PDA

צפייה בגרסה מלאה : שכן מחנה לי בחנייה

matokik
09-07-13, 01:05
חברים לילה טוב. מי שער ומוכן לענות לי ולעזור לי - יבורך.

מה האפשרויות החוקיות שעומדות בפני, נגד שכן שמחנה לי בחנייה הפרטית שלי?

מדובר בחניון תת קרקעי, שבו המון חניות, וכולן מסומנות. כל שכן קיבל חנייה.

בחנייה שלו, מעל רכבו, נוחתים חלקי בטון מהתקרה, ופוגמים לו ברכב, בחנייה שלי לא, אז הוא "גונב אותה" כשאני לא נמצא שם.

אל תגיבו בצורת "תקרע לו את הצמיג" "תאנוס את הבת שלו" וכ'ו. מי שמכיר אותי יודע ומבין שאני לא אדם כזה.

לא עזרו שיחות איתו ועם בנו, ביקשתי יפה, הפצרתי, הייתי הכי מנומס שיש, וזה עזר לתקופה, והנה היום זה שוב קורה. רעיונות למישהו?

ד ו ר ו ן
09-07-13, 02:01
עמוד מנעול ממוסמר לרצפה.

matokik
09-07-13, 02:26
מה ימנע ממנו לבוא עם מספריים, לחתוך בשנייה את המנעול, ולעמוד שם כאילו זו החנייה של אבא שלו?

dice2
09-07-13, 05:43
תמשיך להיות נחמד ותרשה לו להחנות בחניה שלך

בועז

מאיר אלוני
09-07-13, 07:04
מה זה "כל שכן קיבל חנייה" ? זה רשום בטאבו או או במקום אחר ?
אם רשום בטאבו לוקחים את נסח הטאבו עם פרטי החניה ותצלום רכב השכן בחניה המסומנת לתחנת המשטרה הקרובה, מגישים תלונה על הסגת גבול.
שולחים מכתב רשום לשכן עם התראה על תביעה אם לא יפסיק לאלתר.
אולי אם ועד הבית יתארגן לתיקון החניה שלו הוא יפסיק לחנות אצלך, אל תשכח שהוא יהיה שכן שלך עוד מספר שנים לפחות ומנסיון אישי לא כדאי שיהיה לך אוייב בבניין.

מוני אורבך
09-07-13, 07:20
בכדי למנוע "אי הבנות" וסיכסוכים הטוב ביותר הוא שרשרת.
נכון, הוא יכול לחתוך לך את השרשרת, אבל אז הוא יסתכן בתביעה פלילית (השחתת רכוש).
רוב השכנים הנורמטיבים לא יעברו גבול זה.
זה דורש תיכנון ומספרי תוכי מיוחדות, ואף אדם נורמטיבי לא יגיע לרמות הללו.
ואם כן, שוב הוא לא יוכל לטעון ש"שכח" או לא שם לב, ואתה יכול להגיש תלונה מבלי להיחשב "סכסכן".

אבל אני מציע לך קודם כל לבדוק האם החניה באמת שלך בטאבו.
כי אם לא, אתה זה שעלול למצוא את עצמך בבעיה מול המשטרה.

matokik
09-07-13, 07:27
החנייה שלי גם שלי, שילמתי(נו כולנו) עליה מכספי הפרטי ולא מאיזה עודף קופה של הוועד. הקבלן החביב דאג לקחת שלושת אלפי שקלים ממי שקיבל חנייה כפולה, וכאלפיים שקלים ממי שקיבל רק חנייה אחת. בחנייה שלי ניתן לחנות רכב אחרי רכב, בחנייה שלו יש קיר שהוצב בעצם כדי "לחתוך" את החנייה כך שרק רכב אחד יוכל לחנות שם, ועליה הוא שילם כמחצית מהסכום. אם וכשאציב שם שרשרת, יכולתי באותה מידה להתקין שם שער ברזל עם צירים, ולנעול במנעול (לצורך העניין להפוך את זה למחסן). זה כל כך מכעיס שבגלל החינוך שקיבלתי, אני לא יכול לעשות לו שום דבר פיזי, אבל חינוך זה חינוך, ומתמודדים עם זה עם כלים אחרים. המון תודה לכולם.
בכדי למנוע "אי הבנות" וסיכסוכים הטוב ביותר הוא שרשרת.
נכון, הוא יכול לחתוך לך את השרשרת, אבל אז הוא יסתכן בתביעה פלילית (השחתת רכוש).
רוב השכנים הנורמטיבים לא יעברו גבול זה.
זה דורש תיכנון ומספרי תוכי מיוחדות, ואף אדם נורמטיבי לא יגיע לרמות הללו.
ואם כן, שוב הוא לא יוכל לטעון ש"שכח" או לא שם לב, ואתה יכול להגיש תלונה מבלי להיחשב "סכסכן".

