PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש פרונטאי שיודע מה זה סופה.

Erez cohen
22-06-13, 09:43
לפני מספר חודשים קנתה ידידה שלי סופה מוגבהת לפחות 10 ס"מ שנת 1993 מקוצרת, בלי בדיקה של מעבר ממכון שכמובן אין לו מושג בנושא הנ"ל.
הרכב נסע יפה מכל הבחינות אין תלונות, עד שלפני כמעט חודש ברגע שמסובבים את ההגה לקצה מסויים (סוף הסיבוב של גלגל ההגה) הרכב לא לסוגל להתקדם ואפילו נכבה. הניחוש הראשון היה הפרונט.
הלכנו לפרונטאי שם ראו תפוח דפוק (התפוח שמאל, הגדול) שלחו אותנו להחליף, החלפנו. לאחר מכן עשינו כיוון פרונט הבעייה נותרה במקומה.
בזמן כיוון הפרונט הפרונטאי שם בתוכנה משהו שלא היה נראה לי הגיוני וכמו ניחוש קל של איזה זוויות התוכנה צריכה לתת לכל רכב שעולה עלייה, במקרה שלנו זה היה בקטגורייה של jeep כמובן ושם cj-משהו ושם דגם של 1983. הזוי משהו.
משם התקדמנו לבירור אצל מוסך שאמר לחברתי שזה קשור לצלבים שזו עבודה של כמה ימים טובים וזה יעלה לה כמה אלפים טובים גם כן. ברחה משם כל עוד נפשה בה.
הלכנו למוסך אחר שבדך מה לא בסדר ואיפה יש חופשים, עכשיו החלפנו את התפוח השמאלי הקטן ובנוסף בולם הגה היה מפוצץ (תודה לינוביץ על שהם קיימים :-). ורצנו לכיוון פרונט נוסף.
ההיגוי השתפר פלאים אך עדיין יש קשיים קלים בסיבובים איטיים כשגלגל ההגה מכוון לקצה שלו.

לסיום אני די בטוח ששני הפרונטאים שהיינו אצלהם לא יודעים איך לכוון סופה ואיזה זוויות היא צריכה. יותר מאשמח אם תפנו אותי לפרונטאי ממולץ בירושלים.
בתודה ושבת מלאה שבילים וטיולים, ארז.

amit_san
22-06-13, 10:11
בוקר טוב.

אם לא רחוק לך, בצומת כנות " פרונט אלשייך", מקצועי ומבין עניין. (בעל סופה לשעבר).

עמית.

דרור ברלי
22-06-13, 11:41
ככה זה במוסכים.
רואים ג'יפ + בחורה, מיד נדלקות להם הנורות הקטנות של ה-$ בעיניים.

לצלבי ציריות קדמיות בסופה יש קשר הדוק לאיכות ההיגוי. צלבים גמורים יכולים גם לגרום ל"היתפסות" קטלנית של ההגה בזמן נסיעה!!! ראו הוזהרתם!.
החלפת שני צלבי ציריות לא צריכה לקחת ימים ואלפי שקלים אלא שעה-שעתיים וכמה מאות שקלים לכל היותר, כולל עבודה.

ד ו ר ו ן
22-06-13, 16:01
דרור,
שים לב לבעיה שהוא העלה שהרכב לא מצליח לזוז עד כדי כיבוי של המנוע..

Erez cohen
22-06-13, 17:47
אני כנראה אלך לצומת כנות אלא אם כן למישהו אחר יש פרונטאי ממולץ באיזור ירושלים.
דרור לתשובתך, כן זה גורם לחלחלה המוסכים ובעלי המקצוע שמתנהגים ככה, למזלי הייתי מכונאי כמה חודשים בצה"ל וידעתי שפירוק הצלבים ובכלל הסופה כולה לא אמור להערך יותר מיום עבודה אך למרות זאת התייעצתי עם כמה אנשי קבע שחתמו לי את התשובה. אך הבעייה היא לא בציריות וזה בטוח.
הבעייה פה היא בפרונט הנסיעה היא נסיעה טובה וחלקה רק כשמגיעים לקצה הזווית של ההיגוי מתקבל הקושי של הגלגלים לנוע יחד.

תודה לכל המגיבים.

