PDA

צפייה בגרסה מלאה : שדרוג מערכת המתלים

סוזי המשתוללת
15-05-05, 12:44
סוזי תצטרך בקרוב לעבור שדרוג מערכת מתלים על מנת להתאימה לתחרויות העבירות
הדרישות: (סדר העדיפות-בסדר יורד)
עמידות גבוהה גם בכניסות אגרסיביות למכשול
הגבהת הרכב על מנת להכניס לפחות צמיגי 32"
יכולת נשיאת משקל של כננת 9000 מעל כל סרן ועוד ציוד (סה"כ משקל כולל ערוך לקרב 1400 ק"ג כולל נהג ונווט)
יכולת נסיעה במהירות די גבוהה בקטעי קישור והקניית תחושת יציבות (בין מכשולים)
מהלכי מתלה סבירים (12 אינטש בהחלט מספקים )
תוספת משקל מינימלית בבניה

השאלות העומדות על הפרק :(יש אופצייה להחלפת סרנים לרחבים יותר)
אילו קפיצים (ספירלי/ עלה)?
בהנחה וספירלי - תצורה נפרדת או כויל אובר
בהנחה ועלים - מעל או מתחת לסרן

אילוצים :
תקציב שכרגע לא קיים מה שאומר מסתמכים על תרומות איברים (יכול להיות שבסוף כן יהיה תקציב)
מהירות ביצוע (בעלים יש התאמות בספירלות צריך לבנות מהתחלה )

אבקשכם לפרט :
יתרונות /חסרונות של כל סט אפ
עלויות מינימליות בהתחשב בדרישות
זמן משוער ליציאה לפרויקט כחודש וחצי

נמרוד
15-05-05, 13:02
זוג סרני טויוטה 8 אינץ', עם שני לוקריטים בתוכם, מורכבים מתחת לעלים. עם צמיגי 33+. אם אתה מוצא את הסרנים (ועכשיו אני מבין למה אתה מנסה לדרדר את הערך שלהם בפורום טויוטה, יה תחמן :lol: ), זה הדבר הנכון לעשות. קפיצים כמו שיש לך עכשיו, חדשים כמובן, אולי קצת ארוכים יותר אבל בלי להשתולל. אתה כן חייב לשנות את שיטת ההיגוי של סרן הטויוטה לקרוס-אובר שיתאים לך, אבל את זה אפשר לעשות בעזרת קיטים שעולים 300-400$.

הסרנים האלו רחבים יותר, עם יחס העברה 4.56:1 שיהיה מצויין עם הטרנספר שלך בLOW, ואם עד היום לא שברת את הסרנים של סוזי, אז אלו בכלל יהיו עמידים לנצח גם עם צמיגי 33 ואפילו 35.

באמת שלא הייתי נכנס לשדרוג מתלים מהותי, זה רק צרות, הרבה כסף ודבאגינג, ואתה יודע שאתה לא צריך את זה.

סוזי המשתוללת
15-05-05, 14:20
נמרוד
עלית עליי :lol:
חוצמזה שלך יש סרן אחורי בחצר :twisted: אז לא צרילך לקנות - רק לבקש יפה
ועכשיו ברצינות
הסרנים יוסיפו משקל נוסף שכל המערכות תצטרכנה להתמודד איתו ובייחוד הקפיצים/ בולמים ולכן אבקש להיות הרבה יותר ממוקד
למה מתחת לסרן ולא מעל שהרי בעיית היציבות נפתרת ברובה בעזרת המשקל הנוסף של הסרן ורוחבו
למה סרני טויטה למשל ולא סרני דיפנדר 90 (כן כן אני יודע על "סיפורי הציריות") עם הקפיצים ומוטות הרדיוס שלהם שהרי במקור הם כבר בנויים לרכב כבד ב50%ולכן אני חושב שעל רכב צנום הספק ומשקל נחות ב300 ק"ג (כשאני עמוס לגמרי) הם יהיו אמינים וכאן כבונוס אני מרויח מערכת מתלים עדיפה עם פחות סיכוי לשבר מה גם שעם יישבר קפיץ ספירלי ההחלפה מהירה יותר וגם ניתן להמשיך ולנסוע מבלי לקשור את הסרן
החסרון :יחסי העברה מקוריים ארוכים מדיי ואין נעילות מקוריות אם כי אני ממש לא בטוח שאוותר על הלוקרייט לפחות מאחור (אמינות )
אפשר לקבל נתונים על הרוחב של הסרנים הנפוצים ?
למשל 30 ,44,טויוטה,ל"ר 90 /דיסקו

