PDA

צפייה בגרסה מלאה : משחק ב"נדמה לי" - בית על גלגלים

zerez
04-07-13, 20:11
לפני מספר חודשים שודרה כתבה באחד מערוצי הטלוויזיה על הבחור הזה
http://www.xnet.co.il/articles/0,14538,L-3100900,00.html

שירשור שהיה כאן אחרי השידור
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=75560

בתור גרוש ללא דירה ולנוכח מחירי הדיור המטורפים חשבתי לעצמי שזה יכול להיות פתרון מצויין ובמיוחד עם רותמים לו נגרר שעליו יועמס הג'ימני שלי ;)
אוטובוס ישן ונוסע נראה לי אז פתרון אידאלי והתוכניות התחילו לרוץ בראש.

אז כרגע זה נראה חלם רחוק אבל למה לא להתחיל להשתשע בו קצת כי לפעמים חלומות מתגשמים, אז ככה.

אין לי רשיון למשאית, בדקתי ומצאתי שיש שתי דרגות, עד 12 טון ומעל 12 טון כאשר הכי מעשי וקל מיבחינתי הוא להוציא רישיון 12 טון.
אוטובוס שוקל 18 טון ולכן גם אם הוא יעבור שינוי מבנה הוא לא רלוונטי מבחינתי.

לכן - אני משתעשע ברעיון של רכב עד 12 טון שבתוכו אפשר לבנות בית עם כל מה שצריך כולל שירותים, מקלחת ומטבח.
זה לא אמור להיות תלוי בתשתיות ולכן חייב לכלול מיכל מים וביוב ומערכת סולארית.
לגבי נגרר - אני מניח שג'ימני על ניגרר לא ישקול יותר מ 2 טון, רשיון C1 מכסה נגרר עד 3.5 טון מה שהופך גם את השעגעון הזה למעשי :cool:

אם אתם הייתם מקבלים אתגר כזה - איך הייתם מתחילים?

asafk
04-07-13, 20:13
קודם כל - למצוא את הפלטפורמה הכי גדולה שנכנסת תחת ההגדרה של עד 12 טון. זה יכול להיות אחד מהואנים הגדולים או מיניבוס. זו יכולה בהחלט להיות משאית עם שני סרנים וארגז של 6 מטר אורך.
בסופו של יום תזכור שכל סנטימטר רבוע קובע.

מהנקודה הזו, בגדול, תתחיל בלהגדיר צרכים - מה אתה רוצה שיהיה לך?

אסף.

talw
04-07-13, 20:31
הייתי ממליץ לא לעבור את העשרה טון,יש הרבה משאיות עם פלטה של שש מטר ,ובניגוד למשאיות 12 טון אתה פטור מקצין בטיחות כל חודש וטאכוגרף.

אומי5
04-07-13, 20:41
אני עבדתי על משאית 8 טון, של רנו, עם ארגז קרור שיכול בהחלט לסגור פינה של מיטה, שרותים, מקלחת , מטבחון ואפילו כורסא.
יש שיטה של דופן שיוצאת החוצה ובעצם מגדילה את החלל בזמן עמידה, מעולה לחללים כמו פינת ישיבה .http://www.hankstruckpictures.com/pix/trucks/bullnoze/truckstock_2000_kw_motorhome.jpg
הייתי מחפש משאית עם קבינה קטנה יחסית, ומתחיל לתכנן במודל מיקום של כל רכיב, ממשאבת מים, ועד ספה.
כמובן פולש למעל הקבינה, בין קורות השילדה וכו'.
אתה תצטרך לבחור מה בדיוק יש לך בבית, כל ספר הוא ויתור על מרחב מחיה.

zerez
04-07-13, 23:06
קודם כל - לא הייתי מודע לסיפור הטאכומטר וקצין הבטיחות.
לגבי גודל, אוטובוס זה 12 מטר אורך על 2.5 רוחב וזה נראה לי די מינימום, אני לא רואה איך הכל נכנס בשישה מטר,
נראה לי שמיניבוס יהיה הכי יעיל כי החלק של הנהג יכול לשמש כמקום איחסון בזמן חניה ולא צריך לבזבז חלק מהחלל למדרגות כניסה - זה כבר קיים ליד מושב הנהג,
מה שכן, אי אפשר להוציא דופן החוצה כמו בדוגמא שאומי נתן.

אם אני לוקח משאית של עד 10 טון ורוצה לבנות לה ארגז - מה מגבלת הגודל של הארגז?

asafk
04-07-13, 23:15
המגבלה היא על האורך הכולל (עד 12 מטר) ועל אורך השלוחה האחורית (עד 60% מבסיס הגלגלים). הרוחב המקסימלי המותר 2.55.

אסף.

חנן גולומבק
04-07-13, 23:17
"אני לא רואה איך הכל נכנס בשישה מטר" את המיטה תבנה בגובה ותעלה אליה עם סולם. חלק גדול מהקרוואנים הם 5 או 5 וחצי מטר כך ש 6 מטר זה בכלל לא קטן אם מתכננים נכון.

zel504
04-07-13, 23:17
ניתן לרכוש בזול יחסית ( עד 20000) משאיות של עד 15 טון ישנות עם ארגז ניתן למצוא עד 7.2מ אורך ארגז.
רוחב עד 2.5, לא ראיתי רחבים יותר כשחיפשתי. הרעיון מדליק שיהיה בהצלחה.

אפרים
04-07-13, 23:24
קודם כל - לא הייתי מודע לסיפור הטאכומטר וקצין הבטיחות.
לגבי גודל, אוטובוס זה 12 מטר אורך על 2.5 רוחב וזה נראה לי די מינימום, אני לא רואה איך הכל נכנס בשישה מטר,
נראה לי שמיניבוס יהיה הכי יעיל כי החלק של הנהג יכול לשמש כמקום איחסון בזמן חניה ולא צריך לבזבז חלק מהחלל למדרגות כניסה - זה כבר קיים ליד מושב הנהג,
מה שכן, אי אפשר להוציא דופן החוצה כמו בדוגמא שאומי נתן.

אם אני לוקח משאית של עד 10 טון ורוצה לבנות לה ארגז - מה מגבלת הגודל של הארגז?
אוטובוס זה מעולה.
היה לי אחד שעבר הסבה למשא מגורים ויצאתי אתו לאירופה.
חצי הרכב היה קראוון וחצי בית מלאכה לייצור פעמוני רוח.
בתמונה אני במעבר סושטן בשוויץ בגובהה 2000 מטר.
אך היו זמנים.http://www.jeepolog.com/forums/asset.php?fid=69008&uid=6024&d=1372530077

רמי גלבוע
05-07-13, 00:16
ארז,
לאחר שנה של נדודים באמריקה עם מוטרוהום בגודל 8*2.5 מטרים, אני יכול לומר לך ש-12 מטר זה הרבה מאוד.
ראה למטה תרשים של חלוקת הרצפה במוטורהום, ולינק לאתר החברה באמריקה:
http://www.cruiseamerica.com/rent/our_vehicles/standard_rv.aspx

טיילנו בכזה שני אנשים, שנה שלמה - לא היה חסר כלום, תאמין לי, השנה היפה בחיי. אינטואיטיבית הייתי נרתע מ'הרחבות' (Slides), יש כאן מכאניקה לא פשוטה - מנגנון הידראולי / חשמלי, מסילות עם האבק הישראלי, לא פשוט. מצד שני זה נותן לך רוחב סלון של 3.5 מטרים במקום 2.5, זה משמעותי מאוד.

