PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיר המעלות לג'יפונים

ASIS
07-07-13, 21:36
"שיר המעלות אשא עיני אל-ההרים..." לאן אפשר לטייל בסגנון טיול המעלות הקשים הקלאסי בנגב שפורסם כאן לא מזמן, אבל עם רכב רך יותר?

balmog
07-07-13, 21:45
איזה רכב ?

ASIS
07-07-13, 22:00
אלמוג שלום, כן כדאי שאני אפרט קצת, הרכב המדובר הוא: גרנד ויטרה 07 ארוך, מוגבה ממוגן ונועל צמיגי AT.

ASIS
07-07-13, 22:24
ובכלל מאין צץ הרעיון... אז ככה:
בחודשים הקרובים או ליתר דיוק באוקטובר הקרוב ימלאו לעבדכם... נו תחזיקו חזק- 30. ישבתי עם עצמי ומצאתי, שאין דבר שאני חפץ בו יותר מאשר התנתקות מהשגרה לאיזה יום-יומיים, מה שנקרא להרגע ככה בכיף בלב נוף בראשית אדיר בחסות ארצנו היפה. מכיון שמהמילואים איכזבו השנה;)... לא קיבלתי את מנת המדבר
השנתית שלי ולחכות עד למפגש ג'יפולוג המדברי נראה כמו נצח, החלטתי להרים את הכפפה ולצאת לשטח- טיול עומק קוראים לזה?

נמרוד
07-07-13, 22:47
אין שום בעייה לעשות טיול עומק מדברי, עם גראנד ויטארה וצמיגי שטח סבירים. עזוב את המעלות עם השמות, זה נקודות על המפה, אפשר לעשות כמעט כל מסלול וכל טיול ולתפור את הנגב במשך ימים ארוכים בלי לעלות במעלות בעלי השם. בודדים הם אלו שהם "מעברים הכרחיים" של ממש בתכנון מסלולים (מעלה צלמון/מרזבה הוא דוגמא למקום שהוא כן צוואר בקבוק כזה, ופשוט מתכננים את המסלול כך שהוא בירידה).

balmog
07-07-13, 22:49
נמרוד צודק לחלוטין, מה גם שנראה לי שאתה מתכנן טיול ברכב בודד (תקן אותי אם אני טועה) ולא מומלץ להתחיל לאתגר יותר מדי את עצמך ללא מכוון ולפחות רכב נוסף לעזרה.

balmog
07-07-13, 22:50
כמו כן ברוב המעלות תצטרך עבודות מע"צ ונעילה אחת לפחות.

ASIS
07-07-13, 23:03
נמרוד שלום, זו הכוונה שלי בדיוק- לקבל הכוונה\הצעה למסלול מהחבר'ה היותר מנוסים בטיולים כאלה.

ASIS
07-07-13, 23:30
אלמוג, נכון לעכשיו אין שותפים על הפרק, אבל חלק מהשיתוף באתר הוא ע"מ למצוא חברים נוספים שמעוניינים.
רק להזכיר- אין עוד תאריך מדוייק, ולמען האמת גם פס מהאישה+ילדים, הכיוון הכללי הוא אוקטובר.

zivo
07-07-13, 23:58
1- לא מטילים לבד, ובכלל לא משנה איזה רכב יש לך.
2- לפי השאלות, אתה חדש, אז כמו בכל תחום, מהקל אל הקשה. תתחיל רגוע ותלמד להכיר את הרכב.
3- אם המטרה תחרויות עבירות, אתה לא ברכב הנכון, אבל המטרה לטייל, יש לך רכב מצויין. יש לי GV 2006 כבר 4 שנים, ואכן אין בעיה לעשות את רוב המסלולים.

כמו שנמרוד כתב לך, קצת תכנון נכון, ועוברים גם את המרזבה (דרך אגב, בגלל הגודל והמשקל, הרבה יותר בקלות מהרבה גיבורים אחרים)

נמרוד
08-07-13, 09:34
אתה מדבר על תקופת החגים, שבה כולם מתעוררים ומתחילים לטייל. באמת שלא תהיה לך בעייה למצוא כאן שותפים.

לגבי המסלול - אתה חדש בשטח? מצבך מצויין! הכל פתוח בפניך, כל מסלול חדש. יש לך רשימה לא רעה של מסלולי שטח (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=10) פה באתר עם קבצי נ"צ והסברים מפורטים, תעבור עליהם ותראה מה מדבר אליך, וכמובן כל חיבור בינהם אפשרי, או פשוט לפתוח מפה ולסוע.. מה שמרגיש לך נכון.

