PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתיחת שרשרת טיימינג

mchazani
16-05-05, 21:26
שמעתי פעם שיש אפשרות למתוח את שרשרת הטיימינג בניבה.
האם מישהו יודע כיצד?

lior_b.s
16-05-05, 22:16
יש אפשרות ואפילו קלה ביותר, מעל המשאבת מים יש בורג 13 מ"מ, זה הבורג של המותחן שרשרת ,צריך לפתוח אותו שיהיה חופשי (לא לפרק לגמרי) ואז כשהבורג משוחרר צריך לסובב את הפולי של המנוע 1.5-2 סיבובים ולסגור חזרה את הבורג וזה הכל :D (במידה והמותחן תקין, לא תפוס). את הפולי אתה יכול לסובב בכמה שיטות: אם אין לך את המנואלה המקורית הדרך הכי קלה היא להרים גלגל אחד באויר, (רצוי קדמי כך תוכל לראות כמה סיבובים ביצע הפולי) לשלב להילוך גבוה (4-5) ואז לסובב ידנית את הגלגל.
בהצלחה. :wink:

asafk
16-05-05, 23:39
יותר פשוט לעשות את זה כשהמנוע עובד. פותחים את הבורג וסוגרים. זהו.
לפי הספר, צריך למתוח את השרשרת כל 3000 ק"מ בתנאי נסיעה קשים.

לאורך זמן, החלק עליו השרשרת מחליקה ("כרית") נשחק ומתפורר וצריך להחליף אותו. אל תגיע לזה- כי יהיו לך חתיכות בתוך הקרטר, וגם השרשרת תתחיל לאכול את הראש. בטיפול 10,000, כשאתה במילא מסיר מכסה שסתומים כדי לכוון שסתומים (אני מקווה), תסתכל על כל מנגנון הטיימינג, ואם ה"כריות" של השרשרת שחוקות- תחליף אותן.

אסף.

mchazani
17-05-05, 00:00
סליחה על הבורות אבל את מכסה השסתומים צריך לסגור גם עם סיליקון?

asafk
17-05-05, 00:03
לא. עם אטם. אם תסגור עם סיליקון, יש סכנה שבפעם הבאה כשתרצה להסיר אותו תגרום לו נזק, כי הוא יהיה מודבק.

אסף.

mchazani
17-05-05, 08:42
תודה.
אני מקוה שאוכל למצוא.

lior_b.s
18-05-05, 10:10
אפשר גם עם מנוע עובד כמו שאסף כתב, אני אישית מעדיף מנוע כבוי וזאת אחרי שראיתי מה קורה כאשר המותחן לא תקין/עייף , ראיתי את זה במוסך אצל "בני דודים" או שהמותחן נשבר או שפשוט פתחו עד הסוף לא יודע בדיוק מה קרה אבל הרעש שנשמע שם כשהמנוע המשיך לעבוד גרם לי לעבוד עם מנוע כבוי כמו שכתוב בספר , 2 סיבובים עם המנואלה בהחלט מספיקים למתיחה.

בהצלחה... :wink:

mchazani
18-05-05, 15:50
תענוג עם הניבה.
פתחתי את המיכסה וגיליתי שאין לי בכלל את הנעל שבאה מול המותחן.
יש אפשרות לחבר חדשה מבלי לפתוח את כל המנוע?

mchazani
19-05-05, 21:50
האם מישהו יודע היכן אוכל להשיג את החלק הנ"ל?
בירושלים אין אותו

sagisendler
19-05-05, 22:44
את הכרית ניתן להרכיב מלמעלה בעזרת פלאייר אף ארוך (ארוך במיוחד).
היה לי נסיון רע מאוד עם החלק הזה ... (שים לב שיש שנייים משני הצדדים)
ושים לב לכך שחלק שאתה מפרק (או ליתר דיוק השאריות שלו) לא נופלות למטה ועושות נזק
מומלץ באותה הזדמנות לפרק את הקרטר ולהוציא את השאריות של המותח הישן כדי שלא יהרסו את המשאבת שמן

ותעשה את זה מהר....
לפני שהשרשרת קופצת שן ...
או לחילופין הראש/שרשרת נשחקים מהשפשוף אחד בשני.
שגיא.

(ועדיף למכור ומהר !)

asafk
20-05-05, 16:48
יש בכל מיני חנויות בתל אביב... חלקם אפילו לא יודעים שיש להם חלקים לניבה. נסה בחנויות חלפים למנועים- אין מה לעשות- עם ניבה צריך עבודת רגליים...

אסף.

lior_b.s
20-05-05, 18:09
תמצא את זה במוסך בשם "אוטולייט" זה נמצא איפושהוא ליד אבו כביר.

mchazani
22-05-05, 22:43
הייתי באוטוליט היום ובאמת היה לו את החלק והירכבתי אותו. מה שכיף שלא היה לו את האטם של המכסה. (הוא אומר שהוא קנה מניבה בזמנו את כל מחסן החלפים שלהם)
לשגיא
את הכרית של המותחן עצמו, גם אפשר להחליף, מבלי לפתוח יותר מהמיכסה (כלומר להגיע אליה מלמעלה)?