הכלי, כמו שהיה שם, נתן לנו אוטונומיה של 2-3 ימים עם מקלחות, הרבה יותר בלי מקלחות, או עם חיבור מים. על הסיפון, 150 ליטר מים. מקלחת חמה, מטבח קומפלט, אחלה. הפלטפורמה שם הייתה טנדר פורד (כמו אלה שבארץ), עם מנוע בנזין דווקא. כל העייסק שקל 6 טון, ממש לא הרבה.

יש פה ים של שיקולים שאינם טכניים, אבל מבחינה טכנית אוטומוטיבית - זה ממש אפשרי. בהצלחה!

zerez
05-07-13, 00:17
"אני לא רואה איך הכל נכנס בשישה מטר" את המיטה תבנה בגובה ותעלה אליה עם סולם. חלק גדול מהקרוואנים הם 5 או 5 וחצי מטר כך ש 6 מטר זה בכלל לא קטן אם מתכננים נכון.

ראיתי לא מעט תוכניות של קרואנים קטנים, לא אהבתי את השירותים וגם לא את הטיפוס למיטה, אני מחפש משהו שהוא יותר דומה ליאכטה, סה"כ אני מתכוון לגור שם ולא רק לנפוש.
חשבתי לקנות משאית עם רמפה ולבנות ארגז שניפתח לרמפה, זה יוסיף 2 מטר וזה בדיוק מיטה.

zerez
05-07-13, 00:19
אוטובוס זה מעולה.
היה לי אחד שעבר הסבה למשא מגורים ויצאתי אתו לאירופה.
חצי הרכב היה קראוון וחצי בית מלאכה לייצור פעמוני רוח.
בתמונה אני במעבר סושטן בשוויץ בגובהה 2000 מטר.
אך היו זמנים.http://www.jeepolog.com/forums/asset.php?fid=69008&uid=6024&d=1372530077

שלום,

זכרתי שראיתי כאן פעם מישהו שכתב שהוא עשה את זה, נדמה לי שכתבת שזה היה עם לילנד ישן - אני צודק?
איך הסתדרת עם מים וביוב?

zerez
05-07-13, 00:45
ארז,
לאחר שנה של נדודים באמריקה עם מוטרוהום בגודל 8*2.5 מטרים, אני יכול לומר לך ש-12 מטר זה הרבה מאוד.
ראה למטה תרשים של חלוקת הרצפה במוטורהום, ולינק לאתר החברה באמריקה:
http://www.cruiseamerica.com/rent/our_vehicles/standard_rv.aspx

. בהצלחה!

ראיתי ואהבתי - אני מבין ש 8 מטר כולל את החלק שמעל הגג?
הסתכלתי על תוכנית השירותים והמקלחת, איך מחממים את המים למקלחת?
השירותים הם כימיים או רגילים?

רמי גלבוע
05-07-13, 01:26
שמונה מטר אורך כולל את המיטה הכפולה שמעל לקבינה, אבל כל השאר - במפלס אחד (כלומר, נכנס באורך של כ-6 מטרים, אתה מדבר על כפול מזה!). המיטה הכפולה היא קינג-סייז, בגובה רגיל לגמרי נמהרצפה, עם שני חלונות גדולים. המקלחת בגודל וזרם טוב, מחממים מים עם מיחם גז. הגז מפעיל גם את המקרר, זה לא בהכרח הפתרון הטוב למכשיר שתבנה בארץ. אני משער שלחימום המים, 'אטמור' יהיה פתרון נאות.

הדילמה היא למצוא פשרה טובה בין מרחב פנים ( = אורך מירבי), לבין ניידות וקלילות נהיגה ( = לא ארוך מדי). זה מאוד תלול מה יהיה סגנון החיים שלך, כמה תירצה לנסוע, ולהיכן.

polar bear
05-07-13, 01:27
לדעתי. הכלי לדבר כזה הוא משאית. המשאית היא איסוזו סומו , שנותנת הכי הרבה גודל ארגז וכושר העמסה פר משקל עצמי וגודל עצמי. נמוכה יחסית. זריזה יחסית. אתה לא הולך לעבוד איתה, ולפי הקטע של הג'ימני כמעט לא תיסע איתה. ולכן לא מענין אותך שהיא ממש ממש לא נוחה לנהיגה. לגבי אמינות תשאל מישהו שגם שילם על התיקונים

ארגז - דוקא כן היתי הולך על ארגז שנפתח מאחור עם דלת הדראולית עם איזו דלת שנפתחת בלי קשר לדופן { נניח 3/4 1/4 לטובת הדופן } בנוסף לפתח שנפתח לתא הנהג { למרות שזה קצת טריקי באיסוזו אבל אפשרי } אם אתה מתכנן להסתובב איתה בשטח עירוני לא היתי בונה יותר מדי ארגזים מתחת לארגז - זה ממש מגביל את התנועה בסיבובים חדים ויש לדברים האלה נטיה להידפק מכל מני דברים. בין הקורות דוקא כן { לא יודע כמה מקום יש שם באיסוזו }.
אם אתה הולך לגור שם - אין מנוס מבנית ארגז עם הרחבות במצב עמידה . אולי אפילו לעשות הרחבה שבעצם מזיזה בשלמותן את שתי הדפנות.

דבר נוסף - לדעתי צריך לשמור על המשאית שתראה כמה שיותר כמו "סתם" משאית ולא תמשוך יותר מדי תשומת לב.

חייבים תומכים נורמאלים למשאית { מכאנים/הדראולים/פניאומטים }}, מאד מוזר בכתבה ב XNET שהכל טיפ טופ והוא עומד על בלוקים....

סולארי - נשמע נחמד מאד אבל מיקר את הפרויקט, נראה פגיע, מוסיף משקל. { ועוד על הגג } היתי חושב על פתרון אחר, שימוש במנוע, במצברים , בשבשבת......

אתה מדבר על הוספת נגרר לעסק הזה - אם זה באמת מה שתעשה - אז תעשה נגרר גדול יותר מהג'מיני שישמש גם בתור מחסן .

ואם אפשר שאלה קטנה - שאלת קיטבג אולי - מאיפה באמת מביאים מים לדבר הזה?

רמי גלבוע
05-07-13, 07:48
הבעיה היא פחות 'מאיפה מביאים מים', כי בכל מקום אפשר למצוא מישהו שיסכים לתת או למכור לך מים. אגב, אתה סוחב איתך צינור משלך, כך אתה בטוח שהוא לא מזוהם.

הבעיה היותר גדולה היא לאיפה אתה מרוקן את המים. בכל RV יש מיכל מים טריים (למים לפני שימוש), מיכל מים אפורים (מטבח, אמבטיה, כיור), ומיכל מים שחורים (בית שימוש). מנקזים את זה בעזרת צינור שרשורי בקוטר 2 אינץ' בערך, לתוך תחנת ריקון DUMP STATION אותה אפשר למצוא כמעט בכל קמפינג, ובתחנות דלק לא מעטות. אסור באיסור חמור לרוקן את זה שלא לתחנה מסודרת.

מה תעשה בארץ? צריך לחשוב. לרוקן סתם לתעלה זה די מגעיל ומבאס מבחינה אקולוגית, ואם אתה נשאר כמה ימים באותו מקום - בעיה אישית והיגיינית.