יונימוג אדום
22-06-13, 18:16
לגבי הבעיה , אני חושב כמו דרור - בעיית צלבים בציריות , יכול להיות שאין חופש אך הצלבים תפוסים ( כן כן הכוסיות נתפסו עקב חוסר גירוז .
לגבי מוסכים -היום בני חזר לטסט לאחר שהייתה בעיה בבלמים אחוריים , במהלך השבוע הוחלפו הסנדלים במוסך מורשה ומומלץ בפ"ת 0 עדיין לא אפרסם את שמו ) ,בבדיקת הרישוי גלגל אחד הראה 22 יחידות ואילו השני 70 .
הלכתי למוסך בטירה שאמין עליי - פירק תופים , ומה רואים - הסנדלים נושקים לתוף אולי ב:20% משטחם ולאחר מכן לאחר ששלחתי את הברקסים שנית להדבקה התברר שגם התופים לא היו חרוטים ישר - החלפנו בלמים ומשם ישר למכון ( הבלמים עדיין לא התאימו את עצמם כראוי ) .
בבדיקה חוזרת על אותו מכשיר באותו מכון - צד אחד הראה 112 י"ח ואילו השני 108 , ובא לציון גואל .
ברור שאלך למוסך הרשלן אולם מה זה יעזור , הוא ימשיך בשלו .
מכיוון שאינני סומך על מוסכים אני משתדל לעשות הכל בעצמי : חשמל , מיזוג אויר , מכונאות וגם כיוון פרונט ממוחשב ( חוט בנאים ומטר ) .

אילן

cj 64
22-06-13, 20:17
לא ניראה לי שיש לך בעיה בשום פרונט!?
אולי יש חופשים מינורים וסטאנדרטים,
אתה אומר שהרכב לא גומר את סיבוב הרדיוס ונכבה?
אולי תתחיל לבדוק את משאבת ההגה,ולא להחליף מיני מוסכי פרונטים שלא יכולים לעזור לך ,
וכפי הניראה עושים הכל טוב ,אך הם מכוונים את ההגה ,כי אתה אומר להם (בעצם היותך ניגש אליהם)לבדיקה!,
כל מה שרשמתי זה לא מקצועי אלא מקריאת כל מה שרשמת
גל

Erez cohen
22-06-13, 21:18
לא ניראה לי שיש לך בעיה בשום פרונט!?
אולי יש חופשים מינורים וסטאנדרטים,
אתה אומר שהרכב לא גומר את סיבוב הרדיוס ונכבה?
אולי תתחיל לבדוק את משאבת ההגה,ולא להחליף מיני מוסכי פרונטים שלא יכולים לעזור לך ,
וכפי הניראה עושים הכל טוב ,אך הם מכוונים את ההגה ,כי אתה אומר להם (בעצם היותך ניגש אליהם)לבדיקה!,
כל מה שרשמתי זה לא מקצועי אלא מקריאת כל מה שרשמת
גל
גל שלום, כל מה שרשמתי לא מקצועי, נכון, אני לא בעל מקצוע.
אבל מעבר לכך כל מה שרשמתי נכון.
החלפת רכיב במערכת ההיגוי (בעיקר תפוח וכדומה) מצריך כיוון פרונט.
אני לא פונה למכוני פרונט כי בא לי אלא כי מוסכניק טיפל ברכב בדק ומצא תקלות, החליף תפוחים ובולם הגה ואמר לי לעשות פרונט לאחר מכן בגדר חובה!
תקרא שוב מה כתבתי ואיפה הבעייה ואל תתקוף זה לא המקום, אפילו אם איזה בור רשם וכתב שהגלגל האחורה לא מסתובב שמאלה שההגה מסובב שמאלה, פה לומדים ומלמדים לא באים ונובחים.

בכל מקרה המצאת משאבת ההגה שלך לא נכונה כי אם תקרא שוב מה שכתבתי הוא שכשההגה בסוף הרדיוס שלו הגלגלים לא מתואמים וגורמים לקושי בנסיעה.
כאשר עשינו את הפרונט האחרון הדבר השתפר ב-80% אך לא לחלוטין, לפני הפרונט לא היה אפשרי בכלל לקחת סיבוב במקום ועכשיו אפשרי אך עם קושי מסויים.

אני אבדוק לגבי המשולשים ואפילו אפרק לבד אך אני לא חושב שזו הבעייה כאן, לפי מה שאמרו לי לגבי בדיקת צלב זה לנסוע במישור לקחת הגה לצד ימין ולראות אם הוא חוזר וכך ההפך וההגה תמיד חוזר למרכז אז זה מראה על צלבים תקינים. תקנו אותי אם אני טועה.

cj 64
22-06-13, 21:52
גל שלום, כל מה שרשמתי לא מקצועי, נכון, אני לא בעל מקצוע.
אבל מעבר לכך כל מה שרשמתי נכון.
החלפת רכיב במערכת ההיגוי (בעיקר תפוח וכדומה) מצריך כיוון פרונט.
אני לא פונה למכוני פרונט כי בא לי אלא כי מוסכניק טיפל ברכב בדק ומצא תקלות, החליף תפוחים ובולם הגה ואמר לי לעשות פרונט לאחר מכן בגדר חובה!
תקרא שוב מה כתבתי ואיפה הבעייה ואל תתקוף זה לא המקום, אפילו אם איזה בור רשם וכתב שהגלגל האחורה לא מסתובב שמאלה שההגה מסובב שמאלה, פה לומדים ומלמדים לא באים ונובחים.

