PDA

צפייה בגרסה מלאה : הרגע המיוחל הגיע... גי'פ (לאו דווקא) ראשון!

OFF-RoaD
01-07-13, 09:20
שלום,

סוף סוף הגיע לרגע המיוחל, ואני מתחיל לחפש. אני די מפוזר בכל מיני כיוונים שונים, ואשמח אם תעזרו לי "למצוא את הצפון"...

אז ככה:
התקציב - אזור ה25 אלף. לרכב נוסע (אחרי "יישור קו", במידת הצורך).

הדברים החשובים:
1. עלויות אחזקה - אני (תכף) סטודנט. הכי זול שאפשר, ואני מתייחס לדלק, ביטוחים, תיקונים, טיפולים וכו'.
2. רכב סגור. עם מזגן - חובה. שיהיה סגיר ונעיל.
3. גודל - קטן-בינוני. לזוג עם הרבה ציוד / ארבעה עם מעט.
4. ידני (ילד טיפש. מה לעשות. אבל אתם מבינים), ושיוכל לעמוד בטיולים ברמה בינונית+.

הכיוונים שהתפזרתי ביניהם:
1. "האוביוס" - סמוראי [רצוי 96+] (המזגן שם זה משהו מעבר למתג שמזיזים מצד לצד?]/ גימני [קרוב ל98].
2. "המפלצות המוצצות"? - טראנו / פגארו קצר.
3. קאיה ספורטאז או סוזוקי ויטרה.

על מה לא חשבתי? בשיקולים/ אפשרויות?
מה "מדרגת התקציב" הבאה? ברור לי שכמה שיותר יותר טוב. אבל בגישה הזו אחסוך עוד שנתיים עד שיהיה לי כסף לרוביקון מהניילון...
הכי חשוב לי נושא עלויות האחזקה. אשמח לשמוע מאנשים במצבי (ואני בטוח שיש פה המון סטודנטים שמחזיקים רכב בשיניים) מה העלות החודשית הכוללת הממוצעת ולמה עליי לצפות.

שגיא S
01-07-13, 09:40
אין לך ממש אופציה חוץ מג'ימני או סמוראי.
אם אתה רוצה סגור עם מזגן - הייתי הולך על ג'ימני

raanan
01-07-13, 10:12
התקציב - אזור ה25 אלף. לרכב נוסע (אחרי "יישור קו", במידת הצורך).

הדברים החשובים:
1. עלויות אחזקה - אני (תכף) סטודנט. הכי זול שאפשר, ואני מתייחס לדלק, ביטוחים, תיקונים, טיפולים וכו'.
2. רכב סגור. עם מזגן - חובה. שיהיה סגיר ונעיל.
3. גודל - קטן-בינוני. לזוג עם הרבה ציוד / ארבעה עם מעט.
4. ידני (ילד טיפש. מה לעשות. אבל אתם מבינים), ושיוכל לעמוד בטיולים ברמה בינונית+.

רצוי שתפסול מראש את הסמוראי/ג'ימני/ויטרה קצרה (מפאת מקום).
ויטארה ארוכה בגדר האפשרי. אבל יש רק שתי ידניות (שלא מוצעות למכירה) .
ספורטראז' לא כזאת מרווחת אבל חסרונה בשתיינות בנזין ללא תמורה (כוח, האצה, מהירות כמו הפאג'רו/טרופר בנזין).

לדעתי,
במחירים של היום חפש פאג'רו דיזל 2.5 ידני.
אין משמעות כספית באחזקה בין קצר לארוך, לכן לדעתי עדיף הדגם הארוך.
מבחינת עבירות, אמור לספק את דרישותיך.
אחזקה, בשנתונים האלה אין כבר הבדלים משמעותיים בין הרכבים. על כן חשוב לאתר רכב שמור ומתוחזק.

בהצלחה
רענן

שגיא S
01-07-13, 10:26
רענן לא צריך לפסול כל כך מהר...

בטיול חוצה ישראל שעשיתי לפני שנתיים (איך הזמן עובר כל כך מהר :/ ) אז היה איתנו ג'ימני, שלאחר קיפול המושב האחורי סחב בכבוד ציוד של שבוע, ואף אחסן מקרר בשלושה ימים האחרונים...

ואני אישית נסעתי בג'ימני עם 4 נוסעים, וכל אחד עם תיק גב לא קטן והיה מספיק מקום.

raanan
01-07-13, 11:37
ואני אישית נסעתי בג'ימני עם 4 נוסעים, וכל אחד עם תיק גב לא קטן והיה מספיק מקום.
רק ארבעה ? בהודו היו מסתדרים גם עשרה ...

