PDA

צפייה בגרסה מלאה : Article: מסלול 4X4 קלאסי: ציר המצלעות

Jeepolog
01-07-13, 12:21
ניתן לצפות בעמוד זה ב-http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=3012-%D7%9E%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D-%D7%A7%D7%9C%D7%90%D7%A1%D7%99-%D7%A6%D7%99%D7%A8-%D7%94%D7%9E%D7%A6%D7%9C%D7%A2%D7%95%D7% AA

איל מ
01-07-13, 20:15
הכתבה יפה מאד. אמנם קצת נסחפתם עם תיאורים כמו "שמו עבר מפה לאוזן" אבל ניחא. אני אמנם לא אחזור לשם עם רכב שלא מתוקן ע"י מחלקת החימוש אבל טוב לדעת שהוא עדיין מטויל.
אגב, אתם לא הראשונים שחשפו אותו ברשת: למשל (http://www.boker.org.il/meida/negev/maslulim/mslul37/ms37main.htm).

נמרוד
01-07-13, 20:34
אתה צודק מן הסתם - הכתבה המוזכרת אינה הראשונה ברשת שבה מוזכר הציר (אבל נחמד להזכר) - מדובר על תקופה שבה החלו לצמוח הפורומים באינטרנט, ואזכורים מן הסתם היו גם בפורומים שקדמו לג'יפולוג - 4X4.co.il, אתר המרכז הישראלי לסיור, וג'יפטריפ.

אבל לפני הפורומים הראשוניים הללו, לפני עידן האינטרנט, עמוד-ענן וכולי, אני חושב שנכון להגיד שרוב המידע על טיולים עבר מפה לאוזן - השתתפת בטיול, הכרת מסלול חדש, הובלת טיול עם אנשים אחרים, הם הכירו את המסלול וכן הלאה. אם זה במסגרות צבאיות ואם זה בקבוצות הג'יפאים הקטנות של אז, כמו "עמותת הג'יפים" שהקים (למיטב זכרוני) ג'וי בירן.

boaz avrahami
01-07-13, 20:56
זה נשמע כמעט פרה הסטוריה אבל בין הפה לאוזן לאינטרנט היתה מדיה כתובה ;-)

עיתונים, מגזינים וספרים שתיעדו מסלולים.

אכן ג׳וי בירן

דרור ברלי
01-07-13, 21:03
מה זה "קבוצות קטנות"...
לכל טיול של עמותת הג'יפים הגיעו איזה 50 כלים. לך תזיז ותנהל שיירה כזו.
מבחינתי כל קבוצה שמעל 6-7 כלים היא גדולה מדי, וכשאני חושב על זה היום, ג'וי בירן, יענקל'ה זלצר, מוקי פרחיה ושאר שמות ידועים שאז הובילו את המגה-טיולים האלה, לקחו אז על עצמם סיכונים ואחריות אדירים. הם היו פשוט תותחים.

אז גם רוב הכלים היו CJיים ובלייזרים ברמות שיפורים/תחזוקה שונות ומגוונות, ממפלצות מדהימות שמצויידות בכל טוב אמריקה ועד גרוטאות רקובות שמודבקות במוחטה וחוטי ברזל. בכל טיול היו המון תקלות טכניות והמון עצירות לתיקונים ועד שהאחרונים הגיעו הראשונים היו עומדים איזה שעה... בכל מקרה, רוב הזמן כולנו עמדנו וחיכינו - שהאחרון יגיע, שמנועים יתקררו, שכולם יגמרו לתקן תקלות, שיהיה פחות חם, שייגמר הגשם, מה לא...
באחד הטיולים היותר מפורסמים לארץ המרדפים, המוביל התהפך והתגלגל במדרון ארוך-ארוך (במזל בלי נפגעים. אפילו הג'יפ חזר הביתה בנסיעה), וג'יפ אחר פשוט התפרק לחתיכות וננטש בשטח כי אי אפשר היה לחלץ אותו, והחבר'ה חזרו אליו למחרת עם כלים כבדים וציוד והוציאו אותו משם.

נמרוד
01-07-13, 21:05
בועז אתה אולי צוחק אבל כשמסתכלים על העניינים מלמעלה - האם המדיה המודפסת יותר קרובה ל"פה לאוזן" או לאינטרנט? איזו מהפכה גדולה יותר - גוטנברג או גוגל?

