PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה לעניים-ספייסרים לרוביקון ארוך?

KOOKE
09-07-13, 08:39
התחדשתי ברוביקון ארוך 2007. הרכב כבר יש לו הגבהה של 2 אינצ׳ קפיצי פדרקס ובולמי בילשטיין.

בסופ״ש טיול בדרום שטח טכני קשה. מסקנה עדיין נמוך לי קצת. מעוניין להגביהה באינצ׳ נוסף ( ההבדל בין מלך למלכה...) אבל התקציב מוגבל ולא מעוניין בקיט שלם אחר.

שוקל ספייסרים בנוסף לקיים. הבעיה שבאתרים בחו״ל כמעט ואין ספייסרים של אינצ׳ אלא מינימום 1.75 אינצ׳

חוץ מזה, חושש שהגבהה כזו תחייב שינויים נוספים במערכת המתלים, האומנם?

אשמח לדעתכם, קישורים לאתרים המוכרים הגבהה וכל עיצה או הכוונה מועילה אחרת.

eysham
09-07-13, 08:58
אהלן שלמה,

מאחורי האינצ' הנוסף יש עוד כמה "הפתעות"... שלפחות צריך לתת עליהן את הדעת גם אם מתפשרים ומוותרים על חלק מהם.

בולמים יותר ארוכים - תלוי מה מורכב לך היום, ולכמה הגבהה הבולמים שיש לך מתאימים. יש גם אפשרות פחות נכונה של להזיז תושבות/להאריך את הבולמים.
פנהרד קדמי מתכוונן או מוארך
הגבהה לתושבת הפנהרד האחורי
הארכות לבמפסטופים כדי לא לסגור את מהלך הקפיץ או הבולם על עצמו
הנמכות לצינורות ברקס מאחור (זה סה"כ פלאח עם 2 חורים אבל חשוב)
הארכות ללינקים של המייצבים. הכי פשוט (וזול) להשתמש באחוריים שיש לך לקדימה ולמאחור לחתוך ולהאריך בריתוך את הקדמיים שגם ככה קצרים מידי.

בקיצור, בלי להיכנס לך לכיס, לא מומלץ...
יש מספיק דרכים לעשות את זה "נכון" מבלי להוציא עשרות אלפי שקלים על קיט מדוגם של פול-טראקשן....

grand
09-07-13, 10:04
שלמה.
קודם כל תתחדש, אחלה בחירה, אני מקנא....

לגבי הספייסרים, לך לחרט ותייצר מאוקולון, יותר זול מלהביא מוכן.
תבדוק בפורומים השונים ( בחול) מידות לאוקולונים, ושנה את הגובה לאינץ' וזה הכל.

נמרוד
09-07-13, 12:21
שלמה, אל תגביה יותר - שים צמיגים גדולים יותר.

מכל הבחינות רנגלר רוביקון יכול להתמודד עם צמיגים גדולים, הרבה יותר ממה שהיה מקובל בארץ. ואיכשהו נראה לי שגם חוקית בעלי הרנגלרים מתמודדים עם העניין אחרת...

יש לך שם סרנים, יחסי העברה, ובתי גלגלים שבנויים לצמיגים 33-35 אינץ' בקוטר. צריך לשנות את צורת המחשבה.

eysham
09-07-13, 14:50
לא שאני נגד הגדלת צמיגים... להיפך...
אבל אם יש לו את יחסי ההעברה המקוריים של הרוביקון (4.10) אז "33 זה המקסימום בלחץ וכולל פשרות בתאוצה ובבלימה בירידות.
על 35 אני בכלל לא מדבר...

KOOKE
09-07-13, 18:07
נמרוד

אכן שוקל בחיוב הגדלת צמיגים ל- 33 אינצ' (כרגע המידה הסטנדרטית שקרובה ל- 32 אינצ') אבל זה לא סיפור זול (למעלה מאלף ש"ח לצמיג יצוא למעלה מששת אלפים ש"ח) ואני עוד יכול לנצל את הצמיגים הקיימים. בנוסף חושש מההשפעה ביום יום על הרכב שגם כך הוא לא "ארנבת רמזורים"...

דרור ברלי
10-07-13, 09:41
בסוף תצטרך להתפשר על משהו.
הגדלת גלגל מתבקשת. את הצמיגים הקיימים תוכל למכור ולהחזיר לעצמך חלק, ולו קטן, מההשקעה בחדשים.
אם כבר צמיגים גדולים ומעבר לתחום האפור שבשולי החוק, לך עד הסוף. 35.
עם 35 וההגבהה שיש לך היום, תקבל עבירות ונוחות ועדיין עם נהיגו והתנהגו תכביש טובים יותר מכל רנגלר שבהוגבהה לשמיים ומתנהג כמו פיל שיכור.
יחסי העברה תצטרך להחליף ל-4.56 או 4.88. אין מה לעשות, גם ככה הגיר אוטומטי, המנוע עצל והאוטו כבד.
והכל בסכומים מפולפלים - ברוך הבא לעולם ה-JK... שיפורים בלי סוף, במחירים בלי גבול....

