PDA

צפייה בגרסה מלאה : הנה עוד צרה מגיעה ושיהיה לכולנו בהצלחה עם הרשיון

GodsFather
03-07-13, 20:13
http://www.themarker.com/dynamo/1.2062707

sos4u
04-07-13, 00:02
למה צרה ? הגברת האכיפה רק תועיל עם נהגים והולכי רגל שומרי חוק.

asafk
04-07-13, 00:26
אה
. נכון...
לא הייתי צריכה לתת לך דוח...
אבל תשלח פקס תבקש שיבטלו אני לא יטולה לבטל...

)משפט אופייני לפקח חניה)

אבל כן. אני בעד. עברות תנועה בעיר הן מכה.

אסף.

GodsFather
04-07-13, 00:53
אסף קלע לכוונה שלי. פקחים הם לא שוטרים אלא גובים.

lizard
04-07-13, 08:43
עוד יהיו לנו שריפים במדינה הזו...

Pageup
04-07-13, 09:37
פקח (ויסלחו לי על ההכללה) הוא עוד יותר שופוני משוטר. אומרים על שוטרים שאם
הם לא היו שוטרים הם היו עבריינים, אז פקחים זה מישהו שלא התקבל להיות שוטר
והוא כבר חצי עבריין. שוטרים עוד עוברים איזה קורס מצ'וקמק, מה יעשו עם הפקחים?
יעשו להם קורס של יומיים וחצי?
המקרים שיש לנו עם שוטרים וכח הגברא הם כעין וכאפס לעומת מה שיהיה אחרי שיתנו
לפקחי עיריה כח.

sos4u
04-07-13, 09:57
כל העניין זה קונספירציה.
מי שעומד מאחורי הסיפור זה היבואן של מצלמות לרכבים ...

ועכשו בנימה רצינית, ומי שעיניו בראשו, ושכל בקודקודו ראוי שיתקין אחת כזו. פוטר ופותר בעיות עוד הרבה לפני הווצרותן.

הרעיון, כשלעצמו , מבורך.

itayt
04-07-13, 10:03
הפרטה מאוד מסוכנת של מערכת השיטור ובנוסף לבעיות שההפרטה יצרו, יש גם בעיה שפתאום מאוד משתלם לרשום דו"ח כי בניגוד למשטרה ששם כספי הדוחות עוברים למשרד המשפטים, פה הכספים יועברו לעירייה כך שיש עודף מוטיבציה מסוכן.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

asafk
04-07-13, 15:06
הבעיה עם פקחים כפולה.
הראשונה היא שהם עובדים על מכסות ונותנים דוחות שהם יודעים שיבוטלו.. הריצות והטרטורים זה על חשבוננו.
השניה היא הכשרה. הם לא שוטרים והבקיאות שלהם בחוקי התנועה מוטלת בספק.

כן. צריך לאכוף ביתר שאת בעיר. נהג אןטובוס שמסמס בנהיגה הוא סכנה והמשטרה מתקשה להתמודד.
זו רק דוגמה.

אבל האם הפיקוח העירוני הוא התשובה?

)והאמור מתייחס רק לפקחים של עיריית תל אביב. לא לערים אחרות ובטח לא הרצליה)
)סמיילי עם קריצה ? )

אסף.

דרור ברלי
04-07-13, 17:23
"צריך לאכוף ביתר שאת".
אבל על מי?

שימו לב מה מטריד את המדינה - "שיעור ההרוגים מקרב הולכי הרגל בישראל הוא כפול משאר מדינות העולם המערבי ועומד על 32%."
וזו באמת בעיה קשה.

רק ששוכחים שהתנהגות הולכי הרגל עצמם מהווה גורם תורם לתאונות לא פחות מאשר עבירות תנועה של נהגים.
אלא שהאכיפה על הולכי רגל שהולכים בכביש ולא על מדרכה, חוצים באדום, חוצים שלא במעבר חציה וכו', היא מגוחכת עד אפסית.

"אם הפיילוט יצליח" - אני מת על הניסוח הזה. במה תימדד הצלחת הפיילוט? בהפחתת מספר ההרוגים או בניפוח הקופה?
וכל זה בתקופה בה קופת המדינה וקופות הרשויות המקומיות נמצאות בגירעון עצום ובמשרדי הממשלה מחפשים עם מיקרוסקופ איזה מיסים חדשים והזויים להמציא כדי למלא אותן.... אז תנחשו לבד...

zerez
04-07-13, 18:53
בשורה התחתונה, לשלטונות האכיפה התווספו עוד כמה "אוכפים" ללא שום הכשרה ועם המון מוטיבציה ולכן מספר דוחות הסרק יעלה פלאים.
הפתרון - מצלמה על חלון הרכב ומכשיר הקלטה בהיכון כדי להקליט את השיחה עם הפקח.

asafk
04-07-13, 19:05
משיחה עם מישהו שעוסק בנושא הזה, העיריות, מתברר, מודעות לבעייתיות (בחלקן לפחות) ומתכננות בעיקר אכיפה אוטומטית כולל מערכת שתפקח על איכות הדו"חות הלא אוטומטיים ותפסול אותם.
מעניין.

אסף.

מירון רביץ
04-07-13, 19:28
אסף שלום,
אני חבר באתר ג'יפולוג מספר שנים (לדעתי משנת 2006), אני חייב לציין שאני עוקב ונהנה מכלל הפורומים, והפעמים שבהם בחרתי להגיב בפורום זה או אחר היו מעטות בלבד ומעולם לא כתבתי מילה רעה על איש.
אני חייב להודות כי המשפט שכתבת, "שהם עובדים על מכסות ונותנים דוחות שהם יודעים שיבוטלו.. הריצות והטרטורים זה על חשבוננו", צורם לי, אתה מעלה טענה שפוגעת באוכלוסייה עובדת ולא רק פוגעת אלא גם עוזרת בהבניית סטיגמות לאותה אוכלוסייה.
לא פעם נהניתי לקרוא תגובה שלך בפורום זה או אחר, תמיד הייתה לי התחושה כי מה שאתה כותב נבדק ליסודו ולא נכתב כהשערה שלך. (אלא אם אני טועה ואתה מחזיק בידך הוכחות לכך שכך פועלת אותה עירייה).
לאחר קריאת תגובות הכלל בפורום זה אני עוצר ושואל את עצמי, איך כל עיר הייתה נראית אם לא היה פיקוח, מה היו מספרי הסטטיסטיקות של תאונות הדרכים ו/או נפגעי הולכי הרגל.
כמוכם, אני איני יודע עם פיקוח עירוני הוא הפתרון לנושא המדובר, אך דבר אחד בטוח למשטרה אין די כוח אדם כדי לטפל בבעיות מהסוג המתואר לעיל. לא יודע מה אתכם אבל כאשר אני נוסע בכביש ורואה כמעט בכל רכב שני אדם נוהג ומבטו מושפל מטה בגלל כתיבת או קריאת הודעה במכשיר הנייד שלו אני מבין מדוע יש כל כך הרבה תאונות דרכים במדינתנו (יש לזכור כי ביום יום אנו שומעים רק על תאונות קשות עם נפגעים ולא על כלל תאונות הדרכים).

asafk
04-07-13, 19:49
מירון,

אני חושב שעד כה כל מי שהגיב בשרשור הזה מסכים שיש לאכוף אץ החוק, ושלמשטרה אין די משאבים לכך.