יונימוג אדום
05-07-13, 08:17
בתור אחד שמטייל עם קרוואן לפחות שבוע בשנה , ואפילו שבועיים יחד עם בני וזוג הוריי בני 80+ ( כן כן ארבע נפשות ) .
באפריל האחרון טיילתי ( פעם שמינית ) עם בניי באוסטריה , הפעם קיבלתי קרוואן חדש לגמרי אשר הייתרון שלו ( לדברי המשכיר ) הוא יותר ארוך ( 7.5 מ לעומת 6.9 מ ) ויןתר נמוך ( 300 מ לעומת 3.3 מ ) .
התוספת הקטנה הזאת לכאורה התגלתה כהרעה ניכרת !!! בכושר התמרון של הרכב - לתשומת ליבך .
כמו כן החיים בקרוואן מתנהלים גם מחוצה לו .
כמו שציינתי חיינו ארבעה מבוגרים במשך שבועיים במרחב הזה - זאת לא דירת ארבעה חדרים אך יש פה הכל לחיים נורמליים .
מכיוון שאני איש טכני ומכיר היטב את מבנה המערכות - אתה מוזמן להרים צלצול ולשמוע רעיונות .

אילן - 050-5249686

אפרים
05-07-13, 09:29
שלום,

זכרתי שראיתי כאן פעם מישהו שכתב שהוא עשה את זה, נדמה לי שכתבת שזה היה עם לילנד ישן - אני צודק? צודק .היו לי שניים אחד מודל 56 ואחד 73 רכב פצצה.
איך הסתדרת עם מים וביוב?
מים היה מיכל גדול.ביוב רוקנתי בחו"ל במקומות מיועדים לכך.
הליילנד 56 היה בעבר סדנא ניידת של אגד והיה וו גרירה אז הייתי האוטובוס היחידי שגרר אחריו עגלה ;)
בדיעבד אני חושב שסתם הגזמתי והרכב הזה היה מספק את צרכיי ;)http://www.youtube.com/embed/-V0WulksI0s
זה צולם עבורך הבוקר :

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=76741&d=1373002763&thumb=1&stc=1

יגאל81
05-07-13, 10:41
אני משער שזה חלק מ"נדמה לי" אבל לא התייחסת בכלל לתקציב.

עוד נקודה שלא התייחסת אליה, זה איפה חונים עם המשאית?
אז תרשה לי להמשיך עם הקו הנדמה לי.

הייתי שוקל לקנות אדמה חקלאית. כל הזמן יש פרסומות שלך "אדמה חקלאית בטאבו", בשביל תקווה מעורפלת שיום אחד יפשירו שם את הקרקעות ואנשים יהיו מליונרים.
אבל עד אז, אתה יכול שיהיה לך ממש שטח משלך, בזול יחסית לדירה, רשום בטאבו, ולהחנות עליו כל מה שתרצה. ואם זה כבר חקלאי, אז תוכל לגדל שם איזה גן ירק.

שירותים - שווה לבדוק סוג של שירותים אקולוגים, לא כימיים, אבל גם לא צורכים מים. אם יש לך את השטח הקבוע משלך אז תוכל לבנות משהו קטן מחוץ למשאית, עם אופצית גיבוי כלשהי בפנים.

לגבי הגדלת השטח - מכיוון שאתה גם ככה הולך להרגיש מאוד את ה"בחוץ", זה לא שונה מלגור ביחידת דיור בחצר משק. אז הייתי אומר ללכת על פלטות הרמה של משאיות שמורכבת מאחור בכל מקרה, מעבר שתעזור לך באמת להעלות ציוד אם צריך, היא יכולה לשמש בתור מרפסת נפתחת. אתה פותח אותה, מוציא כיסא מתקפל וזהו. מארגן קצת צל לקיץ ויש לך שלושה כיווני אוויר.

רמי גלבוע
05-07-13, 20:00
תמונה שווה אלף מילים

zerez
06-07-13, 13:09
הדילמה היא למצוא פשרה טובה בין מרחב פנים ( = אורך מירבי), לבין ניידות וקלילות נהיגה ( = לא ארוך מדי). זה מאוד תלול מה יהיה סגנון החיים שלך, כמה תירצה לנסוע, ולהיכן.

החלק החשוב מבחינתי הוא מרחב המיחיה,
זה לא דבר שיסע הרבה ואני יכול לבחור מתי אני נוסע, אין לי חובה להכנס למרכז העיר בשעות העומס ואני יכול להחליט שאני "עובר" באמצע הלילה.
מעבר לזה שאני אוהב שטחים פתוחים וכנראה ששם אבלה את רוב הזמן.

ארגז של 8 מטר נראה לי פשרה טובה או מיניבוס של 8-9 מטר נראה ל יפשרה טובה

zerez
06-07-13, 13:18
לדעתי. הכלי לדבר כזה הוא משאית. המשאית היא איסוזו סומו , שנותנת הכי הרבה גודל ארגז וכושר העמסה פר משקל עצמי וגודל עצמי. נמוכה יחסית. זריזה יחסית. אתה לא הולך לעבוד איתה, ולפי הקטע של הג'ימני כמעט לא תיסע איתה. ולכן לא מענין אותך שהיא ממש ממש לא נוחה לנהיגה. לגבי אמינות תשאל מישהו שגם שילם על התיקונים

ארגז - דוקא כן היתי הולך על ארגז שנפתח מאחור עם דלת הדראולית עם איזו דלת שנפתחת בלי קשר לדופן { נניח 3/4 1/4 לטובת הדופן } בנוסף לפתח שנפתח לתא הנהג { למרות שזה קצת טריקי באיסוזו אבל אפשרי } אם אתה מתכנן להסתובב איתה בשטח עירוני לא היתי בונה יותר מדי ארגזים מתחת לארגז - זה ממש מגביל את התנועה בסיבובים חדים ויש לדברים האלה נטיה להידפק מכל מני דברים. בין הקורות דוקא כן { לא יודע כמה מקום יש שם באיסוזו }.
אם אתה הולך לגור שם - אין מנוס מבנית ארגז עם הרחבות במצב עמידה . אולי אפילו לעשות הרחבה שבעצם מזיזה בשלמותן את שתי הדפנות.

דבר נוסף - לדעתי צריך לשמור על המשאית שתראה כמה שיותר כמו "סתם" משאית ולא תמשוך יותר מדי תשומת לב.

חייבים תומכים נורמאלים למשאית { מכאנים/הדראולים/פניאומטים }}, מאד מוזר בכתבה ב XNET שהכל טיפ טופ והוא עומד על בלוקים....

סולארי - נשמע נחמד מאד אבל מיקר את הפרויקט, נראה פגיע, מוסיף משקל. { ועוד על הגג } היתי חושב על פתרון אחר, שימוש במנוע, במצברים , בשבשבת......

אתה מדבר על הוספת נגרר לעסק הזה - אם זה באמת מה שתעשה - אז תעשה נגרר גדול יותר מהג'מיני שישמש גם בתור מחסן .

ואם אפשר שאלה קטנה - שאלת קיטבג אולי - מאיפה באמת מביאים מים לדבר הזה?

האמת היא שהסתכלתי על סומו.
המשאית שמתאימה שם היא גירסת ה 10 טון הארוכה כי רק עליה אפשר להרכיב ארגז של 8 מטר, ביד 2 אין אף אחת של 10 טון רק 7.5 ו 6.2.
לא הבנתי את המגבלה של ארגזים מתחת לארגז, זה המקום היחידי שאני יכול לחשוב עליו למצברים, מיכלי מים ומקום איחסון.