אם צריך להמליץ על טיול ראשון ויחיד בנגב - מבחינתי זה יהיה ואריאציה כלשהי על דרך הבשמים, ואולי דרך הבשמים כולה - מפאתי עזה ועד מואה בערבה, בשלושה ימים נינוחים.

ronen7k
08-07-13, 11:00
טיול רגוע שעשיתי שנה שעברה
http://www.jeepolog.com/forums/album.php?albumid=573
אפשרי גם ביומיים.
את המרזבה עליתי לאחר חצי שעה של בניה מסיבית וטובה ללא פשרות!
כן , טיילתי לבד ...

השנה טיילתי 4 ימים כ 200 ק״מ בשטח
http://www.youtube.com/watch?v=o1j88BtfbVE
את מעלה עשוש עקפתי , את הורדית ירדתי ( אפשר לעקוף אותה גם )
היתר לא בעייתי ...
את היום האחרון בנחל ערוד עשיתי לבד.

אני נוסע כל שנה בסביבות מאי בדר״כ לבד (הנפש מבקשת ) - מקבל פס ארוךךךךךךךךךךךךךךךךךךךך מאישתי
( אחרת היא יודעת שאני לא אהיה נסבל ).

לנסוע לבד לא כל אחד יכול , צריך להיות עם אופי מסויים... + יכולות טכניות להתגבר ולאלתר לבד.

לך על זה , צא תהנה ....

ASIS
08-07-13, 21:36
אני אפרט בקצרה על הניסיון שלי בשטח אולי ככה יהיה יותר קל לתת לי כיוון כלשהוא. יצאתי בשנה החולפת עם האישה והילדים (שנה וחצי ושלוש וחצי) ל-2 טיולים במדבר יהודה, אחד לנחל פרצים עליון והשני לאיזור ערד שכלל בסופו את מעלה זרון. שני הטיולים היו בחסות אתר השטח הישראלי והיו מאורגנים/תעשייתיים מידי לי, אך נוחים מאוד למטייל המשפחתי המתחיל. במהלך השנים טיילתי עם אשתי עוד כשהיה לנו ג׳ימיני, באיזור המרכז. עד שלפני 3 שנים עכב התרחבות התא עברנו לגרנד ויטרה 07 (שהוא בעצמו כבר לא רחוק מיום החלפתו באיזה דיסקו 2 שיבוא עלינו לטובה... אבל זה כמובן לשרשור אחר בזמנו). מבחינת עזרי ניווט אני חסר לגמרי, אנחנו מטיילים עם ספר/סיפור דרך. אבל אין לי שום בעיה בקריאת מפה והבנת תא שטח.

נמרוד
09-07-13, 11:23
אתה מדבר על לטייל באמת לבד? שזה נחמד מאד, אבל בהחלט משליך על בחירת ותכנון המסלול.

שלמי
09-07-13, 12:17
מצטרף לנמרוד בהמלצה על דרך הבשמים / וריאציה שלה כמסלול ראשון לבד, אם זה מה שאתה מחפש. אפשר גם בקעת צין ומכתש רמון.
המסלול של שיר המעלות הוא לדעתי מסלול די טפשי ומאולץ, ובטח לא מתאים לויטארה יחידה, עם ניסיון כפי שתיארת.
אם הניסיון שלך מתמצה בטיולים מאורגנים אולי שווה לך לחכות קצת, ולטייל עם עוד ג'יפ או שניים עד שאתה יוצא סולו.
אם החלטת שאתה מספיק גדול, יש מספר עקרונות בטיול לבד שרצוי לשמור עליהם.
מאוד חשוב ניסיון בשטח, ויכולת התמצאות וקריאת מפה (לא סיפור דרך). קח מפות (מנייר), גם של אזורים סמוכים, ואל תסמוך רק על ג'יפיאס שיכול לשבוק כל רגע.
אל תיתקע את עצמך עמוק מדי בשטח, בצירים לא מטויילים או במקומות עם עבירות קשה (כאן הכל יחסי כמובן).
שמור על מרחק סביר מכבישים / צירים ראשיים / ישובים, ואל תצא במזג אוויר קיצוני. (חמסין / שטפונות)
קח הרבה מים, דלק, וסוללות לטלפון, תשאיר את פרטי המסלול אצל מישהו שאתה סומך עליו ו/או במרכז של הרשות או בבי"ס שדה רלוונטיים.
ואל תמהר לעשות את המסלולים שרונן עושה לבד, זה שמבחינתו המרזבה זה רגוע, זה לא בהכרח תקף לגביך.

