PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לפני הצבא - קצין קשר גדודי

rupni
23-06-13, 20:28
שלום לכולם,
אני עומד לפני גיוס לצבא ומקבל הרבה זימונים בזמן האחרון, כרגע אני מכוון לילת"ם (יחידה למשימות תת מימיות) אבל פתוח להצעות, היום קיבלתי זימון למסלול "קצין קשר גדודי", מה זה ? איך האנשים ? איך התנאים ?

תודה, אורי.

jeep.il
23-06-13, 21:00
קצין קשר גדודי הוא הקצין האחראי על כל מערך הקשר הגדודי קרי האחראי על הקשרים בגדוד על מערכות הקשר השונות לדאוג לתקינותם של המכשירים על מלאי הבטריות השונות למכשירים השונים על איך ומה מרכביבים בכל כלי על איזה מכשיר יעבדו במארב הזה או במבצע הזה .תחתיו ינתיע נגמש הקשר הגדודי ובו מערך מכשירי קשר אשר יאזינו על מספר תדרים שונים.

נמרוד
23-06-13, 21:11
אתה עושה טירונות וכל השאר, קורס קצינים, קורסת קציני תקשוב (כך זה נקרה היום) ומגיע לתפקיד של קשר"ג בגדוד מגדודי צה"ל. זה יכול להיות כל גדוד בחילות השדה - חי"ר, שריון, הנדסה, תותחנים, יחידות מובחרות למיניהן - בכל יחידה יש קשר"ג, שמפקד על מחלקת הקשר, אחראי על כל ציוד הקשר וכיום גם על ציוד המחשוב והצפנה בגדוד, שזה הרבה מאד. הוא גם אחד מקציני המטה המקצועיים של המג"ד, שותף לכל דיון ועניין בגדוד. אפשר אחר כך להתקדם בצבא במסלול של קציני קשר - להיות קצין קשר חטיבתי, אוגדתי וכן הלאה, וכמובן תפקידי רוחב. קצין מקצועי. אם אתה לא נשאר בקבע מעבר לחוזה הרגיל, תמשיך לתפקיד של קשר"ג בגדוד מילואים.

איך האנשים, איך התנאים אתה שואל? - כאמור, יכולים להיות כל יחידה בצה"ל. בגדודי חי"ר הקשר"ג הולך כמו כולם, לצד המג"ד. בגדודים ממוכנים ומשוריינים הוא לרוב אחראי על נגמ"ש הפיקוד. בתעסוקה מבצעית הוא לרוב יתעסק גם בהיבטים מבצעיים כקצין חמ"ל או כחלק מחפ"ק המג"ד בשטח.

המשוטט
23-06-13, 21:33
מכיר כמה כאלה ,כולל אצלי בגדוד.
אני יכול לקשר אותך לשכן שלי שמסיים בימים אלו את בהד 1 במסגרת המסלול

Sent using Tapatalk 2

oren13
23-06-13, 21:58
שלום
אני שרטתי בחיל הים כלוחם
ובמילואים בתקשוב כסמ"פ
היום מקצעות התקשוב עם ממש לא להחליף בטריות במכשירים
הציוד היום בעידן הצי"ד זה עולם העתיד, היטק של ממש בשדה הקרב העתידי
ההשלמה של קצין קשר זו ההשלמה חיילית הקשה ביותר
קצין קשר / תקשוב זה לא עבודה קלה זה עבודה שדורשת יחסי אנוש טובים מעוד יכות טכנית גבוהה אבנה במערכות מחשוב ורשת ויכול של איש שטח אמיתי
כול זה מעבר לדרישות של חייל / היחידה שלה תשויך
מעבר לכך לאחר שרות בחייל הים אני ממליץ על השרות בילת"ם / סנפיר וחושב שזה שרות יותר מאתגר ברמה האישית תמיד יהיה לך מקום במילאים בתקשוב
בהצלחה אורן

rupni
23-06-13, 23:47
טוב שמעו אני באמת בדילמה, התפקיד הזה נשמע בול בשבילי, קרבי (נשמע לי יותר מעניין מאשר חפ"ש בקריה) וגם טכני, אני אדם די טכני אוהב לפרק ולהרכיב דברים, להבין איך הם עובדים, וגם לפי מה שהבנתי יש מה לעשות עם זה באזרחות (תקנו אותי אם אני טועה),
החיסרון הוא שזה תפקיד די קשה, הרבה מילואים לפי מה שהבנתי ודי קריעה באופן כללי.
מצד שני יש את התפקיד השני, ילת"ם (צולל מקצועי), אבא שלי שירת שם ומאז ומתמיד זה היה חלום, תפקיד טוב, עבודה באזרחות יש הרבה (ושכר טוב) החיסרון הוא שדי מסובך להגיע לשם, אני צריך לעבור גיבוש לוחם ימי (בהצטיינות), אחרי גיבוש סנפיר (גם כן בהצטיינות) ואז מגיעים לגיבוש ילת"ם, אבל מפקד היחידה חבר מאוד טוב של אבא שלי (מה זה חבר טוב ? ישן מיטה מתחתיו בזמן השירות).

