PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה זה הסיוט הזה? (אחרי הגבהה)

ezraiz
11-07-13, 20:58
ZJ אחרי הגבהה 4.5 של רוביקון אקספרס....
כל אבן וכל חריץ משוגרים ישירות לעכוזי הענוג
ומשם משודר בתדר גבוה לעמוד השדרה.
זה נוראי.
אומנם על באמפים גבוהים ושבילים עם תלוליות אפשר ממש לטוס כמו רכב ראלי משובח, אבל נסיעה על כורכר או כביש משובש... זה סיוט.
יש מה לעשות?

sos4u
11-07-13, 22:47
wellcome to the club ...

תן לזמן לעשות את שלו. ועכוזך הענוג יתקשח, כמו של קאובוי מיומן.
או אז תחוש פחות את הקפיצות ותחשוב שהמתלים התרככו ...

נמרוד - מערד
11-07-13, 23:03
יוסי
הרגת אותי.
ידוע שההגבהה של רוביקון קשה, כאמור הזמן עושה עבודה טובה.
נמרוד

omri_t
12-07-13, 15:19
אז גם משלמים מחיר מחפיר על ההגבהה וגם סובלים מהתוצאה- ממש מיקרוקוסמוס של מעמד הביניים הישראלי.

ezraiz
12-07-13, 16:27
האם מישהו יודע אם בולמים אחרים יעשו את העבודה טוב יותר?
כרגע אני עם המונוטיוב של RE

foxy
12-07-13, 16:28
אצלי wj מוגבהה 6.5 הגיפ מרגיש הרבה יותר יציב ומוצק מהמקור

נמרוד
12-07-13, 16:45
עזרא האמת היא מה שיוסי כתב לך, בדרכו הציורית.

ג'יפ מוגבה זה ג'יפ קשה. וזה לא יחודי לקיט כזה או אחר - כל קיט short arm יתן תחושה דומה פחות או יותר. כדי להגביהה, מרכיבים קפיצים קשים יותר, הזרועות מקבלות זווית גדולה יותר כלפי מטה - שני הגורמים ביחד גורמים לרכב להיות קשה.

בשטח - מורידים לחץ אויר, משמעותית, וכמו שציינת - נוסעים מהר, ואז העסק עובד טוב מאד.

בכביש משובש - אכן בעייה. אין פתרון קסמים, כאמור - מתרגלים. אולי לחץ האוויר שלך גבוה מדי? על כמה אתה נוסע?

לגבי בולמים מנסיוני עם הגבהה דומה (זהה בעצם מקדימה ועלים מאחורה בXJ) ועם כמה בולמי מונוטיוב (בילשטיין, קוני, פרוקומפ MX6 וכיום עם RE מונוטיוב מקוריים = בילשטיין) אין הבדלים דרמתיים בנוחות או בכלל.

Bernard
12-07-13, 16:53
אז מה, צריך LONG ARM?
זה נותן תוצאה נוחה יותר?

foxy
12-07-13, 17:56
הכול עינין של כיול של הבולם הקשיחות בנסיעה אינה נובעת מהקפיצים אלא מהריסון של הבולם ישנם בולמים שניתן לעשות כיול שונה לצורך העינין יש לי wj מוגבה 6.5 עם זרועות של אירון רוק ובולמים של פוקס עם מיכל ביפאס ואופצית כיון בהתחלה הורכבו רק הבולמים הקדמים כי האחורים הגיעו קצרים מידי היה צריך בולמים באורך של 83 סמ והגיעו קצרים מידי אז הורכבו זמנית בולמים של ראנצו שהיו קרובים למידה הדרושה והגיפ היה ממש לא נעים לא היה קשר בין השיכוך של הקדימה לאחורה נכון להיום לאחר שהגיעו הפוקסים במידה הדרושה הגיפ מרגיש הרבה יותר טוב מוצק יותר הרבה פחות זויות של הגוף בזמן סיבובים בנסיעה בכביש נכון זה עדין לא פריבט אבל בהחלט נוח

artur78
12-07-13, 18:44
האם מישהו יודע אם בולמים אחרים יעשו את העבודה טוב יותר?
כרגע אני עם המונוטיוב של RE
בולמי מונוטיוב הם קשים
אצלי מקדימה Monotube וממאחורה Twin Tube
מקדימה בולם קשה נותן יציבות לרכב (זה לא ספינה יותר ) ומאחורה בולם רך יותר
בשבילי זה מצוין , אבל כל אחד והטעם שלו .

ד ו ר ו ן
12-07-13, 19:33
בולמי מונוטיוב הם קשים
.

בולם, ולא משנה מאיזה דגם, הוא מה שמכוונים אותו להיות.
היתרון של בולמי מונו איכותיים הוא שאפשר לפתוח ולכוונן אותם.

JustDoB
13-07-13, 09:29
Mx6 של פרוקומפ עם אפשרות נוחה לכיוונון ידני אצלי מאוד שיפר את המצב. ממילא אני עובר גלגל גלגל בכניסה וביציאה מהשטח לאוויר ולמייצבים אז להעביר לרך או קשה לפי בחירה זה קליל.
מעבר לזה אם היה לי את התקציב הנכון בזמן הנכון הייתי הולך על לונג ארם.

ezraiz
13-07-13, 10:01
כנראה שלונג-ארם זה הפתרון באמת.

מישהו עשה מעבר ממונוטיוב לטווינטיוב של רוביקון?

sos4u
13-07-13, 11:21
אז מה, צריך LONG ARM?
זה נותן תוצאה נוחה יותר?

תראה, לקחת רכב שבמקור , לפחות לנכון לזמן ייצורו היה הפרייבט הנוח ביותר בעולם, ומתחת לו את המתלים ב 4.5". [ פתחת את המרחק בין הזרועות , ל"מקורי" +4.5" ] מה שגרם באופן טבעי לשינוי בגיאומטריית המתלה. כי עכשו אתה נוסע עם זרועות בזווית לא מקורית. ולכן הפך לקשיח כ"כ
שינית צלע אחת במשולש = הזווית השתנתה.
תוסיף לכך קפיצים ארוכים וקשים הרבה יותר, וקיבלת שילוב מנצח למתלה קשיח בהרבה מהמקור. גם גבוה יותר .. בל נשכח.

ןכן, הפתרון, עם כל החסרונות שקשורים בו הוא LA.
ונסביר.

כשמתקינים LA, אחד השינויים [ ומכאן שמו ] שמבצעים הוא להחליף את הזרועות לארוכות הרבה יותר, ומשנים את נקודת העיגון בשלדה, הרבה אחורה מהמקור.
ולמעשה מקבלים את הזווית [ כמעט זהה ] המקורית.
בכך אתה מרוויח מכל העולמות גם מהלך מתלה אין סופי, [ לא לקפוץ, ברור שהוא סופי, אבל זה נשמע מצויין ...] שמוגבל באורך הבולם שתחליט להתקין.
בבדיקות שעשינו טרם חיבור הבולמים, בהרמה מלאה של הרכב ללא בולם, וכיוון שהקפיץ מעוגן [ במכוון ] רק בצד אחד, הסרן האחורי יורד למצב של 90 מע' לרכב.
זאת סיבה אחת לעובדה שיש אצלי רצועות הגבלה. כדי למנוע מצב כזה.
[ הסיבה השניה היא שאין יוק לדרייבשאפט שמסוגל לעבוד בזווית של 90 מע' , וגם אין צורך. ]

בקיצור, לא רואה לכך פתרון גם אם תחליף בולמים וקפיצים, עם מיכל , בלי מיכל, זה לא ישנה דבר.

