות יפות. יש לא מעט רתכים (לא חובבנים) שמשתמשים ברתכת מהסוג הזה או רתכות מיג אחרות לריתוך יומיומי של אלומיניום. ברור שבריתוך ארגון מגיעים לתוצאות יפות יותר אבל זה דורש מיומנות גבוהה יותר. יש גם רתכות מיג סינרגטיות , שבהן אתה מכניס את חלק מנתוני הריתוך (סוג חומר , עובי וכדומה) ושאר פרמטרי הריתוך מתכווננים ברתכת לבד על מנת לייצר ריתוך אופטימלי. נוח מאוד.
בהצלחה בכל מקרה ,
נטע

evyater
07-02-20, 11:53
שלום ניתקלתי בפוסט
רשמת פה לגבי בחור מרחובות עם מיכלים משומשים
איך ניתן להשיג אותו?
תודה

erezgur
07-02-20, 19:22
ברוך הבא לפורום,

אבל שמת לב שזה שרשור מ-2013?