בהקשר שלנו לספרי הטיולים היתה תקופת עדנה קצרה מדי, בין תחילת עידן רכבי הפנאי בישראל עד להתבססות האינטרנט, בקושי עשור...

boaz avrahami
01-07-13, 21:13
בסך הכול ולמרות שנדמה שהיא תמיד היתה כאן, גם תרבות ה 4x4 האזרחית לא וותיקה מדי בארץ.
דרור בטח יתקן אותי אבל תחילתה לדעתי אי שם בשלהי שנות ה-80. ושיאה בתחילת ה 2000 יחד עם מחירי סולר אטרקטיביים במיוחד.

לפחות לגבי הכרתי חלק גדול מהמסלולים באזור תודות לחברים מחצבה ועין יהב שהיו שותפים לטיולי אופנועים.
משם בכלל הכרתי את השטח

asafk
01-07-13, 23:29
בהקשר שלנו לספרי הטיולים היתה תקופת עדנה קצרה מדי, בין תחילת עידן רכבי הפנאי בישראל עד להתבססות האינטרנט, בקושי עשור...

תקופה קצרה אבל מאוד משפיעה.
אני עד היום מתייעץ מדי פעם בספרים של אבירם למרות שהרבה מהמידע בהם כבר מאוד לא מעודכן....

אסף.

דרור ברלי
01-07-13, 23:34
היה פעם מין "מועדון ג'יפים" בסוף שנות ה-70, תחילת שנות ה-80.
"עמותת הג'יפים" זה סיפור של תחילת שנות ה-90.

הספרים של אבירם הם נכס צאן ברזל, יש בהם המון מידע שימושי, אבל רוב המסלולים לחלוטין לא רלוונטיים היום. בטח אלה מהספרים הראשונים.

השמשוני יחיעם
02-07-13, 10:13
פעם !!!
פעם סתם נסענו לטייל,,והכרנו כמעט את כל מי שעבר מולנו ,,, היום כולם עם חלונות כהים ומזגן.

פעם היו רק מפות צבאיות לבנות (ולא התברברנו),,,,היום כל מכשיר ניווט מביא אותנו ל"שפת מצוק"

פעם נסענו עם פטיש 5 ק"ג ,,לשבור סלעים על מנת לעבור הלאה,,, היום כולם עם נעילות וכו'

פעם נסענו ישר מהר חריף מערבה!! ,,,,,היום אסור להתקרב אפילו לשם.

פעם היו ג'יפים מכל מיני צבעים אפילו ירוקים אבל על אף אחד לא הייה "סמל" !,,היום הכל מסומן ו"שפיט"

פעם היו רכבי מטרות שאפשר היה לפרק סוויצ'ים ומתקני ג'ריקנים ,,,,והיום צריך לקנות בחנות.

פעם היה פעם,,,,

boaz avrahami
02-07-13, 11:41
חזק יחיעם, אהבתי.

לשבור סלעים זה היום השחתת ערכי טבע ונוף - גם שפיט :-)

ofervan
02-07-13, 11:52
טיילו עם רכבי 4X4 הרבה לפני שנות ה-80, אבל זה היה מיעוט שבמיעוט
אפשר היה לנסוע יום שלם בשטח בלי לפגוש אף אחד, גם לא בדואים...
שמורים אצלי ספרי ההדרכה הכחולים "ישראל מדן ועד אילת" שהיו של אבי, בהוצאת משרד הבטחון מאמצע שנות ה-60 בערך, שאיתם ועם סט נלווה של מפות 1:100,000 טיילנו בכל הארץ

דניאל מאירי
02-07-13, 12:51
כתבה יפה.
זה XL7 יורד שם ?
בדיוק קניתי כרכב שני כזה לפני שבועיים.
זה לא אמיתי !!!
דניאל

נמרוד
02-07-13, 23:58
זה אכן XL7. לרכב שלום, וכתוצאה מכך גם לנהג, שהחזיר לאשתו את האוטו שטוף פנים+חוץ ביום ראשון בבוקר :)

אומי5
04-07-13, 19:31
מה הגובה גחון של XL7 ? (כן אני מבין שאני קצת מגזים, אבל יש לי רעיון...)

asafk
04-07-13, 21:13
פחות מחיפושית, אם זה מה שאתה שואל...

