PDA

צפייה בגרסה מלאה : שכירים- הגשת שומה למס ההכנסה

zviki
03-07-13, 22:27
כבכותרת- לשכירים

האם מישהו מכם מגיש שומה למס ההכנסה בסוף שנת המס?
אני מגיש,לא באופן פרטי אלא באמצעות משרד המתמחה בנושא,[לא תמיד אותו משרד.]

תמורת עמלה שנעה בין 18-20 אחוז- בהתאם לחוזה הנחתם בינינו כשכ"ט. + כ-400 ש"ח עבור פתיחת התיק.
יועץ המס הוא זה שמתרוצץ עבורכם,מטפל בתיק,מתווכח. חוסך לכם הרבה זמן,טרטורים,עצבים.אתם רק מגישים לו את המסמכים הרלוונטים והוא זה שטורח עבורכם.

אפשר כמובן להגיש באופן אישי ,לא זה המקום לפרט את היתרונות בטיפולו של יועץ המס.

למה אני מעלה את זה בכלל? שרשור קרן ההשתלמות הזכיר לי את הנושא.

אין שנה שאני לא מקבל בוכטה קטנה/בינונית ישירות לחשבון הבנק, במקרים רבים כנראה שמנכים לנו יותר ממה שאנו חייבים.
אז אם אתם בעניין של תשלום עצמאי לקופות הגמל, ביטוחי חיים,תמיכת הורים ועוד מס' סעיפים רלוונטים-לכו על זה.

יועץ המס, כבר בפגישה הראשונה, מעריך את הסיכוי שלכם לקבל החזר.

boaz avrahami
03-07-13, 22:32
מה הם הדברים שמזכים שכיר בכסף ועד כמה זה מסוכן ליפול אחר כך על ״ מדגם״ של מס הכנסה?

zviki
03-07-13, 22:37
פשוט לא יודע על עניין המדגם, שמעתי עליו אבל לא נפלתי בו [מדובר על עשרות שנים].לכן צריך להתייעץ עם יועץ המס. פגישה ראשונה - חינמית.
שכיר שהכל מנוהל אצלו כיאות ורשום בתלושי השכר-אין לו ממה לחשוש.

boaz avrahami
03-07-13, 23:20
מה יזכה אותי בכסף אם אני עובד שנה מלאה ולא הפסדתי הרבה כסף בבורסה?
אני שואל את עצמי אם הטירחה בכלל שווה

Pageup
04-07-13, 00:19
אם היה לך שינוי בשכר אז צריך לבדוק (במיוחד אם הייתה ירידה).
אם לא עבדת תקופה מסויימת מהשנה.
אם אתה גר ביישוב ספר או באזור שיש בו הטבות מס - יש רשימה של ישובים
באתר רשויות המס (או אפילו בחילן במחשבון השכר).
אם אתה מטפל בהורים, אחים או ילדים עם מוגבלויות.
אלא דברים שמזכים אותך בנקודות או יכולים להביא לזיכוי במס.
הורים גרושים גם כן זכאים לנקודות זיכוי במס.
אתה יכול להגיש עד 5 שנים אחורה והריבית שתקבל היא מהגבוהות במשק.
אז אם היו שינויים כאלה, שווה פעם ב 5 שנים לפחות להגיש את הדברים.
כל זה לא פותר מהתייעצות עם יועץ מס, אלה דברים שאני מכיר מהעבר
שהביאו לסכומים לא קטנים.

boaz avrahami
04-07-13, 00:25
תודה

Tourist
04-07-13, 01:07
תודה על ההארה !

שתי שאלות:

1. אני גרוע בניירת, ריצות וכו׳. אני מזניח מקצועי. האם יועץ מס עושה ה-כ-ל ? אפשר לתת לו יפוי כח שיתעסק בשבילי מול הבנק, תלושי משכורת וכו׳ ? כי אם זה תלוי בי זה לא יזוז.

2. יש לכם מישהו מומלץ באיזור חיפה ? מנסיון ? אולי אפילו ג׳יפאי בשביל הסמול-טוק ?

zviki
04-07-13, 01:37
מסתבר שהרבה מהישראלים הם חורניים גם בענייני ניירת, לא ממש יקים. [אומר בצער אבל יודע על מה אני מדבר]לא שומרים מסמכים חשובים,לא מצלמים, לא זוכרים איפה זרקו את טפסי ה-106,תלושי שכר, דיווחי הבנק על השקעות בקופות גמל וכו'.
הגשת השומה חייבת להציג גם מסמכים של בת/בן הזוג במידה והם נשואים, זה הולך תמיד ביחד,סה"כ הכנסה משותפת.