אני מאוד מוטרד מזה שהנהגים בעיר מסמסים, כולל רוכבי קטנועים שמסמסים תוך כדי נהיגה מסוכנת (להם) ונהגי אוטובוסים של דן.
אני מאוד מוטרד מזה שנהגים רבים מדי לא מכבדים את הנתיבים המסומנים ולא מכבדים נהגים אחרים כאשר הם נדחפים למסלול לא להם.

אבל כולם באותה נשימה לא בטוחים שכוח הפיקוח העירוני הוא המענה.
וכן, פקחי החניה בתל אביב עובדים עם מכסות. הידיעה שלי היא מתוך שיחה עם פקח, אין לי הוכחות מוצקות יותר מזה... ושיהיה ברור - אני בעד פיקוח. גם על חניה, אחרת לא היה לתושבים היכן לחנות. אבל השיטה של קודם דוח ואחר כך שואלים שאלות עולה לי הרבה מאוד כסף כל שנה על חניות שלא היה צריך לקבל עליהן דוח ואחר כך לך תוכיח...
לכן אני חושש שהחשש של כל המשתתפים בדיון הזה הוא לא מאכיפה, אלא ממתן כוח בידיהם של מי שאינם מיומנים דיים כדי להשתמש בו בצורה נכונה.
אז לא, אין לי כוונה לפגוע בציבור שעובד קשה, אבל באמת... קשה לי איתם. הם עושים לי רע.

אסף.

דרור ברלי
04-07-13, 20:52
שוטרים רגילים הם זהב טהור משובץ ביהלומים לעומת פקחי העיריות.

לא פעם ולא פעמיים חטפנו דו"חות בכחול לבן עם כרטיס חנייה שהיה עדיין בתוקף - פעם אחת בבת-ים גם "תפסתי על חם" את הפקח בזמן כתיבת הדו"ח.
התירוץ שלו - "אתה צודק, לא ראיתי את הכרטיס". אז מה עושים עכשיו? "תפנה למחלקת החנייה ויבטלו לך את הדו"ח". ומכיוון שהייתי ממש עצבני ולא נחמד ועל סף ביצוע עבירת "תקיפת עובד ציבור" הוא גם הוסיף בכתב ידו על הדו"ח שהוא טעה "בתום לב" והוסיף את חתימתו.

עכשיו מתחיל הטרטור.
1. מכתב מנומס ככל האפשר למחלקת החנייה של עיריית בת ים עם בקשה לביטול הדו"ח.
2. קיבלתי בדואר תשובה - לא דחו את בקשתי, שזה כבר הישג! אבל זימנו אותי למחלקת החניה של בת ים ל"בירור". נסעתי לבת ים. במשך דקות ארוכות חיפשתי חנייה (!!!) באיזור שבו ממוקמת מחלקת החנייה (בלב שכונת מגורים צפופה) אחר כך המתנתי קצת במסדרון, כי פקידי ציבור אף פעם לא פנויים ברגע שצריך אותם (למרות שקבעו איתי בשעה ספציפית ובאתי בזמן) - הם תמיד "עסוקים" (אותו מנהל ישב לבד במשרדו ועסק בעבודתו. נניח שאולי באמת היה עסוק) רק דבר אחד אני לא מבין - זה משפט? זה בירור? זה תחקיר אירוע? למה אני זה שצריך "להיחקר"? הפקח טעה, בזדון או בתום לב, לך תדע, אבל הוא אפילו מודה שטעה. אז שיחקרו אותו, לא אותי. מה אתם רוצים ממני?
3. אחרי התחקיר/שיחה הקצרה - "תקבל תשובה בשבועיים הקרובים". יענו זה עדיין צריך לעלות לדיון ולהיות נתון לשרירות לבו של מישהו!!!???... כלומר למרות שחניתי במקום מותר עם כרטיס חנייה כדת וכדין ובעצם אני חף מפשע עוד עלולים לדחות את בקשתי.
4. חודש אחר כך קיבלתי הודעה שהדו"ח בוטל. באמת תודה רבה. כמה טוב שיש בירוקרטיה.

עכשיו הולכים לתת לנבלות האלה סמכות לרשום דו"חות תנועה? תחשבו כמה דו"חות ירשמו האנשים הקטנים והרעים האלה, שאין להם נתונים להתקבל לשום עבודה נורמלית אחרת ושעובדים על מכסות ועל סעיף מצליח ושלקראת סוף המשמרת חסרים להם כמה דו"חות כדי למלא את היומית.

כבר כתבתי לכם לא פעם שהמדינה הזו הולכת לכיוון טוטליטרי, נכון? אז בבקשה.

boaz avrahami
04-07-13, 22:54
אני רק מזכיר לך שאחד מיקירי המערכת הוא פקח בדימוס...
לא יפה ככה

דרור ברלי
04-07-13, 22:58
יש כל מיני סוגי פקחים.
אנחנו מדברים על פקחי העיריות, לא על פקחי תנועה של מע"צ ולא על פקחי רשט"ג וכו'.

boaz avrahami
04-07-13, 23:22
גם אני מדבר על פקח עיריות, כזה של דוחות חניה...
תבדוק :-)

Pageup
05-07-13, 12:05
משיחה עם פקח במועצה מקומית אזור לא רק שהם עובדים על מכסות
הם מקבלים אחוזים!
שהיינו צריכים אותם בשביל אכיפה על עישון בתוך בניין משרדים רדפנו
אחריהם במשך חודשים.
אבל לבוא לאותו מגרש חניה (מגרש עפר מחורבן ובוצי בחורף) הם מגיעים
3-4 פעמים ביום.
אני חטפתי דו"ח למרות שהופעלה חניה, השותפים שלי למשרד גם כן.
שחצי מגרש חניה אחר היה מוצף במים הם אכפו חניה שלא על הסימון
למרות שלא ראו אותו. כל הדו"חות בוטלו אבל נדרשו טלפונים ומכתבים
וגם קצת איומים. אז כן, לתת לחבורה הזו לתת דו"חות תנועה זה פשע
יותר גדול כלפי האזרח. אבל מה, זה יכניס כסף לקופת העיריה והמדינה
אז למה לא?

zerez
05-07-13, 15:40
מקבלים אחוזים?
ואני חשבתי לתומי שמתן אחוזים לשוטרים ופקחים זה לא מוסרי.

דרור ברלי
05-07-13, 21:21
ממתי המוסר מעניין את מדינת ישראל? גביית מיסים יצירתית דוחה כל מוסר.

moshik999
06-07-13, 09:37
כרגיל מה שאומרים על שוטרים ופקחים הוא מוגזם
כמובן שיש שוטרים ופקחים לא משהו
אבל הפרט לא מעיד על הכלל.