לטעמי, ושווה העניין בדיקה, יש מצב שדווקא הבשורה תבוא מעולם הכרכרות ... כריות אוויר...
בדקתי פעם היתכנות של כריות אוויר לרכבים שלנו, אפשרי בהחלט לרכבים עד 4.5" ולדעתי זה ישפר מאד את נוחות הנסיעה, מעבר לכל היתרונות האחרים שכריות מספקות כמו
א. נסיעת כביש בגובה נמוך מאד,
ב. אפשרות לנפח ללחץ רצוי בהתאם לתנאי הדרך

בהצלחה.

grand
13-07-13, 12:04
ת'שמע..
ZJ מוגבה 4.5 רך ונוח לא יהיה לעולם עם זרועות קצרות, ולא משנה אם תשקיע בפוקס עם מיכל חיצוני או עם כור גרעיני..
מה שכן... בולמים זולים דואל-טיוב כמו דויטש-טק , אולי גם מונרו הפשוטים יתנו לך רכות לא רעה בכביש, על חשבון התרסקויות על מהמורות בנסיעה מהירה, מתמטיקה פשוטה השיכוך שלהם פחות טוב.
אופציה נוספת זה להחליף את ה ZJ ל WJ.. שם משום מה הרכב נוח גם עם זרועות קצרות.

amit1
13-07-13, 12:48
אכן כריות אויר זה הפתרון. ברגע שהמערכת נטולת מחשב אז מדובר במערכת פשוטה, אמינה וקלה לתחזוקה.

Bernard
13-07-13, 18:27
ברוכים הבאים לעולמי...
היה ברור לי, שמתישהו תגיעו למסקנה הזו...

לעניין הזוית.
אם זו הבעייה (ואני חושב שלא לגמרי..) הרי מזמן היו מתכננים זרועות קצרות (או יותר נכון, זרועות מקובעות לנקודות המקוריות) שצורת/זוית הזרוע,מטפלת בזוית בינה (הצלע של המשולש) לשילדה/סרן - ויש כאלו.
לדעתי, הבעייה היא בקפיצים, שכל הקיטים האלה מספקים. על מנת שלא להגיע לזויות גילגול מוגזמות/מסוכנות, ביחס לגובה/מרכז הכובד החדש, הם משתמשים בקפיצים קשים יותר - תוסיף לזה בולמים "לא-מי-יודע-כמה", על מנת לשמור על מחיר שפויי ותקבל את ה"פשרה" בנוחות הנסיעה.

עכשיו, קפיצי אויר... כמו שאמר הדוכס ב"בלתי נסלח" של קלינט איסטווד, "זה סיפור אחר לגמרי...:).
לידיעה כללית.
כמו שאמרתי בעבר, ה-ZJ וה-WJ הם קנדידנטים מצויינים לקפיצי אויר!!
וכן. יש קפיצים להגבהות הפופולריות "2.5 - "4.5 וגם "6.5.
למעשה, יש אפילו חברה שמייצרת ומוכרת קיטים כאלה, מבוססים על RE..

יותר מזה.
באחד המסעות של מגזין ה-FOUR WHEELER (אני חושב - זה שכל שנה מארגן מסע אתגרי עם כל מיני כלי רכב משופרים ללא היכר), היה WJ עם "6.5, גלגלי ענק וקפיצי אויר בכל הפינות - היה אחד היחידים שסיים את הטיול ללא כל תקלה משמעותית ואפילו ציינו במפורש, שקפיצי האויר לא כשלו - הישג...

זה לא נכון, שמערכת ממוחשבת היא בעייתית. ממש לא - מערכת מבוססת לנד רובר היא בעייתית (אבל אין לזה שום קשר למחשבים - מובנה בשם, כך זה נראה).
למעשה, יש מגוון חברות שמייצרות מערכות ממוחשבות/אוטומטיות לקביעת גובה קפיצי אויר והם פשוטות ואמינות לחלוטין - כולה חיישן גובה, סולנואידים ומערכת אלקטרונית/מחשב בסיסי/ת - עובד מצויין ובלי תקלות.
וגם לא יקר במיוחד - קפיצים בארה"ב (שנים הבאתי משם, לעצמי ולחברים) עולים בסביבות $250 כ"א. מערכת סולנואידים (הכוללת 4, בעלי פעולה משולשת) בערך $200-$250 ומערכת פיקוד בערך $150 (ידנית) עד $1000 (ממוחשבת, כולל כמה גבהים לתיכנות, שליטה דרך אייפון/אנדרואיד ועוד טריקים).

אין כמו אויר - אני מתכוון להעביר את האקספדישן הארוך שלי, לאויר... ברגע שאני אמצע פתרון לזרועת ה-A המחו%#@&ת...

talw
13-07-13, 19:59
[QUOTE=Bernard;524507]ברוכים הבאים לעולמי...
היה ברור לי, שמתישהו תגיעו למסקנה הזו...

לעניין הזוית.
אם זו הבעייה (ואני חושב שלא לגמרי..) הרי מזמן היו מתכננים זרועות קצרות (או יותר נכון, זרועות מקובעות לנקודות המקוריות) שצורת/זוית הזרוע,מטפלת בזוית בינה (הצלע של המשולש) לשילדה/סרן - ויש כאלו.

QUOTE]

סתם ,לא בשביל משהו,רק בשביל להעביר את מוצאי שבת, אתה יכול לצייר למה אתה מתכוון ?

Bernard
13-07-13, 20:26
לא יפה לצחוק..

למעלה - מקורי.
באמצע, הגבהה - זרוע לשילדה.
למטה, הגבהה - זרוע לסרן.

בכל ההגבהות, הזוית בין הזרוע לשילדה (אמורה/שואפת להיות) קרובה למקור..76940

boaz avrahami
13-07-13, 20:28
רק אני שמעתי על כריות שמתפוצצות?

asafk
13-07-13, 20:30
ראשית.. זוית הזרוע היא לא הזווית של הזרוע הפיזית, אלא הוקטור של כוח שבין הסרן לנקודת החיבור לשלדה, ולא משנה איך הזרוע נראית.

בכל הקיטים האלו יש קפיצים קשיחים מהמקור ובולמים קשיחים מהמקור. זה בגלל שללא זה הג'יפ המוגבה היה מתנדנד ולא יציב. הגבהה של מרכז הכובד מחייבת הקשחת המתלים כדי למנוע מהג'יפ ליפול הצידה בכל פניה..

אסף.

talw
13-07-13, 20:44
לא יפה לצחוק..

למעלה - מקורי.
באמצע, הגבהה - זרוע לשילדה.
למטה, הגבהה - זרוע לסרן.

בכל ההגבהות, הזוית בין הזרוע לשילדה (אמורה/שואפת להיות) קרובה למקור..76940

אם אתה מתכוון להשתמש בנקודות החיבור המקוריות אז אני מניח שאתה מתכוון לזרוע המכופפת השחורה בתמונה האמצעית.ואם אתה אמור לחזק אותה מפני כפיפה היית מרתך פלטה משולשת לזרוע על מישור הכיפוף,מה קיבלת ? אותה זוית של זרוע כמו אם היית מחבר אחת ישרה.מכאן שאין קשר לצורת הזרוע, אלא אך ורק לנקודות הצירים במרחב.

(אסף הקדים אותי,אני מנסה לתאר בדרך ציורית יותר....)

Bernard
13-07-13, 20:54
ראשית.. זוית הזרוע היא לא הזווית של הזרוע הפיזית, אלא הוקטור של כוח שבין הסרן לנקודת החיבור לשלדה, ולא משנה איך הזרוע נראית.

בכל הקיטים האלו יש קפיצים קשיחים מהמקור ובולמים קשיחים מהמקור. זה בגלל שללא זה הג'יפ המוגבה היה מתנדנד ולא יציב. הגבהה של מרכז הכובד מחייבת הקשחת המתלים כדי למנוע מהג'יפ ליפול הצידה בכל פניה..

אסף.

נו, זה בדיוק מה שאמרתי - זו לא (רק) הזוית אלא הקפיצים והבולמים.. בגלל ההגבהה/מרכז הכובד חדש

ובכ"ז, לגבי הזוית.
אני לא מהנדס, אז לאט עם ההסבר.
הרי אם אני מוריד את נקודת החיבור לשילדה (נומר ע"י ספייסר/מחבר לשילדה), מבחינת הזרוע יש "שילדה חדשה", שביחס אליה, הזוית המקורית בין הסרן לשילדה ("החדשה"), נשמרת (פחות או יותר - ובודאי ביחס להגבהה ללא ה"ספייסר"), לא כן?
אם אני משנה, בהתאמה, את צורת הזרוע, לדמות הוספת "ספייסר" לשילדה, השגתי (כמעט) את אותה מטרה, כאילו הורדתי את נקודת החיבור לשילדה.
בשני המקרים, אני שומר, פחות או יותר, על גאומטריית הסרן-קפיצים-בולמים-היגויי, לא?
זו שיטה מאוד נפוצה/זולה להגבהות, במיוחד בחלק הקדמי של הפורדים הישנים (לפני 96) ולנד רוברים, למניהם..