אבל אני מציע לך קודם כל לבדוק האם החניה באמת שלך בטאבו.
כי אם לא, אתה זה שעלול למצוא את עצמך בבעיה מול המשטרה.

boaz avrahami
09-07-13, 07:37
זה ששילמת לא הופך את זה לשלך ברשומות.

תתחיל מזה שתוודא שהחניה רשומה על שמך בטאבו.
אם לא אז כל הדיון מיותר.

אם כן יש לך המון מה לעשות.
החל ממחסום ועד למשטרה ותביעה.

tzagi
09-07-13, 08:20
מטוקיק,
קודם כול ברוך חזרה, התגעגענו אליך,
ברור לי שבמציאות הארץ ישראלית לא נהוג לבוא לשכן ולהסביר במילים פשוטות מה הבעיה...אולי אפשר להשאיר פתק על השמשה?
ואם זה לא עובד הפתרון די פשוט
1. תביא קערה ורוקן לו את השמן מהמנוע, המהדרין ימצאו את החיישן לחץ שמן(בדרך כלל תמצא אותו ממש מעל לאגן שמן) ויחברו את הקונקטור לשאסי בעזרת חתיכת חוט
2. אין 2 הרכב הנ'ל לעולם לא יחנה אצלך יותר.(או בכול מקום אחר)

אל תרגיש רע עם זה, ברגע שלאדם אין כבוד לרכוש שלך הוא מבטל כול כבוד לרכוש שלו, כלל בסיסי בחיים.

ishc
09-07-13, 08:48
פיתרון שלא עושה נזק פנימי אבל מזעזע לא פחות. מורחים חרא על חלקה הפנימית של הידית.
יגרום לאחת משתי תוצאות: 1. השכן יבין את הרמז ויפסיק לחנות
2. זה יגרום לתגרה הגונה בניכם
:cool:

liontamer84
09-07-13, 09:25
כבוד זה דבר הדדי... ופעם אחרונה שבדקתי, אתה לא ישו.

הבחור לא מבין אחרי שהסברת לו ולבן שלו בצורה מנומסת?

תחסום אותו.

יוריד לך את האוויר? תוציא לו ונטילים מ4 הצמיגים. שיחשוב קצת על מה שהוא עשה...

אין מה לעשות, לפעמים צריך להסביר לאנשים בצורה קצת יותר נחרצת...

asafk
09-07-13, 09:32
בשלב רטשון.... ניסית לדבר איתו? סיכוי טוב שזה יעבוד.
שלב שני.. מחסום או שרשרת. ברוב הצקרים זה עובד.
ואם גם זה לא - במלחמה הכל כשר...

אסף.

tamir128
09-07-13, 09:34
רישום בטאבו הוא לא הכל.
לפעמים לוקח שנים עד שמקרקעין נרשם בטאבו כיאות, אז מה, מותר לכל אחד להיכנס לדירה שלי כי עדיין אין רישום?
חוסר רישום לא אומר שאין קניין, ואם שולמה תמורה על החנייה לקבלן וזה רשום בחוזה המכירה, לדעתי זה מספיק ואפשר לערב משטרה.
גילוי נאות: אני לא עו"ד והמובא לעיל הוא דעתי הפרטית.

כדאי קודם כל לסגור עניין בשיחה פתוחה עם השכן לפני שעוברים לח*א על ידיות הדלת, ולא לשכוח שגם לרכב שלך יש ידיות.
עמוד מנעול ממוסמר לרצפה הוא גם לדעתי הפתרון. אם הוא יפרוץ אותו, זה באמת עילה לתלונה במשטרה.

zviki
09-07-13, 11:51
צרת מדינה.
לשון החוק ומתקדימים בעבר-אין לך כל רשות,סמכות,לחסום,לפגוע ברכב של השכן גם אם הוא מסיג גבול,זה גם הדדי. עליך לפעול בצינורות המקובלים גם אם הם סתומים.