אסף.

אומי5
05-07-13, 08:44
אז מה הסיכוי שלי ללא נעילות והילוך כוח ? (היציאות מהנחלים)

DanK
05-07-13, 15:34
מכיוון שרבים וטובים יקראו את הכתבה המצוינת בעתיד, כדאי למנוע אי הבנות מצערות - הXL7 שבתמונה אינו בתצורה המקורית ולכן יכל למסלול זה, כמו גם לרבים וטובים אחרים. המשלים לאמירה זו היא שגם במצבו הנוכחי, בלי מכוון מומחה כמו החתום על הכתבה, אני לא בטוח שלא היה נגרם לרכב נזק משמעותי.

אומי - הקשיים במסלול אינם מתמצים במדרגה המפורסמת, להבנתי, ומבלי להוריד מהביצועים המרשימים אליהם אתה מגיע, אין סיכוי.

דן.

אומי5
06-07-13, 10:01
דן, לא סתם שאלתי על היציאות מהנחלים, הם לא מצולמות, ולכן אין לי דרך להעריך את הקושי שם.
לגבי המדרגה, אין לי ספק שזה חתיכת אתגר לחיפושית, גם מוגבהת עם צמיגים וכו', אבל בירידת מדרגה המכשול העיקרי (לא היחיד הוא הגחון) לכן שאלתי על גובה הגחון.
בגדול ? אין ספק שציר המצלעות זה חתיכת קפיצה מעל הפופיק.

אבל אם יש מישהו שמספיק פסיכי כדי לבוא לחפק אותי עם רכב שטח קונבנציונלי (סופה,דיפנדר,ריאו) יש מצב שאני אנסה. (עם רצועות חילוץ וכננת, כי יהיה בהם צורך :) )

יונתןמצפה
06-07-13, 15:54
אומי, 2 בעיות עיקריות:
1. במסלול יש לפחות עליה אחת שאני זוכר שאתה תהיה חייב גרירה. על זה עוד תתגבר עם יש אתך רכב גיבור.
2. המדרה: הבעייה אתה היא לא הגבוה, למרות שגובה בהחלט משפר משמעותית את הפוטנציאל לרדת אותה ללא נזקים.
בכניסה למדרגה יש קטע מעט טריקי. אתה חייב להכנס אליה בשיפוע צד די חריף, אחרת אתה בוודאות מגרנש את דופן שמאל על הפינה של המדרגה.
במידה ונכנסת לא בדיוק בכיוון הרצוי, אתה חייב לתקן ברוורס ולהסיט את הגלגלים הקדמיים ללכיוון הנכון. איך אתה עושה את זה עם נעילה אחורית בלבד? גם כננת מרכב מאחורה לא בהכרח תתן מענה למצב הזה.
זה לא שזה לא אפשרי, אבל פוטנציאל הנזקים גדול.
תבוא לפחות עם מגיני סף בריאים!
ותן תאריך! אולי אצטרף...

shyy
06-07-13, 20:21
אבל אם יש מישהו שמספיק פסיכי כדי לבוא לחפק אותי עם רכב שטח קונבנציונלי (סופה,דיפנדר,ריאו) יש מצב שאני אנסה. (עם רצועות חילוץ וכננת, כי יהיה בהם צורך :) )

חכה קצת שיתקרר המדבר ובכייף :)

דרור ברלי
06-07-13, 20:38
אומי, רשמנו. גם אני בפנים.
יחיפושית זה רק 870 קילו. לא תהיה בעיה למשוך אותה.
יהיה גם מספיק כוח עזר כדי להרים את החיפושית בידיים איפה שצריך... בסוף היא תעבור.

רק חכה שהטמפרטורות יירגעו קצת. כלומר אוקטובר בערך, כי עכשיו סתם לא נעים במדבר.
ש לך זמן להכין את החיפושת (למגן מתחת למנוע ולהשיג צמיגים נורמליים).

אומי5
06-07-13, 23:53
וואלה האתר הזה מלא בפסיכים, תאריך ימסר לקראת אוקטובר, אני הולך להכין רשימת מטלות להכנת החיפושית.