ואני לא מדבר על שאר ההשפעות כמו זוית דרייב-שאפט/פיניון וכו'..

Bernard
13-07-13, 21:08
אם אתה מתכוון להשתמש בנקודות החיבור המקוריות אז אני מניח שאתה מתכוון לזרוע המכופפת השחורה בתמונה האמצעית.ואם אתה אמור לחזק אותה מפני כפיפה היית מרתך פלטה משולשת לזרוע על מישור הכיפוף,מה קיבלת ? אותה זוית של זרוע כמו אם היית מחבר אחת ישרה.מכאן שאין קשר לצורת הזרוע, אלא אך ורק לנקודות הצירים במרחב.

(אסף הקדים אותי,אני מנסה לתאר בדרך ציורית יותר....)

אני חושב שלא (עדיין ממתין להסבר של אסף - תמיד מוכן ללמוד).
כל החיזוקים הנדרשים, לשמירת חוזק הזרוע, בכלל לא קשורים ונוגעים לזוית.
אתה מתבלבל/מתעלם מהזרוע הנוספת (או שתיים נוספות אצלכם) או מנקודת חיבור נוספת לסרן (בפורדים ולנד-רובר וטויוטה וניסן...), שיוצרות את זוית הפעולה/מנוחה של הסרן.
אני נתתי רק דוגמא סכמאטית לאיך התושבת או זוית הזרוע משנה.
הרעיון הוא לשמור על זוית "מנוחה"/"גאומטריה" של הסרן לעומת השילדה, כמה שיותר קרוב למקור (הנוח?) וזיות עבודה (תנועת הסרן, מנקודת האמצע/מנוחה לפתיחה/סגירה) פחות קיצונית מהגבהה של הוספת גובה לקפיץ בלבד - שהרי נאמר פה שהזויות הן הגורמות לקשיחות/חוסר נוחות (ואני חולק על דומינטיות הטענה).

דוגמא- קיצונית אבל ממחישה:
http://media.merchantcircle.com/14289232/my_bronco_full.jpeg

ודוגמא לזרועות רדיוס עם זוית, לפיצויי - קדמיות של ברונקו. החלק הצר מתחבר לשילדה (עםאו בלי ספייסר, תלויי בגובה ההגבהה/הקפיץ) והרחב לסרן.
http://broncograveyard.com/images/catalog/8096DELUXWARMS.JPG

talw
13-07-13, 21:12
76950

תחכה לאסף,הכי טוב,בנתיים תביט בציור ולמה התכוונתי.

asafk
13-07-13, 21:16
אם אתה מחבר על השלדה נקודה חדשה נמוכה יותר, אכן - הזווית הפכה קטנה יותר (זה מה שציירת בצבע תכלת אם אני מבין נכון). כנ"ל לגבי חיבור נקודה גבוהה יותר על הסרן.
אם רק שינית את הצורה של הזרוע אבל נקודת החיבור נשארה זהה כמו שיש בשתי וריאציות שציירת - לא הרווחת כלום.

אנחנו לא מסתכלים על הזווית של הזרוע מברזל, אלא על הקו שעובר בין שני הצירים.

מצד שני זה לא כל כך פשוט לשנות את נקודות החיבור - כי יש 4 זרועות, ויש מוט פנהארד, ויש מוט הגה... ויש מתלה בצד השני. זה להזיז דבר אחד בלי לחשוב על כל השאר. ומי שכבר מוכן לשנות את כל המערכת - נכון יותר שירכיב זרועות ארוכות, בעולם שבו זה לא פשע.

אסף.

Bernard
13-07-13, 21:21
76950

תחכה לאסף,הכי טוב,בנתיים תביט בציור ולמה התכוונתי.

ממש לא.
השירטוט שלך היה נכון, אם היה מדובר בנקודת חיבור אחת לסרן ואף פעם אין נקודת חיבור אחת... אף פעם.

נמרוד
13-07-13, 21:26
יש הנמכות לנקודת החיבור בשלדה לצ'רוקי, נקרא Drop Brackets, יש כאלו קיטים ויש מלא אלתורים. משתמשים בזרועות מקוריות או קצרות תחליפיות ובונים מחדש את הנקודות על השלדה נמוך יותר. זה בא על חשבון מרווח גחון, ובתנאים של הארץ החסרון הוא שזה בולט, אפילו יותר מזרועות ארוכות שבהן התושבת זזה אחורה אמנם אבל נשארת די בגובה השלדה ובולטת פחות. אבל כמו שכתב אסף - אם כבר חותכים ומרתכים ובונים משהו חדש - אז הזרועות הארוכות הן הכיוון הנכון.

769517695276953

asafk
13-07-13, 21:29
ממש לא.
השירטוט שלך היה נכון, אם היה מדובר בנקודת חיבור אחת לסרן ואף פעם אין נקודת חיבור אחת... אף פעם.

במקרה של הג'יפים, כל ארבעת הזרועות מחוברות בנקודה אחת בכל צד

אסף.

Bernard
13-07-13, 21:37
אם אתה מחבר על השלדה נקודה חדשה נמוכה יותר, אכן - הזווית הפכה קטנה יותר (זה מה שציירת בצבע תכלת אם אני מבין נכון). כנ"ל לגבי חיבור נקודה גבוהה יותר על הסרן.
אם רק שינית את הצורה של הזרוע אבל נקודת החיבור נשארה זהה כמו שיש בשתי וריאציות שציירת - לא הרווחת כלום.

אנחנו לא מסתכלים על הזווית של הזרוע מברזל, אלא על הקו שעובר בין שני הצירים.

מצד שני זה לא כל כך פשוט לשנות את נקודות החיבור - כי יש 4 זרועות, ויש מוט פנהארד, ויש מוט הגה... ויש מתלה בצד השני. זה להזיז דבר אחד בלי לחשוב על כל השאר. ומי שכבר מוכן לשנות את כל המערכת - נכון יותר שירכיב זרועות ארוכות, בעולם שבו זה לא פשע.

אסף.

זהו בדיוק.
אם אתם מדברים על זרוע אחת ונקודת חיבור אחת (שלא משתנה), אני מסכים, שלא משנה איזה פיתולים נעשה למוט, הזוית בין שתי נקודות החיבור, תישאר זהה - אבל זה לא כך.
הרישום שלי היה סכאמטי, לצורות חיבור/זרוע שונות - יש עוד זרוע/נקודת חיבור (אחת לפחות - בד"כ עליונה), שמשתנה בהתאם ומשנה (לגמרי) את הזוית בין שני החיבורים.
ואני קצת חולק על חוסר הפשטות לשינוי החיבורים.
RE עשו את זה יפה ע"י שינויי החיבור מ-4 זרועות ל-2, כשהחיבור/"זרוע" העליון מתכונן, לשינויי הזוית/הגאומטריה בהתאם להגבהה, לשמירה קרוב למקור.
אני לא נכנס לזה, אם הפתרון של RE הוא הנכון או לא אבל שם משתמשים באותן נקודות עיגון לשילדה (של הזרועות התחתונות), תוך שינוי הזוית - ע"י צורת הזרוע - לאותן נקודות חיבור על הסרן (והשילדה, כאמור).
וכשאתה שומר על זוית הסרן, אתה לא צריך לשנות את זוית הפנהארד (וגם לזה יש פתרון, מוגב משהו, ע"י מייסבים בעלי זוית עבודה..) ו(עד גבול מסויים)גם הדרייב שאפט יעבוד ללא שינויי משמעותי וגם אח"כ יש פתרון.

ואני מסכים, וכך גם אמרתי לחבר שלי עם WJ - אם הגבהה רק LONG ARM, אפילו ל-"4.5 - פותר (כמעט) את כל הבעיות שצצות עם SHORT ARM (ויש אופציה להמשך...)