מדבריך ניתן להבין שהשכן ערסאוות ואתה לא.
הייתי יוצק [או מרתק בג'מבואים במידה וזה לא אספלט]
עמוד חנייה מתקפל עם מנעול רציני,מחוסם. ניתן להשיג עמוד מתקפל גם בטמבוריות.

asafk
09-07-13, 13:44
אגב.. לא רק שאסור לפגוע ברכבו של השכן, אלא גם זה לא חכם. גם לך יש רכב והוא יודע היכן הוא חונה.

אסף.

gasgas
09-07-13, 17:22
מקרה דומה למה שהיה לי.
שכנה החנתה בחניה שלי, פעמיים דיברתי אליה יפה וביקשתי שלא תעשה זאת שוב.
בפעם השלישית שחנתה בחנייה - חסמתי אותה, כשבאה לבקש שאזיז את הרכב (בערב) אמרתי לה באדיבות שאם היא ממהרת כדאי שתיסע במונית כי אני אזיז את הרכב רק למחרת בבוקר שאצא לעבודה. איימה שתקרא למשטרה - אמרתי לה שאשמח.
קראה למשטרה,(הגיעו לאחר שעה) לאחר שהסברתי לשוטר את העניין נזף בה ומאז העניין לא חזר על עצמו.
אני לא מסכים עם עניין המנעול - זה שהשכן שלך חוצפן לא צריך לפגוע באיכות החיים שלך (לנעול ולפתוח בכל פעם). פעם אחת תחסום אותו ותגרום לו לעיכוב, גם הוא לא ירצה את הכאב ראש הזה.
דרך אגב - לא הייתי מגיע לענייני נזקים, שום תועלת לא תצא מזה בייחוד שהוא שכן שלך.

foxy
09-07-13, 18:08
תחסום לו את הרכב עד שיצא לו עשן מהאוזנים והכי חשוב תדבר הכי יפה ובלי עצבים תן לו ליסבול

שי קרנצלר
09-07-13, 18:27
אני מסכים שאסור להיגרר לאלימות פיזית ולגרום נזק.
מה אמר השכן כאשר הערת לו?

Pageup
09-07-13, 21:32
העו"דית לידי מוסרת: תצלם במשך שבוע/שבועיים תמונות שלו חונה עם תעוד תאריך
בינתיים מכתב מעו"ד על כתב תביעה שתכף יוצא. במידה ולא ישנה התנהגותו
תביעה למפקחת על הבתים המשותפים בבית משפט השלום הקרוב לביתך ותצא
גם עם כמה אלפי שקלים דמי כיס. זה הליך מהיר בד"כ כמה שבועות בודדים.
בגלל הפגרה שהם יוצאים אליה, יקבע רק לסוף ספטמבר/תחילת אוקטובר.
זו הדרך החוקית. אני הייתי חוסם לו את האוטו ואם זה לא היה עוזר אז כנראה
והייתי שם שרשרת משאיר אותה פתוחה ונועל לו את האוטו בפעם הבאה שהוא חונה.

זרקו
09-07-13, 21:49
לי יש שכן שכששיפץ- נהגו כל העובדי קבלן לחנות לי בחניה או סתם לחסום אותי.
1. פעם אחת סינדלתי להם את האוטו
2. פעם שניה קשרתי עם שרשרת 16 לעמוד בטון
3.פעם שלישית חסמתי עם הרכב ונסעתי לטיול סופשבוע בדרום
4.לא היתה פעם רביעית