עריכה :
כמה מכם חושבים שיש צורך בסיור מכין כדי לבדוק התכנות?
או שעדיף פשוט לבוא ומקסימום מחלצים לאחור?

דרור ברלי
07-07-13, 00:51
סיור מכין זה נחמד. אבל חם עכשיו...

אתה לא מתכוון לעלות - רק לרדת. הגרביטציה לטובתך. כמו שאני זוכר את החיפושית, הבעיה היחיד ההיא בזוית הנטישה - אתה עלול לגרד/לקמט את הקצה האחורי התחתון של הפח או לתלוש אגזוז.
בכל מקרה, ג'יפ אחד יורד עם רצועות/כננת בהיכון.
ג'יפ נוסף מאחורי החיפושית עם רצועות/כננת בהיכון.
ובטח עוד איזה ג'יפ או שניים לעזרה.

חיפושית זה אוטו קטן וצר יחסית, זוית היגוי טובה, אין לו בעיה לתמרן שם.
זה גם אוטו קל. כמה זוגות ידיים בריאות יכולים להרים אותו ולשפר לו עמדות.
כמו שהחיפושית שלך נראית, כמה שריטות/מכות מסלעים בכנפיים לא יכאבו לה יותר מדי...
וחוץ מזה יהיה אחלה פויקה/בשר ושתיה בערב שלפני, ואחלה של סיפור מצולם למחרת...

גם בדרך למדרגה וגם אחריה יש כל מיני מעברים נחמדים - אם לא תצליח בכוחות עצמך, נמשוך אותך.

savyon
07-07-13, 07:17
וואלה האתר הזה מלא בפסיכים, תאריך ימסר לקראת אוקטובר, אני הולך להכין רשימת מטלות להכנת החיפושית.

עריכה :
או שעדיף פשוט לבוא ומקסימום מחלצים לאחור?

התחלת להשתפן?

אומי5
07-07-13, 07:49
חלילה לי מהשתפנות, את הרעיון לסיור מקדים העלה מנהל פורום חובב VW שלא ננקוב בשמו.

דרור, ברור שבירידה.

שריטות ממש לא מפחידות אותי, וגם לא חילוצים, אני אנסה להביא איתי עוד שתי חיפושיות (יותר גבוהות משלי) וסינכרו.

shyy
07-07-13, 11:05

סיור מקדים זה לכוסיות.

דרור ברלי
07-07-13, 14:01
סיור מקדים זה לכוסיות.

לכוסיות עשירות.
יקר הדלק היום. גם הסולר.

דרור ברלי
07-07-13, 15:02
VW בשטח ועוד במסלול כזה - חגיגה. אחלה סיפור. יאללה תתחיל לארגן אותם.

shyy
07-07-13, 18:59
VW בשטח ועוד במסלול כזה - חגיגה. אחלה סיפור. יאללה תתחיל לארגן אותם.

תנצל את ההזדמנות לתקן את הכננת שלך

דרור ברלי
07-07-13, 20:08
תגיד את זה לחברנו רפי.
הוא עסוק. אין לו זמן. רק שלוש שנים שהכננת שוכבת אצלו.

עדיאל
09-07-13, 13:43
סיור מקדים זה לכוסיות.
עוד חיפושיות יותר מגבוהות משלך ?? ואני חשבתי שאתה המשוגע היחיד חחח
מעניין יהיה לראות את זה
אני בפנים :)

נמרוד
10-07-13, 11:04
הרעיון של חיפושית בציר המצלעות חולני ואני מתנגד לו בכל תוקף. בעיקר בגלל הסכנה לזיהום ארוך טווח של ציר המצלעות בחיפושית.

ואם ברצינות דרור ושי אתם מתכוונים לנסוע את כל הציר כשהסופה והדפנדר קשורים לזה עם משקולת באמצע בינכם - אז לא חראם על החיפושית? אפשר להביא היום בחינם איזה צרפתייה קטנה בת עשור - שלפחות המזגן יעבוד ויקרר את מי שיושב במשקולת!

asafk
10-07-13, 20:24
מה פתאום דיפנדר וסופה? בשביל מה אלוהים המציא את הסינכרו?
יש עם שכבש רבע מהעולם בלי הנעה לכל הגלגלים. עם האבות ההיסטוריים של החיפושית. אז בבקשה לא לזלזל.
וחוץ מזה שתי האדומות עם צמיגים מספקים וגובה מספק. דווקא של אומי די נמוכה...