בכל מקרה המצאת משאבת ההגה שלך לא נכונה כי אם תקרא שוב מה שכתבתי הוא שכשההגה בסוף הרדיוס שלו הגלגלים לא מתואמים וגורמים לקושי בנסיעה.
כאשר עשינו את הפרונט האחרון הדבר השתפר ב-80% אך לא לחלוטין, לפני הפרונט לא היה אפשרי בכלל לקחת סיבוב במקום ועכשיו אפשרי אך עם קושי מסויים.

אני אבדוק לגבי המשולשים ואפילו אפרק לבד אך אני לא חושב שזו הבעייה כאן, לפי מה שאמרו לי לגבי בדיקת צלב זה לנסוע במישור לקחת הגה לצד ימין ולראות אם הוא חוזר וכך ההפך וההגה תמיד חוזר למרכז אז זה מראה על צלבים תקינים. תקנו אותי אם אני טועה.
לא רשמתי שאתה מקצועי או לא,רשמתי שהתשובה שלי לא מקצועית,לאור מה שקראתי,על שהרכב נכבה בסוף הסיבוב

סופת המדבר
23-06-13, 17:45
וואי וואי וואי נראה לי שנהיה פה סלט אחד גדול
אתה רוצה להגיד לי שאחרי החלפת כל תפוח או ליטוף של המוט הגה הלכת לעשות כיוון פרונט?
לא חבל על הכסף?
אם ה''מכונאי'' שהחליף לך תפוח קצת יותר מקצועי ממה שזה נשמע הוא היה אמור להחזיר אותך כמעט לאותו מצב של פרונט לאחר החלפת תפוח
ורק אחרי שהבעיה הסתדרה נכנסים לעשות כיוון פרונט אחרי כל התפוחים למיניהם
נגיד החלפתם תפוחים.. עשיתם כיוון פרונט
ועדיין יש בעיה..
עכשיו...
הגיפ כמעט נכבה\ נכבה כשמסובבים את ההגה ומנסים לסוע או כמעט נכבה אפילו במקום בעמידה?
תרים גלגל אחד קידמי על ג'ק (בנקודה שמתחת לקפיץ) תסובב את ההגה עד סוף מהלך לא משנה לאיזה כיוון
ותנסה לסובב את הגלגל ביד... מסתובב? יופי תעבור לגלגל השני אותה בדיקה תראה מה קורה..
אם הכל מסתובב חלק הבעיה שלך לא בצלבים
תפוח תפוס יכול להקשות על המשאבת הגה לסובב את הגלגלים אבל הוא צריך להיות תפוס כלכך חזק
שזה לא נשמע כלכך הגיוני
בקיצור תעשה את הבדיקות האלה תענה על שאלות ונמשיך.

לדעתי הבעיה שלך בכלל לא קשורה לכיוון פרונט

חנן-ג'יפולוג
23-06-13, 17:49
זה קורה רק בשילוב הנעה קדמית? אם זה גם במצב הנעה אחורית, אתה בטוח שההנעה הקדמית לא משולבת בכל זאת? בכביש? בשטח?

אני נזכר עכשיו בשרשור שהיה כאן פעם על מישהו שקנה רכב עם יחסי העברה שונים בשני הסרנים.

kobiarava
23-06-13, 22:05
הבעיה מתחילה מזה שמטפלים ברכב במוסך כללי, לפרייבטים וכו'. המוסך לא מכיר את הרכב, עושה בערך מה שנראה לו, ושולח לכיוון פרונט, כי זה מה שהוא רגיל. אצלנו בג'יפולוג דוגלים בעבודה עצמית, אבל זה גם לגיטימי שיש מי שלא יכול, מסיבותיו הוא, לטפל בג'יפ לבד (למרות שזה באמת לא כזה מסובך...). אם כך, הדבר הנכון הוא לגשת למוסך ג'יפים, כזה שמכיר ג'יפים, שעובד על ג'יפים, ומכיר את כל השטיקים, התקלות והפתרונות שלהם, שהם בסה"כ רכבים קצת לא סטנדרטיים, קצת מורכבים יותר, וקצת אחרים...
אני משוכנע שבעל מקצוע ראוי היה פותר לך את הבעיה המדוברת באותו היום, בעניין של כמה שעות, והיה חוסך לך גם לא מעט כסף, וגם את הטרטורים ומפח הנפש, והנסיעות המיותרות למכוני פרונטים שבכלל לא היית צריך מלכתחילה, האבחנות השגויות שגרמו לך להחליף חלקים מבלי לדעת אם הם באמת פגומים וכו'.
אפשר לזרוק פה כל מיני הערכות לאבחנה לגבי התקלה אצלכם בסופה, אבל בלי שנראה בעיניים מה קורה שם, לא באמת נוכל לעזור לך, בטח כשאתה לא מכיר מספיק את הרכב כדי לתת פירוט מלא של הסימפטומים, אז תעשה לעצמך טובה, ופשוט תכניס את הרכב למישהו שיודע לעבוד על סופות, במידה ותצטרך אני בטוח שתוכל לקבל פה המלצות לגבי בעל מקצוע בסביבת מגוריך

בהצלחה-קובי

dice2
23-06-13, 23:16
שאלת הדיוט. בסופה אל אמור להיות כיוון זווית אחת בלבד??

