PDA

צפייה בגרסה מלאה : לוקרייט קדמי בהיילקס

יוני5
15-05-05, 13:15
יש לוקרייט בסרן הקדמי בהיילקס 95 שלי (תודה חנן).

אז נכון שאני חמור, ומי ששם מעט מדי RTV כשמכניסים את הביצה צפוי לנזילות, אבל עצה טובה מעופר קופסה שבורה "הצילה" אותי מפירוק מחודש של הסרן, רק ע"מ לא להתקמצן ולמרוח כמות נורמלית מהמשחה (רמז: מורחים מבחוץ - אין שם לחץ).

עתה הגיעה שלב הבדיקה. איך זה לנסוע עם נעילה אוטומטית בסרן הקדמי. לגבי השיפור בעבירות לא צריך להוסיף הרבה, נכון?
אז אין ספק שמרגישים את זה על משטחים בעלי אחיזה טובה, מה שמוביל לסגירת לוקרים רק כשצריך - אליה וקוץ בה, בהרבה עליות מתונות, להיילקס פשוט אין כוח, הפתרון הפשוט: נסיעה ב LOW, אלא שאז אתה נעול.
נורא? בכלל לא.
אי לכך המלצתי לצדיקי בית ישראל (והריני מצטרף לדעת מלומדים גדולים כחנן, נמרוד וניר) סעו לשלום עם הנעילה הקדמית להנאתכם.
האבסורד היחיד הוא שהרכב שאולי הכי מתנדנד מבחינת השיקולים בין אוטומטית לנשלטת מלפנים הוא ההיילקס, הן בגלל התכיפות הנדרשת לשילוב LOW בשל חוסר הכוח (כן, אני מכיר את הדאבל סטיק) והן בשל האופציה האטרקטיבית לשתול בסרן הקדמי נעילה חשמלית מקורית מאחיו שמאחור.

בהצלחה,
יוני5

איציק - 4X6ZH
15-05-05, 13:31
כשאתה אומר אין כח הכוונה לנסיעה בשטח ?
ונסיעה בשטח למה לא לנעול בכניסה ולשחרר רק בסוף היום ביציאה .
בגלל שזה אוטומטי ואתה לא רוצה שהיא תעבוד כל הזמן ?
או בגלל שזה מציק ?
מה שאני מבין שאפשר לתת לך תעודת מפרק מוסמך . ( לדיפרנציאל קידמי היילקס ) :D
למעשה יש לך נעילה קידמית כל הזמן
ונעילה אחורית נשלטת .
אז אכשיו בבקשה להכניס שאלה לחכמי זלמנסון מה עושים במקרה שאתה לא מצליח לעלות ואתה צריך לחזור ברברס .
מותר לך או אסור ?
איציק

נמרוד
15-05-05, 14:21
אז אכשיו בבקשה להכניס שאלה לחכמי זלמנסון מה עושים במקרה שאתה לא מצליח לעלות ואתה צריך לחזור ברברס .
מותר לך או אסור ?
איציק

לא יודע אם מותר או אסור, אבל בעוונותי נכשלתי בעליות יותר פעמים משהצלחתי, עליות מכל הסוגים כולל בעלות היחוס הגבוה ביותר... תמיד בג'יפ נעול אוטומטית קדימה ואחורה. אז מה השאלה?

חגי
15-05-05, 14:31
לא מבין למה צריך RTV ????

קניתי אטםם מקורי בטויוטה בכ 20 ש"ח !!!

פעם שנייה שאני מחליף אותו ואין שום נזילות.

לגבי נעילה קדמית אני נוסע עם לוקרים פתוחים ורק שצריך אני נועל .

חקל מהזמן אני גם ב- 2X4 HIGH ולוקרים סגורים.

יוני5
15-05-05, 23:51
לא מבין למה צריך RTV ????

קניתי אטםם מקורי בטויוטה בכ 20 ש"ח !!!

פעם שנייה שאני מחליף אותו ואין שום נזילות.

1. כי אני חמור
2. כי לא היה לי כשהרכבתי
3. כי הייתי צריך לטוס לחו"ל וזה היה הזמן היחיד הפנוי בצפי של חודש קדימה
4. כי הסרן הותאם לנעילה חשמלית קודם לכן (נחתך) ולכן האטם מתאים רק לצד של ה third member ולא של הדיפ (וכן, אני יודע שזה תירוץ עלוב)

לגבי נעילה קדמית אני נוסע עם לוקרים פתוחים ורק שצריך אני נועל .
כבר עניתי על כך בהתחלה: ובכל עליה שהראשון הרגיל לא מספיק ואני צריך לשלב ל LOW ואז אני נעול מלפנים וזה באמת לא נורא - כתבתי, לא?