אני מנצל את הבמה לשאול שאלה שכבר שאלתי פעם ולא היצלחתי להיתגבר עליה.
בקפיצה על באמפ בכביש או אבן בשטח, הרכב היה מתחיל להיטלטל כולו כאילו המנוע ניזרק קדימה ואחורה בחוזקה. רק לחיצה על הקלאץ' או פול גז היו "מיישרים" את המנוע.
ניסיתי לשלול חשמל וקרבורטור.
יש למישהו רעיון?

six 4 life
22-05-05, 22:51
אני מנצל את הבמה לשאול שאלה שכבר שאלתי פעם ולא היצלחתי להיתגבר עליה.
בקפיצה על באמפ בכביש או אבן בשטח, הרכב היה מתחיל להיטלטל כולו כאילו המנוע ניזרק קדימה ואחורה בחוזקה. רק לחיצה על הקלאץ' או פול גז היו "מיישרים" את המנוע.
ניסיתי לשלול חשמל וקרבורטור.
יש למישהו רעיון?

תושבות מנוע וגיר בדקת?

-ארז 8) -

mchazani
22-05-05, 23:26
חיובי
כחדשות

asafk
22-05-05, 23:56
יש שטנגה שמקשרת בין דוושת הגז לקרבורטור. על הקרבורטור יש מעין משולש שמסובב את המצערת. אם יש חופש בשטנגה האחרונה שמתחברת אל המשולש הזה (במפרק הפלסטיק- זה קורה בגלל שהוא יבש), בקפיצה בשטח, הגז "נתפס", ואז קורה מה שאתה מתאר.
אם אתה לא מצליח למצוא שטנגה חדשה, כנס לחנות חלפים של פיג'ו, ובקש שטנגה למצערת של 605 2 ליטר. צריך לעשות לה הסבה קטנה- כשתראה, תבין.

אסף.

lior_b.s
22-05-05, 23:57
אם הוא קנה את כל מחסן החלפים של ניבה , אז איך אני מצליח תמיד למצוא ואף פעם לא הייתי אצלו אפילו? :lol:
עכשיו ברצינות לגבי הטלטול, אם הרכב קופץ גם כשאתה נותן "מכת גז" קטנה במהירות נמוכה או השחרור פתאומי במהירות נמוכה, אז זה 99% בודאות חופש בקורונה בדיפרנציאל מרכזי בתוך הטרנספר...

mchazani
23-05-05, 11:58
אם זה חופש בקורונה מה אתה מציע לחובב הלא מכונאי לעשות?

mchazani
23-05-05, 16:22
ועוד שאלה במיסגרת נסיונות השבת הרכב לחיים ולשביל.
לא הינעתי את המנוע שנה.
עכשיו אחרי שסגרתי את המיכסה ומתחתי והכל ובדקתי שמן מים אני מנסה להניע עם רכב אחר וכאילו משהו תפוס והסטרטר בקושי מיסתובב.
האם צריך יותר כח כלומר להביא עוד רכב ולחבר בטור או משהו אחר?

asafk
23-05-05, 16:35
לפני אתה מניע מנוע שלא הסתובב שנה, תעשה לו קצת התעמלות. מלא שמן דליל, יחסית (15W40 או 10W40), תרים גלגל אחד באוויר (כל השאר על הרצפה, דיפ' מרכזי פתוח), שלב להילוך חמישי, ותתחיל לסובב את הגלגל לאט במשך דקה- שתיים. אח"כ נסה להניע.

אסף.

lior_b.s
23-05-05, 18:19
מצטרף להמלצה של אסף, גם אצלי יש ניבה שוכבת בגינה , נקנתה מבחור שזרק אותה מאחורי הבית ולא הניע אותה המון זמן, דבר ראשון שעשיתי זה לפרק את הסטרטר לנקות ולגרז אותו ע"מ שיסתובב חלק, וביינתים בעזרת המנואלה (אם יש לך , אם לא תשתמש בדרך של אסף), סובבתי את המנוע לאט (לאחר החלפת שמן כמובן) וכשראיתי שהכל עובד חלק עשיתי פלאשינג למנוע , שמן חדש ועכשיו מניע במכה אחת.