סופת המדבר
24-06-13, 07:58
יש שתי כיוונים
לא מכיר את המונחים המקצועיים
אבל כיוון אחד זה כיוון של הגלגלים ששתיהם ינסעו ישר ולא אחד ימינה ואחד שמאלה
ואחד זה הכיוון של ציר ההיגוי הוא צריך לשכב טיפה אחורה על מנת שהגלגלים ישאפו להיתיישר מזמן נסיעה

לגבי פותח השרשור אם אתה כבר מוכן להגיע עד לצומת כנות בשביל כיוון פרונט
אז לפני זה לדעתי תגיע לאחד מהמוסכי גיפים
יש לך את אודי מזרחי בצומת בילו
ויש את רועי וגיא ביהוד
(אני מטפל בגיפ לבד אבל שומע עליהם רק דברים טובים)

dice2
24-06-13, 08:51
אני עדיין טוען שיש כיוון אחד לפרונט
אתה מדבר על קלינים בין הקפיץ לסרן שאת זה מתקינים כאשר מגביהים את הרכב משמעותית כדי לתקן זוויות בעיקר בגלל הדרייבשאפט / צלבים

בועז

boaz avrahami
24-06-13, 09:02
בועז אתה צודק בהחלט.
כיוון פרונט בסופה לא מצריך מכון פרונטים כי מה שבתכלס מכוונים זה את התבדרות האופנים ואת זה אפשר לבצע עם מוט הברגה או עם מטר... או למשוכללים עם משטח מדידה צף.
את הקסטר קובעים עם הקלינים וזה לא אמור להשתנות.

בהנחה שאין מוט עקום או שבור במערכת ההגוי אז סטיה קלה של התבדרות לא היתה כמעט מורגשת למעט אכילת צמיגים לא שווה.
סטיה יותר גדולה היתה מספקת תחושת שיוט במהירות.
סטיה ענקית כבר הייתם רואים בעין כי כל גלגל היה מצביע לכיוון שונה.

לפותח השרשור - כפי שכבר אמרו לפני, הכי טוב מוסך שמכיר סופות.
יחסוך המון כסף ועוגמת נפש...

המוסכניק (הגורו) שלי הוא אודי מזרחי בצומת בילו אבל עוד כמה מוסכי גיפים...

kobiarava
24-06-13, 16:33
בסופה יש 2 מימדי כיוון בפרונט. את הקסטר מכוונים, כמו שכבר נאמר, רק במצב שמבצעים שינויים במתלה, הגבהה משמעותית לצורך העניין, ע"י הוספת קלינים בין העלים לבין הסרן. כיוון זה לא משתנה בזמן החלפת חלקי היגוי, וממילא הוא לא מצריך מכון פרונטים או ציוד משוכלל מכל סוג שהוא. מימד שני הוא כיוון השפור (התבדרות), בו עסקינן, שאותו מכוונים על הריצפה או על ליפט "מספריים", עם מטר או מוט מדידה פשוט ביותר. לא מכון, לא לייזרים ולא (למרות שלא אסור...) משטחי מדידה צפים. את שני אלה עושה כל מכונאי בינוני בקלות, כל עוד הוא מכיר את התהליך, ויודע מה זה רכב עם סרן קדמי חי.
לדעתי סביר להניח שהבעיות שלך לא קשורות לכיוון פרונט כלל, לא לתפוחים פגומים ולא לזוויות היגוי, אולי ובהסתייגות רבה יכול להיות בגלל ברגים גובלי היגוי שבורים או חסרים, שמביאים את ההיגוי לזוויות כ"כ קיצוניות שהצלבים נכלבים ולכן מתנגדים לנסיעה.
אי אפשר ללמד שחיה בהתכתבות, ולא לאבחן תקלות בניחושים מבלי לראות את הרכב, לכן אמרנו ואמרנו שוב, סע למוסך שמכיר סופות, ולא חסרים מומלצים פה בפורום, ותמצא מזור לכאבייך....

בהצלחה-קובי

asafk
24-06-13, 16:59
קובי, כיוון שפתחת את הנושא..
יש בסרן סופה גם אפשרות לשינוי קמבר. זה קורה כתוצאה מהתקנת בולגוינטים לא נכונים.
אי שם בראשית ימי הפורום העליתי תמונות של שלןשה בולגוינטים שונים שנמכרו תחת אותו מקט בבית מסחר ידוע ומוכר לחלפי ג'יפים.
כל אחד מהם נתן זוית קמבר אחרת...