Bernard
13-07-13, 21:48
יפה.
נמרוד ואסף, זו בדיוק הנקודה שלי.
ברישום שלי היה דוגמא של זרוע אחת אבל אצלכם (בג'יפים) יש 4 ואצלי (בארץ) ובברונקו (בדוגמא שבצילומים) יש 2 אבל 4 נקודות חיבור - שינוי בצורת הזרועות (אצלכם) או הזרוע (אצלי) או בנקודות החיבור לשילדה/סרן משנה את הזוית ועדיין לא פותרת/פוטרת את הקשיחות של המתלים לאחר ההגבהה.

ברור שיש חסרונות ויתרונות אבל דיברנו רק על הקשיחות (והגב הדואב) ולא על מרווח גחון ושאר סיפורים (צורך בקארדן כפול וכו').

אני בעד LONG ARM, גם אם זה עולה $300 יותר - פעם היה פופולארי פה הבחור ההוא, קלייטון, שאפשר לקנות כל רכיב לחוד. גם פה אני קורא עליו לא מעט.. לטובה.קונים זרועות לחוד וקפיצים לחוד ובולמים לחוד, לפי מפרט שנוח לך.

sos4u
14-07-13, 00:48
בתור מי שמחזיק את האקזמפלר היחידי פה בשכונה, ושיכול להעיד על השימוש מנסיון אישי, אני יכול רק להעיד שהבעיה היחידה עם LA נובעת מהצורך לייצר נקודות עיגון חדשות.
ואני כמובן מתכוון לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות [ אם אתה שייך לסקטור הנכון ] - היא מדינת היהודים.

מכל אספקט אחר LA, ובמיוחד הקיט של קלייטון , הוא פשוט חלום רטוב.
מהלך מתלה, קשיחות של הערכה,
נוחות הנסיעה שלא נפגמת בכביש ו / או בשטח,
אפשרות גיהוץ במהירויות תלת ספרתיות [ בשטח כמובן ]

וגם בתחום האמינות לאורך השנים. טפו טפו ... 2 תקלות לאורך השנים.
אז לא ברור למה צריך להמציא גלגל , כשכבר יש. ...

sos4u
14-07-13, 00:52
רק אני שמעתי על כריות שמתפוצצות?

הכריות המקוריות של LR - זוועה. יש להן חלופות מצויינות, טובות ואמינות בהרבה מהמקור.
השימוש בכריות גאוני. הלוואי והייתי יכול להתקין אצלי מבלי לפגוע ביכולות אחרות של הרכב.

כריות שמשווקות ע"י טריפנט (http://www.tripnet-shop.co.il/), אמינות, ומשרתות לאורך זמן ללא תקלות לפחות כמו קפיצים רגילים, אם לא יותר מכך.
היתרון העצום שלהן ביחס לקפיצי פלדה רגילים פורט למעלה באחת התגובות שלי.

Bernard
14-07-13, 02:04
הכריות המקוריות של LR - זוועה. יש להן חלופות מצויינות, טובות ואמינות בהרבה מהמקור.
השימוש בכריות גאוני. הלוואי והייתי יכול להתקין אצלי מבלי לפגוע ביכולות אחרות של הרכב.

כריות שמשווקות ע"י טריפנט (http://www.tripnet-shop.co.il/), אמינות, ומשרתות לאורך זמן ללא תקלות לפחות כמו קפיצים רגילים, אם לא יותר מכך.
היתרון העצום שלהן ביחס לקפיצי פלדה רגילים פורט למעלה באחת התגובות שלי.

כל מילה - אייזן.
אבל אני לא מבין באיזה יכולות זה יפגע.
לכריות האלה (הארוכות, יש שני גדלים), יש מהלך מקסימלי של כמעט "15 - לקפיצים שלך יש יותר?

foxy
14-07-13, 07:26
בתור מי שמחזיק את האקזמפלר היחידי פה בשכונה, ושיכול להעיד על השימוש מנסיון אישי, אני יכול רק להעיד שהבעיה היחידה עם LA נובעת מהצורך לייצר נקודות עיגון חדשות.
ואני כמובן מתכוון לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות [ אם אתה שייך לסקטור הנכון ] - היא מדינת היהודים.

מכל אספקט אחר LA, ובמיוחד הקיט של קלייטון , הוא פשוט חלום רטוב.
מהלך מתלה, קשיחות של הערכה,
נוחות הנסיעה שלא נפגמת בכביש ו / או בשטח,
אפשרות גיהוץ במהירויות תלת ספרתיות [ בשטח כמובן ]

וגם בתחום האמינות לאורך השנים. טפו טפו ... 2 תקלות לאורך השנים.
אז לא ברור למה צריך להמציא גלגל , כשכבר יש. ...
סליחה על הבורות או חוסר הידע אבל מתוך סקרנות ספר לנו במה שונה האקזמפלר שלך משלי מענין אותי הסט אפ שבחרת בהשוואה לאחרים

boaz avrahami
14-07-13, 07:32
מעניין....
שמעתי מסמואל עצמו שאוטו שעובד קשה מפוצץ כריות.

Bernard
14-07-13, 07:50
מעניין....

וואללה?!?!?
זה מה ששמעת מסמואל, בעצמו?!?

shahav
14-07-13, 11:10
סליחה על הבורות או חוסר הידע אבל מתוך סקרנות ספר לנו במה שונה האקזמפלר שלך משלי מענין אותי הסט אפ שבחרת בהשוואה לאחרים

לא לכולם יש WJ, אבל ההבדל העיקרי זה הצבע! רק רגע, גם שלך אדום?!?!

Bernard
14-07-13, 16:19
טל ואסף.
קראתי שוב - טעיתי.
הבנתי.

עירבתי מין בשאינו מינו - השלכתי את הגיאומטריה "שלי" (מוט רדיוס אחד, עם שתי נקודות קיבוע לסרן + אחת לשילדה) לשל הגראנד (שתי זרועות וסה"כ 4 נקודות חיבור).
אלה גם הדוגמאות-תמונות שהעלתי.
לא אותו סיפור - בגראנד זוית/מנח הסרן לעומת השילדה כמעט לא משתנה לאורך התנועה (האופקית כמעט) וברובר/פורד היא כן משתנה לאורך התנועה (הקשתית) ולכן צורת הזרוע השונה, שמשנה ברובר/פורד כלל לא רלוונטית בגראנד - לעניין זוית הסרן.
בגראנד לא צריך את התיקון הזה בכלל ו"הפתרון" שהזכרתי, של RE בדיוק ממחיש את זה, משום שהם הפכו את המתלה של הגראנד לדמוי רובר/פורד ולכן צריך את התיקון/כיוונון שם.

כאמור, טעיתי והבנתי... ו/או להיפך..:rolleyes:

asafk
14-07-13, 16:24
לא נורא.
הרווחנו מעט הרחבת דעת.

אסף.

sos4u
14-07-13, 16:47
כל מילה - אייזן.
אבל אני לא מבין באיזה יכולות זה יפגע.
לכריות האלה (הארוכות, יש שני גדלים), יש מהלך מקסימלי של כמעט "15 - לקפיצים שלך יש יותר?

הקפיצים אצלי , קדימה ואחורה מעוגנים רק בנ' אחת [ לסרן ] בחלק העליון הם חפשיים. לכן אינם מגבילים את פתיחת המהלך, כריות לעומת זאת מעוגנות בשני בצדדים ומגבילות [ או שיתבלו ... ] .

למרות שהבולם הוא "רק " 14 " , הוא עובד באלכסון, כלפי מרכז הרכב ולא בניצב, כך שמהלך המתלה הרבה יותר ארוך עם אותו בולם.

בכל מקרה כרגע יש סט קפיצים, ברגע שאצטרך לשקול החלפה, זו בהחלט תהיה אחת החלופות, ואני משוכנע שסמואל יימצא את הדרך להתגבר על כל הקשיים.

אגב, בעיה שאינה קיימת בכל גרנד WJ או ZJ עם הגבהה "סטנדרטית " של 2.5"-4.5"

sos4u
14-07-13, 16:52

נתחיל בזה שאני לא יודע מה יש לך, אז קצת קשה להשוות. אבל בכל מקרה תקצר היריעה [ הגם שהיא הוירטואלית... ] . וגם אין סיבה ... ג'יפולוג משמש מאגר מידע מצויין, ולכן את הרוב תמצא פה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=26708).