ronen7k
09-07-13, 12:27
ואל תמהר לעשות את המסלולים שרונן עושה לבד, זה שמבחינתו המרזבה זה רגוע, זה לא בהכרח תקף לגביך.[/QUOTE

הכוונה ל"רגוע" היתה שהטיול נעשה בקצב איטי ביותר , תכלס אתה יכול לעשות אותו ביום וחצי או יומיים סה"כ .

balmog
09-07-13, 14:45
מבחינת עזרי ניווט אני חסר לגמרי, אנחנו מטיילים עם ספר/סיפור דרך. אבל אין לי שום בעיה בקריאת מפה והבנת תא שטח.

תתחיל בלקנות או להשיג מפות של האיזורים שבהם אתה מטייל/רוצה לטייל, במיוחד אם אתה רוצה לטייל לבד.

ronen7k
09-07-13, 17:21
תתחיל בלקנות או להשיג מפות של האיזורים שבהם אתה מטייל/רוצה לטייל, במיוחד אם אתה רוצה לטייל לבד.

המינימום זה מפות סימון שבילים אקטואליות של אזור הטיול ! יותר טוב מכל סיפור דרך ...

ASIS
09-07-13, 18:21
הרעיון הוא לא לצאת לטיול ברכב בודד, אלא לבד מהאישה והילדים... מן טיול גברים לזכר הרווקות. אני חושב שאמצא כאן עם הזמן חבר לטיול/שותף נאמן למסע, מה שנקרא שועל שטח ותיק. בקשר לרכישת מפות סמ״ש, בינתיים אני בודק אופציות בעמוד ענן החינמי באינטרנט עד שאני ייסגר על איזור וכיוון ויקנה את המפות הרלוונטיות.

ASIS
02-09-13, 22:09
חברים יקרים שנה שתבוא עלינו לטובה, אני ממשיך לחפש כאן מצטרפים לטיול שלושת העשורים...
באחד מסופי השבוע באוקטובר לטייל דרומה, להרגיש לראות לנשום ובעיקר לחוות מדבר מהו. בתכנון עד כה חשבתי על שילוב שלושה מסלולים שעלו כאן: 1)ממשית דרך שבטה ועד ניצנה 2)משדה בוקר למעלה רמון 3)נחל עקרב ונחל יתר. אני מבקש את חוות דעת המומחים המנוסים בתכנון מסלולי טיול וכמובן אם יש מעוניינים אז הראש תמיד פתוח לעוד אפשרויות.

ASIS
07-09-13, 23:25
שבוע טוב ושנה טובה, לכל מי שחושב להצטרף- הטיול יהיה בע"ה בתאריכים: 12-11-10.10 או שבועיים מאוחר יותר 26-25-24.10 .

קיבלתי הצעה לסיים את היום השני באילת, ולכן חשבתי ביום הראשון להתחיל: ב-ממשית לאחר הנסיעה מהמרכז, להכנס למכתש הגדול ולעלות דרך מעלה אברהם, לצאת לכביש ולהכנס דרך רמת נפחא למאגורות נחש הצמא ולסיים בחניון ארדון\חאן בארות, וביום השני לנסוע לצ. ציחור ולהכנס למסלול (עפ"י הספר של יואב קווה) 'הנחלים הגדולים' עד צ. שיזפון.

ועכשיו בבקשה שאלות-הערות-תובנות וכמובן כל מה שיאיר את עיניי.