matokik
10-07-13, 12:27
אוקי תגובות, ובהחלט הערתם לי הערות מעניינות מאוד פה. נקרא לשכן מר X ובנו. הערתי למר X, הגענו להבנות ממזמן, והוא הבטיח לדבר עם בנו. דיברתי עם בנו לאחר שהמקרה חזר על עצמו והוא טען שנופלים לו חלקים "על האוטו החדש שלי". נכון לאתמול, הבאתי רכב אחר, כך שיחנה בחנייה הפנימית, ואין מצב לעולם שהוא יחסום את הרכב הזה, כי אז הוא מסתבך בבריונות ובחסימה ובחנייה לא שלו. רעיון השרשרת נלקח בחשבון, וגם העמוד מהטמבוריות. לגבי "תוריד לו אוויר" "תוציא לאמא שלו את האוויר מהצוואר", ממש לא. אני מודה לכל מי שכתב לי בעניין זה, אבל זו דרכם של אחרים, לא שלי. אני לא אעשה משהו שהוא אסור, אני לא אעשה משהו שהוא לא חוקי, ונכון, אני מבין לחלוטין שלפעמים "אין ברירה, אחרת תסבול", אבל אני בהחלט לא מקבל את זה. בעניין תפנה למשטרה, עורך דין וכ'ו, שוב, מובן ומקובל קו המחשבה הזה, אבל שימו לב כולכם שזה יכול להיות השכן שלכם, או של האמא שלכם מחר, אי אפשר להיות עם היד על הדופק 24 שעות ביממה וסתם לחכות עד לתאקל הבא. שכנים דוקרים, ילדים רוצחים, בריונים אונסים, ולא מתאים לי קטעים כאלה.

מוני אורבך
10-07-13, 12:58
מנסיון, דווקא בריוני הצעצוע האלו מגיבים טוב מאוד למכתבי עורכי דין ומשטרה.
הדבר האחרון שאתה צריך לעשות הוא פגיעה פיזית בדרך כלשהי ברכוש שלו, או חלילה וחס בו.
ברגע שתעשה זאת אתה עובר צד והופך להיות עברין, עם כל מה שמשתמע מזה.
אפילו אל תרים את הקול או תאים עליו בכל איום פיסי, גם לא במרומז.
מול אנשים נורמטביים יש הרבה מאוד מה לעשות במגבלות החוק, אבל דאג לזה שאתה נמצא בצד הנכון של החוק !

הבעיה מתחילה כאשר יש לך עסק אם אדם שהוא לא נורמטיבי (שלא לומר עברין)
אז לכל התביעות והמשטרות יהיה הרבה פחות השפעה עליו.
אבל לפי המשתמע מדבריך, זה לא המצב.

danny_aaron
10-07-13, 13:21
היי .
תרשום פה את הנייד שלו ,ובלי בריונות שלא לומר בנחמדות אנו נתקשר אליו שיוציא את הרכב ,
כולנו מוכנים לסייע .
:-)

מתאים ?

orenc
10-07-13, 14:22
אוקי תגובות, ובהחלט הערתם לי הערות מעניינות מאוד פה. נקרא לשכן מר X ובנו. הערתי למר X, הגענו להבנות ממזמן, והוא הבטיח לדבר עם בנו. דיברתי עם בנו לאחר שהמקרה חזר על עצמו והוא טען שנופלים לו חלקים "על האוטו החדש שלי". נכון לאתמול, הבאתי רכב אחר, כך שיחנה בחנייה הפנימית, ואין מצב לעולם שהוא יחסום את הרכב הזה, כי אז הוא מסתבך בבריונות ובחסימה ובחנייה לא שלו. רעיון השרשרת נלקח בחשבון, וגם העמוד מהטמבוריות. לגבי "תוריד לו אוויר" "תוציא לאמא שלו את האוויר מהצוואר", ממש לא. אני מודה לכל מי שכתב לי בעניין זה, אבל זו דרכם של אחרים, לא שלי. אני לא אעשה משהו שהוא אסור, אני לא אעשה משהו שהוא לא חוקי, ונכון, אני מבין לחלוטין שלפעמים "אין ברירה, אחרת תסבול", אבל אני בהחלט לא מקבל את זה. בעניין תפנה למשטרה, עורך דין וכ'ו, שוב, מובן ומקובל קו המחשבה הזה, אבל שימו לב כולכם שזה יכול להיות השכן שלכם, או של האמא שלכם מחר, אי אפשר להיות עם היד על הדופק 24 שעות ביממה וסתם לחכות עד לתאקל הבא. שכנים דוקרים, ילדים רוצחים, בריונים אונסים, ולא מתאים לי קטעים כאלה.

תשמע חבר....אכן אתה במצב לא נעים, הגישה שלך לחיים מובנת ומוכרת גם לי.
ובכל זאת תמיד כשעמדתי מול מצבים כאלה שמייצרים בילבול וחוסר ידיעה מה עלי לעשות?....בדיוק ברגע שבו הבנתי את המצב החדש אשר בו אני נתון , תמיד עלתה אצלי שאלה אחת ויחידה:
האם המצב החדש ניתן להבלגה ודי..... או שהבלגה תמיד תחזור אליי במחשבות אין סוף ולא תתן לי מנוח על החלטתי.
לכן אני חושב שלאדם כמוך אולי רצוי שתשאל את עצמך ,האם הבלגה תתן לך מנוח ותשים את הנושא מאחוריך?.... אם התשובה היא לא , אסוף קצת אומץ ונחישות וטפל בנושא במסגרת החוק!

