PDA

צפייה בגרסה מלאה : הזרקה וטורים בסמוראי 96

yoav
13-05-05, 20:52
בעיה ישנה נושנה שטרם נפתרה:
זוכרים שהאוטו שלי רעד בטורים נמוכים בעת עמידה בניוטרל ברמזור וכולנו הגענו למסקנה שתושבות גיר/מנוע/טרנספר הן מקום טוב לחפש? אז בינתיים שקעתי בעבודה ולא היתה לי שניה לטפל בזה- אבל...הנסיעות לעבודה התארכו אז שמתי לב לתופעה הבאה: הכל נכון כשהאוטו ב 15 דק' הראשונות של הבוקר. אח"כ הכל בסדר. עומד שקט ברמזור בלי לרעוד, הטורים מתייצבים, והנבלה שכח את תלאות הבוקר. אבל כשקר לו- רועד כמו היפופוטם בניוטרל! אני לא מבין בזה כלום כמובן, אבל התופעה היא מוזרה כיוון שהיא תלוית אורות. אורות דולקים= רועד בניוטרל. אורות מכובים- לא רועד. אחרי נסיעה של 15 דק ' בכביש בין עירוני- לא חשוב לו אם דולק או כבוי- לא רועד. ולסיום- עכשיו שהמזגן חזר לפעול- אז הטורים עם מזגן דולק ממש ממש לא יציבים- כל רגע עולים- יורדים- מה שבא להם. ובכלל ההרגשה היא שהוא לא מסוגל לשמור על טורים יציבים. יש ימים שגם כשחם לו אז פתאום בניוטרל הטורים מתייצבים על 700 בער, והוא קצת מגמגמם. בנסיעה סוחב יופי, צריכת דלק לא עלתה, ושום נתון נוסף אחר שעולה בדעתי כרגע ונרא לי רלוונטי. יש איפה שהוא מישהו שבאמת מבין במערכת ההזרקה והטורים של סמוראים?
חוץ מזה הוא בון בון ואני עדיין אוהב אותו כמובן....
אה- וגם עשיתי קריאת תקלות מהמחשב לראות אם איזה חיישן שבק חיים- יצא קוד 12 (הכל תקין).
סמוראי 96, הזרקה.

חימושניק
13-05-05, 21:23
אמנם אני לא מכיר את מערכת ההזרקה בסמוראי, אבל ברוב הרכבים בהם טיפלתי ו/או נתקלתי בעבר, בעיות של גמגום בסל"ד סרק כשהמנוע קר נובעות לרוב מחיישן חום מנוע לא תקין.
אם החיישן מדווח שהמנוע חם - אז בזמן שהמנוע קר לא תתבצע העשרת התערובת - זה משול לנסיעה ברכב ישן בלי להפעיל את הצ'וק כשהמנוע קר.

yoav
14-05-05, 16:58
לא יודע אם זה באמת קשור- אבל אני לא יכול להתעלם מזה שהכל התחיל אחרי שתיקנו לי את הטרמוסטט- האם זה קשור? החיישן חום מנוע מחובר לטרמוסטט איכשהו? אולי חיברו לא נכון? אולי פגעו בו בתהליך? אולי הוא בכלל מנותק? האם ייתכן שהוא פגום אבל המחשב לא מזהה את התקלה הזו?

-->