חקל מהזמן אני גם ב- 2X4 HIGH ולוקרים סגורים.

ד ו ר ו ן
15-05-05, 23:56
כמה מפריע זה לנסוע עם לוקרים סגורים במצב 2X4?

asafk
16-05-05, 00:09
ואני חושב שאתה טועה בגישה. באופן כללי, ובפרט בטויוטה... ואני אסביר:
נעילה קדמית אוטומטית, אחורית נשלטת- אתה רוב הזמן נוסע ב2X4. למעשה, אתה סוגר לוקרים ומשלב רק בקטעי עבירות "ממש"- כאלה שנדרשת בהם נעילה קדמית. כלומר- ויתרת על האופציה לנסוע ב4X4 לא נעול, או נעול רק אחורה. או, אם לסכם את הבחירה שלך- יש לך את מצבי ההנעה הבאים: 2X4 פתוח, 2X4 נעול אחורה, ו4X4 נעול קדימה + אחורה.
נעילה קדמית נשלטת, אחורית אוטומטית- אתה נוסע ב2X4 או 4X4, איך שבא לך. יש לך בחירה. ב4X4, הלוקרייט לא באמת מפריע או מורגש- היתה לך נעילה אוטומטית אחורית בסופה, אתה יודע שזה לא מורגש. בשטח כשאתה רוצה, אתה משלב 4X4. כשאתה בכביש, אתה נוסע 2X4. הנעילה האחורית כל הזמן שם, עוזרת לך כשצריך, גם אם אתה לא יודע את זה, בלי לחשוב מתי לשלב ומתי לא, גם ב2X4 וגם ב4X4. כשהגעת לבעיה אמיתית, אתה מפעיל את הנעילה הקדמית, עובר את המכשול, פותח אותה, וממשיך ב4X4. יש לבחירתך יותר מצבי הנעה- 2X4, 4X4, פתוח או נעול אחורה (גם אם זה אוטומטי ולא אתה בוחר- שני המצבים קיימים), פתוח או נעול קדימה.
מה שאני לא מבין- יש לך את שתי הנעילות. למה אתה בוחר להגביל את עצמך? בגלל חוסר הנוחות הבלתי מורגשת בעליל בנסיעת כביש? אני בטוח שתצליח להתאפק מלנסוע בפניות הדוקות עם קלאצ' לחוץ, וחוץ מזה, זה הרי לא מורגש.

אסף.

גיא
16-05-05, 08:29
זה בכל זאת פרוייקט להחליף ... לא ?

אם תסתכל סביב, רוב מי שאין לו שתי חשמליות משתמש בסט-אפ הזה.

יוני5
16-05-05, 11:08
אסף,

אין כאן אמת מוחלטת. למה לנסוע עם אחורית אוטומטית וקדמית נשלטת? כתבת, ואתה צודק במידה לא מבוטלת.
מאידך, למה לבחור באופציה שמותקנת אצלי?:
כי האחורית כבר שם, ולהעביר אותה קדימה זה עוד עבודה.
כי ב99% מהזמן שאני נוסע, אני בכביש, וכך אני לא נעול ולא בטיח (למרות שזה לא מפריע יותר מדי) ו"משלם על זה" ב 1% הבודד שאני בשטח. סליחה, מתוך האחוז הזה תפחית 95% שאני נוסע ב 2X4 רגיל, פשוט משום שלא צריך שום דבר אחר. ואז פשוט צריך לבחור: או לסוע עם לוקים סגורים כל הזמן, וכשמשלבים מקבלים קדימה נעול, או לסגור לוקים רק כש 2X4 LOW נעול אחורית לא מספיק, וביננו, כמה כבר צריך את זה.

ולכן גם האופציה הזו טובה.

חיים יפים הא? כל האופציות העומדות בפני טובות ויפות, אז למה להתלונן? כי אנחנו ישראלים, לא? :lol:

יוני5

מוני אורבך
17-05-05, 08:55
אם לסכם את הנושא:

1. אין שום בעיה לנסוע עם לוקריט קידמי.
2. חוסר הנוחות נובע בעיקר מבעיות פסכולוגיות של המשתמש.
3. איחלתי לחיל הצלחה בהמשך תפקידו.