סוזי המשתוללת
15-05-05, 14:25
אוייייי וייייייי
הבנת הנקרא
לא שמתי לב שהתכוונת לקפיץ מעל הסרן(סרן מתחת לקפיץ - יא תחמן ניסית להטעות אותי ? כמעט הצלחת)

אלון_ק
15-05-05, 16:16
סושי, אין על מה לדבר על מתחת לסרן. CJ+RUF עם SPOA רץ על הרבה מאוד רכבים עם 35 ו33 בחו"ל (האמת, YJ, אבל זה לא משנה לך). נמרוד צודק מאוד - זוג סרני טויוטה הם התאמה פשוטה עד כדי גיחוך לקפיצי עלים, בלתי שבירים על סמוראי עם 35 ומטה (לטענת האמריקקים - והם יודעים לשבור...) ויש לך קיטים להיגוי (תסתכל בRRO).
אם תקציב משחק, תברח מספירלות כמו מאש. זה הרבההה כסף, במיוחד אם אתה תתחיל לשחק עם קוילאוברים. הכי זול שתצא מזה זה 1500$, אם תקנה קיט מוכן מRRO (ואין דיבאגינג).

גם אם נניח שאתה צודק לגבי סרני הל"ר (אישית, אני חושב שאתה טועה טעות חמורה), אתה עדיין נשאר עם בעיית המשקל שלהם. הם כבדים מדי לשלדה שלך.

עלויות מינימליות, להסבה כמו שלי (בלי סרנים וכו'): 400 ש"ח. אם SPOA, מינימום 600. אם SPOA בלי שינוי בקפיצים, 200.

במקומך, הייתי הולך על SPOA רגיל, בלי שום דבר יותר מזה. צמיגי 31 או 33 (לא 32!!!!) עם ג'אנט שבולט מהאוטו מטר וחצי (יחד עם ספייסרים והכל). בשביל לקבל יותר מזה, הייתי מתחיל מחדש על פלטפורמה טובה יותר - סמוראי ארוך.

נמרוד
15-05-05, 16:17
למה סרני טויטה למשל ולא סרני דיפנדר 90 (כן כן אני יודע על "סיפורי הציריות") עם הקפיצים ומוטות הרדיוס שלהם שהרי במקור הם כבר בנויים לרכב כבד ב50%ולכן אני חושב שעל רכב צנום הספק ומשקל נחות ב300 ק"ג (כשאני עמוס לגמרי) הם יהיו אמינים וכאן כבונוס אני מרויח מערכת מתלים עדיפה עם פחות סיכוי לשבר מה גם שעם יישבר קפיץ ספירלי ההחלפה מהירה יותר וגם ניתן להמשיך ולנסוע מבלי לקשור את הסרן
החסרון :יחסי העברה מקוריים ארוכים מדיי ואין נעילות מקוריות אם כי אני ממש לא בטוח שאוותר על הלוקרייט לפחות מאחור (אמינות )
אפשר לקבל נתונים על הרוחב של הסרנים הנפוצים ?
למשל 30 ,44,טויוטה,ל"ר 90 /דיסקו

למה סרני טויטה למשל ולא סרני דיפנדר 90 ???

כי סרני טויוטה הם סרנים מעולים ולנדרובר הם זבל. ברצינות, קוטר ציריה בסרן של לנדרובר הוא 1.25 אינץ', בסרן טויוטה 1.31 אינץ', זה הבדל עצום. לטויוטה יש יחסי העברה מקוריים עדיפים, יש נעילות זמינות וזולות... אני לא חושב שקיים יתרון כלשהו לסרן של דפנדר 90 על טויוטה 8 אינץ'. אם יש לך זוג סרנים של D90 בחינם, אז תשתמש בהם, אבל אם אתה צריך להוציא על זה כסף, טויוטה עדיפים בלי צל של ספק.