Redoren
08-09-13, 10:28
קודם כל - כל הכבוד! גם אני מתכנן טיול כזה, עם או בלי קשר למשבר החלפת הקידומת.
מצטרף לכל ההמלצות של המנוסים יותר כאן מעלי - הכי חשוב מפת נייר.
דגשים ספציפיים להודעה האחרונה שלך:
1. מעלה אברהם - אני עשיתי אותו מלמעלה למטה, נכנסים מאזור שדה בוקר. אחר כך חוצים את המכתש. לא בטוח כמה זה יהיה נוח בעליה - במיוחד אם אתה לבד.
2. לגבי הספר של יואב קווה - אני כבר טיילתי "בעזרתו" פעמיים. לדעתי, ומבלי להעליב אף אחד חס וחלילה - יש להתייחס לסיפורי הדרך שלו כהמלצה בלבד ולתפור ציר על מפה בהתאם למסלול המומלץ. כבר יצא לי להיתקל במדרגה שנכתב עליה "קלילה" ובפועל נדרשה בניה של כחצי שעה (אני נהניתי - לשיקולך:rolleyes:). במקום אחר הנ"צ היה "מבנה בטון נטוש" - ביזבזתי חצי שעה בלהסתובב סביב 3 בניינים נטושים עד שראיתי למה הוא התכוון. אז אם אתה מסתמך עליו, תדאג שתהיה לך מפה בהישג יד.
מעבר לזה - חפש כאן שרשור שנקרא "ציוד נלווה לטיולי שטח" או משהו כזה

ושיהיה המון בהצלחה! תעדכן איך היה..

נמרוד
08-09-13, 22:01
שבוע טוב ושנה טובה, לכל מי שחושב להצטרף- הטיול יהיה בע"ה בתאריכים: 12-11-10.10 או שבועיים מאוחר יותר 26-25-24.10 .

קיבלתי הצעה לסיים את היום השני באילת, ולכן חשבתי ביום הראשון להתחיל: ב-ממשית לאחר הנסיעה מהמרכז, להכנס למכתש הגדול ולעלות דרך מעלה אברהם, לצאת לכביש ולהכנס דרך רמת נפחא למאגורות נחש הצמא ולסיים בחניון ארדון\חאן בארות, וביום השני לנסוע לצ. ציחור ולהכנס למסלול (עפ"י הספר של יואב קווה) 'הנחלים הגדולים' עד צ. שיזפון.

ועכשיו בבקשה שאלות-הערות-תובנות וכמובן כל מה שיאיר את עיניי.

המסלולים נשמעים בסדר, אם כי דחוסים, וכוללים הרבה קטעי כביש. היום השני דחוס במיוחד - יש לך כמעט שעה על הכביש מחניון הר ארדון עד צומת ציחור, משם יום טיול שלם (יואב קווה בספר שלו ממליץ על 6-9 שעות) ואז עוד איזה שעה של נסיעת כביש. גם היום הראשון לא קצר. אבל אם אתה ומי שמצטרף אליך מתכוונים להנות בעיקר מהנהיגה, אז זה בסדר, ותמיד אפשר לקצר.

ד ו ר ו ן
08-09-13, 22:13
זה מסלולים של נסיעה בלי דקה להפסקה.
תצתרכו לתאם זמני השתנה יחד..
זה בלי קשר לחוסר הגיון בקפיצות צפון-דרום שמחייבות אותך לקטעי קישור ארוכים בכביש.

ASIS
09-09-13, 23:12
חברים מסתמן שהטיול יהיה ב-26-25-24.10, כי רק היום נודע לי שב-11.10 אני צריך לקפוץ מגובה 5 ק"מ ממטוס...

Redoren,דורון,נמרוד- תודה על ההתייחסות, תכננתי הרבה מידי למעט זמן ואני יעשה הערכה מחדש. ממש לא רוצה טיול בקצב של מירוץ.

מה שכן חשוב לי בטיול הזה: ביום הראשון להתרשם ממאגורות נחש הצמא ולישון בחאן בארות- אין מה לעשות ככה זה שהגיסים רוצים
להצטרף וכל העסק חדש להם, או שסתם מתפנקים עלי?!?! מה באמת טיבו/יתרונו של חאן בארות על פני חניון ארדון?
וביום השני- לסיים באילת אבל לא עם הלשון בחוץ.

ד ו ר ו ן
14-09-13, 23:39
חניון ארדון=משטח עפר מסודר עם חצרות קטנות מתוחמות בבולדרים.
חניון בארות=אפשרות לינה באוהל בדואי, שירותים, מים זורמים ותשתית בסיסית.

בשביל לסיים באילת, בלי להיות עם הלשון בחוץ, אתה צריך לתכנן מסלול של 50 ק"מ לכל היותר, ובמילים אחרות, להתחיל אותו לכל היותר מקו צומת שיזפון.

אם אין לך בעיה לנסוע בסוף כחצי שעה על הכביש, אז יש לך הרבה יותר אפשרויות.

ASIS
29-09-13, 21:02
זהו קול קורא נוסף... לכל המעוניינים להצטרף הטיול יהיה בע״ה בתאריכים 2.11-1.11-31.10.