זה עדיין תפקידים שהוטלו על אנשים כי אנחנו לא שומרים על החוק
ואל תגידו לי זה לא אנחנו אלה זה אחרים שעוברים על החוק.
אני מחזיק מעצמי שומר חוק ,אבל בפועל אני חוטא לא מעט בסמס תוך כדי נהיגה
תשאלו למה, אין לי מושג לא עומד בפיתוי.
החלפתי לסמסונג נוט ושמתי מתקן על השמשה זה אומנם מותר אבל עדיין בדיוק אותה סכנה.

רק בגלל זה אני לא אעיז להגיד מילה רעה על שוטר או פקח שמונה לתפקידו בעצם בגלל שאני לא עומד בפיתוי.

אני לא יכול לבוא בטענות לאף אוכף חוק
בנסיעה הכי פשוטה אני עובר החוק בלי חשבון, פה קצת מהירות שם בטעות שוכח לאותת
לא ממש עצירה מלאה (כי ברור שאין אף אחד על הכביש)
לא תמיד נותן זכות קדימה . לא שומר מרחק בקנאות..

אם יש לי טענות זה כלפי עצמי קודם כל.

אני נוהג מעל 35 וחמש שנים והרבה ולא הייתי מעורב בתאונת דרכים אפילו קלה
ביצעתי לדעתי אלפי עבירות תנועה.
עדיין החוק נועד להגן עלי והכדור נמצא אצלי ואין לי לטענות לאוכפים
הם מונו כי אני לא שומר על החוק.

talw
06-07-13, 10:18
מושיק,אף אחד פה לא חסידה מבני ברק....כולם עושים פה ושם עבירות "קטנות".
יש גם כאלה שיגידו שמספיק לסובב תרנגולת מסכנה מעל הראש כל שנה ולשחוט אותה זו גם שיטה....
אתה מפספס את הכוונה,ברגע שאתה נותן לאדם לבצע עבודה מסויימת שיכולה לגרום לפגיעה ישירה באדם אחר הלא עוול בכפו בשל אינטרס שלא קשור ישירות למטרת ביצוע העבודה ,אתה יוצר בעיה.
הם לא מקבלים בונוס לפי כמות מיון תפוזים או העמסת שקי חול,אלא אחוזים מפגיעה ישירה בבני אדם שלפעמים או יותר מלפעמים לא אשמים על פי חוק.
יש פה סטירה רצינית.

moshik999
06-07-13, 10:32
מה שנותנים זה מה שמקבלים
ברגע שהציבור הגדיר את תנאי הסף לקבלת פקח עירוני לעבודה
זה מה שאנחנו נקבל מהם.
אתה לא מצפה שהם יעשו את העבודה שלהם בשכר רעב
מתוך שליחות ואמונה בדרך ויושר אבסולוטי (זה לא האנשים שגייסנו)
הרי להיות פקח זה לא משאת נפש וחלום של אף אחד.
אתה רוצה מהם תכונות מסויימות אבל אל עושה כלום ע"מ
שבעלי התכונות האלה יגיעו להיות פקחים.

נותנים להם בונוסים כדי שזה בכלל יהיה כדאי להם ובדרך יפלו לא מעט חללים חפים מפשע.

לא נבצע עבירות לא נצטרך אותם - זה הרבה יותר פשוט

talw
06-07-13, 10:39
נהפוך הוא ,אני מאמין גדול באינטרסים,תן לציבור הפקחים/שוטרים/מחנכים בונוס לפי ירידת מספר התאונות/נפגעים/פצועים/הרוגים, ותראה איך הכל מסתדר פתאום.
ככה אני רוצה להאמין לפחות...
השאלה הגדולה יותר, האם זו מטרת האכיפה....

shmil
06-07-13, 10:39
רק לידיעה,מושיק, סימוס אסור, בכל דרך, עם או בלי מתקן. הדיבור מותר כשהטלפון במתקן, ורק דיבור.

moshik999
06-07-13, 10:41
רק לידיעה,מושיק, סימוס אסור, בכל דרך, עם או בלי מתקן. הדיבור מותר כשהטלפון במתקן, ורק דיבור.

אז איך מחייגים?

shmil
06-07-13, 10:47
אתה מתקטנן.
נסה ותיווכח.
כיוון שאני כרגע בשירותים של צימר בצפון , עם אייפון בלבד, אין לי אפשרות מעשית להביא את החוק כלשונו בתוספת פסיקה עדכנית.

moshik999
06-07-13, 10:57
נהפוך הוא ,אני מאמין גדול באינטרסים,תן לציבור הפקחים/שוטרים/מחנכים בונוס לפי ירידת מספר התאונות/נפגעים/פצועים/הרוגים, ותראה איך הכל מסתדר פתאום.
ככה אני רוצה להאמין לפחות...
השאלה הגדולה יותר, האם זו מטרת האכיפה....

לכל שיטה יש מגבלות
אני חושב שבמסגרת התקציב שאנחנו הגדרנו לשיטור ופיקוח
אנחנו מקבלים תמורה סבירה.
אני גם חושב שהמחיר שאנחנו משלמים על טעויות (האשמת חפים מפשע)
הוא קטן יחסית לתועלת שאנחנו מקבלים מהחלטות נכונות של שוטרים ופקחים.
בפועל אין אנרכיה בכבישים ובתוך העיר ואפשר לאמר די בוודאות
שיש למשטרה ולפיקוח העירוני שליטה על הארועים.

אני גם יכול להגיד בפה מלא שכל הדוחות שקיבלתי מפקחים עירוניים עד היום היו מוצדקים .

talw
06-07-13, 11:05
מושיק,נתת לי תשובה של פוליטיקאים...
אני לא מוצא כל היגיון ,מצטער.

moshik999
06-07-13, 11:18
מושיק,נתת לי תשובה של פוליטיקאים...
אני לא מוצא כל היגיון ,מצטער.

ובונוס לסוכן מכירות של חברה X זה בסדר
גם מזה יש כאלה שנפגעים.

talw
06-07-13, 11:24
הסוכן מחברה X לא כונס אותך בעל כורחך ,מקסימום מנסה לשכנע אותך בדרכים עקלקלות.
אתה מבין את ההבדל ?

moshik999
06-07-13, 11:44
אני מניח שפקח סביר לא יבזבז את זמנו על דוחות מפוקפקים כאשר הוא יודע
שיש סבירות שהם יבוטלו ואיתו גם הבונוס שלו.

גם ככה יש לו הרבה עבודה חוקית
ובחינתי שירוץ כל היום ויתן דוחות לכאלה שפוגעים באחרים.

עדיף על פקח שמקבל שכר קבוע בלי קשר למספר הדוחות.

זה שיש נטיה מיידית לשפוט אדם לחומרה ולהגיד בפה מלא שהוא
ינצל את תפקידו ע"מ להגדיל את שכרו זה לא אומר שזו המציאות באופן גורף.

בכל מקרה עדיף בונוס במקרה הזה.

אני לא רואה תמריץ רלוונטי אחר.

להערכתי השאלה הרלוונטית היא מה אתה מעדיף (כן אתה)
עיר ללא פקחים (ללא דוחות) או עיר עם פקחים (עם דוחות)?

