PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול ברכב שכור בחוף המזרחי של ארה"ב

רון נחמן
08-07-13, 19:10
כן כן, אני יודע - זה לא "טיול ג'יפים בחו"ל".
זה טיול פרייבט בחו"ל.
אבל התכנית היא הרבה קמפינג, אז חשבתי שזה המקום הכי מתאים.

רק כרקע, לפני כמה שנים ביצעתי רוד טריפ ארוך ברכב שכור בחוף המערבי. אז טיילתי במשך כחודש עם בת זוג ורכב שכור, ישנו בעיקר באוהל ולפעמים במוטלים. תכנית הטיול הייתה בקווים כלליים מאוד (היינו עם ספר מפות וזרמנו...)

התכנית , בקווים כללים:
הפעם אני בחוף המזרחי, 28.8 אני נוחת בניו יורק. יש לי חבר שגר במיאמי, ואני מתכנן לנסוע עד אליו ולטוס חזרה לניו יורק ב8.9.
רוב הזמן אני אטייל לבד ברכב שכור. אני טס עם גלקסי S3, ומתכנן לקנות כרטיס פרי-פייד מקומי.אני מתכנן לקחת רכב בJFK, לעצור בוול-מארט הראשון שאראה ולהצטייד בציוד טיולים בסיסי (אוהל, מזרן, גזייה וכו'. כל מה שלא משתלם להביא מהבית), ולצאת לדרכי.

אז מה אני רוצה מכם?
בעיקר, המלצות על מקומות שלא כדאי לפספס בחוף המזרחי. כמו שאתם יכולים לחשב בעצמכם, יש לי משהו כמו שבועיים אז אני לא מתכנן להימרח על כל ארה"ב.
למרות שמבחינתי, ביקור במזקקת הברבן החביב עליי הוא אופציה רצינית (דיון על טיול מזקקות בסקוטלנד ייפתח גם, מתישהו בעתיד...)

ותודה מראש.

רון נחמן
10-07-13, 16:22
אז מה אתם טוענים,
שאין שום דבר מעניין בחוף המזרחי? או רק במסלול דרומה..?

Tourist
10-07-13, 19:19
את הטיול שאתה מתאר בדיוק, עשיתי עם הורי בגיל 15.
הזכרונות בני למעלה מ-20 שנה.... ובכל זאת, כפי שאתה הסקת.... לא היו אטרקציות רבות.
אני זוכר את פנסילבניה בזכות ההיסטוריה שלה וכת ההאמיש, את DELAWARE כאיזור יפה עם פארקים ומים רבים, את קרולינה (צפון דרום אנא עארף) בזכות האנגרים עצומים למכירת זיקוקים לכל דיכפין וזהו בערך...
זוכר גם בבירור שמיאמי היא האיזור הכי פחות מעניין ונעים במדינת פלורידה.

הקיצר, עדיף להתחיל מניו-יורק ולעלות למעלה - מסאצ'וסטס היפה, ניו המפשייר השלווה וקצת סקי בוורמונט, ובכלל - מה רע בקנדה ? :rolleyes:

liontamer84
11-07-13, 11:10
לא לשכוח את וושינגטון בדרך, עד כמה שזה נשמע נדוש ולעוס כבר מכל הכיוונים.

ניר ל
11-07-13, 13:58
שבועיים זה קצת לחוץ למרחק כזה , תוריד אפליקציית ניווט אוף-ליין חינמית + מפות רלבנטיות (navfree usa) , תדביק סקוצ' על הדש-בורד של הרכב השכור ועל הגלקסי + מטען שקע מצית . וותר על ה אופציה ל GPS ברכב .
חפש רכב להשכרה במנועי החיפוש כמו SKYSCANNER , כשמחזירים במדינה אחרת זה יקר , אבל לפעמים אתה בא להם טוב כי מגיע אליהם רכב שנלקח במיאמי והם צריכים להחזיר אותו - אז נותנים מחיר נמוך משמעותית.