אסף.

cj 64
24-06-13, 19:30
אי שם בראשית ימי הפורום העליתי תמונות של שלןשה בולגוינטים שונים שנמכרו תחת אותו מקט בבית מסחר ידוע ומוכר לחלפי ג'יפים.

אסף.
מעניין איזה בית מסחר?
זה חידה לכשלעצמה,

kobiarava
24-06-13, 20:00
צודק, לא רציתי להיכנס לזה כי מבחינתנו זויות הקמבר קבועות מראש ומוגדרות ע"י היצרן, למרות שטעות בבחירת הבולג'ויינטים יכולה להביא לשינוי לא רצוי בכיוון הקמבר

קובי

asafk
24-06-13, 20:25
וכיוון שבסופה המדוברת הוחלף בולגוינט על ידי מוסך שאינו מומחה לג'יפים ולא מזהה בבטחון מה נכון ומה לא...
אולי יש סיבה שהוא שלח את הג'יפ לכיוון פרונט.

אסף.

moriseven
24-06-13, 21:05

אסף.

יש גם את זה

http://www.jeepfan.com/projects/castor-camber-corrector-install/

http://www.ebay.com/itm/RAYBESTOS-612-1049-Alignment-Caster-Camber-Kit-/400516537397?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&fits=Model%3ACJ7&hash=item5d40a55c35&vxp=mtr

lior_b.s
24-06-13, 21:48
סתם השערה פראית..
יש סיכוי שהדיפ' הקדמי מרותך? יש לוקרים בגלגלים? . .
פעם ראיתי בן דוד שריתך את הסרן הקדמי ושכח לשחרר לוקרים ביציאה מהשטח וקצת התלהב מהכוח שיש לסופה ואז..קררקחחחקעעעשררר ... סלט צלבים על הכביש...

asafk
24-06-13, 22:38
וכיוון שבסופה המדוברת הוחלף בולגוינט על ידי מוסך שאינו מומחה לג'יפים ולא מזהה בבטחון מה נכון ומה לא...
אולי יש סיבה שהוא שלח את הג'יפ לכיוון פרונט.

אסף.

בשביל הנוסטלגיה - יגעתי ומצאתי...
(ומתברר שכבר אז היה קשה לחלק מהחברים להעלות תמונות)

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=1199

אסף.

kobiarava
24-06-13, 23:03
סתם השערה פראית..
יש סיכוי שהדיפ' הקדמי מרותך? יש לוקרים בגלגלים? . .
פעם ראיתי בן דוד שריתך את הסרן הקדמי ושכח לשחרר לוקרים ביציאה מהשטח וקצת התלהב מהכוח שיש לסופה ואז..קררקחחחקעעעשררר ... סלט צלבים על הכביש...

ליאור, בסופה אין לוקרים. סרן קדמי מרותך ללא לוקרים כנראה שהיה נשבר מהר מאוד על הכביש ובדרך היתה לו התנהגות מזעזעת, כי גם אם הוא לא משולב ל-4X4, עדיין אין דיפרנציאל שייפצה על הפרשי המהירויות בין הגלגלים הקדמיים.
אסף, אם הבנתי נכון, הבחור החליף תפוחי שפור ולא בולג'ויינטים, אבל אי אפשר לדעת...

קובי

lior_b.s
25-06-13, 11:31
אני יודע שאין בסופה לוקרים, אבל לך תדע קובי, אצל אותו בן דוד דווקא היו לוקרים.. איך למה כמה?.. זה כבר הפסקתי לשאול מזמן...

סופת המדבר
25-06-13, 20:04
איפה פותח השרשור?
לא רוצה לחדש ולעדכן אותנו מה נמצא?

