PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיבת הילוכים תקועה - סמוראי 94.

or mil
26-06-13, 21:31
במהלך נסיעה חזרה הביתה מטיול בסמוראי העברת ההילוכים נהפכה לקשה ולא חלקה - כלומר ידית ההילוכים מתקשה לצאת מהילוך ובכניסה להילוך נשמע לעיתים רעש של חריקה. עקב הקרבה לבית החלטתי להמשיך בנסיעה עם העברת הילוכים מועטת ככל האפשר.
ממש בכניסה לחצר שילבתי להילוך שני ולאחר מכן הרגשתי חופש מוזר בידית ההילוכים. כרגע הסמוראי תקוע בהילוך שני בעוד שידית ההילוכים משוחררת לגמרי ואין אפשרות לצאת מהילוך או להחליף להילוך אחר. בינתיים פירקתי את ידית ההילוכים אך איני יודע באמת על מה אני מסתכל ומה עליי לחפש.
אני מעוניין לנסות ולטפל בבעיה בעצמי - במידת האפשר - לפני שאלך למוסך ולכן אשמח לרעיונות ועצות בנוגע למה יכולה להיות הבעיה ופתרונה.
תודה מראש לעוזרים!

gmike
26-06-13, 22:02
תוריד ספר רכב(יש פה באתר,טכני>ספריית הורדות) ותעבור על התרשים של הידית. תראה שיש לך את כל החלקים, שהבושינג מתחת לידית לא קרוע.
אם אתה עדיין לא מבין מה אתה רואה,תצלם ותעלה לפה.

מיכאל.

יונימוג אדום
27-06-13, 05:41
בבסיס הידית בחלק האחורי נמצא בורג M8 אשר קצהו דק יותר .
הבורג הזה משמש כציר לידית כנראה השתחרר או נשחק .

אילן

or mil
27-06-13, 13:40
כל החלקים נמצאים והבושינג נראה בסדר גמור. אילן, הבורג שדיברת עליו אכן נראה שחוק מאוד. מאיפה אפשר להשיג בורג כזה? כמו כן האם יש עוד תקלות ידועות שגורמות לידית ההילוכים להיתקע וששווה לבדוק מאחר שאני כבר מתעסק בעניין?

gmike
27-06-13, 13:52
הבורג בעל קוטר קטן יותר בקצה שלו, ככה שמה שנראה לך שחוק יכול להיות תקין.
בורג חדש-מכשירי תנועה.
תבדוק שאין חופש בין הבורג לבית שלו,כי אם יש גם בורג חדש לא יעזור לך..
תופעות אחרות שגורמות להילוכים לא לעבור קשורות בד"כ למנגנון הקלאץ'.

or mil
27-06-13, 15:11
אין חופש בין הבורג לבית. אשיג בורג חדש ומקווה שבזה תיפתר הבעיה. תודה רבה על העזרה!

or mil
18-07-13, 18:48
מקפיץ עקב צורך בעזרה נוספת בנושא.
סוף סוף נמצאו הזמן והחלקים - הבורג השחוק הוחלף וליתר ביטחון גם הבושינג.
עכשיו לתוצאות - ידית ההילוכים חזרה למקום ויושבת כמו שצריך ללא חופשים. כשהרכב אינו מונע העברת ההילוכים חלקה ומרגיש כאילו הכל תקין.
ברגע שהרכב מונע אי אפשר לשלב להילוך וכשמנסים לשלב לרוורס נשמע גם רעש של חריקה. נדמה גם שלרכב הרבה יותר קשה להניע כשהוא כבר משולב בהילוך.
יש רעיונות לגורם לבעיה?

בנוסף גם השלמתי עם העובדה שהרכב כנראה יצטרך לראות מוסך אז אשמח להמלצות על מוסך אמין והגון באזור רחובות והסביבה (וכן ראיתי שיש פוסט בנושא אך הוא מ - 2005 והייתי שמח למשהו יותר עדכני).

תודה לעוזרים!

shmulikbg
18-07-13, 18:56
הקלאץ' שלך סיים את חייו.

opl
18-07-13, 19:30
היה לי את אותו הדבר עכשיו בדיפנדר של העבודה, רק ששם זה הידראולי (והיה חסר נוזל) ואצלך בטח כבל. מסכים עם קודמי. בדוק את הכבל של הקלאטש ונסה לכוון אם השתחרר אבל זה נשמע כמו קלאטש גמור/לא מפריד.

or mil
18-07-13, 20:43
צודקים. הבעיה הייתה בקלאצ' וכיוון פתר את הבעיה וההילוכים נכנסים מצוין.
לאחר נסיעה קצרה יש הרגשה כאילו הכבל השתחרר שוב טיפה. איך אני מונע את ההשתחררות? והאם זה מעיד על סוף חיוו של הכבל קלאצ' או על בעיות בקלאצ' עצמו?

opl
18-07-13, 22:26
בדוק את נק החיבור שלו, ברגי ההידוק אם שחוקים. כמה עולה כבל חדש היום? אולי שווה להחליף בלי קשר לחדש.

-->