יועץ המס יכול לעשות עבורך את המקסימום במשרדי מס ההכנסה-במידה ותביא לו את כל המסמכים הרלוונטים.

כן, צריך לחתום על יפוי כח.

ניר ל
06-07-13, 13:19
אם אתם שכירים , כל מה שצריך זה 106 , יש סימולטור באתר מס הכנסה וזה קל כמו להתכתב כאן בפורום - אין שום צורך לשלם למישהו שימלא עבורכם.
אם לא היו אירועים חריגים , אז גם לא סביר שמגיע החזר.
בידקו אם מגיעות לכם נק׳ זכות שלא ניצלתם ב 7 השנים האחרונות , אם היו לכם הפרשות לקופות/קרנות השתלמות מעבר לאלו שבוצעו באמצעות המעסיק, אם לא עבדתם תקופה, אם היו רווחי הון שניתן לקזז מהפסדים שנצברו , אם משכתם פיצויים - מי שעשה את זה יודע. מילוי הטפסים הוא פשוט, יש הסברים מפורטים , הטפסים נמצאים בידכם ואם לא אז ניתן להפיקם בקלות - ממילא אתם תידרשו לספק את כל הטפסים ליועץ המס.
מי שגילה באמצעות הסימולטור שמגיעים לו החזרים - יטרח להתייצב אצל פקיד שומה ולמסור אותם , או יעשה חשבון אם משתלם לו לוותר על הסכומים שצויינו כדי שמישהו אחר יגיש עבורו.*

צביקי, לאן נעלמה הירוקה השבוע ? לרגע החסרתי פעימה כאילו זה הג׳יפ שלי שאיננו בחנייה.

zviki
06-07-13, 14:15
כל מה שכתבת נכון. ברם,מנסיון רב שנים -יש סיכויים טובים ויתברר שאתה חייב ולא זכאי ומס ההכנסה ידאג לכך שתחזיר לו בריבית דריבית,[יש זליגה במערכת]לא כדאי להעיר "אריה רעב".
היתרון אצל יועץ המס הוא בדיקה מקדימה לשלול את האפשרות הזו, גם אני לא אוהב לשלם עמלות,כדאי שבר סמכא יבדוק לפני.
יש עוד יתרונות רבים אחרים,כמו למשל -היחס המועדף ליועצי המס,להעביר את התיק שלך לראש הרשימה,כמו העדפת האדבוקטים לפני ה"עמך" בבתי המשפט וכו' וכו'.

הסופה עברה השתלת סטרוקר,נמצאת אצל "אורן מערכות כפר הנגיד", שבוע הבא חוזרת לחנייה [לאחר הרצה ארוכה] בס"ד:)

ירון גל
06-07-13, 17:05
לא נכון הסיכוי שאדם מהשורה חייב כסף למס הכנסה הוא אפסי
כי הם בדר"כ גובים לפחות את המינימום
והיום אפשר להגיש את הטפסים און ליין באינטרנט ואין אפילו צורך לגשת למס הכנסה

zviki
06-07-13, 17:25
קרה לי כבר שמתוך 7 שנים רטרו - הייתי חייב 4 שנים וזכאי ל3 שנים.ההפרש הסתכם ב-300 שח לזכותי, ע"פ המלצת היועץ- וויתרתי על ההגשה.

מדובר על מקום עבודה ממשלתי מסודר שלא מחפף בתלושי השכר.

טלסקופ
07-07-13, 20:52
תודה על ההארה !

שתי שאלות:

1. אני גרוע בניירת, ריצות וכו׳. אני מזניח מקצועי. האם יועץ מס עושה ה-כ-ל ? אפשר לתת לו יפוי כח שיתעסק בשבילי מול הבנק, תלושי משכורת וכו׳ ? כי אם זה תלוי בי זה לא יזוז.

2. יש לכם מישהו מומלץ באיזור חיפה ? מנסיון ? אולי אפילו ג׳יפאי בשביל הסמול-טוק ?

לגבי 2 - אני רו"ח ובאיזור חיפה. אתה מוזמן ליצור קשר 054-4633471

עם זאת, מילוי הטפסים (או לפחות בדיקה בסימולטור של מס הכנסה) כל כך פשוט, שאני ממליץ לכולכם לבצע את זה לבד ולחסוך את שכר הטרחה.
מי שצריך עזרה - אפשר לפנות אלי.

-->