עם מה ללכת עם הלב (ילת"ם) או הראש (קשר"ג) ?
[הערה - בקניית רכב הולכים עם הלב]

נ.ב. כרגע קיבלתי רק זימון למיונים

rupni
24-06-13, 00:22
זה לא נותן לי לערוך אז קבלו עוד תגובה.

רק כדי להוסיף כמה נתונים למשוואה, הייתי מפגר וליום סיירות לא הלכתי אז זה די דופק לי את הסיכויים להגיע ליחידה מובחרת.
בילת"ם צוללים הרבה, מי לא היה רוצה לצלול באילת, לנסוע לחו"ל על חשבון הצבא (כדי ללמוד לצלול, קורס רוויה - צלילות עומק), ובסוף אתה נהיה מדריך צלילה שני כוכבים (לפחות כל זה היה בתקופה של אבא שלי).

elro
24-06-13, 00:23
מה הקשר עכשיו למילואים???

קשר"ג זה תפקיד ראשון לא קל ומאתגר, בד"כ אם עושים את זה כמו שצריך אז זה מקפצה למסלול מעניין בחיל התקשוב.

toy4FUN
24-06-13, 00:32
בתור יוצא חיל הים - לך לילת"ם (אם תצליח להתקבל).
תמיד תוכל להיזרק מהלבנים לירוקים לאחר השחרור (אןי כמעט מילואימניקים בחיל הים).

המשוטט
24-06-13, 05:13

כשהתגייסתי אבא שלי אמר לי שהסדיר זה הטירונות של המילואים .כמה שהוא צודק ;)

בקצרה ,נסה להגיע לחה"י כמו שהציעו לך .
תמיד תוכל להשתדרג לירוקים .....:)

Sent using Tapatalk 2

omri_t
24-06-13, 08:08
אם הבנתי נכון אתה מדבר על מסלול קצונה ייעודי בחיל הקשר.
לדעתי קצונה יעודית זה מסלול לא טבעי שגורם לצעירים שהולכים בו לעשות לעצמם נזק ולהיות קצינים פחות טובים.

מבלי לפגוע- זה מזכיר קצת את הצופים...

אישת, אם הייתי חוזר אחורה בזמן והיו לי שתי האופציות שאתה מתאר- חיל הים. בלי לחשוב פעמיים.

יהיה לך מספיק זמן בחיים ללכת לאקדמיה וללמוד מקצוע לאזרחות.
אבל לא תהיה לך הזדמנות להתנסות בנושא התת-ימי בצורה כזו.
אתה צעיר, תהנה מכל רגע, אל תמהר לקפוץ לעולם של המבוגרים.

חנן גולומבק
24-06-13, 08:16
אם אתה אוהב את הים, צלילה ויש לך כישורים טכניים , ילתם זו היחידה בשבילך, אם תעבור את בחינות הקבלה שהן ממש לא קלות.

ש01
24-06-13, 18:52
הרבה שנים בחה"י בקבע ובמיל' - לך לילת"מ.
תעשה הכל להתקבל (וזה לא קל).
תקבל שירות מדהים, מאתגר, מהנה וייחודי ומשמעותי.
תקבל גם מספר מקצועות לאזרחות.
ילתמניקים עושים לרוב מילואים ביחידה.
חוצמזה, אומר לך דבר שאמר לי מפקד חיל האויר כשהייתי בגילך (ניסה לשכנע אותי לבוא לטייס ולא חובלים):
אם תבוא אלינו - תמיד תוכל אח"כ לעבור לאחרים (הכוונה מטייס לחובלים).
מילתם תוכל לעבור אח"כ להמון יחידות, אם לא תסיים מסלול או שתחליט לפרוש.
הפוך - לא כל כך בטוח שתוכל.

ד ו ר ו ן
24-06-13, 19:04
.
מבלי לנקוט עמדה מה עדיף,
סדיר עושים 3~ שנים, בו נוסיף מעט קבע, יאללה הגענו ל5-7 שנים בממוצע.
מילואים עושים עוד 30-20 שנה לפחות?

ההחלטות שלך לגבי השירות הסדיר משליכות על איכות החיים שלך לכמה עשורים קדימה (מקצוע,חברים,קשרים, גמישות במילואים, סיפוק אישי במה שעושים, עבודה ובטח עוד כמה דברים).
רוב המתגייסים מסתכלים על הטווח הקצר ולא מבינים כמה זה משליך על החיים שלהם קדימה.

-->