PDA

צפייה בגרסה מלאה : ריתוך פלאח של המוט פאנאהרד תיקון מגעי מצבר ותיקוני תקרים

gmb
16-05-05, 18:01
שלום רב!
להזכירכם, ברכב מותקן סט הגבהה של רוביקון אקספרס 4.5". הפלאח של המוט פאנאהרד שנועד להציב את המוט מעל המוט בשביל לתקן את הזוויות שנוצרה שם מחובר עם בורג בודד לסרן, מרביתכם דגל בלתקן את העוולה הזאת ולרץך אחת ולתמיד את הפלאח בצורה קבועה לסרן, זה נעשה, רותך הפלאח לסרן, הבעיה היא השפלאח הזה מחזיק את עצמו מרותך לסרן בדיוק עם להגעה לשטח שם יחד עם הקפיצות והטלטלות הריתוך נסדק ושוב פעם יש חופש בהיגוי... זה מעצבן ויכול להיות שגם לא בטיחותי, יש דרך אחרת לבהטיח שהפלאח הזה ישאר מחובר היטב ולתמיד לסרן?

בעקבות עזרה לחבר שניסה להתניע את רכבו עם כבלים מהרכב שלי, הוא בטעות קיצר את המגעים שעל המצבר שלי... היה רעש, עשן, ועפו הפקקים, החזרנו הכל, ומרבית הרכב עובד כמו שצריך. מרבית הרכב, לא הכל, הרדיו והקשר מחוברים בנפרד משאר מערכות הרכב ומאז הם פועלים/לא פועלים לפי רצונם... ניקיתי קורוזיה מעל המגעים שעל המצבר, לא עזר, חיממתי מים ושפחתי מעל המגעים, ברגע ששפכתי על הקוטב פלוס ש המצבר, הכל עבד מצוין (משום מה גם המד דלק התחיל לעבוד שוב פעם :) ) זה עבד בערך שעתיים ואז שוב פעם התחיל לעשות בעיות, האם כדאי לפרק את המגעים ולנקות אותם לגמרי, איך צריך לבצע בעתם את פעולת הניקוי כמו שצריך? לשפשף עם חומר מסוים? איך מעיפים גם קורוזיה? יכול להיות שבעיות החשמל האלה קשורות לקיצור המצבר או שאין קצר למה שהיה?

עוד בעיה קטנה,
בכל פעם כמעט שאניי נוסע לבור אני חוזר עם צמיג שברח מהג'אנט. יש איזהשהו תיקון שאני יכול לעשות על מנת למנוע מדברים אלו לקרות? יש אפשרות לתקן את זה על המקום בשטח (יש למישהו איזהשהו פטנט או דרך כלשהי?) או שצריך לקפוץ על פעם לפאנצ'ר מאכער (מה שמעכב כל טיול אחר לסופ"ש כיוון שהפאנצרמאכער נפתח רק ביום ראשון בבוקר).
האם אני מוריד יותר מדי אוויר? כולם שם תמיד אומרים תוריד ל-8-10 PSI, כבר ב-10 PSI מתחילים ה"ניתוקים" בין הג'אנט לצמיג.
קיבלתי גם הצעה של לשים פנימית בתוך הצמיגים, גם בכדי לעזור נגד תקרים שקורים לצמיגים, שמשום מה גם כן קורים הרבה. האם יש לזה אי אילו השלכות? מהם הטיעונים נגד ובעד הפנימיות האלה? מישהו ממליץ או דוחה אותן על הסף?

בתודה מראש
רמי

UNIX
16-05-05, 19:31
מה פתאום פנימית - לא כדאי , את זה עושים כשהג'אנטים דפוקים .
את האמת גם לי בעבר היו בורחים צמיגים וזה היה בגלל שהג'אנט היה 10 והצמיג 31 , זה גם קרע לי את דפנות הצמיגים (הישנים ) והיום אני נוסע על ג'אנט 8 ו אין דבר כזה שצמיג יברח , אבל הכל תלוי כמובן בנהיגה שלך ואם אתה לוקח סיבובים מהר כשאתה מוריד אוויר אז זאת הבעיה.