באמת נראה לי שכל הסיפור של נעילה אוטומטית מקדימה מיצה את עצמו. כמו שפעם (שלוש שנים) הוכח שאין בעיה לנסוע עם סופה נעולה אטומטית מקדימה, כך גם היום הוכח שאין בעיה לנוסע עם אוטומטית בהיליקס.

מה שצריך עתה זה כמה פורצי דרך (אני מקווה להיות בינהם) שיוכיחו שאין בעיה לנסוע עם 33 בהילוקס כמו שלא היתה בעיה לנסוע עם 33 בסופה לפני שלוש שנים כאשר כולם חשבו שלא יתכן שסופה תסע עם 33 בלי לשבור משהו.

איציק - 4X6ZH
17-05-05, 09:25
לדעתי הרכבת 33 תגרור שינוי בבית הגלגל הקידמי .
גם היום ב 31 הרכב נמצא על גבול בית הגלגל .
איציק

חגי
17-05-05, 09:50
לדעתי הרכבת 33 תגרור שינוי בבית הגלגל הקידמי .
גם היום ב 31 הרכב נמצא על גבול בית הגלגל .
איציק

יש דיון שלם על הנושא .

מוני אתה תהיה השני :lol:

יוני5
17-05-05, 10:09
ככל שאני חושב על זה יותר, 33" בהיילקס (ופעם אחרונה מוני, היילקס, לא היילוקס :D ) צריך רק בודי ליפט. עדיף על מיקם סרן, שינויי דראג לינק, טורק רוד, פחחות וכיו"ב, הבעיה היא המראה הגבוה ומשיכת תשומת הלב.

אבל קדימה חבר'ה, הכי טוב ללמוד להתגלח על זקן של אחרים. תשאלו את נמרוד, זה הלך לי יופי במקרה הזה... :lol:

יוני5

Jinji
17-05-05, 12:26
ואני חושב שאתה טועה בגישה. באופן כללי, ובפרט בטויוטה... ואני אסביר:
נעילה קדמית אוטומטית, אחורית נשלטת- אתה רוב הזמן נוסע ב2X4. למעשה, אתה סוגר לוקרים ומשלב רק בקטעי עבירות "ממש"- כאלה שנדרשת בהם נעילה קדמית. כלומר- ויתרת על האופציה לנסוע ב4X4 לא נעול, או נעול רק אחורה. או, אם לסכם את הבחירה שלך- יש לך את מצבי ההנעה הבאים: 2X4 פתוח, 2X4 נעול אחורה, ו4X4 נעול קדימה + אחורה.
נעילה קדמית נשלטת, אחורית אוטומטית- אתה נוסע ב2X4 או 4X4, איך שבא לך. יש לך בחירה. ב4X4, הלוקרייט לא באמת מפריע או מורגש- היתה לך נעילה אוטומטית אחורית בסופה, אתה יודע שזה לא מורגש. בשטח כשאתה רוצה, אתה משלב 4X4. כשאתה בכביש, אתה נוסע 2X4. הנעילה האחורית כל הזמן שם, עוזרת לך כשצריך, גם אם אתה לא יודע את זה, בלי לחשוב מתי לשלב ומתי לא, גם ב2X4 וגם ב4X4. כשהגעת לבעיה אמיתית, אתה מפעיל את הנעילה הקדמית, עובר את המכשול, פותח אותה, וממשיך ב4X4. יש לבחירתך יותר מצבי הנעה- 2X4, 4X4, פתוח או נעול אחורה (גם אם זה אוטומטי ולא אתה בוחר- שני המצבים קיימים), פתוח או נעול קדימה.
מה שאני לא מבין- יש לך את שתי הנעילות. למה אתה בוחר להגביל את עצמך? בגלל חוסר הנוחות הבלתי מורגשת בעליל בנסיעת כביש? אני בטוח שתצליח להתאפק מלנסוע בפניות הדוקות עם קלאצ' לחוץ, וחוץ מזה, זה הרי לא מורגש.

אסף.

האם יש למישהו את הסט-אפ הזה על היילקס?
אני מתלבט מזה זמן מה האם להתקין נעילה אוטומטית מאחור, והייתי מעוניין לשמוע רשמים ממישהו שנוסע כך (ואם אפשר, לקחת סיבוב... (: )
ערן.