כי אם אתה מעדיף עיר ללא פקחים אז כל מה שאמרת עד עכשיו זה תירוצים.
ואם אתה מעדיף עיר עם פקחים אז עדיף לך שיעבדו עם בונוס.

לכאורה אנשים בעלי דיעה כמו שלך היו שמחים מאוד לשיטת מצלמות המהירות
כי אין שם בן אדם שעומד מאחורי המצלמה ואין לאופי שלו ולתאוות הבצע שלו השפעה על התוצאה
אבל בפועל זה הפוך. גם למצלמות המהירות יש התנגדות עזה מאותם אנשים בדיוק.

BlackStar
06-07-13, 11:55
http://www.themarker.com/dynamo/1.2062707

למה להביא קישור ולא את ההידעה בשלמותה .?? + הקישור למטה
הרי מי שנכנס לגיפולוג נכנס לגיפולוג למה לתת קישור לדה מרקר

talw
06-07-13, 12:04
מושיק אתה הורג אותי,תקרא שוב את מה שכתבתי קודם,ומאיפה צריך להגיע הבונוס לפקח.

moshik999
06-07-13, 12:34
מושיק אתה הורג אותי,תקרא שוב את מה שכתבתי קודם,ומאיפה צריך להגיע הבונוס לפקח.

קראתי
אני רק חושב שהקשר בין תאונות דרכים לעבירות תנועה קיים אבל עדיין אין לאף אחד תשובה על גודל ההשפעה..
עדיין יש כמות גדולה של תאונות דרכים שיקרו גם אם כולם ישמרו בקנאות על חוקי התנועה.

וגם איך אפשר להעריך עבודה של פקח עירוני ע"י כמות תאונות הדרכים.

הבונוס יגיע מאלה שהוא הספיק לתפוס רק בגלל שיש בונוס.

talw
06-07-13, 13:00
קראתי
אני רק חושב שהקשר בין תאונות דרכים לעבירות תנועה קיים אבל עדיין אין לאף אחד תשובה על גודל ההשפעה..
עדיין יש כמות גדולה של תאונות דרכים שיקרו גם אם כולם ישמרו בקנאות על חוקי התנועה.

****אז למה צריך פקחים ושוטרים ,ובככל למה צריך חוק ? ******

וגם איך אפשר להעריך עבודה של פקח עירוני ע"י כמות תאונות הדרכים.

********כי בשרשור הנ"ל מדובר על הפיכת הפקח לשוטר תנועה עם כל המשתמע מכך.
אני לא מדבר על דוחות חנייה.************

.
די ,אין לי כח יותר.

moshik999
06-07-13, 13:37
****אז למה צריך פקחים ושוטרים ,ובככל למה צריך חוק ? ******

הללויה !

נניח שמסירים את כל שלטי העצור מהצמתים ואין חובת עצירה או מתן זכות קדימה.

אדם סביר שיגיע לצומת יעשה את החשבון הבא:
אם אני לא עוצר בצומת אני יכול לסכן גם את החיים שלי וגם את החיים של זה
שיש לו את הזכות.
ואם אני אהיה זה שיש לו את הזכות אני מאד רוצה שאחר יעצור בצומת.

השיקולים של הנהג הופכים פתאום להשרדותיים ולא האם יש משטרה או מצלמה שרואה אותי
וכל עוד אין משגיח , מותר לא לעצור באדום.

האפשרות הזו שעכשיו האחריות היא על הכתפיים שלי ולא על תמרורים שוטרים ובתי משפט
הופכת למעשה את הפחד מפגיעה למשמעותי יותר מהפחד מהחוק.

מהר מאד אדם סביר (כל אחד) מתחיל להבין שאם הוא לא נותן זכות קדימה חייו בסכנה וזה כמו
ללכת ממצפה רמון מזרחה ברגל ולא לעצור כי אין שלט שכתוב עליו "זהירות מצוק".

חוקי התנועה (למעט חוקים המסדירים תנועה)
הם באמת מיותרים וגורמים יותר נזק מאשר תועלת
אנשים סבירים הם הרבה יותר חכמים אחראים והשרדותיים מאשר עושים מהם.

במקום שיש בו אנרכיה (אין חוקים) שיווי המשקל מגיע הרבה יותר מהר מאשר
מקום שיש בו חוקים, ששם גם בד"כ לא מגיעים לשיווי משקל כי תמיד יש ערעור
טבעי על הכח של המחוקק.

דרור ברלי
06-07-13, 20:22
מושיק, אתה מפספס פה שני דברים עקרוניים.

1.אין התנגדות לאכיפת החוק.

יש התנגדות גדולה שהתפקיד הזה יגיע לידיהם של אנשים שעובדים לפי מכסות ובונוסים. אין אסון גדול מזה.
כשפקח עובד על בונוסים ומכסות יש לו עודף מוטיבציה - וזה עניין בעייתי.
לאף אחד מאיתנו אין בעיה שיכניסו דו"ח לעבריין.
הבעיה שלנו היא עם הדו"חות לחפים מפשע על לא עוול.
ויותר מזה - לאותם מקרים שבתחום הכמעט אפור, היכן שנדרש קצת שיקול דעת.
זה למה רוב השוטרים כן מפעילים שיקול דעת ולא יעצרו אותך למשל, על 95 קמ"ש במקום 90.
אבל "שיקו לדעת" לא קיים בלקסיקון של פקחי העיריות. נהפוך הוא. פקח בעיריית חולון יכניס לך דו"ח חניה כבר ב-06:00 בבוקר ברחוב קטן בתוך שכונת מגורים אם קצה הפגוש שלך חורג ב-20-30 ס"מ מהכחול לבן! הם מנצלים בציניות את מצוקת החנייה ובאים כבר ב-06:00 כדי להספיק לדפוק קופה לפני שאנשים יוצאים לעבודה ומזיזים את המכוניות. יותר מזה, כאילו להכעיס, העיריה מוחקת עשרות מטרים של כחול-לבן והופכת אותם לאדום לבן, וזה בתוך שכונות מגורים, על מנת להגדיל את מצוקת החנייה ואת ההכנסה מדו"חות.

ועכשיו תחשוב שפקח כזה מקבל פתאום סמכויות שוטר והוא לא אוכף רק חנייה, השלכת אשפה או שילוט לא חוקי אלא גם עבירות תנועה - יש לכולנו בעיה רצינית. כי כבר לא משנה כמה צדיק תהיה - לפקח יש פתאום כוח להשחית והוא הופך לעבד כי ימלוך, וכדי לעמוד במכסות ולקבל בונוסים יש חשש הרבה יותר מסביר שהוא לא יהסס לפגוע בך על לא עוול.