ואם להיות פרקטי אני מתכוון לכך:
והכל בנעימות נחישות וענייניות!
1. הודע לשכן (האב) על כוונתך לפתור את הנושא בדרך החוק. (זכור שאין לך ברירה)
2. חכה לפעם הבאה ואם תהיה כזו צלם ותעד, גש למשטרה ושאל אותם כיצד עליך לנהוג בכדי לפתור הבעיה. (כן כן אין לך ברירה)

נראה לי שמכאן העסק יילך לכיוון פיתרון (נקווה שבמינימום "חריקות").
נסה תמיד לזכור שהשקט הנפשי והשלמות עם החלטה או מצב בחיים הולכים ביחד.

מקווה שצורת החשיבה שלי האירה במקצת את שלך.
בברכה אורן.

מאיר אלוני
10-07-13, 15:16
נזכרתי שהייתה לי בעבר הרחוק בעייה דומה וכאשר התלוננתי במשטרה הם שאלו אם מותקן בחנייה שלי שלט המודיע שזו "חנייה פרטית והחונה ייגרר על חשבונו ועל אחריותו".
אחרת איך הוא יידע שזו חנייה פרטית (לשון החוק).
וברגע שמישהו חונה במקום שיש בו שלט כזה זכותך לפנותו באמצעות גרר ולחייבו בתשלום.
לדעתי מספיק השלט בכדי להרתיע.

azora1
10-07-13, 15:42
אענה לך בצורה משפטית.

כנגד מקרים מעין אלו, יש בחוק עניין שנקרא: "דמי שימוש".
בית המשפט מכיר במתן דמי שימוש ראויים אפילו אם אין ברשותך רכב, והנ"ל אינו גורם לך נזק ישיר כלל וכלל.
לפרטים נוספים אני בטוח שתוכל למצוא אין ספור תיעודי תביעות באמצעות חיפוש פשוט בגוגל.

להמלצתי, תעד את פנייתך הבאה אליו. בהקלטה, תטרך לציין את מועד הפעם הראשונה בה הוא חנה (אתה כבר חונה פה מ:...) וכמה שיותר פרטים (כולל, כבר פניתי אלייך בתאריך XXX וביקשתי ממך להפסיק לחנות, ושוב בתאריך XXX). במידה והוא לא ישלול את ההקלטה, וישנו גם סיכוי שהוא יגיד משהו בסגנון - נכון, אבל... ישנו סיכוי סביר שבית המשפט יקבל זאת כהודאה.
לאחר סיום ההקלטה, יש בידך 2 אפשרויות, לתבוע אותו (סיכוי סביר שזה מה שאני הייתי עושה..) או פשוט לא להסתיר זאת ממנו. תסביר לו שהדבר ישמש אותך בתביעה מולו במידה ויחנה את הרכב אפילו פעם אחת נוספת ותן לו לחשוב על כך להנאתו.

אני לא יודע איפה אתה גר, אבל לפי מיטב ידיעתי, דמי שימוש ראויים לחודש בתל אביב מגיעים עד ל- 4000 - 5000 ש"ח, באזורים קצת פחות צפופים לסביבות 2000-3000.

יורם-דרומי
10-07-13, 18:57
הנה לך
בעבר שיווקנו זאת לחניות פרטיות
http://www.buy2.co.il/o/3b63de90-78fe-475e-a6ee-1c1405137e58
בהצלחה

dice2
10-07-13, 19:10
בפעם האחרונה רמזתי לך
עכשיו אני אומר לך שהפעולות שאני מתאר אינן חוקיות ואין בכתוב שום המלצה , לא צריך באלימות אפשר בעדינות לחכות לפעם שהוא יחנה בחניה שלו
עכשיו אחרי שהחניה שלך פנויה אתה יכול לבצע כמה דברים
1, לדחוף תפוח אדמה לאגזוז הרכב שלו - מובטחים לך כמה ימי שקט עד שהתפוחי אדמה ירקיבו ויעופו או שהוא יעלה על הבעיה במוסך. בינתיים הרכב שלו לא זז לאף מקום ואתה תהנה בחניה שלך
2, קח חומר ששמים במלכודת זבובים (נוזלי) הכנס למזרק ותתיז דרך גומיות אחת הדלתות שלו על הכסאות בכדי שיהיה קשה להיפתר מהריח- שוב השכן ו/או הבן יסעו לעבודה במונית ובינתיים תהנה מהחניה שלך