נושא המתלים לא קשור, לרתך ברקטים על כל סרן בשביל לחקות מערכת מתלים מקורית של לנדרובר זה לא הבעייה. אבל גם מערכת המתלים של לנדרובר לא הטובה ביותר בעולם, ונסיונות להתבסס עליה בהסבות של סופות וכלים אחרים הם לא פשוטות. אבל בנושא הזה דבר עם קיד, המתלים בסופות של אספיר מבוססים על גיאומטריה של לנדרובר. בכל מקרה לדעתי זה לא מה שכדאי לך להשקיע בו את הזמן והכסף.

רוחב של הטויוטה שלי, חיצוני, עם גלגלי ה31 - 176 ס"מ. אין לי מספר מפלאנג' לפלאנג', אני לא אפרק גלגלים בשביל למדוד. לא בשבילך :twisted:

נמרוד
15-05-05, 16:22
גם אם נניח שאתה צודק לגבי סרני הל"ר (אישית, אני חושב שאתה טועה טעות חמורה), אתה עדיין נשאר עם בעיית המשקל שלהם. הם כבדים מדי לשלדה שלך.

זה לא נכון, סרני לנדרובר של D90, לא הסולסברי של ה110, שוקלים כנראה ממש אותו דבר כמו סרני הטויוטה, הם סך הכל מאד דומים - עם ההבדל החשוב של קוטר הציריות.

סוזי המשתוללת
15-05-05, 23:17
נמרוד/ אלון
אתם מתייחסים לסרן ל"ר כשהוא נושא את משקל הל"ר אל תשכחו שבסוזוקי הוא יסחוב 30 אחוז פחות במשקל וצמיג 32 זה צמיג מקורי על סרן של 90 כך שהעמידות של הסרן לא תהווה בעיה
חשוב לי לשמור על משקל מכללים נמוך ולשפר את האמינות של מערכת הקפיצים
קפיץ ספירלי מטפל רק בעבודה במישור אחד ואילו קפיץ עלה מטפל ב3 מישורים שונים
(למעלה /מטה קדימה /אחורה וסבסוב axle warp) מה שמקנה לספירלי אמינות גבוהה יותר ודיוק גבוה יותר
נטיית הלב שלי אומרת ספירלי אבל צריך לראות מה אומר הכיס

סוזי המשתוללת
15-05-05, 23:20
אגב אני לא פוסל דאנה 30/44 שניתן להשיג בגרושים

אלון_ק
16-05-05, 15:04
קפיץ עלה סוגר לך 4 פעולות של הסרן, לא 3. שכחת תנועה ימינה ושמאלה במבט מלפנים.

את מה שאתה אומר על הסרן, אני אמרתי על צמיגי יוקוהומה (מה, צמיג דרגה E שמחזיק 1.5 טון לכל צמיג לא יתמודד עם 1 טון לארבעה?). אז נכון, צמיג זה לא סרן, אבל בשניהם הנחת היסוד היא אותה הנחה: אני אקח משהו חרא ואשים על האותו, כי הוא חרא בשימושים ההם, לא לשימושים שלי. NEWS FLASH, סושי: חרא זה חרא, וסרן של 90 זה חרא (לא שהסולסברי יותר טוב כבחירה לסרן חליפי לסמוראי, גם אם המשקל לא היה בעיה).