2. אם היו מתגמלים את הפקחים בשכר הוגן/סביר מלכתחילה, אולי לא היה צורך בבונוסים ובמכסות?...
וכאן אנחנו מגיעים לעניין העקרוני השני - לא ייתכן שאכיפת חוק תתבצע באמצעות מכסות ובונוסים. זה לא שיווק ומכירות. זה בדיוק מה שגורם לכל העסק להסריח ול"להעיף שבבים" כלומר חפים מפשע מקבלים דו"חות ומטורטרים על מנת לבטל אותם. זה יוצר כעס, מירמור, שינאה ותיעוב כלפי מדינת ישראל בכלל וגורמי אכיפת החוק שלה בפרט, שבמקום שיאכפו את החוק, הופכים לגובי מיסים גסים ואלימים בחסות החוק.

אם היית שומע עובדת בכירה מאוד באחד המשרדים הממשלתיים הכי חשובים שאומרת בעצמה בלי להתבייש שמדינת ישראל הפכה להיות האויב הכי גדול והכי מסוכן של אזרחיה, אולי היית משתכנע.

moshik999
06-07-13, 23:53
אני מרוצה מזה שאתה מתחיל להתגעגע לשוטרים ישנים וטובים..

אפשר למנות את שופטי בית המשפט העליון להיות פקחים עירוניים עם סמכויות של שוטרים
נוכל לקבל פקחים עם שיקול דעת,אחריות, שבונוס כספי לא יגרום להם להתעלל סתם ככה באזרחים תמימים.

אולי אני חי בכוכב אחר אבל לא נתקלתי עדיין בפקחים גסים ואלימים , מי שנתקלתי בו הרג אותי ברכות.
דווקא כן נתקלתי באלימות של אזרחים כלפי פקחים.

דרור ברלי
07-07-13, 00:16
כרגיל אתה מקצין.

בכל פעולה של אכיפת חוק יש אלמנט של כפייה וזה בהחלט סוג של אלימות. במיוחד כשאזרח אינו יכול להתגונן מפני שרירות לבו של האוכף - שרירות לב שלהבדיל מעבודת המשטרה שהקנסות שהיא מטילה לא זורמים לקופתה וששוטריה לא עובדים על אחוזים ובונוסים, במקרה הזה עלולה להיות מונעת על ידי רצונו של האוכף למלא מיכסה ולזכות באחוזים/בונוס כספי. זה בהחלט יכול להביא לחשד שה"אכיפה" לא מתבצעת לשם שמירה על החוק אלא רק לצורך רווח אישי של האוכף.

שים לב שיש קונצנזוס כמעט מוחלט לגבי אופן עבודת פקחי העיריות.
לתת לאנשים שעובדים על מיכסות, אחוזים ובונוסים את הכוח להשחית בדמות סמכויות שיטור - זה כמו לעשן בבונקר מלא חומרי נפץ.

אבל מדינת ישראל כבר מזמן הולכת על פי תהום. לא סתם מעשנת בבונקר התחמושת, אלא מדליקה בו מדורות. הפיצוץ הגדול עוד יגיע.

אפרים
07-07-13, 07:43
אני מרוצה מזה שאתה מתחיל להתגעגע לשוטרים ישנים וטובים..

אפשר למנות את שופטי בית המשפט העליון חס וחלילה ,משחררים מחבלים אבל מכניסים ל 3 שנים אחד שזרק נעל על שופטת.להיות פקחים עירוניים עם סמכויות של שוטרים
נוכל לקבל פקחים עם שיקול דעת,אחריות, שבונוס כספי לא יגרום להם להתעלל סתם ככה באזרחים תמימים.

אולי אני חי בכוכב אחר אבל לא נתקלתי עדיין בפקחים גסים ואלימים , אתה חי בשוויץ במקרה ????מי שנתקלתי בו הרג אותי ברכות.
דווקא כן נתקלתי באלימות של אזרחים כלפי פקחים.
נראה לי שאתה באמת חי בכוכב אחר.

חנן-ג'יפולוג
07-07-13, 08:50
בעוונוותיי, כשהייתי סטודנט, עבדתי בפיקוח חנייה בבאר שבע כחצי שנה. כל שאר הפקחים היו גם סטודנטים ובאופן כללי, אחלה אנשים. ברמה שהיא בוודאי מעל הישראלי הממוצע.
מכסות? שמענו שמועות על כך. שאם מישהו יחזור באופן קבוע מאיזור שבו נותנים 20 דוחות בממוצע עם חמישה דוחות יקראו לו לבירור. זה גם הגיוני. מי מאיתנו לא נמדד על עבודתו? ואם פקח או כל אדם אחר לא ימדד בעבודתו במוקדם או במאוחר הוא לא יעשה אותה. זה לא אמור להיות ככה אבל זה ככה. גם לראש הממשלה וגם לרמטכל.
אלימות? חד סטרית בלבד. כלפי פקחים והיו מקרים רבים מאוד. בונוס? נאדה, אלא אם אפשר להחשיב יבלות כבונוס.
רכב חונה כשרובו באדום לבן והקצה שלו נוגע באפור? אין דוח. הקצה נוגע בכחול לבן ויש כרטיס חניה? אין דוח. אם יש ספק אין ספק, תמיד לקולה ולא לחומרה.
אגב, נעשה פעם מבצע של כמה ימים שבהם לא חולקו דוחות, לרגל חול המועד או משהו כזה. לקח בדיוק חמש דקות עד שהבהמות המקומיות קלטו את זה ועצרו רכבים באמצע הרחוב והלכו לסידורים. בימים האלה לא היתה כל תנועה בעיר העתיקה. שיתוק מוחלט.

yes1952
07-07-13, 10:25
אכן יש מכסות ואכן יש שוטרים ופקחים שרמתם המוסרית דומה לקליפת שום,אך הם לא הרוב
לפני מספר חודשים זוגתי קיבלה דו"ח על אי עצירה במעבר חציה,דוח שיקרי
בהתייעצות עם עו"ד מוכר בפורום הוחלט לשלם וזהו,וכך היה,
אך אני בשקט כתבתי מכתב תלונה למח"ש על מתן דו"ח שיקרי
בבירור קצר-אותו שוטר נגרע ממצבת כח אדם במתנ"א ונקנס=רעייתי קיבלה מכתב מנומק-הדו"ח בוטל והמחאה של מ
י היתה מצורפת לדו"ח0 המרכז לקנסות)אז מה אם זה לקח חודשים?
גם בקרב פקחי התנועה יש תפוחים רקובים-אני שמח שיצאתי מהמערכת ההיא-נמאס לי להיות דון קישוט
אז יש בדבריו של דרור הרבה מהאמת אך ההכללה אינה נכונה
דרך אגב-נושא התלונה למח"ש היה=מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור כלפי אזרח וכלפי מעבידו-
שבוע טוב

דרור ברלי
07-07-13, 14:15
אז פקחי החניה אני מכיר כאן בחולון הם ממש לא צעירים ובטח לא סטודנטים. רובם ותיקים מאוד ורחוקים מלהיות "אחלה" או "נחמדים".
"קולה" זו מילה שלא קיימת בלקסיקון שלהם במובן של "הקלה". אולי של קוקה קולה. כמו שאמרתי וזה מנסיון. רכב שחונה ברחוב שלי בכחול לבן ובערך 20-30 ס"מ חורגים לתוך האדום לבן = דו"ח. וזה קורה כבר ב-06:00 בבוקר. היה כאן שכן בבניין ליד שהיה שיפוצניק/אנסטלטור או משהו דומה שהיתה לו ונדורה עם עגלה. בעיה אמיתית בחנייה ולא תמיד היה יכול לדחוס את כל הרכבת הזו לחניית כחול לבן, בטח אחרי שהעיריה מחקה עשרות מטרים של כחול לבן בכל רחוב וצבעה אותם באדום לבן. הוא היה חוטף דו"חות על ימין ועל שמאל והיה קם כל בוקר בחמש וחצי להזיז את האוטו. זה טירטור לשמו.