לעשות למשאית הרחבות ולשמור אותה שתראה כסתם משאית זה מנוגד :-)
מצד אחד אני לא רוצה למשוך עם זה תשומת לב של "מתעניינים" ולא רוצה יותר מידי תיסבוכות ומצד שני אני רוצה מקסימום מקום.

סולארי מייקר את הפרוייקט אבל אם אני לא רוצה להיות תלוי בתשתיות ולא רוצה להפעיל גנרטור אני לא רואה מנוס ממשהו סולארי, אני לא בטוח ששבשבת רוח היא יותר זולה ואני כן בטוח שבארץ יש יותר שמש מרוח.

הנגרר הוא עדיין בתחום הממש נדמה לי אבל להוסיף עליו מחסן זה רעיון שלא חשבתי עליו ולגבי המים כבר ענו.

zerez
06-07-13, 13:24
בתור אחד שמטייל עם קרוואן לפחות שבוע בשנה , ואפילו שבועיים יחד עם בני וזוג הוריי בני 80+ ( כן כן ארבע נפשות ) .
באפריל האחרון טיילתי ( פעם שמינית ) עם בניי באוסטריה , הפעם קיבלתי קרוואן חדש לגמרי אשר הייתרון שלו ( לדברי המשכיר ) הוא יותר ארוך ( 7.5 מ לעומת 6.9 מ ) ויןתר נמוך ( 300 מ לעומת 3.3 מ ) .
התוספת הקטנה הזאת לכאורה התגלתה כהרעה ניכרת !!! בכושר התמרון של הרכב - לתשומת ליבך .
כמו כן החיים בקרוואן מתנהלים גם מחוצה לו .
כמו שציינתי חיינו ארבעה מבוגרים במשך שבועיים במרחב הזה - זאת לא דירת ארבעה חדרים אך יש פה הכל לחיים נורמליים .
מכיוון שאני איש טכני ומכיר היטב את מבנה המערכות - אתה מוזמן להרים צלצול ולשמוע רעיונות .

אילן - 050-5249686

אילן תודה על העזרה,
כרגע אני עדיין בשלב החלום אבל אם זה יתגשם אני בהחלט אשמח לדבר איתך,
לגבי האורך, כמו שכבר כתבתי הדבר הזה יהיה רוב הזמן בחניה וההעדפה שלי היא מרחב פנימי על נוחות תימרון, 70 ס"מ במיטת סדום כזאת נראה לי די הרבה ואם צריך לשלם על זה בקצת חוסר נוחות פה ושם זה נראה לי שווה.

zerez
06-07-13, 13:32
אני משער שזה חלק מ"נדמה לי" אבל לא התייחסת בכלל לתקציב.

עוד נקודה שלא התייחסת אליה, זה איפה חונים עם המשאית?
אז תרשה לי להמשיך עם הקו הנדמה לי.

הייתי שוקל לקנות אדמה חקלאית. כל הזמן יש פרסומות שלך "אדמה חקלאית בטאבו", בשביל תקווה מעורפלת שיום אחד יפשירו שם את הקרקעות ואנשים יהיו מליונרים.
אבל עד אז, אתה יכול שיהיה לך ממש שטח משלך, בזול יחסית לדירה, רשום בטאבו, ולהחנות עליו כל מה שתרצה. ואם זה כבר חקלאי, אז תוכל לגדל שם איזה גן ירק.

שירותים - שווה לבדוק סוג של שירותים אקולוגים, לא כימיים, אבל גם לא צורכים מים. אם יש לך את השטח הקבוע משלך אז תוכל לבנות משהו קטן מחוץ למשאית, עם אופצית גיבוי כלשהי בפנים.

לגבי הגדלת השטח - מכיוון שאתה גם ככה הולך להרגיש מאוד את ה"בחוץ", זה לא שונה מלגור ביחידת דיור בחצר משק. אז הייתי אומר ללכת על פלטות הרמה של משאיות שמורכבת מאחור בכל מקרה, מעבר שתעזור לך באמת להעלות ציוד אם צריך, היא יכולה לשמש בתור מרפסת נפתחת. אתה פותח אותה, מוציא כיסא מתקפל וזהו. מארגן קצת צל לקיץ ויש לך שלושה כיווני אוויר.

חונים בחניה ליד המרינה בהרצליה או בחוף הצוק בתל אביב או ברידינג אן בחניון ליד העבודה או בכל מקום שמותר למשאית לחנות.
זאת משאית לכל דבר ועניין ואני לא חושב שמישהו יכול למנוע ממני להחנות משאית במקום חוקי ולגור בתוכה - שמישהו יתתקן אותי אם אני טועה.

אין לי מושג איך רושמים קרקע חקלאית בטאבו, עד כמה שידוע לי קרקע חקלאית רשומה במינהל ולא בטאבו ואי אפשר לחלק אותה לחלקות כל זמן שלא אישרו שינוי יעוד.
אין לי מושג איך זה עובד אבל לא נראה לי שכל קונה מקבל שטח מוגדר שהוא יודע מה הגבולות שלו - אבל זה שווה בדיקה.

אני חושב שבארץ מפשירים קרקע לבניה בעקבות לחץ של מקורבים ולוביסטים, לדעתי האישית הסיכוי שקרקע שפשוטי העם השקיעו בה תופשר הוא קלוש יותר מהסיכוי לזכות בלוטו.
<אני שייך לאסכולה שטוענת שההון והשלטון בארץ קשורים בצורה בילתי ניתנת להפרדה>

zerez
06-07-13, 13:42
אז שיחקתי לי עוד קצת, הורדתי תוכנת תיכנון אריטקטורה חינמית וניסיתי להכניס לארגז את מה שאני רוצה,
השתמשתי במודולים מוכנים של בתים ולא של יאכטות או קרוואנים שעלו לי בעוד קצת מקום.

הכנתי שני דגמים, 2.5X6 מטר ו 2.5X7.5 מטר,
נראה לי ש 8 מטר זה די מינימום וגם אם אשתמש במודולים של קרוואנים או יאכטות ואחסוך 20-30% מהמקום 6 מטר זה עדיין קטן.

בינתיים עברתי לאקסל של צריכות זרם.

איך ממזגים דבר כזה בלי להפעיל גנרטור?
7676476763

חנן-ג'יפולוג
06-07-13, 19:23
איך עובדת משאית קירור?
חלקן עם יחידה עצמאית שכוללת מנוע דיזל קטן שגם מטעין את המצבר וגם מפעיל את מדחס הקירור. אותה יחידת קירור יודעת גם לעבוד על מתח חשמלי תלת פאזי אם יש בסביבה. בשני המקרים יש יחידת טרמוסטט שמפעילה את המנוע החשמלי או את מנוע הבנזין ע"פ הצורך. יש הרבה יחידות משומשות כאלה בשוק.
יש גם כאלה שעובדות על מדחס נוסף שהותקן במנוע. בשביל שזה יעבוד המנוע של הרכב צריך לעבוד.
יתכן שזה אוברקיל פרוע למי שצריך לקרר את החלל ל20 מעלות ולא למינוס 18 מעלות. יש גם יחידות כאלה לטנדרים קטנים אז אולי הן יתאימו טוב יותר לקירור עדין של משאית גדולה.

asafk
06-07-13, 20:31
הרבה מקום אפשר לחסוך על ידי זה שלא תציב קירות פנימיים. חלל המחייה אמור לכלול גם את המיטה. והיא יכולה להיות גלריה שתחתיה חלל איכסון גדול. תחשוב על ניצול של נפח, לא של שטח.