נמרוד
16-05-05, 20:26
בכל פעם כמעט שאניי נוסע לבור אני חוזר עם צמיג שברח מהג'אנט. יש איזהשהו תיקון שאני יכול לעשות על מנת למנוע מדברים אלו לקרות? יש אפשרות לתקן את זה על המקום בשטח (יש למישהו איזהשהו פטנט או דרך כלשהי?) או שצריך לקפוץ על פעם לפאנצ'ר מאכער (מה שמעכב כל טיול אחר לסופ"ש כיוון שהפאנצרמאכער נפתח רק ביום ראשון בבוקר).
האם אני מוריד יותר מדי אוויר? כולם שם תמיד אומרים תוריד ל-8-10 PSI, כבר ב-10 PSI מתחילים ה"ניתוקים" בין הג'אנט לצמיג.
קיבלתי גם הצעה של לשים פנימית בתוך הצמיגים, גם בכדי לעזור נגד תקרים שקורים לצמיגים, שמשום מה גם כן קורים הרבה. האם יש לזה אי אילו השלכות? מהם הטיעונים נגד ובעד הפנימיות האלה? מישהו ממליץ או דוחה אותן על הסף?

לחץ של 10 PSI הוא לחץ נמוך. ודורש נהיגה מאד עדינה ומתונה. זה שאתה פורק צמיג שוב ושוב אומר שאתה צריך עוד ללמוד. לחלופין, תעלה קצת את הלחץ, אתה לא חייב להקשיב לכל מה שאומרים, לא פה, ובטח שלא בבור! זה שזה קורה שוב ושוב בטוח לא טוב לצמיגים, כל פעם אתה נוסע עוד קצת על צמיג פרוק...לפי כמות הפאנצ'רים, הצמיגים כבר משדרים לך שנמאס להם מהחיים. בני כמה הם? אולי הגיע הזמן להחליף? מנסיוני, ברגע שהצמיגים מתחילים להתפנצ'ר באופן קבוע, פעם, פעמיים שלוש, בלי סיבות ברורות (עליה על ברזל זוית לא נחשב), זה הזמן לזרוק לפח ולעבור לסט חדש. וזה קורה לרוב כשהם מתקרבים לגיל שלוש שנים , או 60-70 אלף קילומטר (לפעמים יותר ולפעמים פחות, מאד תלוי באופי הנהיגה).

בעקבות עזרה לחבר שניסה להתניע את רכבו עם כבלים מהרכב שלי, הוא בטעות קיצר את המגעים שעל המצבר שלי... היה רעש, עשן, ועפו הפקקים, החזרנו הכל, ומרבית הרכב עובד כמו שצריך. מרבית הרכב, לא הכל, הרדיו והקשר מחוברים בנפרד משאר מערכות הרכב ומאז הם פועלים/לא פועלים לפי רצונם... ניקיתי קורוזיה מעל המגעים שעל המצבר, לא עזר, חיממתי מים ושפחתי מעל המגעים, ברגע ששפכתי על הקוטב פלוס ש המצבר, הכל עבד מצוין (משום מה גם המד דלק התחיל לעבוד שוב פעם ) זה עבד בערך שעתיים ואז שוב פעם התחיל לעשות בעיות, האם כדאי לפרק את המגעים ולנקות אותם לגמרי, איך צריך לבצע בעתם את פעולת הניקוי כמו שצריך? לשפשף עם חומר מסוים? איך מעיפים גם קורוזיה? יכול להיות שבעיות החשמל האלה קשורות לקיצור המצבר או שאין קצר למה שהיה?

אאאאוץץץ.... בלי להבין הרבה בחשמל, הבעיות בטוח קשורות לזה שקיצרת את המצבר... :D חכה, אלו שמבינים באמת יספרו לך לאיזה נזק כנראה גרמת :(

לגבי תושבת מוט הפנהרד - אחת משתיים. או שלא ריתכת את הפלאח במיקום הנכון, ואם כן - אז הריתוך מחורבן. לך למישהו שיודע לרתך.