אחר כך היה סיפור חניות הנכים. ברחוב מסוים נערכו עבודות צנרת, פתחו את הכביש ובוטלו שם עשרות מקומות חנייה. אז את חניות הנכים (עם שלט ומספר רכב ספציפי) הזיזו לרחוב מקביל. הסתיימו העבודות, הרחוב נסלל מחדש ונפתח לתנועה והנכים חזרו לחנות במקומות השמורים המקוריים, אבל בעיריה לא טרחו להסיר את השילוט ברחוב האחר וכל מי שחנה שם חטף דו"ח. לקח חודשיים שלושה עד שטיפלו בזה, בינתיים אנשים חטפו ובטח גם שילמו הרבה כסף.

המנוולים האלה גם מתחבאים במקומות ספציפיים שבהם יש בעיית חניה/עצירה - ליד גני ילדים וכו', היכן שהורים מגיעים בשעות ספציפיות להוריד/לאסוף ילדים קטנים. כל מי שיש לו פעוטות בגן יודע שלמרות שבעיריה משתדלים ולמרות שהורים ממהרים לרשום את הילדים כדי שיהיו משובצים קרוב, מכל מיני סיבות זה לא תמיד מסתדר וילדים לא תמיד משובצים לגן שקרוב לבית. לפעמים צריך לנסוע קילומטר-שניים כדי להביא ולהוציא ילד, ואם נורא חם או שיורד גשם, נאלצים לנסוע באוטו, לחנות באדום לבן או על מעבר חצייה ואז הפקחים חוגגים. החוק היבש אולי לצידם, אבל זה מעצבן רצח. ותחשבו על אמהות עם שני ילדים שכל אחד מהם בגן אחר?... זה בדיוק איפה שאנשים מצפים לקצת התחשבות, ואיפה ששוטר אומר לך בכריזה להזיז את האוטו, הפקחים לא מבזבזים זמן - הם שולפים מצלמה, מצלמים את מספר האוטו ומיד בורחים. יעילות מרשימה. באמת. לא נותנים לחיות.

moshik999
07-07-13, 14:34
דרור

אני גר ברחוב קטן שיש בו גן ילדים
בלי פקחים ודוחות החיים שלנו ברחוב הזה הם סיוט מתמשך.
הורה ממוצע יכול להחנות את הרכב שלו כאשר הוא חוסם חניות של דיירים
כל עוד זה רק בשביל להוריד את הילד במהירות ולחזור לאוטו ניחא.
אבל תמיד זה מסתיים בזה שההורה נכנס לגן מקשקש עם הגננת עם שאר ההורים
וכשדייר נכנס לגן לשאול מי חוסם? הוא תשובה ישראלית טיפוסית "מה הלחץ ? שניה אני בא" וממשיך בשלו.

אתה מציג פה כאילו האזרחים הם נופת צופים אזרחים למופת והפקחים הם הרוע בהתגלמותו.

דוגמא משבוע שעבר:

הדיירים ברחוב מגדלים עצים שצמודים לגדר שלהם
אחרי זמן העץ גדל והענפים עוברים למדרכה ולמעשה חוסמים אותה למעבר.
אחד השכנים קיבל התראה מפקח ולא עשה עם זה כלום.
במקרה הגעתי מהעבודה וראיתי את הפקח מסתובב ומחפש משהו
שאלתי מה הוא צריך והוא אמר שהוא מחפש את השכן להודיע לו שוב
לגזום את הגדר כי הוא אמור לתת לו דוח אבל הוא ממש לא רוצה לגרום לו להוצאה כספית.

וזה לא פקח סטודנט וגם אם הוא לא מבדיל בין "לקולה" לקוקה קולה הוא עדיין אנושי ומתחשב
יותר מהרבה כאלה שיודעים לאיית ולהבין את המילה "לקולה".

ההתנשאות והזלזול שלך בפקחים בוודאי באה לידי ביטוי במגע שלך איתם
ואם אני הייתי פקח שמזהה במקצת מההתנשאות הזו לא הייתי מעגל לך אפילו קצה מילמטרי של חריגה.

נראה לי שפקחים הם תבנית נוף האזרחים עליהם הם מפקחים.

דרור ברלי
07-07-13, 14:55
מושיק, מצטער לקלקל לך, אני אישית לא קיבלתי דו"ח חניה כבר יותר מחמש שנים.
הדו"ח האחרון היה זה שתיארתי כמה תגובות למעלה, כשהפקח עצמו טען שטעה. גם הוא בוטל, אחרי שטרטרו אותי קצת.

אבל אני מסיים לעבוד בשעה אחת וחצי בלילה ומגיע הביתה - ואני לא גר בת"א אלא בחולון, רחוב קטן ושקט, וחיפוש חניה לוקח לפעמים עשרים דקות ויותר.
שכנים חטפו כאן על חריגות זעירות ממש. מי שיש לו אוטו ארוך וחורג קצת לאדום-לבן, אכל אותה. אז תקום לפני שש להזיז את האוטו? לאן בדיוק? מה שאתה מסרב להבין זה אנחנו לא נגד אכיפת חוק, אבל מצפים לקצת התחשבות - לא בעבירות מובהקות של להכעיס אלא למקרים האלה שיש ספק.

ואם כבר עצים וגיזום - מקרה בדיוק כמו שאתה מתאר, שקרה בבניין הקודם שגרתי בו. לפני עשר שנים בערך. פקח רשם דו"ח לועד הבית על עץ שלא נגזם והפריע להולכי רגל שצועדים על המדרכה, אבל אותה עיריה מצד שני חודש קודם לכן בתשובה לפניית אותו ועד בית סירבה לגזום את העץ אבל גם לא הרשתה לאותו ועד בית לגזום את העץ באופן יזום כי לטענתה מדובר ב"שטח ציבורי" וב"חזות העיר"... אז של מי השטח? של הבניין או ציבורי? לגזום או לא? מי יקבע מתי גוזמים ומתי לא? מצד אחד אל תגזום, מצד שני תחטוף דו"ח כי לא גזמת?...

ולמה באיזור שבו מצוקת חנייה תמידית עובדי העיריה מקפידים לערום את הגזם רק בחניות כחול-לבן? - והוא מחכה שם יומיים-שלושה עד שיבואו לאסוף אותו?... ובינתיים מצוקת החנייה רק גוברת? עם עשרות מטרים של אדום לבן שממילא לא חונים בהם, אפשר היה לערום שם את הגזם בלי שיפריע ויגזול מקומות חניה יקרים. מבלי לקבוע שמדובר ב"רוע" וב"כוונה תחילה", התחושה היא שבעיריה משתינים על האזרח בקשת.

