PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת ברגים בJIMNY. מברגי יצרן לנירוסטה או ציפוי אבץ . התייעצות

boazgutman
01-07-13, 10:50
שלום.
יש לי JIMNY 2007 שאני מטפל בו באופן עצמאי.
במסגרת הטיפולים לרכב, נגזרו לי שני ברגי M6X12 משושים. שמחזיקים את כיסוי האלומיניום באזור הפלטה של המנוע, בחיבור לאגזוז.
האזור מאוד חם, בעצם המקום החם ביותר במנוע, ולכם החיפוי, ולכן הברגים נהיו חלודים לחלוטין
אחרי שחילצתי אותם שזה תמיד כייף חיים, כי הם תמיד בזווית שאין להם גישה....
אני רוצה להחליף אותם, וחשבתי להחליף לברגי נירוסטה M316 או M304 . במידות השונות
האם זה נכון להחליף את הברגים הרגילים לנירוסטה? או שאולי ציפוי אבץ יותר מתאים?
או סתם להחליף לבורג פלדה רגיל?
הברגים הספציפיים לא עומדים בעומסים , אבל אני אשמח לדעת מנסיונכם לגבי ברגים ברכב שכן עומדים בעומס, כגון ברגי השיכוך? או ברגי רפידות וכו...
האם כדאי להחליף לנירוסטה שתחליד לאט יותר, מה מומלץ?
תודה
:confused:

motorica.net
01-07-13, 17:29
תרכוש ברגים מקוריים תמרח משחת נחושת סגור ושכח מזה.

boazgutman
03-07-13, 09:34
איפה אני רוכש ברגים מקוריים? מכשירי תנועה?
למה לא לרכוש בורג מתאים, אם זה ציפוי אבץ מקורי, או נירוסטה , או סתם פלדה רגיל כמו שבמקור???

omri_t
03-07-13, 10:32
בורג זה לא רק מידה וציפוי- אלא חומר חוזק ומכך גם תקינה.

במידה וזה בורג ייעודי שנושא עומס ו או חלק ממכלול בטיחותי- קנה מקורי.

במידה ולא- אז אין לך בעיה. ולגרז...

boazgutman
04-07-13, 08:21
אולי לא הצגתי את השאלה שלי נכון.
אני מעוניין להחליף ברגים שאינם במהותם בטיחותיים. כלומר לא את הברגים של המבולמים לדוגמא, אלא חיפויים ופילטר אוויר וכו.
ידוע לי שיש חוזקים שונים לברגים , ואני רוכש בורג מסוג 8.8 שהוא ברמת תעופתי , או מנירוסטה A2 או A4 אלו הברגים הכי איכותיים שיש .
השאלה שלי ברמה עקרונית האם יש בעיה כלשהיא להתקין ברגי נירוסטה במקומות חמים מאוד.?

tzagi
05-07-13, 08:03
כן יש,
נרוסטה זה חומר מעניין, הוא "בניו" כמו כסכסים של דג, תוסיף חום גבוהה והעסק לא יתפרק לעולם, ישבר קודם
חברות רכב נאורות והאפטרמרקט מיצרות אומים לאגזוז מפליז או נחושת, עובד מעולה ואין כול סיבה לנסות להנדס את הגלגל מחדש.

מכניקה
05-07-13, 13:22
אולי לא הצגתי את השאלה שלי נכון.
אני מעוניין להחליף ברגים שאינם במהותם בטיחותיים. כלומר לא את הברגים של המבולמים לדוגמא, אלא חיפויים ופילטר אוויר וכו.
ידוע לי שיש חוזקים שונים לברגים , ואני רוכש בורג מסוג 8.8 שהוא ברמת תעופתי , או מנירוסטה A2 או A4 אלו הברגים הכי איכותיים שיש .
השאלה שלי ברמה עקרונית האם יש בעיה כלשהיא להתקין ברגי נירוסטה במקומות חמים מאוד.?
שלומות,

ברגים מקבוצת חוזק 8.8 או 12.9 הם ברגים תקיניים לכול דבר ועניין ואינם עומדים בתקניים תעופתיים. תקן ISO 898 מגדיר את תכונות החוזק של ברגים אלה.

ברגים העשויים מנירוסטה A2-70 או A4-70 הם בעלי תכונות מכניות קרי חוזק למשיכה נמוך יותר מברגים מקבוצת חוזק 8.8 שעברו טיפול טרמי קרי חיסום והרפייה.

ההבדל בין ברגים העשויים מנירוסטה A2 לעומת A4 הם בעמידות בפני שיתוך בלבד, פלדות אלה אינם מתאימים לחיסום והרפייה.

אם אתה מחפש ברגי נירוסטה בעלי תכונות מכניות השקולות לברגים מקבוצת חוזק 8.8 עלייך לחפש ברגי נירוסטה שעברו טיפול תרמי לדוגמא ברגים מנירוסטה C1-70 או C3-70.

בכול מקרה ברגי נירוסטה שעברו טיפול טרמי אינם מוצר מדף זמין בארץ.

בכדי לתת לך תשובה חד-משמעית רצוי לדעת ממה עשוי הבורג המקורי. בדרך כלל על ברגים תיקניים קיים סימון על ראש הבורג המציין מאיזה קבוצת חוזק עשוי הבורג.

הערה

ייצרן הרכב לא תמיד משתמש בחומרים או הברגים הכי טובים שיש מכיוון שיש שיקולים של עלות/תועלת. ברגי נירוסטה הרבה יותר יקרים מברגים העשויים מפלדה פחמנית פשוטה לכן לפעמים שווה לשקול החלפה או שיפור של ברגים קיימים לאחר בדיקה מעמיקה והבנה של ההשלכות של השינוי.

לדוגמא:

רוב הברגים בכלי הרכב הם מקבוצת חוזק 8.8 ולאו דווקא מקבוצת חוזק 10.9 או 12.9 שהינם ברגים העשויים מפלדה מסוגסגת המכילה כרום/ניקל/מולידבן.

-->