יפתח
16-05-05, 21:12
נראה לי שאתה מעביר את הרכב חיים קשים.
קנית רכב משופר במיוחד ולא ידוע לי מה היה רכבך הקודם, מה שבטוח שכדאי להתחיל את הלימודים בכיתה א לפני שעוברים לתיכון.
אני מציע לך בחום להרשם לקורס נהיגה (ראוי לציין שאני עוסק בתחום) כדי שתבין איזה רכב יש לך ביד.
לימודי נהיגה ביעוץ מחברי הבור זה לא בדיוק הקורס שהייתי ממליץ לך.
לגבי הקצרים, אני מציע לך להחליף את כל החיווט מהמצבר לתוך המדף העליון ואם לא שמתי שם פיוז אז להוסיף כזה.
יתכן והחוטים הותכו ומדי פעם נוגעים אחד בשני. אני מקווה בשבילך שזו הבעיה היחידה שנותרה מחיבור המצבר הפוך.

לגבי ריתוך הפלאח, גם אני רתכתי אותו בעבר ואכן הריתוך נשבר, ראוי לציין שהריתוך לא נעשה בצורה מקצועית.יתכן וסוג החומר של הפלאח בעייתי לריתוך רגיל, הפתרון הפשוט ביותר זה לחתוך פלאח חדש מברזל ולרתכו, אין שום דבר מיוחד בפלאח שהגיע עם הקיט של רוביקון.

tayrie
16-05-05, 21:22
האם כדאי לפרק את המגעים ולנקות אותם לגמרי, איך צריך לבצע בעתם את פעולת הניקוי כמו שצריך? לשפשף עם חומר מסוים? איך מעיפים גם קורוזיה? יכול להיות שבעיות החשמל האלה קשורות לקיצור המצבר או שאין קצר למה שהיה?

לא עולה כסף לפרק אותם ...
אני נוהג לשפשף אותם עם נייר ליטוש ממש עד שהכל מבריק , למרוח בטיפה וזלין ולחבר...וזהו יש לך שקט תקופה.

קיד
16-05-05, 23:53
לגבי המוט, רצוי לרתך פרופיל צורתי ולא "פלח" ישר. פרופיל "U" יהיה בעל חלוקת עומס טובה יותר.

לגבי הצמיגים, אני עם נמרוד.
פטנט לירידת צמיג: הוצא את השסתום (ונטיל) החוצה. רסס אל חלל הג'נט ספריי לניקוי קרבורטורים (ספריי איכותי בלבד של PAYROLL או שווה ערך) בערך 20 שניות. רסס שביל עם הספריי מהפתח הצמיג את מרכז הג'נט. זרוק גפרור.
לא לעשות לבד. ראו הוזהרתם

בקשר למצבר, יש סבירות גדולה שפגעת בכבל (-) בנסיון ההתנעה.
ככלל, בזמן התנעת רכב אחר, יש לחבר תמיד את כבל (-) אל השילדה. ולחבר אותו אחרון, ולנתק ראשון. חיבור זה ימנע התלקחות המצבר עקב יצירת מימן רב בזמן ההתנעה, והקרבה לניצוצות מהכבלים.

בנושא הקורוזיה על קטבי המצבר. טיפ מליון דולר קח מטבע של 1 סנט אמריקאי. קדח אותו באמצע בעזרת מקדחה. הוסף אותו לבורג של נעל הקוטב החיובי.
מטבע של 1 סנט עשוי אבץ מצופה נחושת, ולכן ישמש כהגנה קטודית לעופרת ממנה עשויה נעל הקוטב.
בברכה,
קיד.

יוני5
17-05-05, 09:18
לגבי ירידת הצמיג מהג'אנט
לרוב מה שקורה הוא שנכנסות אבנים קטנות בין שפת הצמיג לבין הג'אנט וכתוצאה מכך האויר בורח.

זה נובע מכלל הסיבות (או חלקן) שהוזכרו לפני כן:
ג'אנט רחב מדי - צמיג 31 על 10" כפי שציין ברוך,
צמיגים גמורים כפי שציין נמרוד, וכן, גם יפתח נתן לך טיפ מעולה - קח קורס. מחיר הקורס הוא כמחירו של צמיג אחד שתשמיד לחינם. כלכלית זה שווה.
יפתח, רוני ועוד אחרים מעבירים קורסים כאלה. כדאי לך. צרוב שוכני הבור מבינים בנהיגת שטח אפילו פחות ממני.