כל אלה קטעים רגילים של התנהלות רשויות מול אזרחים. לא שכל האזרחים טלית שכולה תכלת, אבל גם לא כל הפקחים. ומכיוון שבד"כ מדובר באנשים נורמטיביים שאינם עבריינים באופיים ובקנסות בסכומי כסף ניכרים, אולי היה ראוי לבחון היטב את התנהלות הפקחים כדי למנוע מקרים של דו"חות לא מוצדקים או מקרים של ספק ושל התעמרות נטו באנשים שגם כך לא קל להם. אבל כנראה שפוטנציאל ההכנסה מדו"חות מעוור ומסנוור את עיני המדינה...

עכשיו תחשוב שאותם פקחים יקבלו פתאום כוח רב כמו סמכויות שיטור תנועה. מזה בדיוק אני נחרד. תהיה חגיגה של דו"חות לא מוצדקים ברמות שלא הכרנו. עם כל הכבוד לשמירת החוק - אנחנו לא חיים בקסרקטין טירונים. גם אתה מודה שמבלי משים אתה מבצע מדי יום כמה עבירות קלות בלי להרגיש - ואני אומר שלא על כל שטות צריך לחטוף. שלטון פחד זה בדיוק מה שאנחנו לא רוצים ולא צריכים.

talw
07-07-13, 19:26
אתם נתפסים לבעיות חנייה ,זו צרה בפני עצמה שההתחלה שלה איפה שהוא במאה הקודמת עם תכנון ערים ורחובות לחנייה כשהיו מכונית וחצי ברחוב ועגלה של סוסים .לא החכימו פה כמו בשאר העולם ופיתחו תחבורה ציבורית כאלטרנטיבה,אבל זה באמת דיון אחר שקשה לקבוע את הבונוס לפקח.
נושא השרשור לדעתי הוא עבירות תנועה ,כתבתי את דעתי בהודעה 25,אני לא רואה שום דרך הגיונית אחרת לתגמל שוטר למען המטרה של מניעת נפגעים ותאונות.

דרור ברלי
07-07-13, 19:42
אנחנו מדברים על הצורה שבה פקחים אוכפים את החוק, ועל הסכנה האיומה שבנתינת סמכויות כה נרחבות וכה כוחניות לידיהם.

foxy
07-07-13, 20:10
היי ערב טוב אני עוקב אחרי ההתפתחות ואני חייב להגיב אני גר ברמת גן בשכונה שקטה וצפופה ליד גן ובית ספר אצלנו מצוקת חניה היא בעיה מאוד גדולה לכולם 2 רכבים ויותר ופשוט אין חניה אז כמו שהרוב אומר אכלת אותה אז זהו שלא יש לנו ועד שכונה מאוווווד חזק ויש הסכם לכול דירי השכונה בעלי תו חניה אזורי מותר לעמוד בכול מקום עד השעה 8 בבוקר ופה ניכנס האפקת של הפקח או הפקחית ישנם ימים שבשעה 7 בבוקר עוברת הפקחית עם הגרר ומתחילה או מנסה לגרור רכבים למרות ההסכם ולא כול כך משנה הסיבה עד שפעם אחת הגרר ניסה ליגרור לי את הגיפ ואז ירדתי למטה התחילו הצעקות של הפקחית למרות שלא צעקתי היא צעקה כי התחלתי לצלם אותה ואת השעון לתעד את השעה והזהרתי את נהג הגרר שהוא לא יצליח ליגרור את הגמל כי הוא נעול בהילוך ויגרם נזק בקיצור כמו שאמרתי ליגרור לא הצליחו הפקחית סירחון של בן אדם אכלה כמו שאומרים זזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזזז והיא בבעיה עם ועד השכונה שממרר לה את החיים אז מה שצריך זה לדעת להישתמש בדמוקרטיה לטובתך

talw
07-07-13, 20:12
דרור ,הם אוכפים את החוק בצורה הזו כי הם רואים את הבונוס מול העיניים (והנאורים שבהם בתת מודע) בצורת -כמה שיותר תאכוף תקבל יותר.
שים להם מטרה של הורדה סטטיסטית של נפגעים/תאונות כיעד וכבונוס(חשוב, כי אחרת הם ישבו בבית קפה עד סוף המשמרת),אני כמעט בטוח שלא יעבור זמן רב והם יתחילו לרדוף אחרי קנסות ״איכותיים״ שגורמים לפגיעה בסטטיסטיקה .הסיבה שלמענה נחקק חוק ,הסיבה שלמען החוק הוצבו אוכפים .
לא ?
אני עף על עצמי ?

asafk
07-07-13, 20:23
טל
אם יקבל מפקד את"ן בונוס על עמידה ביעדי הורדת נפגעים- לא יהיה צורך בתוספת פקחים עירוניים לכוח האכיפה.
זה יכול לקרות? בישראל? כולל תגמול שלילי על אי עמידה ביעדים?

אסף.

foxy
07-07-13, 20:23
אנחנו בבעיה קשה מאוד רבותי גם ככה רמת השיטור במדינה שואף לאפס אז אני לא רוצה לחשוב מה יהיה אם אותה הפקחית או הפקח יהיה להם כוח עלינו על זה נאמר עבד כי ימלוך הגיע הזמן לעשות מעשה ולהתחיל להפגין אנחנו ציבור מחזיקי הרישונות נהיגה ובעלי הרכבים ציבור שמשלם המון אם לא בין הגדולים במדינה שלא מקבל תמורה אפסית תמורת המיסים שמשלם חומר למחשבה

talw
07-07-13, 20:38
טל
אם יקבל מפקד את"ן בונוס על עמידה ביעדי הורדת נפגעים- לא יהיה צורך בתוספת פקחים עירוניים לכוח האכיפה.
זה יכול לקרות? בישראל? כולל תגמול שלילי על אי עמידה ביעדים?

אסף.

טוב ,אז לא,אז קודם מהפכה בסטייל foxy ? ואחר כך היגיון ?
איפה שמתי את הלפידים לעזאזל ....?

foxy
07-07-13, 20:47
חחחחחחחחחחחחח לא חשבתי על מהפיכה אבל יש על מה לדבר בעינין אבל מה שבטוח הוא לא תמצא הגיון בשום משרד ממשלתי לצערנו מי שמגיע לכיסא שוכח מאיפה הוא מגיע ומשם מגיעות הגזרות ולגבי הלפידים נשתמש בהם לצורך הדלקת מדורות וקומזיצים כי אנחנו ציבור משלם מיסים מנסה לחיות ויודע לקטר מעבר לזה לא ניראה לי שיצא משהו אבל מחר יום גדול הגרנד שלי יוצא מהמוסך אחרי השתלת סרנים וזרועות ונעילות אז תעשה חיים וחבל על העצבים

Bernard
08-07-13, 07:31
מירון ומושיק.
אינני מכיר אותכם אישית ולכן אחרוג ממנהגי ואנסה להיות עדין בניסוח.
אתם נאיבים או משהו?
צעירים, אחרי שיעור באזרחות.. תאורטית?
רציניים או סתם פרובוקטיביים, שלא ממש מתכוונים למה שאתם כותבים?
אין צורך לענות.. באמת..