אסף.

אומי5
10-07-13, 21:27
הבעלים של אחת האדומות כנראה יהיה בחול בתקופה המיועדת, מקווה שהשני והסיכנרו יבואו.
יש עוד לא מעט עבודת הכנה.

shyy
10-07-13, 22:54
לא חראם על החיפושית? אפשר להביא היום בחינם איזה צרפתייה קטנה בת עשור - שלפחות המזגן יעבוד ויקרר את מי שיושב במשקולת!

אחת הסיבות שקבענו לקראת אוקטובר , לא צריך מזגן :) . ועדיין דרור יוכל להוריד את החלון הקדמי.

נמרוד
10-07-13, 23:11
יש עם שכבש רבע מהעולם בלי הנעה לכל הגלגלים. עם האבות ההיסטוריים של החיפושית. אז בבקשה לא לזלזל.

אסף.

העם הזה כבש את הרבע השטוח של העולם. והוא עשה את זה עם זחלים.

boaz avrahami
11-07-13, 00:33
יש מישהו מאחד המושבים בצפון הערבה שהעיד על עצמו שעשה את המסלול לפני שנים עם הסינכרו שלו בעליה.
המישהו הזה גולש פה לעיתים וציפיתי שישמיע את קולו...

דרור ברלי
11-07-13, 12:53

אסף.

בשביל שייצא מזה סיפור יפה, אני צריך להיות שם.
אם אני אהיה שם בלי הסופה עם חלון מקופל, היא תיעלב ותתנקם. ואז אני אתעצבן, ולא יהיה לי כוח לסיפורים.
ואם הדיפנדר הספציפי הזה ובעליו לא יהיו, מי יפנק אותי בבירה קרה מהמקרר שלו?...

אבוד לכם. חרקים ממונעים עגולים שנוסעים למצלעות צריכים גיבוי וליווי.
גם בר גרילס לא יוצא להישרדויות שלו בלי צוות שלם לידו...

אומי5
30-08-13, 16:19
צעד קטן בדרך למצלעות.

7868778687

shyy
30-09-13, 23:04
נו יש תאריך ?

YosSima
01-10-13, 07:46
כן אומי, יש תאריך ?
ומתי אתה בא לעשות מיגון?

YosSima
01-10-13, 08:30
כן אומי, יש תאריך ?
ומתי אתה בא לעשות מיגון?

ishc
01-10-13, 09:46
יוסי, שמור לי מקום בטנדר :)

דרור ברלי
01-10-13, 11:00
אני מבין שעוד לא הכל מוכן אצלכם. וגם לי נפלו כמה בלתמ"ים באוקטובר... כולל פעמיים חו"ל בין 9 ל-21. תדחו לתחילת נובמבר. יהיה עוד יותר נעים.

אומי5
01-10-13, 19:54
בנתיים נראה שלפני סוף החודש לא אהייה מוכן מבחינת מיגון מנוע ואגזוז.
כנראה שזה ידחה לנובמבר.

asafk
01-10-13, 21:08
גייס גם את ירון. ואת האדומות. ואני אבוא. (עם ירון. לפחות יש לו מזגן). וראיתי אצל הפתחתיקוואים עוד סינכרו.

אסף.

דידו
06-10-13, 12:12
נשמע מספיק חולני כדי שאצטרף..
מזכיר לי את ימי הרנו 4 שלי

תן תאריך כבר!

סוזי המשתוללת
06-10-13, 15:45

אסף.

אסף
נמרוד מנסה להוריד את "רוחם" כדי שח"ח איזו חיפושית לא תיצלח את הציר המיתולוגי ואת גדול הישגיו המוטוריים של נמרוד לפח האשפה של ההיסטוריה....;)
אומי אתה עומד לתת להם בראש ולעבור הכל בלי עזרה חוץ מרגל ימין כבדה ולחץ אויר נמוך ....תזכור מה אמרתי
אני עם אסף....

shyy
11-11-13, 22:34
בנתיים נראה שלפני סוף החודש לא אהייה מוכן מבחינת מיגון מנוע ואגזוז.
כנראה שזה ידחה לנובמבר.

