PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיקולים בבחירת סמוראי

גבריאל
02-07-13, 22:16
שלום. לאחרונה פירסמתי שאני מתכוון לקנות ג'יפ סמוראי. הכלי היחיד שראיתי הוא של מכר שלי. בחור נחמד מהפורום הואיל בטובו להגיע

ולראות את הרכב מאחר ואין לי כמעט ידע מכני (אף כי אני שואף ללמוד) למעט בדיקת שמן ונהיגה (לא בשטח- מעולם).לפני שתשאלו - "אז*

למה לך בכלל להיכנס לזה"? התשובה היא: אני אימבולסיבי,אוהב אתגרים וסובל מהפרעה דו קוטבית. מטרות הרכב מבחינתי הן ההשקעה

בו, ניוד בסיסי לא כל יום, וירידה לשטח מידי פעם. מבדיקה שערכנו אני והחבר (ללא נהיגה) הממצאים הם: מדובר במודל 95 קצר סגור כ 200000 ק"מ-

לכלי טסט לשנה, צמיגים חדשים מקוריים, מרחב פנימי שלם ונראה טוב קוסמטית,ללא תאונות,וו גרירה.

בזחילה לגחון נצפו נזילות מהמקומות המועדים,לא משהו חריג, העלים שטוחים לגמרי בקדמי- דרוש כיפוף, וגם באחוריים.

הצלב- אין לי מושג מזה- קצת *משוחרר. בהתנעת הרכב יש רעש חזק יחסית,יתכן טורים גבוהים או שקיימת בעיה אחרת, לדברי בעל הרכב

המנוע שקט יותר אחרי כמה דק (?!).

מעבר לכך הקלץ' "קשה" *לא בהכרח בעייתי ?! בנוסף יש חלודה במקומות המועדים,לא רציני ככ.

אני כותב כאן כי ברצוני לקבל חוות דעת נוספות. יתכן ואלך לראות עוד כלים, העניין הוא שאני בא עם ידע מינימלי ואני מתרכז כרגע

בללמוד את חלקי הרכב ובפרט של הסמוראי ( אין תחליף להתנסות מעשית).

השיקול המיידי כרגע הוא האופציה לרכוש את הרכב במחיר של בין 8000-10000.

האם לקבל חוות דעת נוספת ובמידה ונדרשים רק התיקונים שציינתי ללכת על זה,להוסיף כמה אלפי שקלים בודדים ובפרט להיות חלק*

מטיפול ועיצוב הרכב, או ללכת על משו יותר בטוח ושמור( אם יש כזה דבר) ולשלם לפחות כפול? כמה עולה טיפול בעלים?

לצופים ולמגיבים תודה על הסבלנות,כל טוב.אשמח לכל טיפ והצעה.

omri_t
02-07-13, 22:45
כלי מ 95 ב 8000 ש"ח ?? נוסע עם רישיון??
משהו ממש לא מסתדר..

עצותי לך ידידנו האימבולסיבי:
1. תשתמש בפונקציית החיפוש באתר
ולמד על סמוראי ונושא רכישת סמוראי.

2. היות ולדבריך אינך מבין- שלם כסף לבעל מקצוע מקצועי והגון שיבדוק עבורך את הרכב לפני קנייה.
יש כמה שמות מאוד מוכרים בעולם הסוזוקי-
רמי בבני ברק, מורי בראשלצ, ליאור בנתניה.
בדיקה אצלם שווה כל שקל.