יוני5

gmb
18-05-05, 00:53
את האמת גם לי בעבר היו בורחים צמיגים וזה היה בגלל שהג'אנט היה 10 והצמיג 31 , זה גם קרע לי את דפנות הצמיגים (הישנים ) והיום אני נוסע על ג'אנט 8 ו אין דבר כזה שצמיג יברח , אבל הכל תלוי כמובן בנהיגה שלך ואם אתה לוקח סיבובים מהר כשאתה מוריד אוויר אז זאת הבעיה.

איך יכול להיות שהג'אנט הוא 8" הרי מידת הצמיג היא 31X10.5X15 מה שאומר שהג'אנט הוא 15"...
האם מעבר לצמיגים של 33X10.5X15 יגרום לצמיגים להיות "דביקים" יותר?
האם על צמיגי 33" אפשר להוריד יותר לחץ אוויר מאשר ב-31?
האם כדאי/משתלם/מסוכן/מומלץ לעבור לצמיגי 33"? מה מבחינת רישוי צמיגים כאלה, אפשרי?
(קניתי את הרכב עם סט צמיגי 33", אז ככה שזה רק בעיית רישוי/חוקיות/פחד משוטרים)

אבל אולי זה כל כך יהיה מומלץ לעבור לצמיגים כאלה שכבר שווה להתאמץ בשביל זה?

רמי

Saar
18-05-05, 09:18
ג'אנט 15" בגובה,
8" ברוחב....

סער.

gmb
18-05-05, 11:39
ג'אנט 15" בגובה,
8" ברוחב....

סער.

זאת אומרת שהצמיג צריך להיות 31X8X15? או שהצמיג נשאר בעינו?

איך אני בכלל יודע איזה רוחב ג'אנט יש לי? זה רשום במקום כלשהו על הג'אנט?

רמי

eran4x4
18-05-05, 11:53
10.5 זה רוחב הסוליה

השפתים של הצמיג (החלק שיושב על הג'נט צר יותר

או שתמדוד (הכי פשוט כאשר הצמיג מפורק)

לפעמים כתוב את המידה בתוך הג'נט לפעמים בצד האחורי

ניר ל
18-05-05, 11:53
31/10.5/15 זו מידת הצמיג.
8/15 זו מידת הג'אנט.
אם יש לך ג'אנט במידה 10/15 (רוחב 10 קוטר 15) אז אתה בבעיה גדולה יותר כי דרוש יותר לחץ כדי לשמור את הצמיג צמוד לדופן, גם עם ג'אנט 8 לא כדאי שתרד ללחץ חד ספרתי.
איך יודעים מה יש - לעיתים יש הטבעה על הג'אנט, אפשר תמיד למדוד אותו או להשוות לג'אנט אחר. במקרה שלך - מי שמכר לך בטח יודע ואתה מכיר את השושלת.
צמיג גדול יותר מאחסן נפח אוויר גדול יותר ומאפשר הורדת לחץ גדולה יותר, הצמיגים של יפתח (33")היו ברוחב 10.5 שזה צר מדי לג'אנט ברוחב 10". אל תטרח להעביר אותם רישוי בינתיים ותשאר עם הצמיגים הנוכחיים.

נמרוד
18-05-05, 11:58
הג'אנטים ברכב המדובר הם 7 או 8 אינץ', בטוח לא 10.

הקילופים נובעים משימוש לא נכון, זה הכל, מה שטכנאי המחשבים אוהבים לכנות "בעיית משתמש קצה". הלחץ נמוך מדי ביחס לצורת הנהיגה. או שתעלה את הלחץ, או שתתאים את סגנון הנהיגה, או, עדיף, שניהם :lol:

ניר ל
18-05-05, 13:11
נמרוד כמובן צודק,
לפחות בפעם שאני ראיתי אותך מנסה לטפס את המדרגה בבור, זאת היתה התעללות.
לא שיש לי טענות חלילה - לבדוק את הגבולות זה מצויין, זה מהנה, בעיקר אם זה נעשה במקום שלא יכול להיגרם בו נזק אמיתי כגון התהפכות. המדרגה שניסית לעלות במקרה הספציפי לא ניתנת לעליה בזחילה איטית אמנם, יש צורך לקחת קצת תנופה מהרגע שעלית עם הגלגלים הקדמיים, אבל אם נעצרת - אחיזת הצמיגים אינה מספיקה כדי למשוך אותך קדימה. מה גם שהקוליסים העמוקים יוצרים לחץ על דפנות הצמיג. לצורך השוואה - אני עם צמיגים בקוטר 33" ברוחב 12.5 ברכב דומה לשלך, לא הצלחתי לזחול למעלה והפרפור על אדמת החמרה שחק לי תוך 10 שניות את פינות הצמיגים - מה ששנתיים של נסיעה עם ספול אחורי לא הצליחה לעולל.