תכנן מסלול שמסתמך על כבישי האגרה המהירים , כי אין לך הרבה זמן , הבעייה היא שלא רואים מהם כלום בד"כ , אז תצטרך לקבוע מראש איפה אתה רוצה לצאת ומה אתה רוצה לראות בדרך . המקומות "שלא כדאי לפספס" בניו-יורק ופנסילבניה נמצאים צפונה ומערבה יותר מהמסלול שלך , אבל לא חסר מה לראות ולעשות ב USA .

asafk
11-07-13, 15:09
בשבועיים אתה יכול להתמקד בדברים מעניינים שהם לא לאורך החוף.
אחרי DC תעלה לגעת באפלאצ'ים, ואם זה הקיק שלך אתה יכול לסטות עוד יותר לנשוויל, ממפיס ואפילו ניו אורלינס.
זה בעיקר תלוי בחלוקת הזמן בין כבישים מהירים ללא מהירים.
חוץ מזה יש אתר שמוקדש כל כולו למה שאתה מחפש:
http://www.roadtripamerica.com/

אסף.

רון נחמן
15-08-13, 12:45
נרדמתי קצת....

תודה על התגובות!

liontamer84
15-08-13, 15:14
אל תשכח לדווח אחרי הטיול... שנלמד :)

רון נחמן
01-10-13, 21:15
כפי שביקשתם... מסקנות!

קודם כל, תודה רבה גם לניצן ותומר מהפורום, שתרמו את המסקנות שלהם מטיולים בתקופה האחרונה.

לאט לאט אני מבטיח לשחרר חוויות (מוטוריות ובכלל) ומסקנות ברמת המסלול, אבל קודם כל - כמה מסקנות ומספרים תכליתיים יותר.
מהכרותי את הפורום... חלק מהמסקנות עלול לגרור דיונים, ואני מעדיף לתת לטיול עצמו במה אחרת.

תשלומים:
האמריקאים משלמים על הכל באשראי. ברשתות הגדולות אפשר לשלם גם 30 סנט בגיהוץ.
זה היה אחד הקריטריונים שגרמו לי לבחור בכרטיס האשראי נטען דולר של הדואר.
אין סיבה להשוות עמלות כאן, כי אלו דברים שמשתנים, אבל מבחינתי החישוב היה חד-משמעי: בכרטיס של הדואר אין לי עמלות על גיהוצים.
ישנה עמלת משיכת מזומן של 3$, ואת רוב הכסף הם עושים בהמרה (אצלי זה היה 0.8%, שזה פחות ממה שחברת האשראי או הבנק שלי הציעו לי).

תקשורת:
תקשורת סלולרית הייתה תנאי הכרחי להצלחת הטיול. מלונות, ניווט, חיפוש מסלולי טיול ומסעדות - הטיול משתנה לחלוטין כשיש תקשורת דאטה סלולרית.
אני נסעתי עם הטלפון שלי: סמסונג גלקסי 3, שנקנה בארץ ופתוח לכל כרטיס סים.
בגלל שיש בחוזים שלהן יותר אותיות קטנות מבתהילים-כיס, והייתי נייד, החלטתי שעדיף לי להגיע למרכז שירות במקום לקנות באינטרנט.