מוני אורבך
17-05-05, 13:42
מנסיון של נסיעה על CJ נעול מאחור אין שום בעיה.
אחרי התרגלות קלה אתה בקושי מרגיש שזה שם.
למה אני לא עושה זאת...
עצלנות טהורה L
לפרק את הסרן האחורי והקידמי, להתאים אחורי לקידמי וקידמי לאחורי.
וכל זה רק כדי שיהיה לי קצת יותר נוח בשטח !!!
יש לי דברים יותר טובים לעשות בזמני היקר. כמו לדוגמה גלגלי 33.

ואם בנושא עסקינן.
גם אני רוצה להתגלח על זקן אחרים J
ולכן חגי אני מחכה שאותו פורץ דרך כבר ירכיב 33 !!!!!!
רק שהוא לא עושה זאת !!!!
לא הבעיות הטכניות מפחידות אותי
אני חושש שאחרי שארכיב 33 אגלה שזה לא מוסיף משמעותית ליתרונות הרכב
אני רוצה לנסוע פעם על 33 בהיילקס ואז להחליט אם שווה את הטירחה והכסף.
כמו שאמרתי זמני יקר ואני לא רוצה לבזבז אותו על משהו שלא ממש מוסיף.
אם אשוכנע שזה מוסיף משמעותית – ללא ספק אחליף.
מה אומרים בעלי הסופות ?
האם שווה לעבור ל 33?

חנן-ג'יפולוג
17-05-05, 14:46
מה אומרים בעלי הסופות ?
האם שווה לעבור ל 33?

לא בעל סופה, אבל ראיתי את ניר עם הCJ , צמיגים 33 ,עם נעילה קדמית וללא נעילה אחורית, עולה היכן שסופה כפולת נעילות עם צמיגים 31 לא עולה.

שווה מאוד מאוד, לדעתי.

נמרוד
17-05-05, 16:07
מה אומרים בעלי הסופות ?
האם שווה לעבור ל 33?

לא בעל סופה, אבל ראיתי את ניר עם הCJ , צמיגים 33 ,עם נעילה קדמית וללא נעילה אחורית, עולה היכן שסופה כפולת נעילות עם צמיגים 31 לא עולה.

שווה מאוד מאוד, לדעתי.

עכשיו נתפסת בדמגוגיה זולה, חנן, בהטייה של דוגמאות כדי לאושש את התיאוריה שלך. חטא נגד המדע :wink:

באותו המקום הספציפי - מעלה גרופית אגב - עלינו אחד אחרי השני. CJ עם שתי נעילות וצמיגי 31 עלה בנסיעה רצופה, והCJ של ניר עם 33 ( שני הסטים היו גודייר MTR ד.א.) ונעילה קדמית בלבד, עלה הרבה יותר קשה. נהג הסופה לא הלך על זה ברצינות, נסיון בודד וויתור, בין היתר בגלל החושך.

גיא
17-05-05, 16:26
היתרון של גלגל יותר גדול הוא ברור. גם אתה מוני יודע את זה.

השאלה היחידה שאתה חייב לשאול את עצמך ולזה כניראה הפתרון היחיד הוא לנסות.

זה עד כמה זה יסרס את האוטו ביום יום .....

ד ו ר ו ן
17-05-05, 17:26
כמה כבר האינצ' הזה לגובה וה6%~ בהיקף מעל 31 יעזרו באמת בשטח?

מילא אם היינו מדברים על לעלות ל35 כמו שארז עשה,אז אולי היינו באמת צריכים להכנס לדיון כזה מעמיק, בארה"ב צמיג סטנדרט להיילקס זה 33 וכן,כן אני יודע שיש להם מנוע חזק יותר אבל גם יחסי העברה בסרנים מהירים יותר.

אני בכל מקרה מתכוון להשאיל 33 ממישהו להתקין מקדימה ולהצליב רק כדי לראות באמת כמה זה צפוף שם, בפורווילר שהתגלגל לידי מצויין בטבלת צמיגים-רכבים שהיילקס\פוראנר עם הסרנים החיים נדרש לפחחות מינימלית בכנף הקידמית +4" הגבהה כדי להכניס 33, ננסה ונראה.

טוב,
לפחות מחבינתי עד שלא אגיע למעמד החלפת הצמיגים הנוכחיים אין על מה לדבר ואין למה לזרוק לפח MTR במצב כמעט חדש.

חנן-ג'יפולוג
17-05-05, 17:46

ועוד 2 אינטש ברוחב, בד"כ, ואתה מקבל צמיג שעובד יפה מאוד ב7 PSI במקום ב11-12 וזה הבדל משמעותי.