רענן

asafk
01-07-13, 12:30
ותיכף סוזי יספר על הטיול עם החותנת...

אסף.

raanan
01-07-13, 14:03
ותיכף סוזי יספר על הטיול עם החותנת...

אסף.
ומה שמפתיע, עברו X שנים והוא עוד איתנו ....

רענן

dorobo
01-07-13, 15:18
עם עוד קצת כסף אפשר לשים לג'ימיני גגון ואז יש מקום לשים דברים

נמרוד
01-07-13, 15:27
רענן, שכחת שגם אתה היית צעיר פעם? :)

הטיול הראשון שלי עם סמוראי אחרי השחרור - אוגוסט, ללב מדבר יהודה, ארבע חברה + גיטרה.

היום - משפחה בצ'רוקי כשהכל מחושב וגגון בגודל מלא עמוס לגובה שליש מטר. ונהייה צפוף.

בעתיד - לא יודע, אבל אני מכיר פסיכי שנוסע לבד בדיפנדר ארוך פתוח עם גגונים ומתקונים ועמוס מכל הכיוונים, ומתלונן שאין לו מקום.

orend
01-07-13, 16:07
ולפותח השרשור
אני חושב חושב שענית לעצמך כבר באופציה הראשונה שהעלית. זו הדרך ההגיונית היחידה [מבחינה תקציבית] לשמור על התחביב, במחיר של מקום אחסון. לעניין זה יש כמה פתרונות, החל מקיפול מושבים, ויתור על מושב אחורי, בניית תאי איחסון, תיקי גג וגגונים.
בהצלחה.

asafk
01-07-13, 17:37
null

הוא לא פסיכי.
הוא הנורמלי היחיד כאן.

אסף.

hadtomer
01-07-13, 20:25
:)
טיול הראשון שלי עם סמוראי אחרי השחרור - אוגוסט, ללב מדבר יהודה, ארבע חברה + גיטרה.

.

גייז.

איתמר_DRZ
02-07-13, 16:52
גם אני סטודנט והויטרה מספיקה לי לגמרי, נוחה בכביש ובשטח, יחסית חסכונית בדלק ומצוינת בשטח(מורכבת נעילת דיפרנציאל) בקיצור אני ממליץ על הויטרה יותר מג'ימני, לדעתי הג'ימני מרגיש צפוף ולא נוח בכלל
בקשר למקום, עם 4 אנשים וציוד על הגג אתה יכול לטייל בכיף

נמרוד
02-07-13, 19:58
גייז.

Takes one

Saar
02-07-13, 20:29
ויטרה דור ראשון - מודל 97-98, 2 דלתות, סגורה.
זה האוטו שאני הייתי בוחר.
עביר, פשוט ונוח מספיק ביום יום.
סער

danob
03-07-13, 16:36
בדיוק היום מכרתי פג'רו ארוך 97 אחרי כשנתיים שהיה ברשותי ואני יכול להגיד שזה הג'יפ עם עלות תועלת הטובה ביותר שהיה לי (ויש ברשימה טרנו, טרופר בנזין, ספורטאג', טראקאן, דיסקברי וגם ויטרה ארוכה דור ראשון!)
רק להביא את הויטרה ליכולת שמתקרבת לפג'רו (קלמיני "3, נעילה אוטומטית ועוד) עלה לי כמה אלפי שקלים, ועדיין לפג'רו יש צמיגים גדולים יותר, תיבת העברה טובה יותר והרבה (הרבה) יותר מקום.
אחזקה שוטפת לרכבים בגיל הזה תלויה הרבה יותר במצבם הספציפי מאשר בסוג הרכב, הויטרה לא עשתה בעיות מיוחדות אבל עדיין עלות התחזוקה של הפג'רו היתה נמוכה משמעותית, מחירי חלפים זולים יותר (יש יותר חלפים תחליפיים). הפג'רו מנצח גם בצריכת הדלק אבל זה בגלל שהוא ידני לעומת אוטומטי.
שורה תחתונה, פג'רו ארוך ידני 2.5 ליטר (ל-2.8 יש ראשי מנוע רגישים יותר).

ליאור

nickya
04-07-13, 01:22
למה לא עגלופר? (;

סולי
04-07-13, 13:19
רק ג'ימיני, עדיף ידני, נראה לי אפילו שהיה מודל 99 ידני למכירה לא מזמן..