Erez cohen
26-06-13, 22:17
היי, קודם כל אני אגיד סליחה גדולה על שלא עדכנתי בימים האחרונים, אני מודה שזה היה מתוך ייאוש מסויים וחוסר אור בקצה המנהרה.
נתחיל ככה, רובכם ככולכם צדקתם. מכונאי רכב הוא לא מכונאי ג'יפים נקודה. אבל אם כבר עשיתה את הטעות הזו כדאי שתעשה את זה עם מכונאי רכב סימפטי ואכפתי כמו זה שהגעתי אליו מלכתחילה. כן, החלפנו שני תפוחים צד שמאל (אחד שמחובר לזרוע פיטמן (הקטן) ואחד תחתיו הגדול יותר) וכמובן בולם הגה, כל זה לא עזר אבל ביטל חופשים גדולים בהגה ככה ולמי שטעה התפוחים הקודמים היו גמורים וזה היה משהו שצריך לעשות ככה או ככה. לאחר מכן הלכנו לפרונט וכפי שהוסבר זה לא עזר, באנו וחזרנו מהפרונט שלוש פעמים ללא שינוי (הפרונט שולם פעם אחד למי שדאג).
הבעייה לא נפתרהההה!
בימים האחרונים המוסכניק החל להתייאש אבל מהכירות שלו איתי הוא לא יכל להראות כנראה שהוא לא מבין עניין, הרים טלפון לחבר זה שלח אותו לחבר אחר שמתמחה בסופות (כנראה הוא מסתובב פה איפשהו), בכל מקרה התחילו תזוזות לכיוון הבקקס (דיפרנציאל) פתחו את הבקקס חיפשו חופש וגם מצאו, אני לא יודע להגדיר האם זה חופש טבעי או לא. (כל זה נכון לאתמול).
היום היו אמורים לטפל בחופש אך המוסכניק לא רצה להזמין חלקים בלי ליהיות בטוח שזה העניין אז בדק עם החבר הטלפוני בשנית וזה אמר לו לפרק את הדייבשאפט ולראות מה קורה.
המוסכניק פירק את הדרייבשאפט ויצאתי לסיבוב, הבעייה נעלמה כאילו לא הייתה מעולם הרכב לקח סיבובים כמו שד טזמני.
ועכשיו אלייכם חברים בגלל שאני בור ולא מבין גדול בתחום אני רוצה להבין איך הדרייבשאפט קשור לבקקס ואיך החופש בבקקס משפיע על הנסיעה ואיך הכל קשור להכל (אני מבין שזה אומר שהייתה בעייה עם ה-4X4 ) העניין הוא שהמוסכניק אחרי הכל מתכוון לפרק את הבקקס ולתקן את החופש שבו.

תודה רבה לכולם על ההתעניינות ההשתתפות ועל העזרה!

חנן-ג'יפולוג
26-06-13, 22:30
זה קורה רק בשילוב הנעה קדמית? אם זה גם במצב הנעה אחורית, אתה בטוח שההנעה הקדמית לא משולבת בכל זאת? בכביש? בשטח?

התגובה הזו רלוונטית עוד יותר לאור מה שגילית עם ניתוק גל ההינע הקדמי, ואם הרמז לא ברור אז אני חושב שאתה נוסע בהנעה כפולה, גם אם מיקום הידית והחיווי מראים לך אחרת. יתכן שכל הבעיה אצלך זה כיוון לא נכון של שטנגת ידית הטרנספר, אם זה רלוונטי. אני לא בטוח שאני זוכר טוב את המבנה של האיזור הזה בסופה.

Erez cohen
26-06-13, 22:37
אהלן חנן, ברוורס זה עושה את אותה הבעייה. התחושה היא כאילו אתה נוסע על הנעה כפולה כן. אבל הידית גם שמכניסים וגם כשמוציאים מהנעה ככפולה לא משנה כלום המצב נשאר כשהיה. ברגע שניתתקו את הדרייבשאפט כלומר אין אופציה לארבע על ארבע הרכב נסע נפלא בסיבובים.

חנן-ג'יפולוג
26-06-13, 22:40
אתה מחזק את מה שאני אומר. גש לרכב, נסה לסובב ביד את הפלאנג' שיוצא מהטרנספר קדימה לכיוון גל ההינע (שלא נמצא כרגע). כנראה שלא תצליח וזה יוכיח את מה שאני משער.
במצב תקין, כשהטרנספר משולב 2X4, כשאין גל הינע קדמי, הפלאנג' הזה אמור להסתובב חופשי.

יובל48
26-06-13, 22:44
קרא שנית את שכתב חנן,הרכב שלך משולב 4X4 ,כנראה
תקלה בטרנספר,ידית השילוב/שיחרור לא מתפקדת.
ברגע שניתקת את גל ההינע הקדמי הטרנספר נשאר
משולב אבל אין עליו את ההתנגדות של הסרן הקדמי
ולכן הנסיעה חופשית וההיגוי תקין.

Erez cohen
26-06-13, 22:52
חנן תנסה לתאר לי בדיוק במה אני אמור לגעת כי אני באמת לא יודע מה זה הפלאנג' ואיך הוא נראה.
תודה!
אגב מה עושים במצב שכזה..?

חנן-ג'יפולוג
26-06-13, 22:59
123

חנן-ג'יפולוג
26-06-13, 23:03
ואת זה מכוונים:

Erez cohen
26-06-13, 23:08
אוקי חנן, אני יעשה את זה מחר בבוקר ויעדכן, אם זה תפוס כמו שאתה אומר אני צריך לכוון את השטנגה על ידי הבורג שהראתה, איך אני יודע שאני מכוון נכון?
לנסות לסובב כל הזמן את הצלב עד שישתחרר?

