PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתי כבר יהיה מבחן השוואתי אקטואלי

magnum1
09-07-13, 16:42
האם מישהו יודע על מבחן השוואתי וממצה של שלושת האופציות. מכיוון שאנחנו בגיפולוג( וגם בגלל שאני אגואיסט :-)) אני מאוד מקווה שיבחרו את הסילבראדו הקצר למבחן.
אני ( ונדמה לי שאני לא לבד) מאוד מתעניין ברכבים האלו בגלל שהם מקלט מס. בהתחשב בזה, עדיין הייתי רוצה לדעת מי משלושתם יאאפשר לי את היכולות הכי גבוהות בשטח, יכולת שיפור בסיסית וכו
ברוב המקומות שקראתי, משווים את הסילבראדו הדבל קבינה, ואני חושב( מקווה) שאולי לקצר , יש כמה יתרונות שעשויים להפוך אותו למתמודד ראוי ואף מנצח?

כמו כן, אשמח ללינקים/ תמונות/ המלצות לשיפורים לסיבראדו הקצר. אני מדבר על דברים שנעשו בארץ, במחירים שפויים, ולא על "חיות קיצוניות"( כמו היפיפה שראיתי על כביש 4,מכיוון בני ברק למורשה..)

erezgur
09-07-13, 19:41
קראתי היטב את מה שכתבת.
הבנתי שאתה מתעניין במבחו השוואתי הכולל את הסילברדו הקצר אבל אתה מדבר על שלושה מתמודדים...
האם לא נשמט משהו מהכותרת של הידיעה או מתוכנה?

אני מנחש שאתה מדבר על השוואה בין הטנדרים (אולי נכון יותר לכנותם משאיות), אבל לא ציינת זאת..

ארז גור

savyon
09-07-13, 20:44
עד שאסף יכנס ויתן את התשובה שלו
לחץ על הקישור ותתחיל לקרא את הכתבות: מבחני דרכים לטנדרים (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=18)
את כולן אסף כתב והתשובה שלו יכולה להיות סוג של מבחן השוואתי...

סביון

נמרוד
09-07-13, 21:17
אסף משוחד - הוא כתב מפורשות באחת הכתבות שהוא Ford guy :)

בלי ניסיון רב בנהיגה בכלים האלו, אבל מתוך השתתפות במבחנים של אסף כג'יפ מלווה בדרך כלל: כרכב שטח, הייתי בוחר בראם על פני הפורד. מה שבטוח הוא שהסילברדו עם המתלה הקדמי הנפרד במקום שלישי. מצד שני, בשביל להרביץ קילומטראז' על הכביש - הייתי בוחר בסילברדו.

MR BIG
09-07-13, 22:28
מסכים עם פותח השרשור.
כבר דובר וסופר רבות על הרכבים האלה , אך מבחן השוואתי בין שלושתם עוד לא היה .
נחוץ!
זה יהיה מעניין.
אסף , כשתארגן את זה - אני נוהג באחד מהם!
אייל.

asafk
09-07-13, 23:42
כיוון שכל חברי המערכת (חוץ מהחול(יג)וני), כבר בעלי רשיון מתאים, אני לא אאלץ לנהוג שוב בסילברדו בשטח...

ראם ופורד הם השניים היחידים הראויים להיקרא רכבי שטח. יחסית לסילברדו, זה מורגש כבר מהשביל הראשון. וכשהשבילים נגמרים והשטח מתחיל, אין בכלל מה לדבר עם הסילברדו לפני מקצה שיפורים עמוק מאוד...

הבחירה בין ראם ופורד סופרדיוטי קשה ובעיקר תלויה בנהג ובאופי הנהיגה והעבודה שלו... וגם בטעם האישי. בפורד יש נעילה שעושה הרבה, בראם היה את היתרון של המתלה הקדמי הנהדר, אבל הם עברו מ 2013 למתלה מאובן של זרוע בודדת כמו בפורד.
לראם יש יתרון הקוטן למי שזה חשוב לו, והוא גם חסכוני יותר ולא צריך אוריאה. בנוסף הוא מוצע השנה עם אופציה לכריות אוויר מעל העלים האחוריים, חשוב מאוד לנוחות נסיעה (אין לי מושג אם מכשירי תנועה יציעו את האופציה הזו)..
אבל מעבר לכל - היתרון הכי חשוב של ראם הוא המנוע. אתה קונה מנוע קאמינס ומסביבו מכונית. אם מסתכלים על זה ככה (ויש מי שמסתכלים על זה ככה) זה כבר לא משנה כמה כוחות סוס יש ליריבים שלו, או כמה עור יש בקבינה. מתחת למכסה המנוע יש קאמינס שישה צילינדרים בטור. וכל השאר... פרטים.