אסף.

יונימוג אדום
06-07-13, 22:05
לפי התכנון הראשוני שהעלת , רואים שאין לך שמץ מושג מה זה קרוואן .
במחשבה נכונה ניתן להגיע לניצול מירבי של השטח - למשל השרותים יכולים להיות מחצית הגודל ועדיין לא להיות צפופים יתר על המידה .
קרוואנים זאת תעשיה שלמה והתכנון שונה לגמרי מדירת מגורים .
למשל שטחי איכסון משולבים מתחת ומעל לכל דבר .
כנס לגוגל - קרוואנים ותראה סידור פנימי , אני מניח שתתחיל להבין על מה אני מדבר .

אילן

polar bear
06-07-13, 23:21
הענין עם המקום מתחת לארגז בדפנות - נכון שזה המקום האידיאלי - אבל נניח שמת שם איזה דבר יקר - כמו נניח את תא המצברים של המערכת הסולארית שלך. ולקחת סיבוב בעיר קצת לא בזהירות ומשהו פינצ'ר לך את המצבר - חבל. במשאיות רגילות יש במקומות האלה מדרגות לארגז , מיכל דלק -שהרבה פעמים קטן בגלל מכות - וזהו.

לגבי איך לעשות שהארגז יראה רגיל יחסית אבל יפתח לגמרי - אתה פשוט עושה ארגז כמו של המובילי שתיה/משטחים - שיש לו דופן קדמית ודופן אחורית וגג. ובתוכו אתה בונה "ארגז" נוסף שבנוי משני חצאי ארגזים. ובעמידה אתה מפריד את שני חצאי הארגזים . לצדדים ובמקום תא של 7X2.5 יש לך 7X5.5 נניח. מבחוץ כל מה שאמורים לראות זה שהדופן כאילו כפולה. אבל מי מתעמק כל כך? הבעיה העיקרית ברעיון זה היא עלות של המערכת שתזיז את הדפנות ותשמור עליהן במקום בעמידה. וגם שלא תוכל לעמוד "פתוח" בכל מקום ולכן אולי אם עושים דבר כזה צריך לתכנן את הפנים כך שניתן יהיה להשתמש בו גם אם לא פותחים.

חלומות של אתמול הם קראוון עם מזגן.....

חנן גולומבק
07-07-13, 10:25
זה של חבר שלי בספסופה. בכל שנה הם מגיעים איתו לכמה שבועות לאילת.

http://www.zimmer.co.il/premium.asp?Site_ID=1162&page_id=26262 (http://www.zimmer.co.il/premium.asp?Site_ID=1162&page_id=26262)

רמי גלבוע
07-07-13, 18:54
עניין הקירור הוא די בעיה; רוב זמננו בטיול לא היה בו צורך, הפעלנו אותו כמה פעמים בדרום קליפורניה ובמקסיקו. גם כאשר יש חשמל 110 וולט, לא נעים להיות בחלל הקטן הזה עם טרטור המזגן. במוטורהום האמריקני יש גנרטור בנזין, המאפשר להפעיל את המזגן, התנור והמיקרו. משך שנה הפעלתי אותו 3-4 פעמים, לא אהבתי.

מצד שני, בארץ הנושא כאוב. לדעתי, אתה חייב פתרון טכנולוגי (קטונתי מלייעץ) , אבל הקפד גם על קירור עצמי - אופציה לפתיחת חלונות גדולים מכל צד, צילייות על הדפנות, אולי איזו צילייה עילית, והכי טוב - לחנות בתוך פרדס מוצל.

בשנות החמישים היה במושבים בעמק בית שאן desert cooler - התקינו בחלונות הבית שתי רשתות של לול, ביניהן חציר או קש. טפטפת מלמעלה שמרה את הקש רטוב כל הזמן, והרוח ציננה היטב. 2 בעיות - לא תמיד יש לך מים זורמים, זה חוסם את האור מהחלון

רמי גלבוע
07-07-13, 23:00
תרשו לי לסבך את הדיון לעוד מישור... למה בכלל ללכת על משאית מרכב אחוד? אנחנו בחרנו בתצורה כזו כי היינו לפני מסע של 30,000 קילומטרים. אבל אם אתה מתכוון לחנות פרקי זמן ארוכים במקום קבוע, עשה מה שעושים האמריקנים - קנה לך ג'יפ רגיל או טנדר, גרור מאחורה קראוון. זה נותן לך אפשרות לטייל עם האוטו ה'קטן', ולחיות בלילה במירב הנוחות. זה גם חוסך את הצורך לארגן את כל הבית לפני שאתה נוסע להביא משהו מהחנות הסמוכה. במקום משאית-בית ועוד ג'יפ נגרר, לך על 4X4 עם קראוון. האמריקים, אגב, גוררים גם ג'יפ מאחורי הקראוון...

אתה לא חייב Fifth Wheel או אוטובוס כמו בתמונה...

רמי גלבוע
07-07-13, 23:08
ועכשיו גם התמונה...
לנגרר הזה, אגב, יש שתי הרחבות הנראות כאן בבירור, ועוד אחת (גדולה יותר) בצד השני. על הגג, 2 או 3 יחידות מיזוג אוויר

zerez
07-07-13, 23:14
לפי התכנון הראשוני שהעלת , רואים שאין לך שמץ מושג מה זה קרוואן .
במחשבה נכונה ניתן להגיע לניצול מירבי של השטח - למשל השרותים יכולים להיות מחצית הגודל ועדיין לא להיות צפופים יתר על המידה .
קרוואנים זאת תעשיה שלמה והתכנון שונה לגמרי מדירת מגורים .
למשל שטחי איכסון משולבים מתחת ומעל לכל דבר .
כנס לגוגל - קרוואנים ותראה סידור פנימי , אני מניח שתתחיל להבין על מה אני מדבר .

אילן

אילן,
זה לא רק שאין לי מושג בעיצוב קרוואנים - אין לי שום מושג בעיצוב.
כתבתי שאני משתמש במודולים שיש בתוכנה כי אני לא יודע להגדיר חדשים ועדיין נראה לי ששמונה מטר זה פחות או יותר המינימום.

אם וכאשר העסק יכרום עור וגידים אני אתייעץ עם כאלה שיודעים לעצב ואם יהיה צורך אני גם אשכור את שירותיו של בעל מיקצוע.

zerez
07-07-13, 23:15
זה של חבר שלי בספסופה. בכל שנה הם מגיעים איתו לכמה שבועות לאילת.

http://www.zimmer.co.il/premium.asp?Site_ID=1162&page_id=26262 (http://www.zimmer.co.il/premium.asp?Site_ID=1162&page_id=26262)

זה נראה טוב, הוא מתחבר לתשתיות או שהוא עצמאי?

zerez
07-07-13, 23:29
שוב תודה לכולם, התחלתי לרכז את מה שנדון כאן ועוד כמה רעיונות בבלוג שלי
http://zuler.net/blog/2013/%D7%91%D7%99%D7%AA-%D7%A2%D7%9C-%D7%92%D7%9C%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%9D/

לגבי מערכת הקירור - מנוע דיזל נראה לי בעייתי מהבחינה שאם אני חונה בעיר זה יטריד את השכנים וימשוך צרות, נראה לי שעדיף לשים מזגן רגיל ולחשוב על פתרון של גנרטור בנזין מוחרש.