ומה שלא תמצא, תשאל.

Bernard
14-07-13, 17:11
הקפיצים אצלי , קדימה ואחורה מעוגנים רק בנ' אחת [ לסרן ] בחלק העליון הם חפשיים. לכן אינם מגבילים את פתיחת המהלך, כריות לעומת זאת מעוגנות בשני בצדדים ומגבילות [ או שיתבלו ... ] .

למרות שהבולם הוא "רק " 14 " , הוא עובד באלכסון, כלפי מרכז הרכב ולא בניצב, כך שמהלך המתלה הרבה יותר ארוך עם אותו בולם.

בכל מקרה כרגע יש סט קפיצים, ברגע שאצטרך לשקול החלפה, זו בהחלט תהיה אחת החלופות.

אה, ואין לך שום דבר שמחזיר את הקפיץ למקום? משהו בסיגנון "דרופ-קיט"?
ראיתי פעם קיט כזה. נדמה לי של "סקורפיון". הקפיץ מעוגן למטה והתושבת העליונה "מיוחדת" כזו ש"מושיבה" את הקפיץ במקום, כשהוא חוזר מהניתוק, כשהצד בפתיחה - ללנד-רובר, כמובן..

ובכלל, עד כמה שאני זוכר מניסויי ה"התאמות" בסופה שלי, כשמתקינים את הבולמים בזוית, לכיוון המרכז, זה דווקא מקטין את המהלך, לא?
מדדתי בזמנו ולכן הלכתי על ייצור (העתקת...) תושבות הארכה, שמשאירות את הבולם לכיוון חזית הרכב ולא למרכז.
אבל זה היה עם קפיצי עלים. אולי עם סט-אפ אחורי כמו שלך (מועתק מלנדרובר !!!!) זה אחרת(?).

אני, במקומך, כבר הייתי מתחיל להכין/לאסוף/לאגור את הרכיבים להמרה - שיהיה. לאט, לאט (ככה ההוצאה פחות כואבת...) - אם אתה מתחיל, אני מתנדב להתחיל לשלוח לך כל מה שצריך (אחד אחד) - נראה לי אחלה פרוייקט.
אולי כדאי לבדוק, מאחור, אם אפשר להתקין קפיצי אויר בעלי קוטר גדול יותר מאלה שלי - יש יותר מבחר, יותר מהלך ופחות לחץ אויר.
לשגיא אידלסון, עוד כשבדקנו את האפשרויות והמגבלות עם הקפיצים שהבאתי לו, המגבלה של המהלך מאחור היתה אורך הבולמים וכשהחלפנו את מוטות הרדיוס למיוחדים כאלה (ובדקנו מיסב אחר לזרוע ה-A אבל זה סיפור אחר..), בולם של "15 היה קטן מאוד על המהלך והקפיצים היו מחוברים כל הזמן = סרן בשליטה של קפיצים לכל אורך המהלך...
היה מאוד מרשים - כנראה שגם בני הדוד חשבו כך... לצערנו...

בכל מקרה.
עם קפיצי האויר, הנוסעים לא יצטרכו מעלית, על מנת לטפס לגראנד.. (-:

sos4u
14-07-13, 17:18
מה שדואג שהקפיץ יחזור למקומו , זה אכן "דרופקיט " שזה צינור ארוך, עליו מולבש אוקולון קוני, שמוודא שהקפיץ יחזור למקומו.
הבולמים ממוקמים מקצות הסרן [ למטה ] לכיוון מרכז הרכב למעלה. איך זה יכול לקצר את מהלך המתלה ?!

הפוך גוטה ...
ואללה המרחק מזיק לבריאות ... תבוא, תיקח קצת אוויר של קדושה ...

אבל בהחלט מסכים עם מה שכתבת [ על ההכנות ], בהחלט בתכנון.

sambo
14-07-13, 17:23
מעניין....

מעניין
אבל לא זכור לי שאמרתי דבר כזה
אומר רק זאת אם תכה אותי בחוזקה באזור מרכז גופי אני מניח שתפוצץ לי את הטחול
ומכאן באם לא תתנהג בהתאם להוראות יצרן ו/או שיקול דעת המבוסס על נסיון ארוך טווח
אני מניח שתפוצץ גם את הצמיגים גם את הרדיאטור
או את מיכל העיבוי אולי אפילו ראש מנוע ואולי גם יעוף לך צילינדר ממכסה המנוע
קפיש ?!
או שגם אני צריך לצייר מצבי קיצון למערכות רכב ?

sambo
14-07-13, 17:28
הרי אם טענה כזו הייתה נכונה אזי כול אותן משאיות טריילרים אוטובוסים רכבות מתקני תעשייה וכמובן רכבים הנוסעים יום יום בכבישי העולם בכול התנאים
בדלתאת טמפרטורות 50- ל + 50 בכול מצב שטח שכולם אגב נועלים קפיצי אוויר (כריות אוויר ) היו רוכנים על צידם בשולי הכביש
לא כך המצב, לא ירחק היום שכול הרכבים הנעים על הכבישים יעברו לקפיצי אוויר עוד קצת סבלנות.
באם אתם סומכים על הצמיגים שלכם באותה מידה אתם צריכים לסמוך על קפיצי אוויר
כשקפיץ אוויר נקרע / מתפנצ'ר / מתפוצץ ( נדיר ) הרכב בסך הכול ייטה מעט לעומת זאת כשצמיג ייתפוצץ...............
מקווה שאתה אדם מאמין

Bernard
14-07-13, 17:33
מה שדואג שהקפיץ יחזור למקומו , זה אכן "דרופקיט " שזה צינור ארוך, עליו מולבש אוקולון קוני, שמוודא שהקפיץ יחזור למקומו.
הבולמים ממוקמים מקצות הסרן [ למטה ] לכיוון מרכז הרכב למעלה. איך זה יכול לקצר את מהלך המתלה ?!

הפוך גוטה ...
ואללה המרחק מזיק לבריאות ... תבוא, תיקח קצת אוויר של קדושה ...

אבל בהחלט מסכים עם מה שכתבת [ על ההכנות ], בהחלט בתכנון.

די, אל תגזים.
זה שטעיתי קודם, זה לא אומר שאני לגמרי מחוק.. רק קצת..
אם בולם יושב "ישר" (לצורך העניין, לאורך הרכב, מאחור לכיוון החזית) ואתה לוקח אותו לכיוון המרכז באותו מישור אופקי של החלק העליון ואתה משאיר את נקודת החיבור התחתונה באותו מיקום - לאורך נתון של בולם, קיצרת את המהלך. הרי תנועת הסרן, בפתיחה, היא לכיוון החזית....
או..
או שהבולם שלך הוא כמו ב-WJ? פונה לאחור, במקור? שאז זה בכלל סרט אחר וכל שנוי במיקום הנקודה העליונה, לכיוון החזית (ישר או למרכז) כבר מהווה שיפור..

Bernard
14-07-13, 17:41
מעניין
קפיש ?!

תיארתי לי שמשהו פה יצא מהקשרו...

(סמואל, אני צריך את הכריות הקטנות....פה...)

boaz avrahami
14-07-13, 19:44
מעניין
קפיש ?!

אמרת גם אמרת...
היתה לנו שיחה כזו לפני כשנתים מחוץ לסדנא של רוק סוליד.
הצגת לי את הכריות ודיברנו על האמינות והאחריות וסיפרת על כמה נהגים אגרסיביים שפוצצו כריות.

בכל מקרה אני מניח שמה שכתבת משרת את האחריות לטובת הרוכשים או שתסביר מהו השימוש הסביר לפי היצרן.

talw
14-07-13, 20:03
די, אל תגזים.
זה שטעיתי קודם, זה לא אומר שאני לגמרי מחוק.. רק קצת..
אם בולם יושב "ישר" (לצורך העניין, לאורך הרכב, מאחור לכיוון החזית) ואתה לוקח אותו לכיוון המרכז באותו מישור אופקי של החלק העליון ואתה משאיר את נקודת החיבור התחתונה באותו מיקום - לאורך נתון של בולם, קיצרת את המהלך. הרי תנועת הסרן, בפתיחה, היא לכיוון החזית....
או..
או שהבולם שלך הוא כמו ב-WJ? פונה לאחור, במקור? שאז זה בכלל סרט אחר וכל שנוי במיקום הנקודה העליונה, לכיוון החזית (ישר או למרכז) כבר מהווה שיפור..