לשפר אמינות של מערכת המתלים אתה לא תצליח, אלא אם אתה מדבר על משהו כמו דבל מיליטרי ראפ מול סינגל או 1/3. אתה תצליח להתאים אותה יותר טוב לדרישות שלך (מהלך מוגדל, יכולת אכלוס צמיג וכד') אבל היא ממש לא תהיה יותר אמינה (קפיצים נשברים גם בCJ, וגם כשהם מורכבים על סמוראי. בדוק). מה שאתה כן תקבל מסידור של CJ בכל ארבעת המתלים זה קפיץ ארוך הרבה יותר (מהלך), אבל יותר חשוב זה שאתה תקבל זמינות מוחלטת בעלות אפסית. אם תקדח את הSPRING PERCH על הסרן ולא את הקפיץ, אתה גם תקבל תאימות טובה בהרבה (תצטרך רק להחליף לסט קפיצים אחר, בלי לעשות בו שינויים קודם).

אני עדיין בעד CJ בכל ה4, SPOA, אבל אם התקציב הוא כזה סיפור אז דנה ולא טויוטה. גם דנה לא יהיה לך זול - נניח שתמצא 44+30 ב1500 לשניהם (נגיד...), אתה עדיין צריך יחסי העברה 4.10 ומעלה ונעילה אחת (אחורי מיני ספול או זיקה). בפחות מ3000 אני לא רואה אותך יוצא מהפרוייקט, גם עם הרבה מזל וקפיצים חינם.

הכי זול: קפיצים מקוריים, SPOA, 31X10.5. אם אתה ממש רוצה, אני יכול לספק לך 4.62 לסרן (אני לא רוצה להפרד מהם, אבל אני בטוח שאתה תמצא איזה זוג סרני דיפנדר 90 שאני אשמח לקבל בשבילם - לי יש מה לעשות עם סרנים כאלו וזה לא לאוטו שלי)

נ.ב: אני רוצה את הבולמים הישנים שלך לניסוי (העבים, אלו שנלחמנו בהם אז).

אלון_ק
16-05-05, 15:08
אגב, תסתכל על ליגות העבירות האוסטרליות. אתה תמצא שם בחור נחמד בשם REDZOOK, עם סוזי אדום (תראה קטע) שמכוסה בפרסומת של OVERKILL. הוא מתחרה עם 31 בכוונה, כדי לא לשבור חלקים. וזה עובד לו.

סוזי המשתוללת
16-05-05, 23:42
אני התחריתי עם 29 וזה הצליח לי אבל זה לא אומר כלום
נקסוס הבולמים שלי הם זצ"ל (כן החדשים :P )
הם לא החזיקו מעמד כי אחת הבעיות של קפיצי עלה היא שכשהקפיצים נשברים והסרן זז אז הוא מועך את הבולם :twisted:
ככלל אני עדיין לא מוותר על סרני הסמוראי והספייסר לא ירד מהפרק

גיא
17-05-05, 00:28
אם מישהו משניכם ליצנים רוצה
אז יש לי את הקפיצים המקוריים של הל"ר והובולמים.

ארז
17-05-05, 00:46
1 שכח מהסרנים של הל"ר ,הם חלשים יותר באופן משמעותי מאלו של הטויוטה 8"ולא רק מבחינת הציריות.
2 עלות הסרנים תהיה זהה(עוד סיבה לפסול את הל"ר)
3 יחס העברה ב8" 1:4.56 לעומת הROVER שהוא 1:3.54(שוב הטויוטה עדיף)
4 הסבה לקפיצי סליל(לא ספראלי[למדתי אסף...]) תעלה לך הרבה כסף והסיכוי שתפגע בול בפעם הראשונה נמוך,גם אם סדנא ומהנדס יעזרו לך(זה היה רמז שמוליק.....)
5 הסבה לCJ מעל הסרנים לדעתי רק אם אתה הולך על 35"(ועם סרני טויוטה אין לך בעיה)

סוזי המשתוללת
17-05-05, 16:55
ארז תודה
קיבלתי
גם לגבי ה"ספירלי " למדתי והאמת אסף צודק ספירלות יש בשעונים עתיקים :P
נו טוב נשלח את המפקד לחפש טויוטה 8"
33 נראה לי די והותר כך שאני לא מתכוון "להתפרע"

אלון_ק
17-05-05, 20:38
הקפיצים קצרים וקשים מדי בהרבה, גיא. הבולמים רק קצרים מדי, אם אני זוכר נכון אז גם סושי כבר מזמן עם בולמים ארוכים מהמקוריים של ל"ר. אצלי זה בוודאי כך ואני לא מגיע למהלכים שסושי דורש, אז עם בולם קצר יותר אין לו סיכוי.