הגענו לאמצע נובמבר , זה שאתה מחפש אוהל אומר שאפשר לסגור תאריך ?

אומי5
12-11-13, 19:23
אני מתעקב מאוד עם הכנת הרכב, אחד הבלת"מים כלל החלפת הריצפה בכל צד ימין של הרכב, כרגע זה נדחה לתאריך לא ידוע, לאחר מיגון המנוע ושינוי האגזוז.
מקווה שיש לכם סבלנות :)

יונתןמצפה
12-11-13, 19:30
אני מתעקב מאוד עם הכנת הרכב, אחד הבלת"מים כלל החלפת הריצפה בכל צד ימין של הרכב,

הפוך חביבי!
קודם ציר המצלעות, ואחרי זה החלפת הרצפה ברכב....

האמת, שהבעיה עם המדרגה בציר המצלעות לרכבים נמוכים היא בד"כ בצד שמאל (כשיורדים). אז אם כבר אספת מה שצריך לצד ימין, תאסוף גם לצד שמאל על הדרך. ;)

אומי5
12-11-13, 19:54
:)
המצב שם היה כל כך גרוע שפחדתי שהיא תקרוס, רקבונות קשים בפח מ"מ.

דרור ברלי
12-11-13, 20:45
היא לא היתה קורסת.
בכל זאת יש את המנהרה המרכזית החזקה מאוד ומפתנים מאוד מוצקים... אבל זה באמת מטריד כשהריצפה נושרת מתחת לרגליים.
טוב עשית. ציר המצלעות לא יברח.

אומי5
12-11-13, 20:58
התכוונתי שריצפה ימין הייתה קורסת, יש את תושבת הכיסא האמצעית, סביבה היה בעיקר סדק וקצת חלודה.
אני אצרף תמונות עוד מעט.

אבנר יוקון
05-12-13, 00:58
רציתי לדעת האם ניתן לעשות את המסלול הזה מהסוף להתחלה?

six 4 life
05-12-13, 01:40
אפשר, לא חוקי מבחינת רשט"ג (קנס אם תיתפס).

אומי5
13-11-16, 08:52
את ציר המצלעות בחיפושית אני כבר לא אעשה, הגברת נמכרה לפני כמעט שנה. (יש אחת באחסנה אבל היא לא תהייה לשטח)
אבל מכיוון שאתמול עשינו אותו עם שני ג'ימינים, ומכיוון שלא יכולתי שלא לחשוב "האם הייתי עובר או לא" אז הנה דעתי לגבי היתכנות המעבר עם החיפושית שהייתה לי:
1. כמו שכבר אמרתי זה טיפשי להחריד.
2. את המדרגה עצמה הייתי יורד, את החלק העליון אולי אפילו בלי בנייה, בתחתון הייתי חייב לבנות ועדיין הייתה סכנה קטנה לאגזוז.
3. מכות בכנפיים הייתי חוטף היטב.
4. הדרך לשם הייתה דורשת אי אילו משיכות, לפחות בשני מקומות זה היה מתקרב להגדרה של נמרוד.

ברצינות דרור ושי אתם מתכוונים לנסוע את כל הציר כשהסופה והדפנדר קשורים לזה עם משקולת באמצע בינכם -
5. סך הכל המידע בתגובות היה די מדוייק.

דרור ברלי
13-11-16, 09:56
עם ג'ימני הכל קל יותר.
אתמול בלילה חזרתי מטיול מועדון ארוך בדרום בג'ימני ידני. חתיכת גרזן, האוטו הקטן והמתוק הזה.

כאבי הגב ייעלמו, אני מניח, תוך כמה ימים....:(

איל מ
13-11-16, 15:25
החיפושית אולי נמכרה אבל השמועות אומרות שמסתובבות כאן כמה אלמרה/דייהו רייסר/פליטי גוטלוג אחרים שמחפשים אתגרים חדשים
נשמע כמו תירוץ לכתבת וידאו... (-;

אומי5
13-11-16, 15:26
האלמרה גם נמכרה. והיא לא הייתה עולה מהערוץ הגדול הראשון.

Sent from um melabes

-->