סתם,לא בשביל משהו,רק בשביל להעביר את מוצאי יום ראשון,קצת חומר למחשבה- :-)
מהלך מתלה הוא לא רק בפתיחה ,אל תשכח את הסגירה.
מהלך מתלה (סרן)הוא עלייה וירידה אנכית מקבילה לריצפה וגם "הצלבה" -צד אחד של הסרן יורד וצד שני עולה עם רדיוס מסויים שקודקוד מרכזו במרכז הסרן פחות או יותר.(תלוי בכמה גורמים ,אל תתפוס אותי במילה).
יש לזרועות הרדיוס זווית מסויימת בזמן עמידת הרכב במנוחה,-זווית מוגזמת בעקבות הגבהה , היינו זרוע לא מקבילה לרצפה, גורמת לחוסר לינאריות במהלך הבולם בין פתיחה לסגירה אלא אם כן נקודת חיבור הבולם העליונה הוזזה בהתאם לאחר ההגבהה....
בקיצור, כל מקרה לגופו של עניין.

Bernard
14-07-13, 20:38
אמרת גם אמרת...
הצגת לי את הכריות ודיברנו על האמינות והאחריות וסיפרת על כמה נהגים אגרסיביים שפוצצו כריות.

בכל מקרה אני מניח שמה שכתבת משרת את האחריות לטובת הרוכשים או שתסביר מהו השימוש הסביר לפי היצרן.

אני לא רואה כל סיבה ממשית לעוקצנות, בועז (בסוף השורה האחרונה) - אין הוראות יצרן מיוחדות, למעט "קומון סנס" (שלא תדקור ותתקין באופן הזויי וכו') וציון הלחץ המקסימלי (והכרית עובדת ונבדקת בלחץ הגדול פי שלושה מזה המצויין).

אני עם הכריות האלה כבר כמה וכמה שנים (יותר מכל אחד אחר פה ולדעתי הייתי הראשון שהבאתי לארץ והתקנתי) ומעולם לא נתקלתי ב"פיצוץ" של כרית.
אתה יודע מה צריכים להיות התנאים והלחצים ו/או החום שיביא לפיצוץ של כרית?
המכסימום הוא פנצ'ר/נקר/תקר של כרית - קרה לי כמה וכמה פעמים ותמיד בגלל שימוש "לא נכון" שלי, כשהחלטתי להתעלם מה"קומון סנס" ולנסות כל מיני ניסויים.
כך גם מנסיון של אחרים בעולם, עימם אני בקשר, בכל מיני פורומים רלוונטיים.
שמעתי גם על מקרה (אחד), כך סופר לי, של ענף חד ותועה שמצא דרכו ישירות לתוך כרית... כך "הוא" אמר. אני לא מטיל ספק באמיתות הסיפור ולא בהיתכנות ההסתברותית שלו אבל, איך אבא שלי היה אומר - האָט ער געזאגט - אז הוא אמר...
יכול לקרות. גם מיכל דלק של גראד צ'רוקי יכול להתפוצץ... למי שמבין על מה אני מדבר (היה פה באתר ועשה קצת "רעש" בארה"ב..)

להניח את דעתך, אני מאמין ש"שימוש סביר לפי היצרן" הוא אותו שימוש סביר לפי יצרן של קפיצים רגילים... בשינויים הנדרשים (בשפה משפטית) של לחצי הניפוח..

ולמען הסר ספק וגילויי נאות או איך שתקראו לזה - אין לי כל קשר עסקי עם סמואל ולא רווח כלשהו מהצלחת עסקיו... שיצליחו העסקים של כולם.

Bernard
14-07-13, 20:55
סתם,לא בשביל משהו,רק בשביל להעביר את מוצאי יום ראשון,קצת חומר למחשבה- :-)
מהלך מתלה הוא לא רק בפתיחה ,אל תשכח את הסגירה.
מהלך מתלה (סרן)הוא עלייה וירידה אנכית מקבילה לריצפה וגם "הצלבה" -צד אחד של הסרן יורד וצד שני עולה עם רדיוס מסויים שקודקוד מרכזו במרכז הסרן פחות או יותר.(תלוי בכמה גורמים ,אל תתפוס אותי במילה).
יש לזרועות הרדיוס זווית מסויימת בזמן עמידת הרכב במנוחה,-זווית מוגזמת בעקבות הגבהה , היינו זרוע לא מקבילה לרצפה, גורמת לחוסר לינאריות במהלך הבולם בין פתיחה לסגירה אלא אם כן נקודת חיבור הבולם העליונה הוזזה בהתאם לאחר ההגבהה....
בקיצור, כל מקרה לגופו של עניין.

ידעתי!!!
יהודים!!!!
תופשים מישהו בטעות... ישר מתנפלים! ברור!!
מגיע לי. גם זה ברור.
איך היה אומר מפקד היחידה שלי בעבר (איש מבריק. יחסי אנוש-לא מי יודע כמה. מאוד אהבתי אותו...:)): "גם טיפש וגם מודה". מגיע לי...

הכל ברור טל ונסיונות עשיתי בלי סוף - אבל אתה לא יכול להתייחס לכל נקודונת.
בגדול - תסכים איתי הזזה של קצה רחוק יותר מהאנך, מקצרת את המהלך (שבאופן עקרוני מקביל לאנך) - בג'יפ יותר קרוב לאנך מאשר בריינג'.
אל תתחיל להכניס תנועה צידית ואלכסונית וכו', משום שהויכוח לא יגמר וכולם יהיו צודקים (אנך - מקצר, אלכסון מלפנים לצד אחד מאריך ולצד האחר מקצר והצד של מוט הפנהארד וההחלפה שיש אצל יוסי ו... אין לזה סוף).
ואני בטוח שלתצורה ה"מיוחדת" הפונה לאחור של ה-WJ (והטרייל בלייזר) יש יתרונות בתנועה מסויימת....

ובכלל, אצלי זה "מוצאי יום ראשון". אצלך זה "סתם" יום ראשון בערב...:cool:

foxy
14-07-13, 21:04
נתחיל בזה שאני לא יודע מה יש לך, אז קצת קשה להשוות. אבל בכל מקרה תקצר היריעה [ הגם שהיא הוירטואלית... ] . וגם אין סיבה ... ג'יפולוג משמש מאגר מידע מצויין, ולכן את הרוב תמצא פה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=26708).

ומה שלא תמצא, תשאל.
יפה עכשיו אני מבין בכלל לא דומה אפילו בצבע חחחחחחחחחחח וגם בשיפורים ובכלל אבל ניראה מצוין

foxy
14-07-13, 21:23
לא לכולם יש WJ, אבל ההבדל העיקרי זה הצבע! רק רגע, גם שלך אדום?!?!

חחחחחחחחחחח לא שלי לבן

sambo
14-07-13, 21:41
אמרת גם אמרת...

בועז יקירי
בפתיחה כזו איני צריך להסביר לך כלום אז אפנה לצופים האחרים בשירשור הזה.
וזאת משום שאתה לא רואה את ההבדל בין שימוש סביר לשימוש אגרסיבי (זו שפתך) אז אין טעם להמשיך בתחביר נאות
ובכול זאת
יש כמה חוכמולוגים שחושבים שכריות אוויר סטנדרטיות נועדו לתחרויות אקסטרים והם מטפסים קירות בעזרתם
מה לעשות שהפיסיקה המגבילה של הסרנים והמתלים בכללם במצב הסטנדרטי מביאה את המערכת למצב קיצון
שמלכתחילה לא תוכנן לו ואז הדרך קצרה לבעיות אגב לא רק במתלים אלה גם במערכות אחרות של הרכב ,המה מה במידה והיו מגדירים את השימוש הנ"ל מלכתחילה ובעזרת תוספות מסוימות ובתוספת מחיר כמובן שכן פרצנו את גזרת הסטנדרט
יהיה אפשר גם להשתתף בתחרויות גם רייד וגם קרוס קאנטרי.
ואני מדגיש הגדרה מראש תכנון שונה החלפת מכלולים / תוספות ואתה שם.
עכשיו שעשינו סדר והסרנו את ה- אמרתי לא אמרתי נשאר רק להפנים שאפשר הכול רק לא בשיטה הישראלית
קונים בלירה ורוצים את העולם.

sambo
14-07-13, 21:44
תיארתי לי שמשהו פה יצא מהקשרו...