ארז, CJ מעל הסרן לא אומר גובה. זה אומר שיכוך ומהלך. גובה הוא אפשרות, לא מחוייבות, עם כזה סטאפ. מאחר והחלאה הולך להתחרות (ועוד עם תקציב של סטודנט עני), לדעתי הCJ יהיה בחירה נבונה בהרבה ולו כי הוא יכול להמשיך להתחרות עם מאיה או קונטרה מאיה שבורה והחלפתם תעלה לו בין גרושים לכלום. זה גם יתן לו קרוב למהלך שהוא רוצה, בהנחה שהדביל יודע שSPOA עם מהלך מחייב קרדן קדמי כפול (1500 ש"ח, אם אני זוכר נכון).

פתרון זול נוסף- ומחורבן בהתאם - 2 או 3 אינץ' בודי ליפט, CJ/RUF או CJ/CJ, צמיגי 33X12.5 על ג'אנט 10 עם BS של 2.5 ופתרון זול לכנפונים (אחרת הוא יראה כמו גוש בוץ נוסע תוך 1/4 שניה). הבעיה כאן תהיה שאם הוא לא מתחרה רק בבוץ, הוא יעשה סלט מהציריות שלו (אפשר לסחוב 33 על סרן מקורי. לא עם נעילה ובטח לא בסלעים).

אני עדיין טוען שבלי להגדיל תקציב לזוג סרני טויוטה, אז SPOA בלי החלפת קפיצים ו31.
אגב תקציב, אל תשכח לחשב קרדנים כפולים לכל סטאפ אחר של SPOA מזה האחרון, התאמות בין פלאנג'ים (גם ספייסר תיאום עולה כסף) ומערכת היגוי חדשה.

אריה פאהן
17-05-05, 21:46
שמוליק
אני לא רואה איך אתה יוצא מזה טוב ,רכב עם מנוע חלש ,אתה הולך לשים לו סרנים גדולים , לשנות לו את מערכת המתלים ,לשים לו צמיגים גדולים לשים עליו 2 כננות ,בדרך יהיה לך עוד התאמות ועבודות שגם את אתה חושב לוותר עליהם ,תוך כדי בניה תהיה חייב כבר לבצע אותם ,חיזוקים,פגושים,מיגונים ועוד ועוד
וכל זה בלי תקציב ,ובלי יותר מדי זמן לעבודה עצמית
ולבסוף הרכב הזה עוד אמור לשמש אותך ביום יום ,
לא רוצה לבאס אותך אבל לא נראה לי ,
במקומך הייתי בא אם סוזי כמו שהיא ,אולי עם שינויים קלים,ונותן שואו כמו שנתת בליגת הבוץ,

סוזי המשתוללת
18-05-05, 00:08
אריה
השנה באנו בשביל הכיף והגענו לאן שהגעו (לדעתי עם הרבה מזל)אבל אם אנחנו רוצים לשמור על יכולת תחרותית שנה הבאה ולהתברג ב5 הראשונה נהיה חייבים לשדרג
על הפרק הראשון שדרוג מתלים - חובה בטח עם המשקלים שסחבנו (פרסלני לבד 105 קילו :twisted: )
הנושא הבא מנוע כשכאן הנושא פחות בעייתי כי לשתול מנוע ויטרה זה לא סיפור ומכיוון שיש לי מנוע 1.3 חדש במצב מעולה יש מצב להחלפה ראש בראש (אולי תוספת קטנה)
יש גם אופצייה למנוע 2 ליטר של מיצובישי l200 כולל הגיר (עלות מצחיקה) ואז צריך כמה התאמות (לא בעייתי)
הבעייה שוב מערכת מתלים
כולם אומרים להשאר עם עלים אבל הלב אומר סלילים
אלון אני לא מעוניין במהלך מתלים היסטרי 10-12 אינטש יספקו בהחלט ומבחינתי קפיצים קשים זה טוב כי הרכב לא מיועד לזחילת סלעים אלא זקוק ליכולת נשיאה וריסון גבוהים והיציבות בנסיעה מהירה חשובה יותר מאשר מהלך מתלה
ארז
למה לא להתאמץ על סלילים ?
להשתמש בתרומות כמו קפיצי ל"ר/איסוזו ושות' מקוריים שקל להשיג והם מראש מתוכננים ליותר משקל מהסוזוקי כך שמבחינת הסוזוקי קפיץ סטנדרטי יהיה hd כנ"ל בולמים
לדעתי ניתן לבנות משהו לא יקר אמין ושיהיה טוב יותר ממה שיש לי היום
בכל מיקרה הרכב יפסיק את שירותו כרכב כביש
קשה להיות תחרותי כשאתה כל הזמן חושב איך נוסעים מחר לעבודה