בהצלחה.

ishc
02-07-13, 22:46
אם האוטו מקורי ובמצב טוב המחיר שציינת מצויין. מכיוון שאין לך ידע מקצועי הייתי לוקח אותו לבדיקה אצל בעל מקצוע שמטפל ברכבי 4X4 ומקבל הערכת מחיר לטיפול בבעיות.
לדעתי חשוב מאוד, יש מזגן? כי אם לא ברכב סגור לפי דעתי זה סיוט.

gmike
03-07-13, 00:27
לפי מה שאתה מתאר המצב של הרכב סביר,אפילו טוב. והמחיר בכלל מצויין.
יש המון דברים שגם אתה, בלי הבנה טכנית יכול לראות, חלודות,דברים שבורים, מצב פנימי, ומצב כללי. רכב שנראה טוב לעין לא מיומנת בד"כ יהיה גם טוב מבחינה מכנית.
לגבי הבעיות שציינת:
טורים גבוהים בהתנעה-מצב תקין, יש צ'וק אוטומטי שאחראי על כך,ברגע שהמנוע מתחמם לטמפ' עבודה,עניין של כמה דקות בודדות,הטורים צריכים לרדת לאוזור ה800-1000.
קלאץ קשה-בד"כ כבל קלאץ'.הפתרון שימון שלו או החלפה, לא סיפור יקר. מקורי עולה 250 שקל.
חלודה-הבעיה הכי קשה לטיפול בד"כ, אם המצב לא נראה חמור, אז אחלה. תרים שטיחים ותציץ בכל מקרה.

3 המלצות נוספות:
1.תקרא ותדפיס לך את המדריך לבדיקת סמוראי באתר, ואל תתבייש לבוא איתו כשאתה בודק מועמדים פוטנציאליים.
2. תלך לראות עוד כמה רכבים, כדי שיהיה לך מושג ונקודות השוואה לסמוראי המדובר.
3. קח את הרכב לבדיקה אצל החבר'ה שציינו מעליי, מומלץ מאוד.

מיכאל.

שגיא S
03-07-13, 01:02
אני אוסיף עוד כמה נקודות:

1. העצה הכי חשובה נתן לך מיכאל - לך תראה עוד רכבים. ברגע זה הוא נראה לך טוב כי אין לך אמת מידה...לך תראה עוד 5 סמוראים, ואז תדע איך הקלאץ' אמור להרגיש, מה זה חלודה סבירה ומה לא, איך המנוע אמור לסחוב וכו'.

2. אתה כבר קונה אוטו מטופש ב8000 שקל - קנה כבר פתוח...תאמין לי אתה תודה לי בסוף.

3. קח בחשבון ברכבים האלו תמיד יהיה דברים לתקן. זה יתרון בתור קונה ואתה צריך להתמודד עם זה בתור בעלים ;)

4. סמוראי לא אמור לנזול, זה לא לנד רובר...גם לי הייתה נזילה במנוע שחשבתי שלגיטימית. מאז שתיקנתי - כבר שנתיים בלי נזילות ואין סיבה שיהיו.

5. 200000 לסמוראי שנת 95? גם המד קילומטרים הוא רק חמש ספרות אז אי אפשר לדעת באיזו מאה אתה...אבל זה לא קריטי.

6. ערגול של כל 4 הקפיצים יעלה בערך 1000 שקל. אבל זה נשמע כאילו העלים מתים, ולא יעבור הרבה זמן עד שתצטרך להחליף בכל מקרה או שאחד ישבר לך מעומס.
אני מציע כבר ללכת על מתלים חדשים, לא חייב להיות יקר - ארבעה קפיצי EFS עולים 2000. לדעתי השקט הנפשי+תוספת גובה מבורכת שווה את הכסף.

זרקו
03-07-13, 06:25
+1 לשגיא.
אני יודע שלפעמים כשבאים לראות אוטו לא מרגישים מספיק רגועים או בנוח לשאול את כל השאלות ולהסתכל בכל המקומות.
אתה מוזמן לבוא לראות את הרכב שלי ולקבל נקודות להשוואה.

גבריאל
04-07-13, 03:58
+1 לשגיא.
אני יודע שלפעמים כשבאים לראות אוטו לא מרגישים מספיק רגועים או בנוח לשאול את כל השאלות ולהסתכל בכל המקומות.
אתה מוזמן לבוא לראות את הרכב שלי ולקבל נקודות להשוואה. תודה על התגובות וההצעות. נעם, אשמח להגיע, דבר איתי בפרטי תודה

-->