כמי שמכיר את שניהם גם במצבם ה"מפורק לחלקים", רב הדומה על השונה. מדובר במתחרים צמודים ומאוד דומים זה לזה, עד שבמקרים רבים גם מבינים גדולים בעיני עצמם יתקשו לזהו מי הוא מי כאשר הבודי לא מונח על השלדה.

ואל תשכחו שלשתי המשאיות הקלות האלו יש שוק שיפורי שטח אינסופי שבעזרתו אפשר לעשות איתם כמעט הכל...
על הנייר יש לראם גרסת פאואר ואגון עם הרבה דברים טובים לשטח, משתי נעילות נשלטות ועד מיגונים הגבהה וצמיגים. אבל אני מנחש שלא נראה אותה בארץ. אם היא היתה בהיצע של מכשירי תנועה... זה המקביל של ג'יפ רוביקון בעולם הטנדרים.

את הראם 2013 עדיין לא פגשנו, ואנחנו מחכים למבחן שלו. האם המתלה הקדמי יהרוג את התנהגות השטח שלו? האם הוא עדיין חסכוני?

ומילה על מבחנים השוואתיים... אנחנו לא מתים עליהם. כי כל מכונית ראויה להתייחסות משלה, בפני עצמה. לדעתי האישית מבחן השוואתי בתור "שירות לקוראים" שבו יש תוצאה ברורה ששולחת אותך לקנות את זה ולא את ההוא, מחטיא את המטרה, כי לכל אחד יש מערכת שיקולים שונה, ובדרך כלל היא שונה ממערכת השיקולים שלנו...

אסף.

magnum1
10-07-13, 08:41
תודה לכל המגיבים.
ארז- אכן התכוונתי למבחן בין שלושת הטנדרים/ משאיות הנמכרים כיום בארץ. בכל מקרה- תודה על החידוד.
אני מנסה לקרוא פה בין השורות, ולהגיע למסקנה כלשהיא. האם נכון יהיה להגיד שברגע שהוספתי לדודג' נעילה, (ובהנחה שבולמים אחליף בשניהם בכל מקרה..) אפשר להגיד שפחות או יותר יישרתי קו עם הפורד( בנוגע לעבירות)?
מכלל הדברים שנכתבו פה ( ובעוד מקומות), נדמה לי שמשתמע שלחובב השטח הממוצע, ואחד שמשתמש ברכב לצרכי עבודה סבירים ( כלומר- לא גורר כל יום באלות חציר, ושאר דברים ענקיים), הדודג' הוא הבחירה הנכונה...?
אני מודה שקיוויתי שיעלו פה כמה שישכנעו אותי שהסילבראדו גם טוב בשטח, כי בתכלס- רוב החיים, רובנו מבלים על הכביש ( אני מקנא באלו שלא- אבל הם מיעוט), ולכן קיוויתי שישכנעו אותי שגם הסילברדו יעשה את העבודה. אבל כנראה שלא..
* כמובן שתקציב הוא שיקול- אני יודע שבחבילת שיפורים של 50000 ש"ח אפשר להפוך את הסילבראדו לחיית שטח- אבל זה לא רלוונטי לי..

מה אתם אומרים על ייבוא אישי של רכבים שהוכנו ונבנו בארה"ב? זה יכול עדיין לעמוד בדרישות המחוקק ולהוות מקלט מס? בארה"ב יש עולם ומלואו...

בשאר
11-07-13, 21:33
בקיצור : אם אתה מחפש רכב שטח כל יום, אז פורד, אם רכב כביש+שטח אז דודג', ואם רק כביש ונסיעות ארוכות אז סילברדו. הכי חסכוני בינהם הוא דודג' ,הכי זריז זה סילברדו והכי גדול וארוך זה פורד והכי קצר (דבל קבינה) זה דודג' , אז ילא תבחר לך משהו, בהצלחה... אאא אל תשכח שהם רכבי שטח נכון אבל אם תכנס לחול עמוק קצת או בוץ רציני במקומות שהיתה עובר עם הג'יפ במאמץ, אז עם הרכבים האלה אתה בטוח תתקע, יש להם משקל עצמי מעל 3 טון אז תעשה חשבון !!