סוזי המשתוללת
18-05-05, 00:13
אגב אם למישהו מכם יש קישורים בנושא אשמח לקבלם
תודה

אריה פאהן
18-05-05, 00:56
אריה
השנה באנו בשביל הכיף והגענו לאן שהגעו (לדעתי עם הרבה מזל)אבל אם אנחנו רוצים לשמור על יכולת תחרותית שנה הבאה ולהתברג ב5 הראשונה נהיה חייבים לשדרג
[/b][/color]

כדי להתברג ב-5 הראשונים אל תשקיע שקל,פשוט תרשם לקטגוריית האקסטרים :twisted:
(למי שלא הבין את הבדיחה -עידו השתתף לבדו בקטגוריית האקסטרים,כך שמי שהיה נרשם לשם היה מגיע מקום שני)

וברצינות אחרי שהבנתי ששינת פאזה ,אני מבין שאתה הולך לבנות רכב מהתחלה ,או שהאסימון עדיין לא נפל ,ומהסוזוקי ישאר בעיקר השלדה והבודי,אני במקומך או שהייתי כבר בונה את הרכב מהתחלה כולל שלדה ,או ללכת בדרך הקלה והזולה יותר ,והייתי מחפש איזה רכב נבלה מפרוק ,עם מנוע חזק ,עם סרנים חזקים ,עם שלדה שמותאמת לנ"ל ,עם מלאי חלקים מפרוקים גדול יותר ,לאיזה כיוון אני חותר אתה בטח יודע :roll:

סוזי המשתוללת
18-05-05, 12:08
אריה
אני סה"כ מרוצה ממה שהיה עד היום ורוצה לחזק את הנק החלשות (מתלים מנוע) מבלי לפגוע משמעותית בנק החזקות ( משקל נמוך גודל פיזי קטן וכו')

אלון_ק
18-05-05, 12:16
1. אני מסכים עם אריה, אבל זה לא ישנה כלום - סוזי דפקט, האידיוט מכור לאוטו הקטן. אולי קצת יותק חשוב, אם האידיוט יגדיל בסיס סרנים ל100 אינץ'+, ישים צמיגי 33 ומנוע 2.0 בנזין יהיה לו רכב קל מרוב המתחרים, עם יחס כ"ס משקל סביר. אבל אריה צודק, יותר קל לעשות את זה מפלטפורמה אחרת.

2. ירדת מהכביש לגמרי? תגדיל בסיס סרנים. גם אם לא תבחר פלטפורמה אחרת, אתה עדיין יכול להגיע קרוב ל100 אינץ' ואולי יותר, אם תלך על סלילים.

3. הקפיצים הנכונים בשבילך יבואו מהויטארות, לא מל"ר. אלא אם אתה מתכוון לבנות קפיץ משניים קיימים בטור, אז הויטארות הם הכיוון. הGV שוקלות בסביבות ה1.5 טון, זה כבר נאה בשבילך. מהלך לא יצא לך מזה, אלא אם תבנה דרופ קיט או תשים שניים בטור (ואז אחד צריך להיות חזק מזה של הויטארה - עדיין לא ל"ר), אבל אם לסלילים אין לך כסף לזה בטח שאין לך. תחשוב על זה, סושי, רק הבולמים יעלו לך 3-5K לפחות.