(סמואל, אני צריך את הכריות הקטנות....פה...)

הן בנות ערובה עד שתבוא לבקר אותי בגיחה הבאה שלך

Bernard
14-07-13, 22:12
אה.. התחכמות כזו..

בועז.
לתחרויות יש קפיצים אחרים -כמו בסליליים, גם קפיצי אויר לשימוש בתחרויות הם לא זהים ל"רגילים" - לא במראה, לא במבנה ובודאי לא בהתקנה.
יש כאלה שמשתמשים בקפיצי אויר לתחרויות עבירות למיניהן (אני לא רואה את היתרון שיש לקפיץ אויר בתחרויות אבל"לך תדע.."), בד"כ משתמשים בשילובים שונים של מה שנקרא convoluted אחד/דאבל/טריפל הם עמידים יותר במגוון מצבים אבל פחות לינאריים ונוחים מה"רגילים". גם הרזונציה שלהם שונה לגמרי, אם זה אומר לך משהו.

בכל מקרה, קפיצי האויר אמינים מאוד, לשימוש המתאים - כמו כל דבר אחר...
אני לא רואה הבדל "אמינות" בין קפיץ אויר שפורץ (או איך שתקרא לזה) בתחרות אסקטרים לבין קפיץ עלה שנשבר או לסליל שקורס ולא חוזר...
פופוליזם..

amit1
14-07-13, 22:19
כריות לא מתפוצצות.לכרית אויר, בדיוק כמו לצמיג, יש אורך חיים נתון. מניסיוני עם הדיסקו 2, לאחר כ 3-4 שנים הכרית מתחילה לדלוף וזה הסימן שהגיע הזמן להחליפה.

ד ו ר ו ן
14-07-13, 22:40
Sambo,
מה הערכת מחיר -\+ לכריות אויר לטנדר?
לתמיכה מעל לקפיצי עלים.

sambo
14-07-13, 22:58
Sambo,
מה הערכת מחיר -\+ לכריות אויר לטנדר?
לתמיכה מעל לקפיצי עלים.
טנדר, יש עשרות יש ערכה לכול רכב
מחירים בפרטי: 050-5287689

sambo
14-07-13, 23:10
כריות לא מתפוצצות.לכרית אויר, בדיוק כמו לצמיג, יש אורך חיים נתון. מניסיוני עם הדיסקו 2, לאחר כ 3-4 שנים הכרית מתחילה לדלוף וזה הסימן שהגיע הזמן להחליפה.

כריות של דיסקו 2-3-4 וגם ריינג' בעלות כושר העמסה של 30% מכושר העמסה של הכריות הסטנדרטיות שלנו
קיימים סוגים נוספים שהיחס גדל למכפלות של מאות אחוזים מכאן עלייך להסיק שאין מקום להשוואה
זהו הערך המוסף שלנו גם התושבות שונות בתכלית זה לא ביונט פלסטיק אלה תושבות מתכת מחוזקות
גם הבולמים מקבלים תושבות משודרגות וגם מערכת הזנת האוויר משופרת כך שזו חיה אחרת לגמרי
ואל כך יעידו כול אלו ששידרגו את מערכות מתלי האוויר המקוריות לפיתוח שלנו, רובם היו בעלי דיסקו 2

boaz avrahami
14-07-13, 23:13
פגשתי את סמואל בסך הכול פעם אחת.
בחור נחמד ומקרין אמינות...
הציג לי בחביבות את הכריות כפי שהציג בפוסט השני פה פחות או יותר.

לא מתמצא בדקויות ובהבדלים בין כרית למזרון.
אמר שיש מצבים שזה מתפוצץ וגם אז התלונן על הלקוח הישראלי שתובע אחריות אחרי שימוש לא סביר.

אני נותרתי עם רושם שמדובר בפתרון חביב אבל מועד לכשל.
אולי אני טועה ואולי לא.
כל אחד יקרא את הכתוב ויצא עם מסקנותיו

sos4u
15-07-13, 02:10
כריות של דיסקו 2-3-4 וגם ריינג' בעלות כושר העמסה של 30% מכושר העמסה של הכריות הסטנדרטיות שלנו
קיימים סוגים נוספים שהיחס גדל למכפלות של מאות אחוזים מכאן עלייך להסיק שאין מקום להשוואה
זהו הערך המוסף שלנו גם התושבות שונות בתכלית זה לא ביונט פלסטיק אלה תושבות מתכת מחוזקות
גם הבולמים מקבלים תושבות משודרגות וגם מערכת הזנת האוויר משופרת כך שזו חיה אחרת לגמרי
ואל כך יעידו כול אלו ששידרגו את מערכות מתלי האוויר המקוריות לפיתוח שלנו, רובם היו בעלי דיסקו 2

סמואל, חלאס.
אתה מגרה לי את העצב של המחשבה, תראה מה השעה ואני פה, טובע בים של שרטוטים ומידות, הערת לי [ שוב ? ] את השבב של היצירתיות ואני מנסה למצוא פתרון איך לעגן כריות ככה שלא יגבילו ...

בקרוב פרק נוסף לשרשור הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=26708), והפעם איך מחליפים קפיצים ב כריות אוויר, מבלי לפגוע במהלך המתלה.

ד ו ר ו ן
15-07-13, 06:38
סמואל,
פעם קודמת דיברנו בטלפון ואמרת לבוא כדי לקבל הצעה..
אם תוכל לתת מושג כללי לפני שאני מגיע לאנשהו, יהיה הרבה יותר יעיל מבחינתי כצרכן.
אני מכוון לכריות תמיכה במשקל להיילקס ישן.
אפשר גם בה״פ.

sambo
15-07-13, 09:38
דורון כעיקרון אני אף פעם לא מנהל שיחות כלכליות בפורומים פרסמתי את הנייד שלי אתה מוזמן להתקשר יתרה מזאת נוכל גם להיפגש העיף מבט על הרכב שלך ואתן לך המעה כתובה

נמרוד
15-07-13, 09:41
דורון אתה מחפש את הכרית שאתה רוצה בebay או מה שלא יהיה, ומשם יודע מה הערך הבסיסי, תוסיף לזה את המקדם שאתה מוכן לשלם עבור השרות והנוחות של קנייה בארץ, וזה המחיר, פחות או יותר. נכון לכל מוצר בימינו.

sambo
15-07-13, 09:45
מתנצל בשם האייפון נעיף והצעה מתאימים יותר לפוסט הקודם

sambo
15-07-13, 09:50
פגשתי את סמואל בסך הכול פעם אחת.
בחור נחמד ומקרין אמינות...
הציג לי בחביבות את הכריות כפי שהציג בפוסט השני פה פחות או יותר.

לא מתמצא בדקויות ובהבדלים בין כרית למזרון.
אמר שיש מצבים שזה מתפוצץ וגם אז התלונן על הלקוח הישראלי שתובע אחריות אחרי שימוש לא סביר.

אני נותרתי עם רושם שמדובר בפתרון חביב אבל מועד לכשל.
אולי אני טועה ואולי לא.
כל אחד יקרא את הכתוב ויצא עם מסקנותיו

יפה עכשיו התקדמנו כיוון שקודם הצגת אותי כמוכר זיקוקי דינור עכשיו גם אתה מקבל את הסברי מלבד תגובתך הלא מלומדת שהרעיון מועד לכישלון אני מציע שתבלה קצת בקריאה בפורומים מקצועיים אולי תשנה את דעתך אני מתנצל מראש אבל אני מאוד לא אוהב שמשרבבים את שמי ומצטטים חלקי משפטים בפורומים למדתי שהפירגון הגדול ביותר בארצנו זו השתיקה יום נפלא

ד ו ר ו ן
15-07-13, 09:53
דורון אתה מחפש את הכרית שאתה רוצה בebay או מה שלא יהיה, ומשם יודע מה הערך הבסיסי, תוסיף לזה את המקדם שאתה מוכן לשלם עבור השרות והנוחות של קנייה בארץ, וזה המחיר, פחות או יותר. נכון לכל מוצר בימינו.