סוזי המשתוללת
18-05-05, 01:31
חנן
אתה נוכל :twisted:
מה אתה מוכר לנו לוקשים ?
השוואה צריכה להיות השוואה cj מול מול cj לא מול סופה (שכחת את הבדלי הקפיצים / שלדה ביניהם ?
ועכשיו ברצינות
אני לא חושב שאינטש אחד עושה את ההבדל למשמעותי כלכך ששוה לשנות בשבילו חצי אוטו

נמרוד
18-05-05, 10:24

ועוד 2 אינטש ברוחב, בד"כ, ואתה מקבל צמיג שעובד יפה מאוד ב7 PSI במקום ב11-12 וזה הבדל משמעותי.

חישבנו את זה פעם, ההבדל בנפח הוא 45% - וזה כבר משמעותי מאד.

יוני5
18-05-05, 11:57
לדעתי 27% ולא 45,
אבל השאלה נשארת בעינה נמרוד, ואחרי ככלות הכל יש בסך הכל תוספת של אינטש לגובה ו6% להיקף הצמיג (הבדלי מהירות, יחסי העברה וכיו"ב), אז איפה ההבדל הגדול?

יוני5

חנן-ג'יפולוג
18-05-05, 12:18
יוני, ביצעת חישוב בלי לקחת בחשבון שבמרכז הצמיג אין אוויר-יש חישוק. בצע את החישוב מחדש ותראה שנמרוד בכיוון הנכון.

ומה ההבדל הגדול? גם, כמובן, בקוטר, אבל גם בהפרש הגדול בלחצי האוויר המעשיים, וצמיג בלחץ אוויר נמוך מתנגד פחות לגלגול על גבי מכשול מאשר צמיג בלחץ אוויר גבוה.

יוני5
18-05-05, 13:01
דווקא לקחתי את החישוק בחשבון. בוא נעשה ביחד:
לצמיג 33
צמיג:
רדיוס 16.5, בריבוע, כפול פאי = שטח. נכפיל ב 12.5 רוחב = נפח. = 10686 בקירוב
חישוק:
רדיוס 7.5, בריבוע, כפול פאי כפול 10 = 1766 בקירוב
נפחית נקבל נפח של 8920

לצמיג 31
צמיג
רדיוס 15.5, בריבוע, כפול פאי כפול רוחב 10.5 = 7921
חישוק: רדיוס 7.5, בריבוע, כפול פאי, כפול 8 = 1413
נפחית נקבל נפח של 6508

נחלק 6508 ב 8920 נקבל 0.73 - כלומר ב31 יש (בקירוב) 27% פחות אויר מ 33.

אם טעיתי - אנא תקן אותי.

אבל זה לא משנה, אם אתה טוען שהעניין המרכזי הוא הורדת הלחץ. כלומר 31 או 33 בעלי אותו לחץ (נגיד 15) יהיו בעל ביצועים דומים? (מעבר לסוגיית האינטש הנוסף וההעלאה ביחסי ההעברה)?

אם כך שתי שאלות:
1. אז אולי שווה בידלוק שיאפשר הורדת לחץ מסיבית
2. למה? - כלומר למה הורדת הלחץ כל כך חשובה, הרי כוח האחיזה שיכול לפתח הצמיג תלוי במשקל שעליו לא?
ואם אתה מפתח את הסוגיה העקרונית הזו, אולי שווה לפתוח דיון - הסבר נפרד, ולמקם אותו בפורום כללי. לשיקולך

יוני5

חנן-ג'יפולוג
18-05-05, 13:47
לגבי ההתנגדות לגלגול ע"ג מכשול, בצורה פשוטה בלי להסתבך:

צמיג בלחץ אוויר גבוה יאלץ לטפס על מקל של מטאטא שמונח לרוחב הדרך, וזה אומר שבשביל לעבור את המכשול אתה צריך להפעיל כוח שירים את הצמיגים ואת כל הג'יפ ביחד איתם, וצמיג בלחץ אוויר נמוך ישאר באותו גובה, תוך כדי שהמקל "נבלע" בתוכו .

בזמנו עשו ניסוי חביב ב4WHEELER כדי להדגים את העניין: לקחו שני ג'יפים זהים, חיברו ביניהם בכננת, שמו לפניהם מכשול זהה, כששניהם עם לחצי אוויר שונים בגלגלים, בניוטרל עם בלם יד משוחרר, הפעילו את הכננת, וראו איזה מהם עובר את המכשול ואיזה נשאר מאחורי המכשול ומשמש כעוגן לג'יפ השני. כמובן שהגיפ שעובר את המכשול הוא זה שהגלגלים שלו מתנגדים פחות לגלגול ע"ג המכשול.