חנן-ג'יפולוג
26-06-13, 23:14
יש כאן מומחים גדולים ממני בהרבה בסופות שיוכלו לדייק יותר בתהליך הכיוון, אבל בתור התחלה הייתי משחרר את הבורג שמהדק את השטנגה ומסובב את המנוף שיוצא מהטרנספר עד הסוף קדימה. אם בשלב הזה הפלאנג' מסתובב חופשי, זכית. כעת נשאר לך רק להגיע לכיוון מושלם של השטנגה כך שתוכל להעביר את ידית הטרנספר ברכב לכל ארבעת המצבים.

ד ו ר ו ן
26-06-13, 23:16
חנן,
עד כמה שזכור לי, בסופה, עם הנעה קדמית משולבת, גם על משטח קשה, הרכב אמנם מוחה בתוקף, אבל לא נכבה ולא מתנהג כמו שמתואר כאן.

חנן-ג'יפולוג
26-06-13, 23:18
כי אתה מנוסה ויש לך רגש ואתה מיד תקלוט את המצב הזה ותתקן אותו, ולא תנסה להמשיך לנסוע כשההגה מסובב עד הסוף וכל מערכת ההינע נעולה עם עצמה.

Erez cohen
26-06-13, 23:23
דורון חנן צודק במקרה הזה שכן זה קורה במקרה קיצוני מאוד רק שממש לוקחים אותו לקצה ואדישים לקיראות הזעקה שלו.
אני די בטוח שזה המקרה כאן ועובדה שברגע שהוצאנו את גל ההיניע כל החוויה הזו נעלמה כלא הייתה.
מחר אעדכן, תודה רבה חנן וכולם לבינתיים.

סופת המדבר
27-06-13, 08:27
תתכופף מתחת לגיפ
היוק פלאנג אמור להסתובב חופשי
במידה ולא
פתח את בורג מס1 (לא את כולו רק כמה סיבובים)
דחף את ידית הטרנספר מתוך הגיפ למצב 2X4 המצב הכי קידמי
עכשיו תתכופף שוב מתחת לגיפ ותדחף את המנוף הכי אחורה (לכיוון אחורה של הגיפ) ותנעל את הבורג שפתחת
במצב כזה היוק אמור להסתובב חופשי אם כן אז יופי
עכשיו תמשוך את הידית של הטרנספר מתוך הגיפ ''שלב'' אחד אחורה למצב 4X4
ועכשיו היוק לא אמור להסתובב

נ.ב
אני רואה שהשורה הראשונה ב''יוק'' לא נקלטה
אז איפה שכתוב בכתום זה היוק

Erez cohen
27-06-13, 08:46
סופת המדבר תודה על ההסבר המדוייק אני יעשה את זה מייד אחרי העבודה בבוקר לא הספקתי לגעת בזה. אני יעדכן כמובן עם ביצוע הבדיקה ואו התיקון :-)
יום טוב לכולם

Erez cohen
29-06-13, 17:44
אוקי... חברה אני מצטער על האיחור בתגובה.
הבעייה היא לא מה שחנן ציין אני בדקתי את המוליך שיוצא מתיבת ההעברה לכיוון הבקקס הקדמי והוא מסתובב בחופשיות לגמרי... שיחקנו עם הידית הילוכים של ה-4x4 והיא מעבירה הילוכים זה מורגש על שפעם הנוליך ננעל ופעם זז בחופשיות.
במצב הרגיל של הידית המוליך מסתובב בחופשיות (אני מתאר לעצמי שההנעה היא אחורית והצד השני הוא זה שננעל...)
הצעות נוספות יתקבלו בברכה, מחר הרכב אמור להיכנס למוסך לטיפול החופש בבקקס הקדמי שלפי מה שאמרו לנו זו הבעייה אך אני לא יודע איך חופש בבקקס יכול לגרום למה שקרה.
ועוד משהו איך ניתוק גל ההינע הקדמי העלים את הבעייה כשבעצם אין תנועה מתיבת ההעברה? זה פשוט לא הגיוני... יכול ליהיות שהמוסך משחק בנו? יכול ליהיות שמה שחנן אמר זו הבעייה ופשוט הוא פתר אותה כבר ומשחק בנו בקטע של תיקונים נוספים?
תודה מראש לכל העונים ולכל מי שענה קודם לכן...!

חנן-ג'יפולוג
29-06-13, 18:11
ההשערה במשפט האחרון שלך נשמעת הגיונית, אבל לא בהכרח שזה במזיד. יתכן שהוא גם פירק את גל ההינע וגם שיחק עם ידית הטרנספר, או שניתוק גל ההינע איפשר לטרנספר להשתחרר ל2X4, מה שקודם היה בלתי אפשרי בגלל הלחץ בין התמסורות.
בכל מקרה, לאחר שוידאת שהטרנספר ב2X4, חבר את גל ההינע ובדוק אם הרכב מסתובב.