gmb
18-05-05, 13:38
הג'אנטים ברכב המדובר הם 7 או 8 אינץ', בטוח לא 10.

על זה בטח יפתח יוכל לענות, או רם אם הוא עדיין מסתובב פה...

נמרוד כמובן צודק,
לפחות בפעם שאני ראיתי אותך מנסה לטפס את המדרגה בבור, זאת היתה התעללות.
לא שיש לי טענות חלילה - לבדוק את הגבולות זה מצויין, זה מהנה, בעיקר אם זה נעשה במקום שלא יכול להיגרם בו נזק אמיתי כגון התהפכות. המדרגה שניסית לעלות במקרה הספציפי לא ניתנת לעליה בזחילה איטית אמנם, יש צורך לקחת קצת תנופה מהרגע שעלית עם הגלגלים הקדמיים, אבל אם נעצרת - אחיזת הצמיגים אינה מספיקה כדי למשוך אותך קדימה. מה גם שהקוליסים העמוקים יוצרים לחץ על דפנות הצמיג. לצורך השוואה - אני עם צמיגים בקוטר 33" ברוחב 12.5 ברכב דומה לשלך, לא הצלחתי לזחול למעלה והפרפור על אדמת החמרה שחק לי תוך 10 שניות את פינות הצמיגים - מה ששנתיים של נסיעה עם ספול אחורי לא הצליחה לעולל.

אני חושב שאתה טועה כאן, אני די "פחדן" בקטעים האלה, וכל מה שניסיתי לעבור ניסיתי לעבור בזחילה האיטית ביותר שהצלחתי לעשות בהתחשב בזה שאף פעם לא נסעתי על גיר רגיל (ובייחוד על רכב שטח ידני, בשביל זה עדיין לא קל, וקורא לי בשטח שהרכב כבה לי מספר פעמים :) )

הצמיג שיפתח שם, ה 33X10.5, אם לטענתך הוא צר מדי בשביל ג'אנט 10" איך זה שהוא הסתדר עם זה כל כך הרבה זמן? הם גם מורכבים על הג'אנטים המקוריים של הסופה... באיזה רוחב הג'אנטים המקוריים?

אבל לעניין נוסף... אתם נמצאים שם מדי פעם? אשמח להצטרף אליכם, לשמוע, להתייעץ, לראות רכבים אחרים, ללמוד ממנוסים ממני....
אולי יש אי אילו מפגשים שלכם במקומות כאלו או אחרים? אשמח לשמוע ולהגיע...
יכולתם לפחות לציין שאתם מהפורום והיינו מכירים פנים אל מול פנים...

רמי

ניר ל
18-05-05, 14:17
אני חושב שאתה טועה כאן, אני די "פחדן" בקטעים האלה, וכל מה שניסיתי לעבור ניסיתי לעבור בזחילה האיטית ביותר שהצלחתי לעשות

זה בדיוק מה שתיארתי - לא ניתן לעלות בזחילה, גם ארז עם 35" נשאר תקוע שם עם 4 גלגלים מפרפרים, המילה התעללות היתה מכוונת לצמיגים. תתפלא באיזו קלות הרכב שלך ידלג למעלה עם קצת תנופה ברגע המתאים, (תנופה ברגע הלא מתאים עלולה לשבור לך מכלולי הנעה...).
כשתכיר יותר טוב את מגבלות הרכב תדע מה הוא מסוגל לספוג בלי להתפרק, זה לא משהו שלומדים בקורס. כשמדובר בשעשוע אני אישית מעדיף שאחרים יבחנו את המגבלות לפניי, את המדרגה הזאת דילגתי אחרי שראיתי פראדו קצר עם נעילות מתחרע ועובר ללא נזק.

