PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לרו"ח / בעלי חברה בע"מ

מויש
24-06-13, 17:33
מה האפשרות להחזיק רכב פרטי (פרייבט) לצורך נסיעות שונות של עובדי החברה במהלך יום העבודה, אבל בסוף היום הרכב יוחזר למשרדי החברה עד למחרת. הרו"ח שאיתו דיברתי טוען שאין אפשרות להחזיק רכב שאינו רכב עבודה כגון טנדר או טרקטור וכדו' בלי לשלם עליו שווי שימוש למס הכנסה,
זה נשמע לי ממש תמוהה, אין אפשרות לרשום את הרכב כציוד של החברה ואף להזדכות עליו בירידת ערך?

תודה רבה לעונים
מויש

idanw
24-06-13, 18:56
הרו"ח שלך צודק. רכב שמוכר במלואו במס יכול להיות רכב מסחרי בלבד (גם טנדרון, סטייל ברלינגו - תופס)- ובתנאי שהוא חונה בחצר העסק במשך הלילה ולא מוצמד לעובד.
במידה שעובד כלשהו לוקח את הרכב אחרי שעות העבודה - הוא חייב בתשלום שווי שימוש.

אבל - לידיעתי, יש תקנה חדשה - במידה ואתה משתמש במחשב רכב המחשב את כמות הנסיעה לצרכי העסק אל מול כמות הנסיעה הפרטית - אתה יכול לשלם שווי שימוש רק על הנסיעות הפרטיות שהרכב עשה. אם יש 100% נסיעות לצרכי עבודה - הרכב יהיה מוכר במלואו - גם אם מדובר ברכב פרטי.

אני מדבר על מחשב בסגנון הזה: http://www.sherlock.co.il/services/Computerized_vehicle_log.php

אני לא רו"ח\יועץ מס - רק מדבר מניסיוני האישי.

עידן

טלסקופ
24-06-13, 21:09
הי מוייש,
1. אין חובה שהרכב יהיה מסחרי, אלא שהרכב לא יהיה "צמוד" לעובד. על הרכב להיות נעול בעסק בשעות הלילה, וחובת ההוכחה שכך המצב היא עליך (במקרה של דיון). במקרה כזה, אין צורך לחשב "שווי שימוש ברכב", ההוצאות בגינו יוכרו במלואן ואף ניתן יהיה להכיר במלוא המע"מ בגין ההוצאות השוטפות.
2. תוכנת החישוב המבוססת GPS (שהזכיר עידן) אינה מקובלת על מס הכנסה ובודאי שאין תקנה כזו. מס הכנסה נמנע באופן עקבי מלדון במקרים אלו על מנת שלא להגיע לבית משפט (וכמובן להפסיד בו), אך מודיע מפורשות כי חישוב כזה אינו מקובל עליו.
3. תוכנה כנ"ל יכולה לחזק את ההוכחה כי הרכב שימש אך ורק לצרכי העסק, כפי שהסברתי בסעיף 1.

בכל מקרה אתה מוזמן ליצור קשר בנושא 054-4633471 (אני רו"ח).

בהצלחה,
יובי

asafk
24-06-13, 21:13
למיטב ידיעתי אפשר להחזיק רכב בחברה שלא יהיה מוצמד לאף עובד (ולא תשלם עבורו שווי שימוש כלל) בתנאי שהוא אכן לא משמש אף אחד מהעובדים (מדווח כניסה לחניון באופן מתועד בסוף יום העבודה).
ההכרה בהוצאות, ושוב לפי מה שאני יודע מנסיוני ואולי זה לא מדוייק - קלה יותר כאשר מדובר ברכב שכור, אחרת נדרשים להטוטים חשבונאיים.

אסף.

טלסקופ
24-06-13, 21:20
ההכרה בהוצאות, ושוב לפי מה שאני יודע מנסיוני ואולי זה לא מדוייק - קלה יותר כאשר מדובר ברכב שכור, אחרת נדרשים להטוטים חשבונאיים.

אסף.

אין הבדל, ולהטוטים חשבונאיים תמיד נדרשים.

-->