אסף - אכן ראיתי שברוב הקרוואנים אין קירות פנימיים אלה מחיצות ווילון למיטה, בהחלט דבר שכדאי לאמץ.

רמי - לגבי החציר והמים, אני זוכר ממטרות על גגות הלולים כדי שהתרנגולות לא ימותו מחום, את המים שירדו מהגג סבא שלי מיחזר והישקה את הירקות.
לגבי נגרר - חשבתי על זה אבל, בארץ, טנדר מהסוג של DMAX משנת 2008 ומעלה רשאי לגרור עד 2 טון ונידמה לי שיש מגבלת גודל, ראיתי באתרים בחו"ל קרוואנים נגררים כאלה והם קטנים מידי.

חשבתי על משהו יותר גדול שאפשר לגרור עם טרקטור (לזה יש לי רישיון ומגבלת המשקל היא 10 טון) אבל תנועת טרקטור אסורה על הרבה כבישים וטרקטור גורר שנוסע לאיטו על הכביש הוא מגנט לשוטרים.
הדוגמא לניגרר שהעלית נגרר ע"י רכב שנראה כמו F350 וגם אז אני לא בטוח שהוא חוקי בארץ.

אם יש משהו בגודל סביר שאפשר לגרור עם טנדר זה יהיה פתרון עדיף על משאית.

רמי גלבוע
08-07-13, 00:36
הנגרר שהעליתי מקודם הוא מסוג 'גלגל חמישי', זה באמת מפלצת, גדולה וגם יקרה. אבל עם טנדר אמריקאי אתה יכול לגרור טריילר 'רגיל' באורך 8 מטרים (כמו בתמונה המצורפת, נגרר על ידי סבאורבן, נדמה לי. זה שבתמונה הקודמת הוא 11 - 12 מטרים). מחירי הטנדרים האמריקנים המשומשים נמוכים מאוד, שמעתי שקשה להיפטר מפורדים, אז אולי זה הפתרון שלך?

אתה יכול לחפש נגרר משומש למכירה בארץ, או להביא מאמריקה (לא יודע אם אפשר לייבא כזה משומש). אבל אם אתה מדבר על בנייה עצמית, אז קדימה - קנה נגרר עם שני סרנים ותתחיל לרתך...

zerez
08-07-13, 11:08
אפשר לייבא קרוואנים משומשים עד שנה מיום היצור.
כושר הגרירה של רכבים מלפני 2008 בארץ הוא משקלם הכולל לחלק ל 1.92 וזה אומר שגם הטנדרים האמריקאים הגדולים בקטגוריה של רישיון ב לא יכולים לגרור 2 טון ובכל מקרה גרירה של מעל 1.5 טון דורשת רישיון ג (C1)
http://media.mot.gov.il/PDF/HE_RECHEV/39784911.pdf

ברכבים שנרשמו בארץ אחרי אפריל 2008 הכלל שונה וכושר הגרירה הוא כפי שיבואן הרכב אישר, ל DMAX וטויטה ויגו מותר לגרור 2 טון, כך שבמדינת ישראל של 2013 לאיסוזו DMAX משנת יצור 2008 ומעלה מותר לגרור יותר מאשר סבאורבן.

אבל רעיון של נגרר מוצא חן בעיני, חשבתי פעם להחליף את הג'ימני בטנדר ואולי זאת ההזדמנות.

zerez
08-07-13, 15:47
פתרון למיזוג שיעבוד טוב במקומות יבשים - מצנן אוויר שצורך 110W.

http://www.hameir.co.il/Product.asp?Pid=T5000&Cat2Cat1ID=8&Cat2ID=193&aff=Zap&lang=he

רמי גלבוע
08-07-13, 17:00
טנדר זה בכלל קונפיגורציה מעולה לאורח החיים שאתה מדבר עליו

חנן גולומבק
14-07-13, 11:19
זה נראה טוב, הוא מתחבר לתשתיות או שהוא עצמאי? עצמאי.

tzagi
18-07-13, 08:29
ארז, משוך עמברקס.

אתן לך את אותה עצה שנתתי לאחי.
לפני שנים התקשר ושאל לגבי קניית מוטורהום קטן למה? הוא והחברה שלו אוהבים לסעת לנופש בסנטה ברברה ויש להם כלב, רוב המלונות לא מוכנים לקבל חיות ובאלה שכן המחירים מזעזעים.
אז אמרתי לו....לך שכור אחד לסוף שבוע ותנסה,(8 שנים עברו מאז ועדיין לא קנה מוטורהום)
אז, בא פה, שכור אחד לשבוע שבועיים ותנסה, כולו שכר לימוד זול לפני שאתה נכנס להרפתקאות בלי תחתית.

לרמי: אם לא הבנת למה העגלה בנזין ולא דיזל, יש כ $6000 הפרש במחיר הקניה, שלא לדבר על תיקונים וטיפולים, את חברת ההשכרה זה לא מעניין, השוכר משלם את הדלק, לא הם.

רמי גלבוע
18-07-13, 09:11
צגי,
ברור לי לגמרי הפרש המחיר בין קניית סנזין או דיזל באמריקה. הלקוחות שם גם לא מתרגשים מבנזין, זה נראה להם הבחירה הטבעית. הנבלה שלי (עם V6 בנזין) היה מוציא 4 ק"מ לליטר ביום טוב, בלי לעבור את ה-90 קמ"ש... החדשים יותר, V10 בנזין, חסכוניים יותר, גם בגלל תיבת 5-הילוכים שיש להם (אצלי היו רק ארבעה). תקציב הדלק היומי אצלנו היה כ-25 $, בקצב של כ-3500 ק"מ לחודש.

אגב, יש גם חברות השכרה שמשכירות דיזל.

tzagi
18-07-13, 09:31
אגב, יש גם חברות השכרה שמשכירות דיזל.

ברור, אבל לא הדינוזאור הגדול שהשכרת ממנו
V10 בנזין חסכוני? בהשוואה למה, מעבורת חלל?
ההבדל במציאות בין בנזין לדיזל במשקלים האלה הוא בערך %70 בעלות הדלק. כ6MPG בבנזין ומעל ל10MPG בדיזל., ההבדלים באזור הררי אפילו יותר משמעותיים.

asafk
20-07-13, 02:38
בוא נעשה סדר עד כאן

בית על גלגלים זה רעיון מעולה. אם הייתי גרוש או רווק הייתי בונה לי כזה.
לדעתי, בגלל שבישראל כל הנושא של גרירת נגררים גדולים או כבדים הוא דבר בעייתי מבחינת הרישוי - עדיף לרדת מזה.