מומלץ להתייעץ עם מישהו שמכיר לעומק את הכלים האלה.

KOOKE
10-07-13, 14:58
דרור

אני מודע לשוק השיפורים האינסופי שרק עומק הכיס והשמיים הם הגבולות שלו.

לא לשווא ניתנה הכותרת. בשלב זה התקציב מדולדל שכן רובו הוקדש לרכישה וליישור הקו הראשוני.

מעבר לשינוי יחס העברה, צמיגים גדולים יותר וכבדים יותר מעמיסים על כל מכלולי הרכב משמע בלאי גדול יותר, צריחת דלק עוד יותר מטורפת וכו׳

חוץ מזה זה גם רכב יום יומי שלי ואני כנראה לא הולך להשתגע בעניין גודל הצמיג.

אני אומנם אצטרך להחליף צמיגים בקרוב אבל זה יהיה רק ל-33 כנראה.

JustDoB
10-07-13, 21:54
מניסיון מר, "אתה לא מספיק עשיר כדי לקנות בזול",
יכול להיות ש 1.75 אינץ לרכב שלך זו לא דרמה, בזה ייעצו לך בעלי רכב דומה,
לפחות בצירוקי, הגבהה שלא בתהליך שלם (פנהרד, אורך בולמים, זווית סרנים, איזון דריישפטים ואללה איסטור ולהקתו) בסוף עולה יותר מקיט שלם.
בהצלחה !

דידו
10-07-13, 22:13
מניסיון מר, "אתה לא מספיק עשיר כדי לקנות בזול",
יכול להיות ש 1.75 אינץ לרכב שלך זו לא דרמה, בזה ייעצו לך בעלי רכב דומה,
לפחות בצירוקי, הגבהה שלא בתהליך שלם (פנהרד, אורך בולמים, זווית סרנים, איזון דריישפטים ואללה איסטור ולהקתו) בסוף עולה יותר מקיט שלם.
בהצלחה !

STARTUP!!

הכי זול - תחליף את הקבוצה שאיתה אתה מטייל..

תן מידה ואחרוט לך ספייסרים מדלרין

ועדיין תריח את האגזוז שלי..
באהבה

asafk
10-07-13, 22:15
הרנגלר המשופר מעט אשר כונה סופה 3 לייט היה עם סטאפ מאוד דומה למה שיש לך. טיפה יותר גבוה. וזה בהחלט היה מספיק ומאוזן.
זה היה גם הגבול העליןן של מה שאפשר להגביה בלי להחליף חצי אוטו. (בערך 2 וחצי אינץ' ).

אסף.

KOOKE
11-07-13, 01:42
דידו יקירי

אתה מכיר את המוטו שלי שזה 90% הנהג.... זו הסיבה שאני כנראה מריח לך....:D

מאמץ בשימחה את הצעתך בשלב זה.

מי שהו יודע איך אני יכול להשיג מידות של הספייסרים הדרושים ?

שגיא S
13-07-13, 12:33
אמנם אני בא מסוזוקי - אבל ראיתי שלמוסכניק שלי יש את הקיט הנ"ל:

http://www.atechmotorsports.com/parts/dys-kj09138bk

אם מעניין אותך אז תגיד לי ואני אקשר אותך אליו...המחיר הוא באיזור ה1000 שקל, התקנה תעלה עוד כמה גרושים או אם תעדיף להתקין לבד זה בטח גם לא בעייתי.
בקשר לשינויים נוספים שזה דורש באוטו שלך - אני לא יודע...

GrafPotozky
23-07-13, 21:21
שלמה שלום, ככל שתגביה ותשים צמיגים גדולים יותר תמיד יהיה הסלע שיעצור אותך, בהמלצה שלי ומניסיון אם הצמיגים שלך הם 17\75\255 אין לך מה לגעת, במידה ותחליף לצמיגים במידה גדולה יותר והרכב הוא עם גיר אוטומטי תתחיל תופעה של התחממות שמן גיר בנסיעה רגילה בכביש ואז זה יאלץ אותך להחליף גם את הרדיאטור שמן גיר.

KOOKE
24-07-13, 10:45
כחלק מיישור הקו כבר הוספתי מצנן לשמן גיר האוטו׳.

אני לא סגור על עניין הגדלת מידת הצמיג בגלל החסרונות האחרים שכרוכים בכך. כשיגיע זמן החלפת הצמיגים אתחבט ואחליט.

ב

-->