עירא
23-05-05, 18:21
וכאילו משהו תפוס והסטרטר בקושי מיסתובב.
יכול ליהיות שהכבלים בהם אתה משתמש לא מסוגלים להעביר את הזרם הנדרש, אם יש לך עוד סט של כבלים, תנסה לחבר על המחברים (תנינים) של כבל אחד, את המחברים של השני. (להגיע למצב שמהפלוס יוצאים שני כבלים אל הפלוס השני ומהמינוס שני כבלים אל המינוס השני)

עירא

eran4x4
23-05-05, 19:29
וכאילו משהו תפוס והסטרטר בקושי מיסתובב.
יכול ליהיות שהכבלים בהם אתה משתמש לא מסוגלים להעביר את הזרם הנדרש, אם יש לך עוד סט של כבלים, תנסה לחבר על המחברים (תנינים) של כבל אחד, את המחברים של השני. (להגיע למצב שמהפלוס יוצאים שני כבלים אל הפלוס השני ומהמינוס שני כבלים אל המינוס השני)

עירא

את המינוס מחברים למנוע של הרכב המונע ולא למצבר, בכל מקרה הסטרטר מקבל את המינוס מגוף המנוע, גוף האלטרנטור או החיבורים המכנים שלו הם בדרך כלל מקום טוב להתחבר אליו.

mchazani
23-05-05, 23:49
כתבו כאן על מנואלה שהיתה לניבה.
האם זו היתה מנואלה כמו של המכוניות משנות העשרים שהיו מניעים בעזרתה את המנוע. או שזה כלי לביצוע עבודות וכו'.
האם אוכל לשאול כזו ממישהו?

asafk
23-05-05, 23:53
האם זו היתה מנואלה כמו של המכוניות משנות העשרים שהיו מניעים בעזרתה את המנוע

למה שנות ה20? יש כזו גם בניבה משנות ה90.... אחלה פטנט כשהמצבר גמור ואתה אי שם בדרך לקולחוז....

אסף.

mchazani
24-05-05, 00:00
צוחקים צוחקים על הניבה אבל יש להם כמה דברים נחמדים כמו הג'ק (שבדך נס יש לי את המקורי) שברעיון דומה מעט לHi-Lift.
אני מחכה לגלות שיש ברכב איזה פטנט שהוא גילגול של כננת. חשבתי לבדוק במנוע של המגבים אם אין איזה כבל מגולגל.

mchazani
24-05-05, 19:30
יש אפשרות למשוך חשמל מהרשת הביתית 220V ועם טרנספורמטור לנסות להניע?
סתם כרעיון...

eran4x4
24-05-05, 20:42
יש אפשרות למשוך חשמל מהרשת הביתית 220V ועם טרנספורמטור לנסות להניע?
סתם כרעיון...

להדליק כן, להניע לא ממש

mchazani
24-05-05, 21:08
למה, אם אני מוריד את המתח לשתיים עשרה, המנוע יוכל לעוף, לא?

lior_b.s
24-05-05, 21:54
אתה יכול גם להשיג 12 וולט ע"י חיבור סוללות , המתח אותו מתח אבל מה עם הזרם?? :roll:
אם משהו יעוף זה לא יהיה המנוע :twisted:

mchazani
24-05-05, 23:48
אח, חבל שלא עשיתי בתיכון את שיעורי הבית בפיזיקה.
אבל אני מתמיד בשאלות התם-בל ושואל, הרי יש טרנספורמטורים ביתיים שגם מיישרים את הזרם גם מורידים את המתח וגם את הזרם.
אם אמצא משהו שיוריד גם את הזרם, לא אוכל להניע - מבלי להדליק?
ולהעונה ינעם

lior_b.s
25-05-05, 01:35
אתה לא צריך להוריד את הזרם , להיפך סטרטר צורך זרם גבוה בהתנעה....

mchazani
26-05-05, 22:19
במשך שבוע ניסיתי להניע עם אוטו אחד עד שנפל האסימון והבאתי עוד אוטו.
מכה ראשונה הניע כמו גדול. שנה לא שמעתי אותו.
סידורים אחרונים, שוד בנק, טסט, עוד שוד בנק והיידה לשטח.
תודה למשיבים.

יגאל81
13-05-07, 20:08
רק בשביל לוודא, לפני שאני עושה שטויות.
הבורג שסימנתי בתמונה זהו הבורג למתיחת השרשרת?

lior_b.s
13-05-07, 20:18
זה אכן הבורג למתיחת שרשרת הטיימינג...

כמו שנראה מהתמונה אין לך טרמוסטט בניבה ...אני צודק?

ליאור

יגאל81
13-05-07, 21:19
זה אכן הבורג למתיחת שרשרת הטיימינג...

כמו שנראה מהתמונה אין לך טרמוסטט בניבה ...אני צודק?

ליאור

תודה.

לגבי תרמוסטט - אין לי מושג. אני לומד לאט לאט. אני אשתדל לבדוק את העניין.

lior_b.s
13-05-07, 22:56
כמו שכתבתי, לפי התמונה הצינור שיוצא מראש המנוע ומתחבר לטרמוסטט מבוטל אצלך ולכן כנראה שאין טרמוסטט אלא אם כן קימבנו משהו על אחד הצינורות...אני בספק. :-?

http://img239.imageshack.us/img239/2329/image009nm1.jpg

ליאור

-->