בשביל גודל נורמלי, חייבים משאית. או אוטובוס.
לאוטובוס יש יתרון - כל המרכב הוא חלל אחד גדול, ובאורך של 12 מטר (שזה המקסימום) אפשר לעשות המון דברים. לאוטובוס יש גם חסרונות, אבל אם הייתי בונה בית על גלגלים בהחלט הייתי שוקל לקחתאוטובוס ישן, אפילו אספנות, ולהתחיל משם.
למשאית יש יתרון מובהק אחד - את אף אחד לא בעניין מה יש בארגז של המשאית. הרבינה היא עולם אחד, והארגז עולם אחר שאפשר לעשות בו מה שרוצים. החיסרון הוא שהמקסימום שתוכל למצוא זה ארגז של 8 מטר. למשאית יש עוד יתרון - אפשר למצוא משאיות 4X4 בישראל, חלקן על סף אספנות, וזה לדעתי הדבר האמיתי (למי שגולש בג'יפולוג... ). לא בשביל לטייל איתה אלא כדי להגיע לחניון הלילה ומשם לטייל עם הג'ימני...

כדי לתכנן את האוטו-בית, צריך קודם לראות כמה נפח תופסים הדברים שחייבים, ולמצוא להם מקום:

מה צריך בתוך אוטו-בית?
מערכת חשמל- מערכת "בית" עצמאית, עם מצבר פריקה עמוקה אחד או שניים. לדעתי כדאי שתהיה נטענת הן על ידי פנלים סולריים והן על ידי שבשבת. אם בוחרים רק באמצעי אחד, אני דווקא חושב ששבשבת יעילה יותר מפנלים סולריים, ולו בגלל שהיא עובדת גם ביום וגם בלילה. לרכב שנוסע הרבה עדיף פנלים סולריים, כי הם עובדים גם בנסיעה. החסרון שלהם הוא שהם תופסים המון שטח, ושצריך לשמור עליהם נקיים.
למצברי ה24 וולט מחברים ממיר ל 220, ובלי להיכנס לכל הפרטים, חשוב שהממיר יספק חשמל רק למה שחייבים שיהיה 220, ולא לאמצעים כמו תאורה שיכולים ורצוי שיעבדו על 12 או 24. כמובן שחשוב להקפיד על מכשירים חסכוניים בחשמל, כמו תאורת לדים.

גז- משמש לשלושה דברים- בישול (כיריים), חימום בחורף ומקרר. אחד הצרכנים הכבדים ביותר של חשמל הוא מקרר, ויש מקררים של יאכטות וקרוואנים שעובדים על גז. זה חוסך הרבה מאוד אנרגיה חשמלית. חשוב לייצר תא לבלון גז תיקני גדול, מהסוג שמיועד לקרוואנים (לא בלון גז ביתי).

מים - נושא די כבד- ברכב יש מערכת מים נקיים, מים אפורים ומים "שחורים". המים הנקיים הם גם במיכל וגם דרך כניסה עם מגביל לחץ מברז חיצוני. כאשר יש מים מבחוץ, אלו המים שבהם משתמשים וכאשר לא, משתמשים במים שבמיכל. לטובת חימום המים למקלחת אפשר להשתמש במחמם מים ייעודי, או בדוד שמש קטן שאפשר לבנות לבד. משאבה אחת מספיקה בד"כ לכל השימושים, למרות שתמיד יש בעיה של ספיקה גבוהה מדי בחלק מהמקומות ונמוכה מדי באחרים.
המים האפורים הם המים שיוצאים מהכיור ומהמקלחת. מנקזים אותם למיכל מים אפורים שאותו מרוקנים פעם בכמה זמן, או למי שחי בחיק הטבע - עם צינור ארוך, לאדמה (להשקות את הגינה). מים "שחורים" הם ביטוי יפה לביוב, מה שיוצא מהשירותים, וזה מיכל חרא, בגדול. גם אותו צריך לרוקן פעם ביום-יומיים. התחליף לזה הם שירותים כימיים, שדורשים שירות וריקון, בעצמם, אבל זה לפחות חרא ריחני.

אחרי שגמרת עם מה שחייבים, עוברים למה שרוצים- מיטה, מטבח, מקלחת, חדר אורחים... כל אלו תופסים פחות מקום ממה שנדמה, בתכנון נכון. חשוב, כמו שכתבתי קודם, לתכנן את הנפח. זה לא תכנון של דירה שהוא דו מימדי - החוכמה בדיגום של רכב (ולא רק אוטו-בית) הוא ניצול מיטבי של הנפחים השונים. כמו למשל, תא איכסון שנפתח מבחוץ ומעליו המיטה, או מיכל מים שנמצא בתוך השלדה, או חלל שנפתח החוצה לבלוני הגז והצד הפנימי שלו הוא הבסיס לשולחן האוכל.
התהליך נראה מסובך, אבל בגדול כל הקרוואנים דומים אחד לשני, בגלל שהזרימה של החיים בתוכם דומה. יש שתי גישות. באחת הכניסה היא בחלק הקדמי ומשם יש זרימה של חדר אורחים - מטבח - שירותים/ מקלחת - חדר שינה, ובגישה השניה הכניסה היא מהאמצע, ולצד אחד החללים שבהם יש אורחים, ולצד השני החללים היותר פרטיים.
כמובן שאפשר לשים את המיטה מעל הקבינה, ויש עוד הרבה וריאציות.

אני ממליץ לחשוב גם על הרחבה - לא צריך ממוכנת ומשוכללת, מספיק ארבע פלטות על ארבעה צירים, אחת יורדת על רגליים ומשמשת רצפה, שתיים נפתחות לצדדים והופכות לקירות, והרביעים נפתחת למעלה ויש לך גם גג. באחד הקמפרים היפים שראיתי (על משאית 8X8 מטורפת) עשו מרפסת על הגג. גם לא רע. העניין הוא שהרחבה או פתיחה של החלל היא חשובה דווקא כשגרים בטבע, כדי להרגיש פחות קלסטרופובי מצד אחד, בלי להטריח את עצמך להיכנה ולצאת למעלה ולמטה בשביל כל ספל קפה.

ממה בונים? אם מדובר במשאית, ארגז קירור הוא התחלה טובה. אפשר גם לתכנן ארגז ולתת למישהו שבונה ארגזי קירור לבנות. אפשר לבנות שלד (מרותך מאלומיניום) ועליו לחבר בעבודה עצמית פנלים של ארגז קירור. אפשר על השלד להדביק לוחות אלומיניום דקים בצד אחד ופלסטיק בצד שני, ולמלא בקצף.
כמובן שאם מדובר באוטובוס, המרכב קיים ומה שנשאר זה לצפות אותו מבפנים בבידוד כזה או אחר.

יש עוד המון פרטים קטנים שמי שמצוי בשוק הקרוואנים מכיר, החל בחלונות מיוחדים וכלה בנקודות חיבור מיוחדות. הכל אפשר להשיג, ולא ביוקר, אפילו בארץ. אני מציע לא לוותר בסעיף של האיבזור והפירזול המיוחדים - זה מה שעושה את ההבדל באיכות החיים.

אסף.

jeep.il
20-07-13, 19:58
בעיקר בגלל מה שחנן גולמבק בנה ובכלל בגלל כל פעם מחדש זה עולה כאן בפורום אני השתעשעתי ברעיון ממה הכי טוב בארץ לבנות מוטורהום בארץ ובזול יחסית ומה שעלה זה לקחת אביר אם רישוי אזרחי ולבנות בארגז את כל מה שאני צריך. סתם רעיון למי שיכול להרשות לעצמו.

zerez
20-07-13, 21:35
אסף,
הרעיון הראשוני היה אוטובוס אבל הוא נפסל בגלל בעיות רישוי, אוטובוס הוא מעל 12 טון ולכן לא מכוסה ע"י רישיון C1 (שעדיין אין לי) ולי אין סבלנות לחכות לרישיון C
משאית ביכלל מתחילה להראות לי לא אקטואלית בגלל עלויות רישוי למשאית, לג'ימני ולנגרר - צריך לקנות מנוי במכון רישוי ולשעבד סוכן ביטוח.