במהלך הטיול "נהניתי" משלושה ספקי שירות סלולרי:
T-mobile: איתם התחלתי. 70$ ויש לכם כרטיס סים עם תכנית דאטה של 2.5 ג"ב, שזה מעל הראש. לצערי, לא רק שהרשת סבלה מאי זמינות באופן כללי בכל איזור שאינו עיר ראשית - מסתבר שהם פועלים בתחום תדרים שונה מאשר בארץ, ולכן משלב מסוים בטיול לא יכלתי יותר לגלוש במהירות גבוהה (H).
הדבר המעצבן הוא שהמוכר בדק את המכשיר שלי, ואמר שהוא יעבוד... כנראה שהמכירה הייתה לו יותר חשובה מכנות. אחרי ויכוחים עם מנהל סניף אחר (במרחק מה ממיאמי), קיבלתי החזר כספי ועברתי לספק הבא.
AT&T: חוויית שירות טובה יותר, מחיר טוב יותר וחשוב מכל: תמיכת בתדרים של המכשיר שלי. בסופו של דבר, 60$ סדרו לי את כל צרכיי, ואם לא היה הסעיף הבא, הייתי ממליץ עליהם בחום לכל מי שיוצא לנדודים.
Verizon: ברוב הטיול היה איתי חבר שגר במיאמי מזה כ-6 שנים. הוא, היה מחובר לרשת הזו. בגלל שהוא מנוי קבוע, אין לי נתוני מחיר - אבל אני יודע להגיד שרק במקטע אחד ויחיד קרה שלא הייתה לו קליטה, במקום שלי הייתה. במלים אחרות - מבחינת כיסוי, זו המנצחת הגדולה של הטיול.

רכב:
שכרתי בAlamo.com, אחרי שבדקתי במספר אתרים אחרים.
המחיר היה טוב - אבל כשלקחתי את הרכב גיליתי שאני צריך להוסיף יותר מ-50% על ביטוח.
במלים אחרות - אולי אני טמבל, אולי תמים - אבל כשאני עושה אלפי ק"מ בארץ זרה אני רוצה להיות מכוסה:
שילמתי פחות מ-600$ על 9 ימי רכב (מיניואן של קרייזלר. כמעט משעמם מספיק כדי להוות אנקדוטה. רק כמעט)
ועוד בערך 400$ על ביטוח מקיף, צד ג' ונהג נוסף.
אשמח לתובנות שלכם בעניין.

אקססוריז לטיול:
כפי שהזהירו אותי מראש, מחירי גאדג'טים בסיסיים כמו מטען לרכב, תושבת לטלפון וכו' עולים הרבה כסף בארה"ב (אני מניח שהסיבה היא שרוב האנשים מזמינים באיביי). באתי מוכן - והבאתי אתי את הדברים הבסיסיים.
בנוסף, הגזייה הכי זולה שמצאתי עלתה משהו כמו 24$ (ולא בכל מקום אפשר למצוא... שוו בנפשכם: 3 ימי הטיול הראשונים היו ללא קפה-שטח!)

לעומת זאת, כצפוי, פינוקים רבים עולים סכומים כמעט זניחים.
ביום הראשון הצטיידתי בצידנית קלקר מלאה כל טוב, שמיכה וכרית, ציוד בישול (סירי בבושקה, סכין טובה, קרש חיתוך וכו') במחיר נמוך בוול מארט. בטארגט קניתי אחלה תיק ורמקולים ניידים. בקיצור - אמריקה!
(למדקדקים: אכן. היה אחלה ציוד, והגזייה הגיעה רק אחרי 3 ימים)

שורה תחתונה: אם מישהו נוסע לארה"ב ורוצה ללוות גזייה... יש לי.

לינה:
כל מיני נסיבות הובילו לכך שהפעם, בניגוד לטיול הקודם, ישנתי רק במלונות. הטיפ שלי קצר וחד-משמעי: נצלו את הסמארטפון ובצעו הזמנה, גם 5 דקות לפני ההגעה, באמצעות אתרי השוואות המחירים (אקספידיה, kayak, hotwire ועוד). זה יכול לחסוך עשרות $.

וטיזר קטן לפני שאסכם אטרקציות וטיפים לבניית המסלול -
המסלול שבוצע בסוף (בערך):

80262

*למנהלים - אם השרשור צריך לעבור ל"אוף טופיק" כי מכרתי את הג'ימוראי, אני אקבל בהבנה :p

Bernard
01-10-13, 22:19
אבל לא כתבת מילה על הטיול עצמו - איפה היית, מה עשית,מה ואיפה אכלת, מה כדאי...
בדצמבר אמא "שלה" מגיעה ואנחנו נוסעים (ברכב) מניו ג'רזי לאורלנדו - אשמח לטיפים.