היום הראשון יכלול כניסה למסלול נחל חוה מכביש 40 תכף אחרי עין עבדת לר. נפחא או כניסה ממצפה רמון ונסיעה על שפת המצוק לכיוון ראש מעלה מחמל (אין כוונה לרדת אותו). המגמה שלי כאמור ביקור במאגורות נחש הצמא וירידה במעלה נוח ללינה בחאן בארות.

ביום השני תחילת תנועה על ציר הנפט לדרום עד המפגש עם כביש 40, נסיעה לצ. שיזפון וכניסה למסלול שמגיע עד הר ברך (עפ״י אתר השטח הישראלי נקרא: ׳בדרך לאילת׳).

המסלולים הנ״ל מתאימים לגרנד ויטרה07 + ריינג׳ חדש (לבעל הריינג׳ זהו טיול ראשון מסוגו...)?
יש צורך באיזורים אלו בתיאום מול הצבא (מבחינת אימונים+בעיות ביטחוניות)?

באיזה מפות סימון שבילים עליי להצטייד? האם ניתן להסתמך עליהן ולצאת ללא GPS?
כ״כ כשרוכשים מפות אלו איך יודעים שהן העדכניות ביותר?

ASIS
13-10-13, 22:15
זהו ביום שישי האחרון סגרתי שלושה עשורים, והאמת עדיין לא מרגיש כזה... .

עשיתי צניחה חופשית ביחד עם אשתי מה שגמר לחלוטין את פחד הגבהים שקינן לאורך השנים, חוויה שאין שניה לה פשוט אי אפשר להעביר במילים את ההרגשה של קפיצה ממטוס בגובה 13,000 רגל וריחוף במהירות של 200 קמ״ש עד שנפתח מעליך המצנח ואז אתה יורד לקרקע אדם חדש. ואגב לא מפחיד (...בדיעבד) כלל. מ ו מ ל ץ !

ומה שנקרא לעינינו: סוף סוף יש לי מפות סימון שבילים בבית. באיזור בו בחרתי לטייל ביום הראשון גיליתי שאני צריך 2 מפות 17+18 ועל פי הן הכניסה לשטח תהייה ממצפה רמון
בדרך ׳הפסלים׳ בשביל שעל שפת מצוק המכתש. הכניסה שתכננתי בהתחלה מכביש 40 סמוך לעבדת (עם השילוט לנחל חווה) ירדה מהפרק כי ראיתי שהאיזור מסומן כולו כשמורת טבע ואין בה סימון שבילים כהלכתו, אלא רק בכניסה לר. נפחא.

אני באמת צריך חוות דעת לגביי רמת העבירות במקומות שהוזכרו לעיל, כאמור-גם מנווט בשטח לראשונה, ומוביל אנשים קרובים שלהם זו חוויה חדשה.

וכמובן חברים מי שחפץ להצטרף לטיול ולהעביר מניסיונו וידיעותיו בשמחה, הראש תמיד פתוח(כנראה הגיל... (-;

שלמי
16-10-13, 14:51
אם אתה מתכוון להמשיך מהמכתש על ציר הנפט אין הרבה היגיון בכניסה מכיוון מצפה רמון לכיוון המחמל
בהנחה שאתה מגיע מהצפון, כניסה דרך השביל בנחל נפחא, שמוביל לנחל חווה תקצר לך זמן והיא הרבה יותר נכונה מבחינת בניית מסלול, במיוחד אם אתה רוצה לעצור במאגורות של נחש צמא. אם תגיע מהמחמל תצטרך לחזור שליש דרך כדי להגיע לשם.
השביל שיוצא מכביש 40 מסומן, אם אני לא טועה בשחור, והוא די ברור.
הבעיה היא לא שהאזור הוא שמורת טבע אלא שטחי אש ובעיקר המעבר בלש"ביה.
לא נעים להגיע באמצע אימון - משישי אחרה"צ, שבת אמור להיות פנוי, מומלץ כמובן לבדוק מול צה"ל כמו בכל כניסה לשטחי אש.
השביל מהמחמל הוא נחמד, אבל רחוק וברובו לא רואים את הנוף של המכתש. הוא רלוונטי בעיקר אם נכנסים באמצע השבוע, אני לא זוכר אם הוא נכנס לשטחי אש, אבל לפחות הוא לא עובר באמצע הלש"ביה.

-->