אינני אומר שניסיתי שיטות אלו בעבר כנגד שכן שחנה בחניה מקורה שלי כאשר שלו לא הייתה בשמש

בועז

tallevi
10-07-13, 20:36
תגיד, הבנתי שיש לך חניה כפולה, וכמה רכבים יש ברשותך כרגע ?

asafk
10-07-13, 20:47
יש לי עוד פתרון יצירתי... קח פטיש ואיזמל ותפרק קצת מהתיקרה מעל החנייה שלך.....

אסף.

danny_aaron
10-07-13, 20:50
אוי איך שאני אהבתי את מה שאסף כתב .
ותניח לו על האוטו את מה שפוררת .
טובבב באמת

shmulikbg
10-07-13, 21:47
ותניח לו על האוטו את מה שפוררת .
טובבב באמת

למה, מה עם חוק המשיכה?

matokik
10-07-13, 22:02
אז ככה, זה הפיתרון לבינתיים, עד שיילמד שאין לו ברירה אחרת: אמא שלי, אישה בת 60 עם בעיות הליכה, תתרגל לעלות 20 מדרגות ברגל, מהחניון לחצר עצמה. מחנים רכב אחרי רכב, ועדיף להניעכ אחד, ולהזיז בכל פעם מחדש, והעיקר שהחלאה ילמד שמה ששלי שלי, ומה ששלי, גם שלי ולא שלך. אם זה לא יועיל ויום או יומיים לא נקפיד על הנושא, אני פשוט אביא את המחסום הזה שהציעו לי פה, שמטעינים את הסוללה שלו אחת לשלושה חודשים, וזהו. המון תודה לכולם על העזרה וההערות.

Pageup
11-07-13, 00:09
השכן שלך לא ילמד מזה כלום ואמא שלך ואתה תסבלו. נכון שהוא שכן וצריך להמנע מעימותים כי
בכל זאת הם יהיו עוד הרבה שנים שכנים. אבל אם לא תשים גבולות בפעם הבאה הוא ישתלט לך
על הכניסה לבית ואחרי זה על תיבת הדואר ואולי גם על המחסן.
מה שקורה הוא שהם שמים עליכם כזה ז%& ואתם שותקים. אז נכון שאלימות היא לא פתרון, אבל,
אם לא תעשו שום דבר זה יחמיר.
הציעו לך פתרונות רבים, אם אתה רוצה ללכת בצורה חוקית, הגשת תלונה במשטרה או מכתב מעו"ד
הן הפתרון. שווה להשקיע כמה שקלים ושאמא שלך לא תצטרך לטפס 20 מדרגות פעמיים ביום.

coas
11-07-13, 09:28
אל תדבר איתו, אל תפנה אליו, אל תיצור קשר כלשהו. אחרת יוכל לטעון שאיימת/פגעת/אחר. אלה אם אתה מלווה בשכן נוסף, לא בן משפחה.

מניסיון, אפשר גם להזמין את המשטרה בטענה על הסגת גבול, הם מגיעים.

העו"דית לידי מוסרת: תצלם במשך שבוע/שבועיים תמונות שלו חונה עם תעוד תאריך
בינתיים מכתב מעו"ד על כתב תביעה שתכף יוצא. במידה ולא ישנה התנהגותו
תביעה למפקחת על הבתים המשותפים בבית משפט השלום הקרוב לביתך ותצא
גם עם כמה אלפי שקלים דמי כיס. זה הליך מהיר בד"כ כמה שבועות בודדים.
בגלל הפגרה שהם יוצאים אליה, יקבע רק לסוף ספטמבר/תחילת אוקטובר.
זו הדרך החוקית.

moshik999
11-07-13, 09:40
לפני שאתה מבצע כל מיני פעולות
תבדוק מה הזכויות הקניניות שיש לך על החניה.
זה ששילמת לקבלן עבור החניה זה עדיין לא מספיק לצורך העניין.

-->