נשארתי עם האפשרות לנגרר ובזמן האחרון עלה הרעיון של קרוואן 4X4 בתוך ונדורה.

היום אפשר לגרור עם טנדר DMAX מודל 2008 ומעלה כמעט 2 טון, זה מחייב רישיון C1 אבל זה אתגר לא קשה יחסית, אם אני לוקח בחשבון שחלק מהמים יהיו בטנדר ולא בנגרר זה משאיר אפשרות לנגרר די גדול. קיימת גם אופציה של נגרר גדול יותר שנגרר ע"י טרקטור, זה מפשט ומוזיל את העסק כי טרקטור צריך טסט פעם בשנתיים והטסט לא יקר ומשקל הנגרר הוא עד 10 טון, תלוי כמובן בטרקטור. טרקטורים סטנדרטיים יכולים לגרור משהו כמו 5 טון.

לגבי חשמל - יש לי אקסל מוכן עם חישובים, מערכת שתספק הכל תשקול קרוב לטון וזה לפני שדיברתי על המחיר. לא אקטואלי לנגרר לכם גם כאן צריך לחסוך, למעשה לוותר על מזגן.

לגבי שבשבת - הפלגתי פעם עם יאכטונר שנחשב למבין עיניין והוא אמר לי שבאגן הים התיכון יש יותר שמש מרוח - לא בדקתי אבל כנראה שזה נכון.

בקיצור - כרגע אני בודק אופציה של ונדורה ובטח יהיו לי שאלות על זה.

איזה משאיות 4X4 אספנות אפשר לקנות?

asafk
21-07-13, 00:49
http://www.tinyhousedesign.com/

אם כבר מדברים על רעיונות ונגררים...

אסף.

asafk
21-07-13, 00:58
ועוד קישור מעניין... בקרוב אצלך?

http://www.candm.com.au/forum/viewtopic.php?f=49&t=9880

אסף.

רמי גלבוע
21-07-13, 01:30
אני לא כל כך מתלהב מוונדורה, מכיוון שרוב מה שתמצא בארץ יהיו גרוטאות בעייתיות מאוד. אבל אם אתה כבר בכיוון הזה, שווה לך לנבור באתר של http://www.sportsmobile.com/, הם עושים וואנים מדהימים, יקרים בטירוף אבל נוחים, וחלקם עם עבירות מופלאה.

האמת היאשגם אני משתעשע ברעיון כזה לצורך טיול באירופה, אבל אני מוכן לוותר על ה-4X4, וללכת על וואן אירופאי גדול, מרצדס, פורד או אפילו פיאט. מצד שני], בארץ אפשר באמת לרדת לשטח, אז 4X4 ישדרג אותך פלאות.

asafk
21-07-13, 01:41
רמי, שלא כמו בישראל או באמריקה, באירופה כדאי לא ללכת על הכי גדול שיש. ואן גדול מדי הופך למעמסה אמיתית כאשר רוצים להיכנס לעיר, למצוא חניה, או סתם לנהוג בדרכים הרריות צרות. לכן עדיף לבחור בדגמי הביניים.
אגב... יש למצוא באירופה גם LT 4X4 ישנים... אם הייתי קונה משהו, זה היה לדעתי מועמד טבעי. והצ'ופר הוא שבסוף הטיול אתה יכול לייבא אותו לארץ (אם מצאת אחד בקבוצת המשקל המתאימה לייבוא אישי של רכב אספנות)
77130

(וזה למרות שאני כבר שנים משתעשע ברעיון של לקנות באירופה, לטייל, ולייבא וולוו C303 .... אפילו היה לי אחד עם עסקה כמעט סגורה שבסוף נפלה בגלל חמדנות של המוכר)

אסף.

tzagi
21-07-13, 02:53
(וזה למרות שאני כבר שנים משתעשע ברעיון של לקנות באירופה, לטייל, ולייבא וולוו C303 .... אפילו היה לי אחד עם עסקה כמעט סגורה שבסוף נפלה בגלל חמדנות של המוכר)

אסף.

רכב מעולה עם מנוע מעולה אבל ממש לא פרקטי לשימוש , אם אתה בצפון ארופה, בסדר, אבל בכול מקום אחר בעולם? מאיפה תשיג חלפים? תקלות פשוטות יכולים להשביט אותו לחודשים.כבר היה לי בהמה דומה בדמוי גאז 69, כול מה שהיה צריך (ולא היה חסר מה"צריך") היה חובה לייצר ו-או לקמבן כי לא היה זמין בטווח של 20000 ק'מ.

im_ri
14-11-16, 16:29
אסף,
משאית ביכלל מתחילה להראות לי לא אקטואלית בגלל עלויות רישוי למשאית, לג'ימני ולנגרר - צריך לקנות מנוי במכון רישוי ולשעבד סוכן ביטוח.

תוכל לפרט לאיזה חישוב עלויות הגעת? ג'ימני אני מכיר אבל משאיות ונגררים ממש לא.

כמה עולה ביטוח+רישוי+טסט למשאית ממוצעת 10-12 טון?
כמה עולה ביטוח+רישוי+טסט לנגרר למשאית שעליו חשבת להעמיס ג'ימני?

zerez
15-11-16, 18:46
תוכל לפרט לאיזה חישוב עלויות הגעת? ג'ימני אני מכיר אבל משאיות ונגררים ממש לא.

כמה עולה ביטוח+רישוי+טסט למשאית ממוצעת 10-12 טון?
כמה עולה ביטוח+רישוי+טסט לנגרר למשאית שעליו חשבת להעמיס ג'ימני?
עברו מאז הרבה מים בירדן היבש ודברים השתנו, גם הג׳ימני הוחלף מאז.
אני לא זוכר את המספרים המדוייקים.
אגרת טסט של משאית קלה היא דומה לאגרה של רכב מיסחרי קל
ביטוח חובה וצד ג של רכב מעל 4 טון כמעט מכפילים את עצמם יחסית לרכב עד 4 טון, תלוי במספר הנהגים, ותק בנהיגה וכו
ביטוח וטסט לנגרר זה לא סיפור כבד
אם המשאית ישנה אז צריך בדיקת חורף שגם עולה כסף.
שורה תחתונה 3 -4 טסטים בשנה (תלוי עם המשאית מיושנת) בתוספת הביטוחים זה כאב ראש ועלויות שנראות לי מוגזמות.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

im_ri
15-11-16, 23:29
רק הוספת משתנים :)
אין לי מושג כמה עולה אגרת רישוי לרכב מסחרי קל... או הביטוח החובה וג'.

סתם מנסה לקבל סדרי גודל. לא צריך להיות מדויק בכלל.

zerez
16-11-16, 07:38
כמו לג׳יפ, רישוי בסביבות 1500 וביטוח תלוי בהמון משתנים, לפי מה שזכור לי זה בסביבות 10000 שח לשנה לנהג יחיד אבל יכול להיות שאני טועה.
אתה יכול לבדוק מחירים מדוייקים לפי הנתונים שלך באתר משרד האוצר.
אין לי מושג לגבי טיפולים ותיקונים.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

-->