Erez cohen
29-06-13, 20:18
גל ההינע אצל המוסכניק (כמובן טעות של טירון). מחר הג'יפ אמור להיכנס לטיפול של הבקקס, אני יכניס את הג'יפ ויגיד לו להרכיב את כל ההינע לפני הכל ולתת לי לעשות סיבוב.
זה נראה לי הדבר הכי נכון לעשות, תקנו אותי אם אני טועה.
תודה רבה ושבוע טוב לכולם ולחנן בפרט.

ד ו ר ו ן
29-06-13, 20:23
בתור מי שמתחיל ללמוד את הקרביים של הרכב שלו, תעבור להשתמש במינוחים הנכונים.
אין בקקאקס קדמי, כשמו כן הוא בק(אחור) אקס(סרן)=סרן אחורי.

אם כבר פרונטאקס או יותר נכון פשוט סרן-קדמי.

Erez cohen
29-06-13, 20:56
צודק לחלוטין דורון, איך נקראת הביצה עצמה שנמצאת על הסרן?

ד ו ר ו ן
29-06-13, 21:23
החלק הפנימי זה הדיפרנציאל.

המינוח ״ביצה״, מתייחס לרוב לסרן מסוג שונה, שבנוי קצת אחרת מהסרן שיש בסופה.

Erez cohen
30-06-13, 11:01
תודה דורון.
ועכשיו נחזור לסורנו.
הגעתי למוסך בבוקר ואמרתי להם רק להרכיב את גל ההינע ולעשות סיבוב. אני עובד לידם אז אני יעשה את הסיבוב ונראה לי שהעדיפות היא שאשאר שם בזמן ההרכבה כי זה מעט מחשיד. אני לא רואה צורך בפירוק הדיפרנציאל לחינם אם הבנו שגל ההיניע לא מעביר כוח לדיפרנציאל כרגע.

Erez cohen
30-06-13, 17:54
אוקי אז ככה, גל ההינע הורכב, ידית ההילוכים נמצאת במצב של 2X4 והרכב נוסע כמו שצריך זוויות וסיבובים מצויינים.
תודה רבה לכולם.
ועכשיו לבעיות החשמל המוזרות של הרכב הזה (סופה עם אופי).

סופת המדבר
01-07-13, 08:13
יופי שמח לשמוע..
אז כנראה שנסעתם במצב 4X4 בכביש?

Erez cohen
01-07-13, 08:42
כמה שזה מפדח, כן.
לפחות למדנו מהסיפור הזה כל כך הרבה, ובנוסף למדנו שצריך לקנות כלים ולהתחיל לעבוד עליו לבד עם עזרתכם המעולה.
בכל מקרה כל החלקים שהחלפנו (תפוחים בולם הגה ומחזירי שמן) היו צריכים החלפה, היו חופשים גדולים בגלגלים וזה פתר את הבעייה הבולם הגה היה מפוצץ, הכל לטובה.

תודה רבה לכל מי שעזר באמת אתם גדולים.

סופת המדבר
02-07-13, 15:16
איזה חופש היה\יש בביצה שאמרת שצריך לסדר?

Erez cohen
02-07-13, 16:12
בדיפרנציאל היה חופש שהמכונאי אמר שצריך לבטל.
לאחר קריאה מעמיקה במאמרי האתר שניתנו לי על ידי בן (משתמש בפורום) הסתבר שהחופש הוא טבעי, (דיפרנציאל פתוח).

אגב בעיות החשמל, יש למישהו מושג מה יכול ליהיות ההסבר שכל לוח השעונים לא פועל וכשאני שם רוורס כולו חוזר לפעילות? בצורה קבועה לא פעם ב...

asafpeleg
13-02-15, 10:01
שלום. נסעתי לעשות כוון פרונט, חודשיים אחרי ערגול קפיצים. האם מקובל לתקן זוויות ע"י הוספת שימסים בין הסרן לקפיץ?

asafpeleg
13-02-15, 10:16
שלום. נסעתי לעשות כוון פרונט, חודשיים אחרי ערגול קפיצים. האם מקובל לתקן זוויות ע"י הוספת שימסים בין הסרן לקפיץ?
בספר הרכב יש אזהרה לא לחמם או לכופף את הסרן ע"מ להגיע לשפיעת אופן נכונה. זה לא מה שהשימס עושה?

boaz avrahami
13-02-15, 10:36
שימס זה בסדר.
זה חלק פיזי שדוחפים והוא מייצר מרווח קשיח.
הוא לא כיפוף וחימום שמוזכרים בספר.
אני חושב שמה שמוזכר בספר מכוון כלפי זווית אחרת.
זווית שאין לה כיוון פשוט למעט החלפת בול ג׳וינט

six 4 life
13-02-15, 12:29
אלה לא שימסים אלא קלינים, וכן.

-->