Scrusher
13-07-13, 09:28
אני לא כל כך בטוח לגבי הדיונות כי בדקתי פעמיים את הF350 (מודל 2002 או 3) בחול,הדיונה שבדקתי כמעט ברחה מרוב בהלה. הפורד גם הצליח לחלץ משאית מהחול (עם סרן אחורי אחד,אבל מעל 12\15), עד עכשיו אני מצטער שלא צילמתי את זה. הבעיה היא באמת ברגע שבהמה נתקעת,צריך רכב דומה כדי להזיז אותה
אני מאוד אוהב פולסייזים! אבל לדעתי לא כיף להשחיל אותם לשטח...צריך רוורסים ופניות של משאית (במיוחד בפורד "אין-הגה" F350 - שיפרו את זה בדגמים החדשים יותר?),לבדוק כל הזמן איפה הגלגל האחורי נמצא :confused:, גחון שמגרד\חורש את השטח ורוחב שלא תמיד מאפשר לך להימנע ממכשולים ושיפועי צד. זה לא רק בגלל שהתרגלתי למימדי סמוראי כי שנה לפני שקניתי אותו חבר נתן לי לנהוג על ההיילקס-מפלץ שלו והוא היה בהלם כשאמרתי לו "אני אוהב את זה שהסרן האחורי קרוב אליי ושאפשר לפנות"
מה שאני מכיר הם F350 ישנים וGMC SIERRA רישיון ג' סינגל ג'אנט (הלוואי והיה לי את הכסף לתדלק אחת כזאת. הרכב הכי נוח בכביש שזכיתי לנהוג בו) לא משופרים - הרבה בכביש וקצת שטח קל-בינוני (הסיירה בשטח קל מאוד כי היא נמוכה וארוכה יותר מהפורד)
בכביש גם הF350 עם ה4 קפיצים עלים שאמור להיות "הכי נחות" הרגיש לי בסדר גמור. מצד שני,אני עם סמוראי וטוב לי אז אין לי זכות הצבעה לגבי נוחות :)
My 2 cents...
יניב.

רן סיטון
13-07-13, 11:59
הרגת אותי עם תיאור הדיונה הבורחת....(:-...
וברצינות, הורדת אוויר מסיבית לרמה של צמיג שמנמן, והכלים האלה מתחפשים לטרקטורונים.. ואני אומר כאן ( שים לב בשאר) שגם בדיונות תלולות מאאאוד הכלים האלה מאוד מהירים ואין שום חשש מטיולים ונסיעות התחרעות ! צריך תמיד לזכור שאתה נוסע במשאית חלוקה, ואם שוקעים, אז....
בשטח טכני מצויד הראם במע' משיכה בסגנון המאפיין את רוב רכבי השטח המודרנים .למעשה האלקטרוניקה השתלטה גם על תחום העבירות הטכנית, והמע' הגיעו לרמה מספיק גבוה שמייתרת את הצורך בנעילה מכנית מסורתית.
מניסיון שלי עם הראם, אפשר ממש להתנהג כברכב נעול מלא! כולל לעצור בזמן הצלבה מלאה, ולזנק מחדש בלי שום התרגשות.
מה שאותי קצת מעייף, זה שבכל זאת מדובר באוטו שהוא הרבה יותר ארוך מגבוה. שזה אומר בעיה של זווית בטן בעיקר. בבעיה של זווית הגישה טיפלתי עיי' החלפת פגוש קידמי לאחד גבוה יותר.
עדיין, אין מניע לצאת לטייל ברוב המסלולים המוכרים לכולנו. לפחות יש הרבה מקום בארגז..(:-

בשאר
13-07-13, 19:35
כן רן אני עדיין לא נסעתי איתו בכלל בשטח, אפילו עדיין לא סובבתי את הכפתור של הילוך הכוח בכלל, אני רק שמעתי מאנשים שבחול זה בעיה רצינית, אבל צריך לנסות ולדעת מה קורה באמת... מקווה שבוע הבא יהיה לי זמן ונעשה טיול קטן בשטח.

-->