זה מובן מאליו.
הנעלם הוא מה ההפרש בין ההגיון שלי לבין סמואל.
מכיוון שבפעם האחרונה שדיברנו לא הצלחתי לקבל תשובה ברורה ניסיתי שוב, כאן.

sambo
15-07-13, 10:13
חברי היקר היה אומר אללאללה במקום הנראות הכול כך חשובה בפורומים תרים כבר טלפון טוב נו מה הנייד שלך אני ארים

sos4u
15-07-13, 10:31

נמרוד,
במקרה הזה אני חייב לחלוק על דעתך, כיוון שפה אתה לא רוכש "מוצר" אלא "שרות" שכולל ידע מקיף, נסיון, וידע שנצבר מעבודה על רכבים שונים.
לכן לא מדובר פה על מחיר המוצר + מקדם , אלא על מחיר המוצר + ידע + שרות + תובנות שנצברו עם השנים וכו' ...

נמרוד
15-07-13, 10:41
נו אז אני קיבצתי את כל המילים האלו תחת המילה "מקדם". זו התוספת על מחיר המוצר ה"גלובלי". אני מסכים איתך לגמרי שהמקדם הזה הוא משמעותי במקרה הזה.

sambo
15-07-13, 10:55
המקדם שאתם מדברים עליו מייקר את מחיר המוצר במאות אחוזים וזה לא בגלל יבואן גרידי אלה רשויות חמדניות מכון תקנים ועוד כול מיני נתרמים בדרך אני מקבל כול הזמן טלפונים היסטריים של אנשים שרצו לקצר תהליך הביאו בייבוא אישי ונתקעו במכס אז להפנות מישהוא לאינטרנט זה סבבה מידע רב אצור שם להתאים לך מערכת להתקין ולתת לך אחריות על כך = כסף כמה ? טלפון אחד או פגישה מסודרת אני מאוד מעריך את העיסוק שלי ואין צורך לגרור אותי לתיקון עוול של מקלדת קלה או עצלנות בהרמת טלפון אני יודע שהמלל התיאורים ההתפלספות והרצון לנראות חזקים ממך גם לי זה קורה לפעמים רק אני לא מחזק את דברי בשמות לא של אנשים ולא של עסקים

ezraiz
22-07-13, 21:16
סחטיין על הדיון שהתפתח, אבל אני רוצה להחזיר אתכם, ברשותכם, לנושא המרכזי.
גיליתי שנסיעה בשטח עם לחץ 23 עושה פלאים. מקצה לקצה. פשוט רכב שונה. בהזדמנות הבאה ארד גם ל-20. ( גלגל 31 )
ועכשיו לשאלות הסקר המתבקשות....
1. עם איזה לחץ אתם נוסעים בשטח?
2. עם איזה לחץ אתם נוסעים בכביש?
3. עד כמה נמוך אפשר לרדת?

נמרוד
22-07-13, 21:18
25 בכביש.

17-18 בשטח. אפשר גם פחות.

ע"ע המדריך ללחץ אויר ברכב שטח - חלק א'. (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2927-%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92-%D7%9C%D7%9C%D7%97%D7%A5-%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8-%D7%91%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%92%D7%99%D7% 9D-%D7%97%D7%9C%D7%A7-%D7%90) של פרופסור א. קציר

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRNal-NYkNPIpocraE1W9lQZSZpN6FVbpNcnX8zwV2HwPq yCy7a

השועל
22-07-13, 23:17
32 כביש, 15 שטח

JustDoB
23-07-13, 20:33
32 - 18
נמרוד - 25 בכביש גם ב BF הקודמים ? או בחדשים ?

נמרוד
23-07-13, 20:50
היו תקופות שנסעתי 30 בכביש. בשנים האחרונות 25-26.

לפני שקראתי את צורת החישוב של אסף, עשיתי חישוב אחר - לקחתי את הלחץ המומלץ על ידי היצרן עבור צמיג מקורי לרכב שלי, וחילקתי ביחס בין הנפח של הצמיג המוגדל לצמיג המקורי. יוצא מספרים דומים.

ד ו ר ו ן
23-07-13, 23:18
היו תקופות שנסעתי 30 בכביש. בשנים האחרונות 25-26.
.
יש מצב שבגלל זה הבלאי של הצמיגים הקדמיים שלך כ"כ גס? (מדרגות גדולות מאד)

sos4u
23-07-13, 23:23
קח בחשבון שנסיעה עם לחץ נמוך מדי בכביש מסכנת חיים.
מצד שני לחץ גבוה יזיק לך רק בשרירי העכוז, אבל ישאיר לך עוד כמה שקלים בכיס. [ חסכוני יותר בדלק ]

עם צמיגי BF AT31 נסעתי עם 35-36 בכביש ו 16 בשטח. לא זוכר שהייתה בעיה מיוחדת.

berdi
28-07-13, 23:44
יפה עכשיו התקדמנו כיוון שקודם הצגת אותי כמוכר זיקוקי דינור עכשיו גם אתה מקבל את הסברי מלבד תגובתך הלא מלומדת שהרעיון מועד לכישלון אני מציע שתבלה קצת בקריאה בפורומים מקצועיים אולי תשנה את דעתך אני מתנצל מראש אבל אני מאוד לא אוהב שמשרבבים את שמי ומצטטים חלקי משפטים בפורומים למדתי שהפירגון הגדול ביותר בארצנו זו השתיקה יום נפלא
את השורה האחרונה הכי אהבתי בכל השירשור הזה.
יהודים יודעים הכי טוב להיתלונן, לסתלבט על אחרים והיפגון כמו העיניים בארצנו-צרות מאוד, לכן המציאו את החמסה.
שבוע נהדר

נמרוד
29-07-13, 11:01
יש מצב שבגלל זה הבלאי של הצמיגים הקדמיים שלך כ"כ גס? (מדרגות גדולות מאד)

אני נוסע עם אותו לחץ בקדמיים והאחוריים, הקדמיים אכן מתבלים משמעותית יותר מהאחוריים. יכול להיות גם ש25 זה יותר מדי עבור הקדמיים? לא יודע.

grand
29-07-13, 11:21
נמרוד אתה בטוח שזה לא נמוך מדי?,
אמנם הרכב מרגיש יותר נוח ו"מהודק" עם 25 ,
אך אצלי בכל אופן זכורה עליה בתצרוכת הדלק ולדעתי גם בלאי גבוה יותר בצמיגים.
אני בעד 30-31PSI

ד ו ר ו ן
29-07-13, 16:23
מה המשקל של הצרוקי?

גניסלב רונן
29-07-13, 18:48
32-3 בכביש / 15-16 בשטח - גרנד WJ

Saar
29-07-13, 21:18
מה המשקל של הצרוקי?

עפ"י רשיון הרכב, משקל כולל 2170 קג.
(מה זה אומר "כולל"? מה הוא כולל? )

נמרוד
29-07-13, 21:51
כולל זה משקל עצמי + מטען מותר. זה המשקל המקסימלי שמותר לרכב לשקול. משקל עצמי של צ'רוקי XJ - קשה לדעת בדיוק, יש מקורות סותרים באינטרנט, בין 1400-1700 ק"ג.

ד ו ר ו ן
29-07-13, 23:20
כולל זה משקל עצמי + מטען מותר. זה המשקל המקסימלי שמותר לרכב לשקול. משקל עצמי של צ'רוקי XJ - קשה לדעת בדיוק, יש מקורות סותרים באינטרנט, בין 1400-1700 ק"ג.

טווח רחב מידי.. אף אחד לא שקל את הרכב שלו בארץ?

אם נלך על הצד הגבוה (1700קג), 25 זה נמוך מידי.
על רכב ששוקל מעט יותר ( היילקס), במבחן הגיר, הלחץ הנכון איפושהו באזור 32~.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

-->