4. תיכנס לBBS, ארט לילי שם שרשור (מזמן, הוא כבר בן איזה 10 עמודים) על ההסבה לסלילים על סרני טויוטה. בפיראטים יש להם FAQ במיוחד להסבות טויוטה (אוף, מתי אצלנו?). האוסטרלים לא מפגרים בהרבה, אבל את האמריקאים יותר נח להבין, אז אלו שני המקומות העיקריים בהם הייתי מתחיל לחטט אם הייתי אתה.

5. קיט סלילים מלא עולה כ1500-1700$. אם אתה רוצה סלילים בזול, זו הדרך.

סוזי המשתוללת
18-05-05, 13:39
דרקסוס
אתה מבין עברית ?
שים קישורים כאלה שאני רק צריך להקליק עליהם (אני עצלן שכחת?)ומגיע ישר למקוםפ
please

אלון_ק
18-05-05, 13:53
הא לך, שמן עצלן:

פיראטים
סרני דנה:
http://www.pirate4x4.com/forum/showthread.php?t=120802
טויוטה:
http://www.pirate4x4.com/forum/showthread.php?t=116013

רוצה עוד משם, תעשה חיפוש כמו ילד גדול.

BBS
טויוטה:
http://bbs.zuwharrie.com/content/topic,12844.0.html
http://bbs.zuwharrie.com/content/topic,3166.0.html

לך תקליק. כשאתה שם, תעשה חיפוש על טויוטה בפורום הרלוונטי, אתה תקבל איזה 50 עמודים של שרשורים שכמעט כולם רלוונטים. זה כבר הסטנדרט שם, ליד D44 וD30.

אריה פאהן
18-05-05, 13:54
קח עצלן
http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.siciliain4x4.it/preparazione_suzuki/images/Preparazione%2520off%2520road%2520Suzuki %2520trasformazione%2520da%2520balestre% 2520a%2520molle%2520(4)_JPG.jpg&imgrefur l=http://www.siciliain4x4.it/preparazione_suzuki/&h=600&w=800&sz=106&tbnid=FuUpdmVO2-cJ:&tbnh=106&tbnw=141&hl=en&start=8&prev =/images%3Fq%3Dsuzuki%2B4*4%2B%26hl%3Den%2 6lr%3D%26sa%3DG

אריה פאהן
18-05-05, 14:11
ו שאתה רוצה כזה?

http://www.off-road.com/suzuki/reviews/images/intercorocks02.jpg

אלון_ק
18-05-05, 14:52
דווקא זה נראה לי מה שהשמן רוצה:
http://image18.webshots.com/19/7/16/85/201271685jdDgVk_ph.jpg
זה הרכב של ארט לילי. SHROCKWORKS, RRO וTT מפגוש לפגוש. סרני טויוטה, מתלים של RRO, פגושים של SW, צמיגים 35 על 14.5 (TSL בוגרים, אלא מה?) עם בידלוקים, בסיס סרנים 102 אינץ', מנוע 1.6, טרנספר RRO 1:6.5, שאר מערכת ההינע של טויוטה, כלוב של TT.

כל מה שצריך בשביל זה זה ספונסרשיפ מRRO ומSW.

ארז
18-05-05, 20:44
אני לא אמרתי שלא שווה להשקיע בקפיצי סליל....רק אמרתי שזו הרבה עבודה ואם התקציב נמוך זו בעיה...
אני הייתי בוחר באופציה של סרני טויוטה עם צמיגי 35" הסרנים האלו על משקל רכב כזה יכלו לשאת בקלות את הצמיגים.
מערכת מתלי סליל עם מהלכי מתלה של 10" עד 12" ,אבל זה חתיכת פרוייקט.

zahi madhala
20-05-05, 04:58
סוזי מה נשמע צור איתי קשר אני רוצה לדבר איתך על החלפת סרנים אני החלפתי לאחורי של ויטרה לאחר שבירה של 4 אחוריים של סמוראי צחי 0523524064

-->