לעניין התובנות:

האמריקאים משלמים בכרטיס משום שזה נוח וזה "נחשב" להם בקרדיט - מין שיטה לדרג את היכולת הכלכלית שלך ולפי התוצאות, אתה מקבל עוד אשראי ותנאים טובים יותר (או פחות, לפי התוצאה) בכל מיני הלוואות/משכנתאות/רכב/כבלים וכו' - מסובך ועקום וכשמבינים את השיטה, אפילו הגיוני. העיקרון הוא שככל שאתה חייב יותר כספים (ומשלם בזמן), כך אתה "שווה" יותר = בעל יכולת כלכלית טובה = ציון "קרדיט" גבוה.
וורייזן זו רשת CDMA, כך שבכל מקרה לא היתה מתאימה לטלפון שלך - אין אותיות קטנות בחוזים של הספקיות הוירטואליות. הכל גלוי וברור. כשאומרים שהשיחות ללא הגבלה = שיחות בארה"ב וקנדה ללא הגבלה. DATA ללא הגבלה = DATA ללא הגבלה וכך גם SMS. מאוד פשוט. כל חברה אחרת (מה שאני הצעתי ומה שג'ו העלה) "שיושבת" על התשתית של הספקיות הראשיות (AT&T, T-MOBIL ו-וורייזן) יהיו עם קליטה זהה לראשיות במחיר זול בכמה עשרות דולרים.. ב-STRAIGHT-TALK אתה נשאל מהו איזור השימוש העיקרי ולפי זה נשלח לך כרטיס מתאים, עם הכיסויי הטוב ביותר (T-MOBIL או AT&T). כעיקרון, AT&T משדר בתדרים דומים לאורנג' וסלקום.
רכב שכור מזמינים מהארץ - נקודה!! הזמנה מהארץ כוללת את כל הביטוחים (כולל הכל וללא השתתפות עצמית). שווה אפילו להזמין באינטרנט באתר בישראל ולאסוף את האוטו אחרי שעתיים, בסוכנות הקרובה.
גאג'טים מזמינים באינטרנט או בחנוות הזולות כמו FIVE BELOW - לחפש באינטרנט מיקום קרוב ולגשת לקנות - אין טריקים. הכל עולה $5 ופחות ומספיק בהחלט לטיול ואפילו מחזיק אחרי.
לינה - בכל תחנת דלק ובמיוחד בכבישים המהירים, יש חוברות בכניסה (לא להתעלם!! עוזר מאוד) ובהן ימבה קופונים למוטלים באיזור (ואיזור יכול להיות גם בטווח של 30-40 מייל - מחירים מצחיקים וזולים הרבה יותר מכל אקספדיה וכו' (לא כולל מלונות בערים ראשיות/גדולות - שם אתרי האינטרנט מנצחים).

רון נחמן
01-10-13, 22:29
אבל לא כתבת מילה על הטיול עצמו - איפה היית, מה עשית,מה ואיפה אכלת, מה כדאי...
בדצמבר אמא "שלה" מגיעה ואנחנו נוסעים (ברכב) מניו ג'רזי לאורלנדו - אשמח לטיפים.

חכה... גם זה יגיע.
(אני מקפיד לנחות בארץ לאט לאט... לשבת לכתוב זו ממש הודאה בכך שהטיול נגמר!)

ותודה על שאר ההתייחסויות. מקווה שחבר'ה בעתיד יחסכו כסף וכאב ראש.

ניר ל
03-10-13, 15:57
איפה אספת את הרכב ואיפה החזרת אותו ?

רון נחמן
06-10-13, 19:10
אספתי בבוקה רטון והחזרתי במנהטן.

מבטיח לשתף בחלק המעניין בקרוב... פשוט כרגע אני מכבה שריפות מהנחיתה.

ניר ל
06-10-13, 21:19
אם זה הסכום ששילמת כולל החזרה - עשית עסקה טובה.

-->