PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה קדמית היילקס 1994

integrala
26-06-13, 21:59
שלום לכל חברי הפורום
מדובר בהיילקס 1994 4X4 סרן חי
מעוניין לקחת נעילה אחורית מקורית ולהרכיב כנעילה קדמית
1. אלו שנתונים מתאימים לרכב שלי (האם גם מודלים כבוהים)
2. האם אפשר רק תביצה להחליף או צריך את כל הסרן

מחכה בקוצר רוח

tooshey
26-06-13, 23:13
שלום לכל חברי הפורום
מדובר בהיילקס 1994 4X4 סרן חי
מעוניין לקחת נעילה אחורית מקורית ולהרכיב כנעילה קדמית
1. אלו שנתונים מתאימים לרכב שלי (האם גם מודלים כבוהים)
2. האם אפשר רק תביצה להחליף או צריך את כל הסרן

מחכה בקוצר רוח

נועם
1. אפשר להשתמש בכל ביצה אחורית נעולה חשמלית של טויוטה, גם הילקס וגם פראדו, מכל השנתונים, אבל רק בביצה מהילקס 93-97 יש את יחס ההעברה המתאים לך.
2. לא הבנתי. אתה רוצה לשתול סרן אחורי קומפלט מקדימה ?!?!
3. קח אוויר.

בברכה,טושי

integrala
27-06-13, 15:55
טושי שלום רב
כל מה שאני רוצה זה לשים נעילת דיפרנציאל קדמית

נועם
1. אפשר להשתמש בכל ביצה אחורית נעולה חשמלית של טויוטה, גם הילקס וגם פראדו, מכל השנתונים, אבל רק בביצה מהילקס 93-97 יש את יחס ההעברה המתאים לך.
2. לא הבנתי. אתה רוצה לשתול סרן אחורי קומפלט מקדימה ?!?!
3. קח אוויר.

בברכה,טושי

dvirya
27-06-13, 18:44
שלום חבר יקר

ענה לך האדם הנכון בזמן הנכון...

אתה צריך לקחת ביצה של היילקס מהשנתון שלך[כי כמו שטושי אמר זה היחס ההעברה הנכון לך],ולשתול אותה בסרן הקדמי שלך,מומלץ שעושים דבר כזה להחליף בדרך מח"ש ומיסבים וכל השאר,במידה והציריות תקינות והסרן לא עקום.

בהצלחה.

asafk
28-06-13, 01:06
שים לב בזמן ההתקנה-
הביצה לא נכנסת כמו שהיא בלי לקדוח ולהבריז בצד ימין של הסרן, די קרוב לקפיץ הימני. צריך להכין מראש מקדחה קומפקטית במיוחד (פניאומטית עובדת) ומברז.
אפשר לקחת ביצה של פראדו או היילקס אחר, אבל אז צריך לקחת את הקורונה והפיניון מהביצה המקורית ולהעביר. "קצת" מכונאות ברמה די גבוהה. הסבר מלא כאן:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1180-jeepolog-archive
בזמן ההרכבה לשים לב למיקום של מנוע הנעילה אחרת זה לא יעבוד.
אחרי כל זה צריך חיווט לנעילה. או בקר מקורי או לבנות מעגל ממסרים. יש ברשת די הרבה חומר על הנושא.
לא מעט עבודה ואם אין לך את הדיפרנציאל מהשנתון הנכון זה הופך להיות יותר מורכב (ברמה של שיפוץ דיפרנציאל).

בהצלחה..

אסף.

ד ו ר ו ן
28-06-13, 09:09
שים לב בזמן ההתקנה-
הביצה לא נכנסת כמו שהיא בלי לקדוח ולהבריז בצד ימין של הסרן, די קרוב לקפיץ הימני. צריך להכין מראש מקדחה קומפקטית במיוחד (פניאומטית עובדת) ומברז.
אסף.
בנוסף,
צריך להשחיז/להרחיב מהפתח בסרן כדי ליצור מקום למנגנון הנעילה.

טל חסיד
28-06-13, 11:21
לא ברור לי למה צריך מקדחה קומפקטית, דווקא הייתי ממליץ על מקדחה חזקה שעובדת טוב בסל"ד נמוך ולא נתקלתי מעולם בבעיה בגלל גודל המקדחה. כל מה שכתבו לך לפני זה חלק מהתהליך בניה יש עוד כל מיני דברים שצריך להקפיד עליהם אבל אל מנת שתקבל תוצאה טובה ומדויקת ולא סרן נוזל מכל הכיוונים ועובד משוקמק וכו אתה צריך לפרק את הסרן מהרכב וליבנות אותו אל שולחן עבודה כמו שצריך, חלק יגידו לך שאפשרי על הרכב אבל ראיתי את הסרנים ששדרגו ללא פרוק מהרכב והם ניראים כך בלשון עדינה.

בהצלחה טל

ד ו ר ו ן
28-06-13, 11:47
ודבר מהותי נוסף, שאולי לא קיבל דגש הוא שזה לא רק לפרק/להרכיב ביצה אלא חידוש של הסרן.
בפירוק והרכבה תגלה מחז״שים שזה הזמן להחליף, מיסבים ועוד כל מיני דברים קטנים.

תהיה מוכן לזה נפשית, כלכלית ועם יכולת מכנית להתמודד עם התהליך.

וכמו שטל כבר כתב, הצורה הכי נכונה לעבוד היא לפרק את הסרן מהרכב ( ואז אתה צריך לחשוב גם על עיגון הרכב כשהסרן לא מותקן).

ruby572
28-06-13, 12:53
הנושא הזה עולה כל פעם
ויכול להועיל לכל מי שמשדרג/משפץ בעצמו.

יש למישהו רשימה מוכנה של כל המח"ש והמיסבים (עוד דברים אם מומלץ?)
עם מקטים או מקום רכישה מומלץ.?

לגבי התהליך - אני יודע.

-->