PDA

צפייה בגרסה מלאה : חום מנוע גבוה בסרק - ג'מיני 2001 ידני

mfdx30
08-07-13, 22:00
ערב טוב חברים.
מזה תקופה שחום המנוע עובר ממש בטיפה את החצי כאשר המנוע עובד בסרק. חיברתי סורק לשקע דיאגנוזה כדי לקבל בערך מיספרי את הטמפרטורה והוא מראה 99 מעלות. כאשר הרכב בנסיעה או שרק מעלים סל"ד חום המנוע יורד ל 90 מעלות ואף לעיתים גם ל 88 ונישמר יציב. ביצעתי ניקוי יסודי לרדיאטור על ידי פירוקו ופתיחת הדודים והעברת חוטר עם שטיפה בלחץ אך עדיין לא ניפתרה הבעייה. הפאן קלאצ' עצמו ניראה תקין לפי מה שבדקתי (אין הפסדים בסיבובים בסרק שהוא חם ועם עצירת המנוע עוצר מייד). החשד הבא זו משאבת המיים אבל לפני שאני ניגש אליה....האם מישהו ניתקל בתופעה שכזו? האם הטמפרטורה הנורמאלית גם בסרק לא עוברת את ה-90 מעלות או שזה נורמאלי לג'ימני?
אודה לתגובות ממכם.

סופת המדבר
08-07-13, 22:10
כנראה משאבת מים.
האימפלור טיפה ''אכול'' ולא מצליח לסחרר מספיק מים בסרק
טיפה גז הזרימה מתגברת והחום יורד

mfdx30
08-07-13, 22:15
תודה רבה על התגובה המהירה.
אני גם דיי חושד במשאבת המיים רק מה שמוזר פה שגם אם אני עומד שעה בסרק החום מנוע לא יעבור את ה-99 מעלות. פשוט תקוע שם. אני מניח שעצם זה שהוונטה מחוברת למשאבת המיים ומיסתובבת באופן קבוע היא מפצה על הסיחרור הלקוי של המיים ומקררת יחסית כדי לשמור על טמפרטורה שכזו ועקב כך הטמפרטורה לא עולה יותר מיזה?

zerez
09-07-13, 10:16
משאבת מים זה לא פריט יקר אבל הנזק שיכול להגרם הוא גדול (ראש מנוע)
אם יש ספק אז אין ספק - אל תנסה לחסוך ותחליף משאבה, ועל הדרך גם את הרצועות.

מוני אורבך
09-07-13, 11:24
אני דווקא הייתי בודק את הפאן קלאץ.
זה שהוא מפסיק להסתובב כאשר המנוע נכבה לא מעיד על תקינות.
בהחלט יכול להיות שהוא עובד אבל לא מספיק טוב.
עצם זה שהתופעה התחילה בפתאומיות מעידה שזה הפאן קלץ.
לעיתים נדירות משאבת המים נדפקת בפתאומיות (מבחינת יכולת הזרמת המים)
אם אתה משתמש במים יעודיים, הסיכוי עוד יותר קטן.
אני יוצא מנקודת הנחה שכבר בדקת.החלפת טרמוסטט..

mfdx30
09-07-13, 17:33
טוב, עידכון..
היום פירקתי את משאבת המיים והיא חדשה כביום היוולדה. המניפות שלה תקינות לחלוטין ואפילו בלי גרם חלודה עליהם. החזרתי אותה למקום ויש לה עוד הרבה שנים יפות לחיות. אמשיך לעדכן בהיתפתחויות נוספות בהמשך..
תודה.

lior_b.s
09-07-13, 18:18
כמו שכתבו לך כבר, תבדוק פאן קלאץ', לפני שאתה מתחיל לפרק חלקים חבל על העבודה.. רדיאטור סתום חלקית גם יכול לגרום לתופעה דומה...

khalilj
09-07-13, 22:00
שלום. נראה שהבעיה היא בפאן קלץ שלא מסתובב מספיק מהר. רדיאטור סתום או טרמוסטט תקוע.

shmulikbg
10-07-13, 01:32
בדקת אותו בעמידה בסרק עם מזגן עובד?

raanan
10-07-13, 07:54
ואני לא מבין שיש בעיה כלל ...

רענן

-->