חנן-ג'יפולוג
18-05-05, 13:58
רדיוס 16.5, בריבוע, כפול פאי = שטח. נכפיל ב 12.5 רוחב = נפח. = 10686 בקירוב
חישוק:
רדיוס 7.5, בריבוע, כפול פאי כפול 10 = 1766 בקירוב
נפחית נקבל נפח של 8920

אתה רוצה לחשב את גודל הצמיג האמיתי אז אתה צריך להוריד מהמרכז שלו את מלוא רוחב הצמיג ( 12.5 ) ולא רק את רוחב החישוק ( 10 ) .

נחלק 6508 ב 8920 נקבל 0.73 - כלומר ב31 יש (בקירוב) 27% פחות אויר מ 33.
זה, אחוזים ביחס ל33 .
נכון, אבל אם תחלק 8920 ב6508 תגלה שב33 יש יותר אוויר מה31 ב37 אחוזים (ביחס ל 31) , תוסיף על זה את התיקון הראשון שעשיתי לחישוב שלך, ותראה מהיכן נמרוד הגיע לתוצאה שלו.

יש כאן עניין סמנטי, אם אתה לוקח את האחוזים מהגלגל הגדול או מהגלגל הקטן יש הבדל בתוצאה.

חנן-ג'יפולוג
18-05-05, 14:03
אז אולי שווה בידלוק שיאפשר הורדת לחץ מסיבית

את אותו בידלוק אתה יכול לשים גם ב33 , תשווה תפוחים לתפוחים.

ובנוסף, החלקת הצמיג מהחישוק זו לא הבעיה היחידה שבהורדת אוויר, יש גם מגבלות של צביטת הצמיג וגובה הסרן מהקרקע.

ארז
19-05-05, 11:33
לגבי מיקום האוטומטית אני עם אסף, הייתי מעדיף להעביר את הנשלטת לקדימה וכך לשמור על האופציה החשובה של 4X4 בכל שטח.
לגבי מי שמתלבט בין 33" ל31" ההבדלים הם גדולים מאוד,מורגישים בצורה משמעותית לטובת ה33" כמובן(גם בדיפנדר שבו עולים מ32" ל33")

חנן-ג'יפולוג
19-05-05, 11:56
על מנת שלא ישתמע מהדיון הזה כאילו יש קונצנזוס על הקונספט :נשלטת מקדימה, אוט' מאחורה , אני אציין שאני הייתי מעדיף להנות מהנשלטת 99.999 אחוז מזמן הנסיעה, שמתבצעת בהנעה אחורית, ו"לסבול" מהנעילה הקדמית האוט' באלפית אחוז מזמן הנסיעה.

(אני לא באמת סובל, המילה "לסבול" נועדה בשביל הרגישים בינינו) .

asafk
19-05-05, 13:07
חנן, יוני, אני בכלל לא מבין למה אתם מתעקשים לטייל עם רכב 4X4. קחו GMC ספארי, שימו נעילה, הגבהה קטנה וגלגלים 31", וזהו- יש יותר מקום מבטויוטה (או בCJ), יותר נוח, ויותר פשוט לאחזקה. גם ככה אתם אף פעם לא משלבים 4X4, אז לא ביזבוז להחזיק אוטו עם שני סרנים??? :roll: :roll:

אסף.

חנן-ג'יפולוג
19-05-05, 13:42
אין רכב 2X4 מוגבה ופתוח :wink:

יוני5
19-05-05, 13:46
חנן, יוני, אני בכלל לא מבין למה אתם מתעקשים לטייל עם רכב 4X4. קחו GMC ספארי, שימו נעילה, הגבהה קטנה וגלגלים 31", וזהו- יש יותר מקום מבטויוטה (או בCJ), יותר נוח, ויותר פשוט לאחזקה. גם ככה אתם אף פעם לא משלבים 4X4, אז לא ביזבוז להחזיק אוטו עם שני סרנים??? :roll: :roll:

אסף.

באמת קשה לך לקבל אפשרות של יותר מאופציה אחת טובה, הא? :roll:
(כל עוד אתה טועה לגבי רכבים זה בסדר, עם נשים העסק הזה יכול לעלות לך ביוקר :lol: )

יוני5

-->