הכי חסכוני בעלויות השוטפות, בעבירות, בשיפורים.. החסרון היחידי זה מקום.
אבלהמושבים הקידמיים ניתנים להשכבה ליצירת שטח הטענה גדול.
ניתן להוסיף גגון במעט כסף יחסית ולסגור את הסיפור. הוא הרבה יותר מרווח מהסמוראי ולדעתי גם הכי מהנה לנהיגה מכל האופציות שנתנו פה.
אתה תרגיש שאתה נוהג בג'יפ ..

קיצר על תקשיב ללזקנים P: קנה גימיני.

avikkllk
05-07-13, 15:49
לטעמי הספורטז מציין הכל חוץ אבל חוץ גדול מהדלק בנסיעה בין עירונית יאכל לך אחד ל9 בערו י אחד ל7 , עשה חשבון עם עצמך

קליקליק

יונתןמצפה
05-07-13, 16:16
מנסיון של כ- 7 שנים עם סמוראי קצר סגור...
אין ספור טיולים ארוכים במדבר, פעם-פעמיים בשנה טיול של שבוע בלב המדבר עם כל הציוד (יציאה פעם אחת למילוי מים, אוכל ודלק), עם גגון סביר ובלי הכסאות האחוריים מעולם לא הייתה לי בעיה של מקום.
מדובר בזוג (עם הרבה מאוד ציוד...).
לשיקולך.

OFF-RoaD
05-07-13, 16:22
תודה על כל העצות.
די ננעלתי על ויטארה קצרה / טראנו קצר, (עם נטייה לויטארה).
אני רוצה להרוויח קצת יותר נוחות של "פרייבט" ממה שיתן הסמוראי, גימיני ידני בשנים האלו ובתקציב שלי קשה עד בלתי אפשרי למצוא (אם מישהו מכיר מישהו שמכיר מישהו...), ואלו נראות לי האופציות הכי רלוונטיות מבחינתי.

כמה שאלות:
1. אני נוטה להינעל על טראנו בנזין. בעיקר כי נראה לי שעלויות האחזקה השוטפות בדיזל יהיו גבוהות יותר. וגם מבחינת הרכב עצמו. זה הצעד הנכון? מדובר על שנתון 95-98...
2. לאיזה שנתונים לכוון בויטרה? אני לא מכיר את האבולוציה שלהן, ומבחינת המחיר ההבדלים לא תמיד משמעותיים ומשקפים את השנתון...
3. כל הערה/ הארה תתקבל בברכה

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk 2

אלדר
05-07-13, 17:27
ויטרה שנת 94 ומעלה, רק מנוע 16 שסתומים.

avikkllk
05-07-13, 20:27
ואנו בשנים האלה בד״כ אחרי קריעת שושבינה בשפה היפה,מנהיגה חד פעמית ,ואני מדגיש חד פעמית,הויטרה מדהימה וכיפית,עם החמוצים הנכונים לא רעה בכלל בשטח צריכת דלק מדהימה..!ביחס לגיפון או יותר נכון לקיה ספורטז, יד 2 עמוסה בהם,בתור אחד שנוהג שנתיים סידני ועבר לאוטומט לטעמי שטח וידני לא נוח בכלל , וגם ההבדל צריכה בנייהם בויטרה לא כזה גדול

קליקליק

OFF-RoaD
05-07-13, 20:33
הידני זה עובדה מוגמרת. זה אולי פחות נוח, אבל אני מעדיף. ולאו דווקא משיקולי עלות, יעילות ואמינות. זה קודם כל טעם אישי והעדפה.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk 2

שגיא S
05-07-13, 20:45
גם לטעמי ויטארה 16V ידנית פתוחה היא כלי מוצלח!
חלקים זמינים ארץ ובחו"ל, עלויות החזקה הגיוניות, ורכב כיפי כל עוד נשארים בגבולות ההיגיון.
גם קל וזול יחסית לשפר אותו.

תנסה למצוא אחת משנת 97-98 שיהיה לך כמה שיותר זמן עד השני טסטים בשנה.
ותזכור - לא משנה כמה הכלי היה אמין במקור, אחרי כמעט 20 שנה הוא תלוי במצב הנוכחי ובאחזקה שלו...

OFF-RoaD
19-07-13, 08:07
התחדשתי אתמול :)

ויטרה 97, ידנית, 215, לוקרייט, מוגבהת (נצטרך לטפל בזה...), פגושים. אוטו יפה בעיקרון, אבל עם כמה תקלות שיש לפתור בהקדם. תמונות בקרוב.

תודה לכולם על העזרה, ניפגש בפורום סוזוקי :)

avikkllk
19-07-13, 15:40
תמונה?
קליקליק

-->