PDA

צפייה בגרסה מלאה : רתכת טיג התייעצות לפני קנייה

talberebi
26-06-13, 08:57
שלום לכולם
אני מעוניין לקנות רתכת טיג לעסק , השימוש העיקרי של הרתכת הינו לרתך ג'אנטים מגנזיום (או יותר נכון סגסוגת מגנזיום)של רכבים (סדקים וכו') אבל בנוסף לזה גם פלדה. ופחים דקים.
עובי הסגסוגת הינו במקס' 6 מ"מ ולכן אני מאמין שאני צריך רתכת 300 אמפר לפחות או שאני טועה...????
שאלה נוספת האם לריתוך של 2-3 ס"מ מומלץ על ידית עם קירור מים?
ודבר אחרון איזה סוגי רתכות אתם ממליצים?
תודה לכל המומחים ...

lizard
26-06-13, 10:30
עד 200 אמפר אפשר, אם כי לא מומלץ לעבודה רציפה, להשתמש בידית ללא קירור.
לא הבנתי 2-3 ס"מ, זה עומק או אורך תפר? בכל מקרה זה לא קשור לאורך התפר אלא לכמות עבודה ואמפרז'. לדעתי אתה לא צריך 300 אמפר אבל אתה כן צריך רתכת רצינית ולא משהו חובבני. קח בחשבון שזה יקר מאוד.

מותר בכלל לרתך ג'אנטים שנשברו? סתם לידע כללי. נראה לי לא בטיחותי במיוחד.
אני הייתי הולך על CEA וצפונה, לא רתכות סיניות אם כי יש רתכות של JASIC שנחשבות לא רעות. יש למ.ב רתכת JASIC 200 משהו שבזמנו לפחות לא עלתה יקר אבל על זה תצטרך לדבר איתם.

motorica.net
26-06-13, 10:38
ה Jasic הזולה (Tig) היא רק DC
אם הוא רוצה לרתך אלומיניום היא לא תתאים לו.

אגב ריתוך חישוקי סגסוגת, אני בדעה שחישוקים כאלה יש לפסול ולא לתקן.

talberebi
26-06-13, 11:09
התכוונתי לאורך התפר 2-3 ס"מ עומק החדירה עד 6מ"מ
לגבי בטיחות אלה ג'אנטים של טרקטרונים ריזרים . ולא אין בעיה מבחינה בטיחותית . מרתכים משחיזים מעט וזה מחזיק מצויין מנסיון.
לגבי המחיר זאת לא בעיה .
השאלה היא אם אני מרתך עומק של 6 מ"מ אני צריך רתכת 300 אמפר בזרם ישיר או לא ? או פחות? ואם כבר אני קונה במחיר כל כך גבוה רתכת כל כך חזקה אולי אני אקנה כבר יותר גדולה כמו 450 אמפר....
יש לקנות משומשת שעכשיו שופצה 450 אמפר של חברה איטלקית שאת שמה אני לא יודע במחיר מצחיק של 8500 שקל ...
מנסיון איזה גודל ואיזה עוצמה אני צריך לסוג עבודה כזאת?
דבר נוסף אם אני קונה רתכת כל כך חזקה האם אני יכול איתה לרתך גם פחים דקים 1.5 מ"מ??

-->