מבלי לדרוך על יבלת כזו או אחרת, אמיתית או מדומה, איך בכלל אפשר לא להכליל?
המשפט "אתה מדבר בהכללות" ו"פוגע באוכלוסיה שלמה" ועוד פנינים מטופשים שכאלה, לדעתי, רק מצביעים על (חוסר) הרצינות של הדובר.
איך אפשר בכלל לא להכליל, ועדיין לשמור על איזהו אינטגריטי באמירה?
אי אפשר! כולם מכלילים ובאוכלוסיה של מעל שלושה אנשים אין בכלל אפשרות לא להכליל ולדבר לגופו של אדם... מי מכיר את כל השוטרים ואת כל הפקחים (למיניהם) שיכול להפריד ולדבר "נקודתית" על כל אחד?
קישקוש.

לעניין העברת הסמכויות לפקחים (ואני לא מדבר על גאוני המגזר ויחידי הסגולה וחדורי השליחות באשר הם - אני מכליל. מדבר על הפקחים כאוכלוסיה/קבוצה).
יש שוטרים כאלה ואחרים אבל כולם עוברים מספר מסננות עד שמתקבלים לעבודה (ויש טובים וטובים יותר) ויש עליהם מספר רמות של פיקוח, במהלך כל נקודה בקריירה וכל שנייה בתפקיד והכשרת שוטר "פשוט" אורכת כשנה ויותר (במידה כזו או אחרת של עומק והצלחה..) והשוטר מחוייב, בסופו של דבר לחוק ולחוק בלבד - כמו בצבא בדיוק, מבלי להיות ציני, הנהלים לגבי פקודה בלתי חוקית ברורים לחלוטין ולעולם שוטר לא ימלא פקודה שנתנה בניגוד לחוק ו/או לעבור על החוק (ואם כן, מגיע לו כלמה שיקרה לו.. ראה סיפורו של יוסי).
יתכן שניתן היה לשפר את המסננת ולהדק את הפיקוח ו להשקיע יותר בהכשרה ולהשיג תוצאות טובות יותר אבל בסה"כ יש את המערכת הזו ויפה סיפורו של יוסי להמחיש זאת.
זה לגבי השוטרים.

מה לגבי הפקחים?
מסננת קבלה לעבודה?
הכשרה?
מקצועיות?
פיקוח?
הפקת לקחים?
מחויבות.. למי?
עם כל הכבוד לסטודנטים שאחראיים על רישום דוחות חנייה, הם לא נדרשים להכשרה ולמקצועיות של שוטר, יהיו אינטליגנטיים ומוכשרים ככל שיהיו.
הם עדיין עובדים בעבודה זמנית והכשרה ומקצועיות שמתלווים אליה.

אני רוצה לספר לכם על החלטה של בימ"ש עליון, בקשר למחוייבות לאובייקטיביות...
עורכי הדין שעובדים במחלקות המשפטיות של הרשויות המקומיות, למעשה, אינם עובדים של הרשות. הם עובדי מדינה, שבאופן מעשי, מקבלים את משכורתם ממשרד המשפטים ולכן, לכאורה, אין להם כל מחויבות לרשות המקומית... לכאורה..
במספר משפטי חנייה, לפני מספר שנים, עלתה הטענה שאזרחים לא קיבלו הודעות לתשלום קנסות חנייה על פי דין - היינו, מכתב רשום, עם אישור מסירה.
דרישת החוק היתה (והינה) שהרשות צריכה להוכיח מסירה שכזו. הדרך לעשות זאת (לכל אזרח/רשות) היא להציג את אישור המשלוח הרשום, כפי שניתן מפקיד/ת הדואר ו/או אישור המסירה שנרשם ע"י הדוור.
עורכי הדין (התובעים!!) של הרשויות הציגו בפני בתי המשפט את הרישומים הפנימיים של העיריות (טבלאות מציינות באופן סתמי "נשלח בדואר רשום") והצהירו שהם, התובעים, מצהירים על נכונות ואותנטיות הדוחות שמציינים "משלוח בדואר רשום" - בניסוח משפטי, מדובר על רשומה משפטית, שמתקבלת כהוכחה לנכונותה (הנתנת לסתירה, אבל זה סיפור אחר.. במקצת), כמו תדפיס חתום של טאבו, רישום פלילי, מזכר של שוטר ועוד..
בסופו של דבר, קבע בית המשפט העליון שהגם שהתובעים האלה הינם עובדי מדינה ולא עירייה, והגם שהם מחוייבים לדין ולא לרשות המקומית אין לקבל את הצהרתם כמות שהיא, משום שעצם העובדה שהם מייצגים את העירייה, שמטרתה הכנסות מדוחות חנייה (כך לפי בימ"ש עליון), עלולה להביא לניגוד אינטרסים ולכן אסור לקבלה כמות שהיא ונדרש רישום של הדואר.
או, במילים אחרות, התובעים, שכבודם במקומו מונח והם מחוייבים, לפי החוק, לחוק ולבית המשפט לפני הכל, לא אמינים על בית המשפט, בכל הנוגע לענייני חניות ועירייה...
עכשיו הפקחים... הם אפילו לא עורכי דין..

ואם זה לא מספיק.
בעקבות ריבויי המקרים בהם פקחי עירייה רשמו דוחות סתמיים ולא חוקיים לרכבי נכה, עלתה בכנסת הקודמת הצעת חוק, לאסור על פקחי הערייה (בלי להכליל - כך, בגדול, לשון הצעת החוק..) לרשום דוחות לרבכים הנושאים תו נכה. בכל פעם שפקח "יאתר" עבירת חנייה של רכב נכה, יאסר עליו לרשום לו דוח. הפקח יצטרך להזעיק שוטר, שיבחן את הנסיבות ורק הוא, השוטר, יהיה רשאי, אם עלה הצורך החוקי בכך, לרשום דו"ח חנייה לרכב נכה.

מירון ומושיק.
גם בימ"ש עליון וגם בית המחוקקים (לטוב ולרע) הביעו את דעתם על האובייקטיביות והמקצועיות של העיריות ועובדיהם, בכל האמור באכיפה חוקים ואובייקטיבית של החוק - ואתם נעלבים מהכללה...

לאכוף חוקי תנועה - חשוב מאוד.
חשוב מכדי להפקיד זאת בידי פוליטקאים ובירוקרטים, שכל מטרתם לצמצם את הגירעון בקופת העירייה..

וואללה, התעייפתי.

tzagi
08-07-13, 10:40
אני רק מזכיר לך שאחד מיקירי המערכת הוא פקח בדימוס...
לא יפה ככה

יקירי,
גם אני מכיר פקח אחד או 2 בדימוס, אנשים נפלאים ואני חולה עלייהם
מה לכול זה ולנושא השרשור?
היוצא מהכלל קובע את הכלל.

יהיה שמח.

-->