הצמיג שיפתח שם, ה 33X10.5, אם לטענתך הוא צר מדי בשביל ג'אנט 10" איך זה שהוא הסתדר עם זה כל כך הרבה זמן? הם גם מורכבים על הג'אנטים המקוריים של הסופה... באיזה רוחב הג'אנטים המקוריים?

אני לא חושב שיפתח נסע עם ג'אנט 10 , המקורי הוא 7" וזה אפילו צר מדי, אבל צמיג לא יתקלף ממנו עם לחץ אוויר מתאים.

אבל לעניין נוסף... אתם נמצאים שם מדי פעם? אשמח להצטרף אליכם, לשמוע, להתייעץ, לראות רכבים אחרים, ללמוד ממנוסים ממני....
אולי יש אי אילו מפגשים שלכם במקומות כאלו או אחרים? אשמח לשמוע ולהגיע...

רמי

יש מספר חברים שמתקבצים בימי שישי 20 מ' מהקיר המדובר לכוון סי אן-סאן, פותחים כסאות מקשקשים ומביטים במופע, לעיתים ניתן לזהות בינהם מקרר GE side by side , שעומד ליד דיפנדר ביג-פוט ארוך ומסביבו שבעה כלבים וקהל מעריצים, תגיע לשם, בד"כ שוהים שם אנשים מוכרים מהפורום.

יפתח
18-05-05, 18:21
8"

asafk
18-05-05, 20:48

בשביל זה יש לנו מדבקות על הג'יפים ועל ה"לא ג'יפים".

אסף.

gmb
18-05-05, 21:36
טוב
אחלה.. שמח לדעת. :)
באמת לא שמתי לב שיש שם מדבקות הפורום...
אולי מישהו יוכל להביא איזה שתי מדבקות השבוע?
כמה זה היה? 15 שקל?

אני מקווה שתבואו מחרתיים.. אשמח להגיע ולשמוע לראות ולשאול כמה שאלות על הרכב שעדיין לא הצלחתי לפתור בעצמי

רמי

UNIX
19-05-05, 00:41
ניר אני אשמח לדעת על איזה קיר מדובר:
אחד לפני הימני ביותר? או שהתלול ביותר באמצע?

gmb
19-05-05, 12:21
ניר אני אשמח לדעת על איזה קיר מדובר:
אחד לפני הימני ביותר? או שהתלול ביותר באמצע?

אותה עליה שאני לא הצלחתי לעלות
ואתה עם הCJ6 הלא נעול עם צמיגי 31" הצלחת לעלות
אבל, אני ניסיתי לזחול, אתה התפרצת למעלה :)

רמי

ניר ל
19-05-05, 14:45
אני מתכוון למעבר השלישי משמאל (שמתחיל בבור שאחריו יש קיר של כמעט מטר), ביום טוב זה המעבר היחיד שקשה לעליה בזחילה.

זאבי
19-05-05, 18:02
האם יש למישהו נסיון עם חיתוך מוט הפנהרד והכנת תבריגים שמאלי וימני עם בוקסה מתאימה המאפשרת שינוי אורך המוט בהתאם לשיעור הגבהת הקפיצים.
כל זאת על מנת שלא להשתמש ב"פלח" הגבהה שכנטען נסדק בריתוך.

במידה ולמישהו יש מוט פנהרד מיותר אשמח להיות שפן נסיונות.

asafk
20-05-05, 15:37
זה שתאריך את הפנהארד לא רק שלא יעזור, אפילו יזיק. הפנהארד חייב להיות שווה בארכו ומקביל בדיוק לדראג- לינק. כיוון שמשאירים את הדראג- לינק באופו אורך, ומנמיכים אותו על ידי זרוע פיטמן מונמכת, חייבים לשנות גם את נקודת החיבור של הפנהארד, אבל בלי לשנות את ארכו. אני חושב שעדיף לשנות את נקודת החיבור של הפנהארד לשלדה, לא לסרן- אפשר להתחבר שם בצורה יותר קשיחה.

אסף.

זאבי
21-05-05, 19:42
תודה על התשובה ההגיונית.
אני מקבל את ההסבר. - תודה

-->